Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus gyermekek? fórum

Vegetáriánus gyermekek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
522. globus (válaszként erre: 519. - Fe939)
2011. febr. 1. 07:21
Nem bírsz leszakadni az olajos magvakról. Megnézném egy napi étkezésedet: reggelire mogyoró, ebédre mandula, vacsorára dió?
2011. febr. 1. 06:15
érdekes a véleményed a génkezelt szójáról annsak a néhány hetes hírnek a fényében hogy kísérleti állatokkal génkezelt burgonyát etettek és károsodott az agyuk. a tudóst aki nyilvánosságra hozta KIRÚGTÁK ÉS MEGHURCOLTÁK! a génkezelt szója amerikából származik és amerika az úr, olyan sz..rt ad el amit csak ő akar, ez ellen az unióban tiltakoztak, így hozzákeverték a nem génmódosított szójához és NEM TÜNTETIK FEL! KIS RÖVID HÍR AMIRE AZ EMBEREK NEM FIGYELNEK
520. fe939 (válaszként erre: 516. - C33bd8536b)
2011. febr. 1. 01:13
Nezz ugyesen utana, mielott akkora dolmanyod none, hogy hibas dologokat irsz ide, hogy altalanos egyetertes szerint a legmagasabb D- vitamin tartalmu taplalekok is annyira keves D- vitamint tartalmaznak, hogy ennek a taplalekokbol valo beszerzese joforman lehetetlen.
519. fe939 (válaszként erre: 515. - C33bd8536b)
2011. febr. 1. 01:06

Nagyon mutatos ez a tejpropaganda idezeted.


Mit is ir a Testkontroll? Egyszer Amerikaban nagyon fellendult a marhatartas, es kulonosen sok tejtermek lett, erre hatalmas merteku tejreklamozas kezdodott....vannak ilyenek boven.


Nagyon sok novenyi etel, de foleg az olajos magvak tartalmaznak sok kalciumot, a vilagon a legtobbet a mak vagy a szezammag (90%- ban a makra emlekszem), annyit, hogy egy csipetnyi elegendot nyujt egy napra....ha tobb jut a szervezetbe, a felesleget a szervezet eltavolitja.

518. fe939
2011. febr. 1. 01:01
Azt irtam, hogy GYANUS, hogy a haziorvos iszlam, es teny, hogy a kituno NETBULVAR- cikk nyilvan elhallgatja, hogy a kislany vagy eleve nagyon betegen szuletett, vagy teljesen szelsoseges vegan koszton elt, VALAMINT hazugsag van benne: hogy a D- vitamint a taplalkozasa miatt nem kapta meg, amelyrol tudott, hogy mint irtam, a taplalkozasbol joforman nem lehet beszerezni.
517. fe939 (válaszként erre: 513. - Jozsi.38)
2011. febr. 1. 00:58

Milyen tenyeket emlitettel?


A genkezelt szojaval az a helyezet, hogy egyreszt nem bizonyitott, hogy rossz hatasu, masreszt altalaban nemilyen szojat es szojatermekeket vasarol az ember, rajuk is van irva, hogy nem genmodositottak.


Van azonban valami: ha mar ilyen aggodalmak vannak, akkor a hullamergeket tartalmazo es antibiotikumokkal teletomott allatok husa miatt kellene inkabb aggodni.


A csontritkulas es a rendes husmentes taplalkozas kozt nincs semmi osszefugges, ez annyira helyes, mint hogy a hus kell a nehez fizikai munkahoz....errol mar leirtam, hogy milyen valotlan.


A statisztikakat nem szokas alakitani, hanem inkabb hasznalni.

516. c33bd8536b (válaszként erre: 500. - Fe939)
2011. jan. 31. 23:39

Magas D-vitamin-tartalmú élelmiszerek: halmájolajak, máj, tojás, tej és tejtermékek.


Gondolom, te orvos vagy biológus vagy, hogy simán lehazugozod a szakembereket.

515. c33bd8536b (válaszként erre: 512. - Gavrilo1)
2011. jan. 31. 23:32

"Ja és az biztos, hogy pl. a tej kalciumtartalma szinte egyáltalán nem szívódik fel a szervezetbe- ennél milliószor jobb tengeri eredetű kalciumforrások vannak pl. a korallok váza."


Ne haragudj, de ez nem így van. Az ember legfőbb kalciumforrása a tej és tejtermékek.

"Az emberi szervezet a legkönnyebben a tehéntejből jut kalciumhoz, mert a fehérje, a kalcium, a D vitamin, a foszfor, a tejzsír és a tejcukor csak a tejben található meg együtt, jól felszívódó formában és nagyon jó kalcium-foszfor aránnyal."


Szeintem azért kevés ember van, aki korallok vázából tudná fedezni a szervezete kalciumszükségletét.

514. c33bd8536b (válaszként erre: 506. - Fe939)
2011. jan. 31. 23:06

Túl gyanakvó vagy. De csak azzal, ami nem fér bele a te elképzeléseidbe a világról. A brit szigetek lakosságának kb. 3%-a muszlim vallású. Az közel 2 millió ember. Gyanus, nagyon gyanus.:)


"Dr S Faisal Ahmed, Hon MA, MBChB, MD, MRCPCH


Consultant in Paediatric Endocrinology & Bone Metabolism, Royal Hospital for Sick Children, Yorkhill and Honorary Senior Clinical Lecturer, Child Health, University of Glasgow.

Contact details:


Royal Hospital for Sick Children

Yorkhill

Glasgow G3 8SJ

tel: 0141-201 0571

email: gcl328@clinmed.gla.ac.uk "


[link]

2011. jan. 30. 17:03
érdekes amikor ezeket a TÉNYEKET korábban leírtam, elfogadtad. tényleg a memóriádra ment a vega életmód. egyébként én a szójától óva intenék mindenkit mert mint tudjuk többnyire génmódosított változatot hoznak be külföldről a normálhoz hozzákeverve. csak ezt elfelejtik reklámozni. a csontritkulás mint hajlam örökölhető, de ezt egy húsmentes életmóddal csak erősíteni lehet. NE CSAK A VEGETÁRIÁNUS STATISZTIKÁT VONULTASD FEL, MERT AZ ELLENKEZŐJÉRE IS LEHET STATISZTIKÁT TALÁLNI ÉS ÚGY ALAKÍTANI AHOGY A KEDVÜNK TARTJA ÉS A SAJÁT SZEMPONTUNKAT ERŐSÍTENI, EZ IS TÉNY!
2011. jan. 30. 16:16

Kiemelem hogy én nem vagyok vegetáriánus- néha kifejezetten szeretek húst enni, de a helyesen kialakított vegetáriánus táplálkozás nem lehet a már alább említett betegségek okozója. Minden téren vannak elvakult emberek, akik nem figyelnek oda mit esznek.

Én kerestem, kutattam és ezt találtam

[link]

[link]


Olvastaom alapján a helyes növényi táplálék is elegendő az aminósav háztartás megfelelő kialakításához, vitaminokat meg mind gond nélkül be lehet növényekből szerezni, még tojás és tej se kell hozzá. Ja és az biztos, hogy pl. a tej kalciumtartalma szinte egyáltalán nem szívódik fel a szervezetbe- ennél milliószor jobb tengeri eredetű kalciumforrások vannak pl. a korallok váza.

511. fe939
2011. jan. 30. 15:50

Kivalo ez a cikk, de NAGY VEGETARIANUS STATISZTIKAK, sok vegetarianus konyv szol arrol, teljesen hiteles forrasokbol, amelyekben szakszeru alatamasztasok szerint a TELJESEN VEGAN gyerekek IS, amennyiben nem hibas, pl. csak bizonyos novenyeket es novenyieket fogyaszto gyerekek nagyon keves kivetellel AZ ATLAGOSNAL EGESZSEGESEBBEK.


Tessek utananezni, tessek pl.vegetarianus konyvet venni, legalabb konyvtarban olvasni, es ne pl. NETBULVARROL informalodni.

510. fe939 (válaszként erre: 508. - Jozsi.38)
2011. jan. 30. 15:46

Az ismerosod vagy alapvetoen beteges, vagy pocsek vegan koszton el, tehat pl. csak zoldsegeket eszik, vagy csak magfeleket....valami szelsoseges vega koszton elhet.


A 9, csak allatiakbol beszerezheto aminosav:


MESE.

2011. jan. 30. 15:29

"A kizárólagos szoptatás az első 6 hónapban biztosítja a csecsemő energia, fehérje, vitamin és ásványanyag szükségletét. Ha a súlygyarapodás nem megfelelő a diagnózis nem a "kevés tej". Ilyenkor azt kell elemezni, miért nem jut elegendő anyatejhez a kisbaba. Féléves kor után az anyatej önmagában már nem fedezi a csecsemő tápanyag igényét, ugyanis a kisbaba egységnyi testsúlyra vonatkoztatott folyadékigényének mérséklése gyorsabb ütemű a tápanyag igényének csökkenésénél. Más szavakkal a csecsemőnek ebben az időszakban az anyatej mellet, sőt egyre inkább helyett, magasabb energia, fehérje és ásványianyag tartalmú táplálékra van szüksége. Az élet első évének a vége felé a szoptatás már nem elsősorban a gyerek táplálását, hanem a szoros anya-gyermek kapcsolatot szolgálja. hat hónapos koriga különbözetet a vasraktárak fedezik. az érett újszülött születéskor telített vasraktárai féléves korára kiürülnek. ha a csecsemő nem jut elég vashoz, vérszegény lesz. ezért a kiegészítő táplálék vasban dús legyen. a növényekben illetve tojásban található vas fokozza a magas a magas C vitamin tartalmú ételek fogyasztása ugyanazon étkezésnél. egyéb ásványi anyagok és és vitaminok bevitele is szükségessé válik, úgy mint cink kalcium, nagyon sok a és c vitamin. a hat hónapos körüli gyermek nem csak éhes, hanem érdeklődő is, szívesen ismerkedik az új ízekkel, 9-10hónapos kortól viszont a kicsik bizalmatlanabbak, nyűgösebbek (fogzás). ha ilyen későn kezdünk el hozzátáplálni több nehézségbe is ütközhetünk. az új ételek sorrendje:

-gyümölcslevek(alma, őszibaracklé)

-a gyümölcsök pépje(alma, őszibarack, körte, meggy, banán)

-a főzelékeket mindig burgonyával kezdjük,utána kerülhetnek sorra a főzeléknövények (sárgarépa, sóska, sütőtök,tök, cékla, cukkini,spenót)

- fehérjedúsítás következik(csirke/pulykamell, comb, tehéntúró, tojássárgája, sajt)

- a gabonafélék(kifli, tészta, rizs)

hat hónapos kortól kezdve a csecsemő energiaszükségletét már nem fedezi az anyatej

6-8hónapos korban az energiaszükséglet 682kcal/nap az anyatejfedezet 465 kcal/nap

9-11 hónaposan 830kcal/ nap az anyatejfedezet 425kcal/nap

a hiányzó energiát a kiegészítő táplálékkal kell pótolni

hat hónapos kortól a csecsemő vasszükségletét kiegészítő táplálékkal kell pótolni.

6-8 hónaposan a vasszükséglet 0,78mg/nap anyatejfedezet 0,04mg/nap

9-11hónaposan a vasszükséglet 0,66mg/nap ebből anyatejfedezet 0,03mg/nap

(forrás:baba magazin)

2011. jan. 30. 14:49
már írtam korábban a te állításodban szuper egészséges vega példák közül egy ismerősömet, akinek csontritkulása, magas vérnyomása,pajzsmirigy problémái vannak, ja és nem régiben esett át az évi kötelező rendes influenzáján. azt is írtam korábban, hogy az emberi szervezet 9! olyan esszenciális aminosavat NEM tud előállítani, ami csak az ÁLLATI eredetű fehérjében van, a növényekben nincs! jó lenne ha nem csak és kizárólag vega lapokból szemezgetnél.
507. fe939
2011. jan. 30. 14:40
Vloszinuleg kicsit utananezve (es figyelembe veve a cikkben levo elhallgatast es D- vitaminos HAZUGSAGOT) kiderul, hogy nem is letezik.
506. fe939
2011. jan. 30. 14:39
Dr. Faisal Ahmed....gyanus, hogy ez a NETBULVAR- cikkben szereplo SKOCIAI haziorvos iszlam nevu.....................
505. fe939 (válaszként erre: 504. - Serry)
2011. jan. 30. 14:37

Most pedig te nezz utana a statisztikaknak, HA nem hiszed, amit irtam roluk, de ne atlagos pl. napilapokbol, ne bulvarsajtobol, es FOLEG ne NETBULVARBOL.


A csodalatos hemvas- mese, vagyis hogy a szevezet csak a hemoglobin- vasat szivja fel rendesen, ezert a veganok nelulozik a vasat, vagy hogy emiatt konnyen nelkulozhetik, MAR A 90- ES EVEKBEN MEGDOLT, de egyes gyakran sunyi propagandasok folyamatosan eloszedik, mert ezt a legtobben nem tudjak.

504. Serry (válaszként erre: 496. - Fe939)
2011. jan. 30. 14:18

Most pedig te mellőzöd a konkrét statisztikákat.

Az nekem most már nemelég, ohgy atatisztikai adatok szerint a hem vas jobban emésztődik mint a nem hem vas.. Pontis számokat kutatási adatokat akarok tőled. vagy legalább a pontos forrásiadat....

503. fe939
2011. jan. 30. 14:11
Gyakori, hogy az ilyen netes (hat meg NETBULVAROS) dokik es szakik egyszeruen nem leteznek.
502. fe939 (válaszként erre: 497. - Serry)
2011. jan. 30. 14:10

Raadasul NETbulvar, a net, amely a cenzurazatlansaga miatt kulonosen tele van hazugsaggal.


Egyetlen NETBULVAR (hahaha) cikken belul elhallgatas es nagy D- vitaminos hazugsag.



Jo lenne nem BULVAR, foleg nem NETBULVAR helyrol linkelni, irni ide.

501. fe939 (válaszként erre: 497. - Serry)
2011. jan. 30. 14:05

FORRAS: NETBULVAR.....hat igen, a jo oreg bulvarsajto.


FUJJJ.

500. fe939 (válaszként erre: 497. - Serry)
2011. jan. 30. 14:03

ITT VAN AMUGY EGY NAGY TUDOMANYTALAN HZUGSAG A CIKKBEN: a D- vitamin EGYBEHANGZOAN joforman egyaltalan nem szerezheto be taplalekokbol, a husevobol sem!


Erdekes, hogy a sunyi, mint elobb irtam, elhallgatos cikk iroja ugy tesz, mintha ez a lany szervezetebe a kosztja miatt nem jutott volna.

499. fe939 (válaszként erre: 497. - Serry)
2011. jan. 30. 13:58

Aha....es sunyin elhallgatjak itt is, hogy a kislany vegan, de valami nyilvan teljesen elfogult koszton elt, pl. csak zoldseget vagy egy- ket fajta gyumolcsot evett.



Nagy kalap micsodat ernek az ilyen sunyi ellenzo cikkek.

498. fe939 (válaszként erre: 495. - Serry)
2011. jan. 30. 13:56

Akkor kerlek: ott vannak a vegetarianus konyvek, oldalak, es HA erdekel, AKKOR nezz te utannuk.


A vegetarianus.hu eleg gyenge oldal, pl. egy nagy hazug cikkel kezdodik a kornyezetvedelemmel kapcsolatban, de a goveg.com az mar sokkal igenyesebb oldal.

497. Serry
2011. jan. 30. 13:55

Beteges vegetáriánus


Ironikusan az „év szülei” megtisztelő címet is elnyerhetné az a házaspár, akik gyermeküket szigorú vegetáriánus étrenden tartották születése óta.


A most 12 éves gyerek angolkóros és csontjai annyira törékenyek, mint egy 80 éves embernek.


Egy 12 éves skót lányt úgy neveltek fel a szülei, hogy szigorú vegetáriánus étrenden tartották. A lány rendellenes csontfejlődés miatt került a kórházba, különösen a gerince van rossz állapotban, ami olyan, mint egy 80 éves nőé.


VILLÁMVOKS

Ön milyen rendszerességgel fogyaszt húst?

Naponta többször

Hetente legalább négyszer

Hetente kétszer

Hetente egyszer

Havonta néhány alkalommal

Nem eszek húst

Semmilyen állati eredetű dolgot nem fogyasztok

Állás

Az orvosoknak jelenteniük kellett az esetet a rendőrségnek és a gyermekvédelmi hálózatnak, mivel úgy gondolják, hogy szülei vegetáriánus szokásainak köszönhető a gyerek állapota.


A kislány születése óta nem evett húst és tejtermékeket. Ennek köszönhetően súlyos angolkórban szenved és számos csontja is eltört már.


Ezt az állapotot a D-vitamin hiánya idézte elő, ami ahhoz kell, hogy felszívódjon a kalcium és a májban olajos halban és különböző tejtermékekben található. A D-vitamin hiánya odavezet, hogy a csontok törékenyek lesznek és meggörbülnek.


Dr Faisal Ahmed, a kislány kezelőorvosa szerint nagyon fontos kihangsúlyozni, hogy a kislány állapotához ez a rendkívül szigorú vegetáriánus étrend vezetett.

Forrás: Netbulvár

496. fe939
2011. jan. 30. 13:54
Irtam mar, hogy a husipar az egyik legnagyobb, es ezert nagyon tamogatjak, gyakran hazugsagokkal es foleg pl. statisztika- mellozessel, ugy, ahogy mar reg felfedeztek a koolajnal sokkal kevesbe szennyezo energiaforrasokat, de azert is a nagy koolajipart tamogatjak ezek helyett....most mintha kenyszerbol kezdenenek masokkal is foglalkozni, de pl. epitik a legkorszerubb, hatalmas, pl. vontathato koolaj- furotornyokat.
495. Serry (válaszként erre: 494. - Fe939)
2011. jan. 30. 13:53
Akkor kérek szépen számokban? pl hány vegetáriánus él ma hazánkban ebből hány makrobiotikus és hány szigorúan vegán?
494. fe939 (válaszként erre: 492. - Serry)
2011. jan. 30. 13:48
Igenis, vannak nem nagy, hanem hatalmas vegetarianus- statisztikak, amelyeket jo lenne nem atlagos, husnepszerusito helyeken keresni.
493. fe939 (válaszként erre: 491. - Serry)
2011. jan. 30. 13:46
Amit a 488. hozzaszolasomban irtam, teljesen vilagos, es a 477. nagyszeru, gyakori- s infodban IGENIS az van, hogy az illeto szerint B12 csak husban van.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook