Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? fórum

Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
572. 124637ff9b (válaszként erre: 570. - 9f9aa0ac88)
2018. nov. 12. 08:51
Szerintem is.
571. dd9dec5381 (válaszként erre: 569. - Lolita2112)
2018. nov. 12. 08:49
Pontosan!
2018. nov. 12. 08:44
Mert egy fejlődésben lévő szervezetnek mindenre szüksége van.Szerintem.
2018. nov. 12. 08:04
mert otthon aki picit is elter az atlagtol lenezik.
568. ab61752c45 (válaszként erre: 567. - Globus)
2017. dec. 10. 16:59
semmit,jött a nővér,aztán bumm. mesélhetnék,hogy olyan gyógyszer volt a lázlapomon,a lányom kérdezte,azt miért adták.én ugyan ilyet sosem kaptam.meg a gyomorvédő amit csak egyszer adtak,holott kellett volna.és a fodrász ugyan miért a kórházi gumikesztyűvel festi a hajat?
567. globus (válaszként erre: 566. - Ab61752c45)
2017. dec. 10. 16:49
Fura, hogy egyáltalán külön kiírták az injekció előtti fertőtlenítést... ahhoz alapértelmezés szerint van egy spray. Azt sem használták?
566. ab61752c45 (válaszként erre: 564. - Cimpi)
2017. dec. 10. 16:45
mikor volt a műtétem,kiírták hogy a hasba adott injekció előtt a területet fertőtleníteni kell.a kórházban egyszer sem csinálták.gondoltam,akkor úgy is túlélem.az én orvosom nagyon rendes volt előtte,utána is kezet mosott,megkérdezte,hogy hozzám nyúlhat-e.
565. gribedli*** (válaszként erre: 562. - Channa*)
2017. dec. 10. 16:33
Azért raktâk a bejárathoz, hogy addig se fogdosson össze senki korlátot, egyebet, amíg beér a mosdóig.
564. cimpi (válaszként erre: 563. - Ab61752c45)
2017. dec. 10. 15:10
Nálunk a dokik se mosnak mindig kezet,egyik beteget engedi be a másik után,vizsgálja,tapogatja.
563. ab61752c45 (válaszként erre: 562. - Channa*)
2017. dec. 10. 14:01
aki meg nem mos,annak tehetnek ki akármit.
562. Channa* (válaszként erre: 561. - Ab61752c45)
2017. dec. 10. 13:47
Sosem fogom megérteni, hogy egy alapvető higiéniához miért kellene egy bejáratnál lévő nagy közös kézfertőtlenítős cuccot kitenni. Most voltam kórházba és a látogatóim, amikor bejöttek, az első dolguk az volt, hogy bementek a mosdóba és kezet mostak. Nálunk ezt így szokás, akkor is, ha a saját autónkból szállunk ki.
561. ab61752c45 (válaszként erre: 556. - Gribedli***)
2017. dec. 10. 13:13
itt is volt kórházi osztályok bejáratánál,,de mindig üres volt.
560. cimpi (válaszként erre: 559. - Cimpi)
2017. dec. 10. 10:44
Bocs a stevia-t akartam emliteni példaképp (xilit:nyirfacukor)
559. cimpi
2017. dec. 10. 10:32
Nehéz eligazodni a mai világban ,mit is fogyasszon az ember fia..Napirenden,hogy a vaj ,zsir jobb az olajoknál, olajból inkább a repceolaj,hidegen az olivaolaj...igyunk-e tejet, ne igyunk..Zöldségfélét biztos helyről, (még szerencse nagy veteményesünk van)..de ha a piacon is vásárolok,ki tudja...Cukrot ne, csak drága xilitet /nyírfacukor sem jó..)..de a sütikhez pedig muszáj használnom cukrot.. :) Kész termékek tele tartósítószerrel, kolbászokban,sajtokban is...szinte mindenben... Nehéz ezeket kikerülni.. Főleg akinek a pénztárcája nem enged válogatni...
558. cimpi (válaszként erre: 557. - Gribedli***)
2017. dec. 10. 10:24
ugyanez van most a kókuszzsir-olajról is...sokszor derül ki egy felkapott termékről,hogy káros..Én pld. szeretem a rozskenyeret,magos zsemléket..de nemrég olvagattam erről,hogy nem jobb a normál kenyérnél.mert a teljes kiörlésű lisztek,ebből a pékárúk több káros anyagot tartlmaznak mint a fehér liszt,/ a hántolatlan héj tartalmaz rengeteg permetszert,penészgombát../ Száz évvel ezelőtt ez még nem volt gond..amikor így sütötte kenyerét a szegény ember.. :)
2017. dec. 9. 22:44
Egyébként sokszor màr bizonyítottan káros élelmiszereknél is azért használják a feltèteles módot mert nem akarnak pánikot kelteni, nem azèrt mert nem biztosak benne, hogy káros. Nálunk a pálmaolaj híresztelése után sok márka rövid idő leforgása alatt több mint 200 terméket vont be (leginkább kekszek, ilyesmik), mert igenis komolyan vették, hogy nem jó az nekünk. Ha mindenki úgy gondolkodna, hogy majd csak akkor változtat az összetevőkön, ha elég bizonyìték lesz arról, hogy árt, akkor minden maradna a régiben.
556. gribedli*** (válaszként erre: 549. - Globus)
2017. dec. 9. 22:39

Na igen, az állati zsírok sem ártalmatlanok, igen, sőt, ha a mellrákot is nézzük, akkor már abban sincs nagyon különbség, hogy állati vagy növényi zsír volt a ludas, ha egyszerűen túl sok a zsír meg a hevìtett zsír. Mert a másik ilyen rák, amit kajával hoztak összefüggésbe, a mellrák és a zsírok (más faktorokon kívül, mint a szoptatás védő hatása, fiatalon szülés védő hatása, screening, stb)


És írtam én is korábban, hogy a többség csak napi 10g rostot visz be, jóval a minimum 30g helyett és a kívánatos 60g helyett. Egy túlnyomóan növényi ètrendben ez sose fordul elő, de azért ha sikerül a 60g, az olyan mennyiségű növènyi eredetű kaja, hogy igazán nem fog mellette az ember se zsírosat, se húsosat kívánni de tènyleg. Viszont ismered azt a telítettség èrzetet, ami állati fehèrje után van, na, ez azt vonja maga után, hogy az ember nem éhes, vagyis nehézkesnek találja azt, hogy megegyen annyi zöldséget, gyümölcsöt, ami garantálná a kellő rostot és ezért van az, hogy az állati fehèrje fogyasztás karöltve jár a rostszegénységgel.


Aztán persze genetika is meg minden, de én kétlem, hogy ilyen gyakori lenne a genetika, jobban bejátszik az életmód.


A szomszéd Svájcban pl szerintem nagyon undorítóan esznek, ahogy tapasztaltam, mégis hasonló kort élnek meg mint a japánok, mert az egészsègügy egyszerűen példás. A sógornőm ott szült, a kórház bejáratánál van egyből egy kézfertőtlenítő adagoló és az emberek használják is, így védik a kórház tisztaságát. És ez még csak a bejárat, de elárul sokat a mentalitásról:)

555. Guruljka (válaszként erre: 554. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 9. 22:35

Lehetne mozogni otthon is, a terembe eljutás és hazajutás ideje is idő.


De mindenki a maga sorsának a kovácsa, akár orvos, akár civil ember.

554. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 553. - Guruljka)
2017. dec. 9. 21:52

Ez is tény.


Keveset tudnak mozogni sokan. Akik 12 óra műszakot lehúznak, van aki többet is, nem mindig van kedve futni, konditerembe járni.

Rendszertelenül étkeznek, az tény. Van amikor délután vesznek először ételt a szájukba.

553. Guruljka (válaszként erre: 551. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 9. 21:38
Dohányzó orvosok is vannak... Meg kövérek is.
552. Guruljka (válaszként erre: 549. - Globus)
2017. dec. 9. 21:37
Mármint erre. Mert heves megyében élünk, de felhívást valahogy nem láttam.
551. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 548. - Gribedli***)
2017. dec. 9. 21:37

Nem tudom mennyi az igaz ebből. De én még nem ismertem vega orvosokat, pedig sokat ismerek.

Ha ez tuti így lenne, csak nem ennének húst, tudatosan vállalva a vastagbélrákot.

2017. dec. 9. 21:37
Nem hallottam róla, rákérdezek.
549. globus (válaszként erre: 548. - Gribedli***)
2017. dec. 9. 21:31

Most indul egy országos, átfogó vastagbelet szűrő program nálunk. Legfontosabbnak találják a korai elváltozások kiszűrését, különösen polipok eltávolítását, mert igazolt, hogy idővel ezek el tudnak rákosodni.

Viszont nem bizonyított, csupán feltételezés, hogy a polipot okozHATja az állati zsírokban gazdag táplálkozás. A többi lutri.

[link]

/vastagbelpolip-tunetek-es-kezelesi-modok

Szűrőprogram szerint nem a húsfogyasztás okoz problémát, hanem a kevés rost. Vagyis leginkább a nokedli, kenyér, tarhonya, főtt krumpli, fehér rizs, amivel a húst fogyasztjuk :)

[link]

548. gribedli*** (válaszként erre: 545. - SansaS)
2017. dec. 9. 21:19
De én igen, állítottam ilyet. Mert igaz is, hogy a húsfogyasztás és a vastagbélrák között nagy összefüggés van. Vagyis örüljön, aki nagy húsfogyasztó és ennek ellenére NEM lesz vastagbélrákos, ettől függetlenül aki vastagbélrákos, ott szinte mindig kimutatható, hogy nagy húsfogyasztó és kevés rostfogyasztó volt. A kivètel erősíti a szabályt. Természetesen ahol jobb az egészségügy, ott nem fog az illető meghalni 3 év alatt, de erre nem mindig alapozhatunk mert nem mindenhol olyan jó az egészségügy, megéri inkább vigyázni.
547. Guruljka (válaszként erre: 546. - Gribedli***)
2017. dec. 9. 21:18

Rajta vagyok az ügyön magam is.


Nagy példa lehetne a kicsi fura Leuwenhoek, aki az első mikroszkópot összerakta saját csiszolású lencséiből, és 90 éves kort ért meg.


Másolom a wiki-s életrajzából: "1673-ban Leeuwenhoek leveleket kezdett írni az újonnan alakult Royal Society of Londonnak, és azokban ismertette mikroszkópos megfigyeléseit. A levelezés ötven évig tartott; a holland nyelven írt levelek angolra vagy latinra fordítva, gyakran különlenyomatként jelentek meg a társaság Philosophical Transactions of the Royal Society című lapjában. 1680-ban a Royal Society teljes jogú tagjává választották. Megfigyeléseit élete végéig folytatta. Az utolsó néhány levelében saját betegségéről (a rekeszizom helytelen mozgásáról) küldött részletes, pontos leírást."

546. gribedli*** (válaszként erre: 534. - Guruljka)
2017. dec. 9. 21:09
És megfigyelted, hogy akik holtig tanulnak, milyen sokáig élnek?:D Mert ép testben ép lélek, de fordítva is igaz, az agy is izom és mindent az irányít.
545. SansaS
2017. dec. 9. 20:22

Úgy látom, kialakult itt valamiféle félreértés: senki nem állította, hogy ha az ember húst eszik, akkor majd meghal vagy biztos végbélrákos lesz.


Az alapvető tény az, hogy az ember mindenevő, mert az évezredek alatt evolúciós okokból megtanult a szervezete jóformán mindenféle életkörülményhez igazodni, de ez nem azt jelenti, hogy minden természetben megtalálható tápanyagforrásra szüksége van.


A téma kiinduló biológiai alapja az, hogy az embernek nincs szüksége húsra az egészséghez vagy a fejlődéshez, tehát egy szülő sem veszélyezteti a gyermekét csak azért, mert vegetáriánus módon táplálja.

544. Guruljka (válaszként erre: 539. - Globus)
2017. dec. 9. 20:19
Én azért figyeltem fel erre, mert felháborít. :D Nem elég hogy pont abban a buggyant vegytanban jók, még hosszasan is terjesztik a tudományukat...
543. SansaS (válaszként erre: 540. - Cimpi)
2017. dec. 9. 20:16
Én nem mondtam hogy nem volt kivétel.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook