Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus gyermekek? fórum

Vegetáriánus gyermekek? (beszélgetős fórum)


12. 859d58d4d8 (válaszként erre: 10. - D9f08b6ea2)
2011. jan. 9. 14:24
Köszönöm!
11. Nagyir
2011. jan. 9. 14:17
Sziasztok! Ha nagyon elítélő akarnék lenni, azt mondanám, hogy a gyermek veszélyeztetése "kategóriát" simán hozza, ha valaki bármely "alternatív táplálkozási forma" szerint alakítja a gyermeke étrendjét. Egy fejlődőben lévő szervezetnek, pláne a csecsemő- és kisgyermekkorúaknak nagy szüksége van az állati eredetű táplálékra. Az egy baromi jó érv, hogy "de hát növényi eredetű táplálékkal is minden helyettesíthető", csak éppen nem igaz. De még a "szinte minden" sem elég. Ezért én nem tudom elfogadni, hogy egy felnőtt istent játsszon egy gyermek felett. Attól, hogy ő a meggyőződése szerint nem eszik állati eredetű táplálékot, el kellene fogadnia, hogy egy gyermeknek igenis szükséges. Szerintem pedig felnőttkorban sem árt ha vegyesen táplálkozunk. :)
10. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 9. - 859d58d4d8)
2011. jan. 9. 14:14
A szalámit lehet pótolni a szendvicsben sajttal, főtt tojással, körözöttel...stb.
9. 859d58d4d8 (válaszként erre: 8. - Sugarka)
2011. jan. 9. 14:10
Igen szereti, minden mást megeszik kivéve a szalámik és a hús! Ez olyan 3 éve van nála, hogy nem eszi meg, de addig ette, semmi gond nem volt!
8. sugarka (válaszként erre: 6. - 859d58d4d8)
2011. jan. 9. 14:06
ez biztos csak egy ilyen időszak, ne ijedj meg. :) a túrót szereti? azt ehetne sokat, rengeteg benne a fehérje. vannak fincsi milli mia krémturok, turovarázs, vagy akár teis csinálhatsz turos finomságokat.
7. sugarka (válaszként erre: 5. - 4f8ae69d1b)
2011. jan. 9. 14:05
jaaa, értem :) hát énis kiváncsi vagyok, de tényleg
2011. jan. 9. 14:04
Mi nem vagyunk vegetáriánusok, de Nekem a nagy fiam még a szalámikat sem eszi meg! Húst meg csak úgy tudok bele juttatni, ha pl paradicsomos gombócot csinálok, vagy székelykáposztát, amiben ledarálva van a hús stb Nem értem! Lehetséges, hogy kinövi majd? Amúgy nem csúfolták az oviban, és most a suliban sem, legalábbis nem tudok róla, hogy csúfolnák! Most elsős!
5. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 4. - Sugarka)
2011. jan. 9. 14:04

Nem magamról írtam..

Csak Mi nagyon sok husit,és egyébb állatieredetű dolgot eszünk..

pont ezért jutott az eszembe,hogy vannak olyan gyerkőcök akik nem..

nos,és ha vannak,azok étkezésére lennék kiváncsi!

2011. jan. 9. 14:01
egyáltalán nem esznek állati eredetű élelmiszereket? ebbe beletartozik a tojás, meg minden tejtermék? miért etetné valaki így a gyermekét? akkor mi marad? miből kap fehérjét? mivel épít izmot? ne haragudj, nem vitafórum, tudom, egyszerűen csak érdekel, hogy akkor mivel pótolnád a fehérjét, ami nagyon nagyon fontos.
2011. jan. 9. 13:57
Gyermekek esetében nem ajánlatos a hús teljes elhagyása. Egy felső tagozatos fiú karján alig találtunk izmot, ahova az orvos az oltást beadhatta. Ismeri a családot, mondta hogy vegetáriánusok.
2011. jan. 9. 13:57
Engem is érdekelne az ilyen.
2011. jan. 9. 13:50

Nem szeretnék vitafórumot nyitni..egyszerűen csak érdekelnének azok a szülők /esetelg ilyen családokat ismerők/ véleménye,ahol a szülök vegetáriánusok,és ezáltal a gyermekeik sem esznek húst..

Hogy oldják meg az ovodai étkeztetést,nem gúnyolják-e ki az ovodatársuk,hogy fejlődik egy baba,kisgyermek?

Főleg olyan gyermekek élete érdekelne,akik egyáltalán nem eszek állatieredetű élelmiszereket..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook