Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus gyermekek? fórum

Vegetáriánus gyermekek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1092. Serry
2011. aug. 25. 18:28
Nah tényleg megyek
1091. Serry (válaszként erre: 1089. - Fe939)
2011. aug. 25. 18:28
S még valamit magyarázz meg miért utálják a gyerekek ( kb 60-70%) a zöldséget- gyümölcsöt???
1090. Serry (válaszként erre: 1089. - Fe939)
2011. aug. 25. 18:26

Vedd már észre, hogy a gyerek NEM KIS FELNŐTT!!!!!!

Pontosan ezért halott érvelés vegetarianizmus esetén felnőtt élsportolókkal hasonlitgatni.


De én inkább lépek mert ez a vita már megint meddő lesz.

1089. fe939 (válaszként erre: 1086. - Serry)
2011. aug. 25. 18:02

A hianybetegsegek kitalalt ervek. Ha egy szuper- terheles alatt allo felnott (pl. Tim Van Orden, Carl Lewis stb. stb. stb.) nagyszeruen el nem csak vegetarianus, hanem vegan koszton, akkor egy fejlodo, es max. labdaval gurigazo csecsemonek is kivalo.


Egyik szaki ismerosom mai napig elkekul, ha azt hozom neki szoba, hogy erdekes, hogy sok roma valosaggal szemetdombrol nott fel talalt es romlott ereldarabkakon (sok ilyen pelda van...nem jo a szoveg, hogy ,,azert ettek egy kis ezt es azt is"). Azzal jon, hogy igen, de milyen betegek, en erre azt szoktam neki mondani, hogy jo, de azert megis felnottek legalabb 170 cm magasra es egyaltalan (!!!!!!!!!!!!!!) eletben maradtak neha 2- 3 evtizeden at ilyen koszton.


Azt akarom ezzel mondani, hogy ha ilyen van (es van, ez teny), ha sok anya ilyen koszt mellett szult es szoptatott), akkor azert furcsa, hogy azzal jonnek, hogy ,,hianybetegsegek" lehetnek a jozan, alapos vegetarianus, akar vegan etrend eseten a csecsemok eseteben, mikor ugye mindket esetben (ha jozanok es alaposak), akkor azert a koszt enyhenszolva millio nagysagrenddel jobb, mint a szemetdombi romlott etelmaradekon eles es csecsemoneveles.

1088. fe939
2011. aug. 25. 17:55

Meg valami: a ,,hibas, elvakult vegetarianizmus" melletti ,,peldakra", ami itt is olvashato:


,,1079. erikpipi 2011-03-31 07:39


Börtön vár a vega szülőkre

2011-03-31 04:10:00

AMIENS - Rács mögé kerülhet az a francia pár, akik vegetáriánus étrendjük mellett kizárólag anyatejjel táplálták 11 hónapos kislányukat. A gyermek mindössze 5 kilósan, súlyos vitaminhiányban hunyt el, miután a fehérjét egyáltalán nem fogyasztó anya teje kevés volt neki a túléléshez."


Egyesek ilyen esetekben ,,vega" szuloket es embereket irnak idiota, elvakultak helyett, ugy beallitva az eseteket, mintha nem az elmebetegseg, hanem a vegasag miatt lett volna valami kulonos megbetegeses, esetleg meg sulyosabb...husos es mas allaitakat tartalmazo, vegyes etrenden elok is csinalnak olyanokat, hogy pl. 95%- ban hust es allati termekeket esznek, es ebbe latvanyosan tonkremennek....ott van pl. az agyalagyult paleolit- taplalkozas is, amelyek egyesek kepesek komolyan venni, igy valoban, atlagos etrend mellett is vannak ilyen 95%- os hosien meghalok is....tehat a cikk iroja nem ,,vega szulok"- et, hanem ,,Idiota, emellett vega" szuloklet kellett volna irjon, ugyanis a gyerekuknek az idiotasaguk, es nem a vegetarianizmus miatt lett baja.

1087. Serry
2011. aug. 25. 17:50
A másik,ohgy mit müvel magával egy felnőtt az egy dolog.. de azért mert ő felnött nincs joga tönkretenni egy gyereket.
1086. Serry (válaszként erre: 1085. - Fe939)
2011. aug. 25. 17:50
Azért azt vedd már figylembe,hogy a gyerek mind hormonálisan, mind minden más tekintetben fejlődő szervezet. Sem egy csecsemőt, sem kisdede, sem kisovist, sem kisiskolást hiánytünetek kockázatának kitenni nem szabad.
1085. fe939
2011. aug. 25. 17:46

Ugy latom, hogy azert azt is irogatjak itt, hogy a vegetarianizmus hibas eletmod.


Erre irnek nehany peldat: ajanlom egyesek figyelmebe a runningraw.com es az adaptt.org oldalakat; az elobbi foleg egy valamiert (na vajon miert?) nem hires, de megis magasan vilagszintu sportolorol szol, aki nemzetkozi szintu pl. felhokarcolo- lepcso- futasi versenyeket (a ,,kivulallok" kedveert: ez meszemenoleg az egyik legstrapasabb szam, mikor pl. 170 emeletet kell idore lepcsozni), es egyoras hegyre felfele meneti futovetsenyeket (neha 35 fokos hosegben) nyer szinten nemzetkozi szinten, emellett szupermaratonit es hasonlokat is. Olvashato ott rola, hogy csak novenyit es csak nyerset eszik, es hogy naponta max. 2000 kaloriat (ugyebar nem csak ezekbol nyer a szervezet energiat), olyankor is, mikor naponta 11 orat sportol.


A masik oldalon rengeteg vegan (semmi allatit nem evo) szuperatleta es szinten vegan testepitokrol is nagy peldasor es cikkek vannak....olvashato pl., hogy Carl Lewis egy falat allati eredetu termeket (tehat a huson kivul tejtermekeket es tojast se) evett, es van ott tole egy hatalmas interju is, pontosan dokumentalva, amelyben ezt pontosan kifejti. Mint pl. Michael Jordan- nal sokkal hiresebb sztarrol, azt is leirtak es kozoltek rola, hogy milyen fogkremet hasznal, de ezt (valamiert) nem....ezt 100 emberbol, aki sokat hallott rola, 99 nem tudja.


Johet most a szoveg, hogy Tim Van Orden biztos lefizetett zug (es hatalmas husokat stb.) evo csalo, hogy a masik oldal informacioi is hazugsagok...azzal mindig lehet ,,ervelni", hogy az adott infok hamisak, de pl. Tim Van Orden etrendjet azert egy ideje enyhenszolva nagyon ellenorzik.


Ha ilyen etrenden kivaloan lehet elni, akkor elegge ,,furcsa" kerdes az, hogy vajon jo- e a vegetarianizmus...es ha jo, akkor a gyerekeknek is kivalo.

1084. Serry (válaszként erre: 1083. - 06bfdda89d)
2011. ápr. 2. 09:29

S számodra mi felháborító benne?

Az,hogy vannak ilyen szülök? Vagy ,ohgy vannak akik ezt elítélik?

1083. 06bfdda89d (válaszként erre: 1082. - F64f0d9a69)
2011. ápr. 1. 12:35
Az bizony.Felháborító eset!
1082. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1079. - Erikpipi)
2011. márc. 31. 18:25

" Rács mögé kerülhet..."

Mi az, hogy kerülhet? Kerüljön!

Aki életformát választ, legalább tanulmányozza alaposan. Egy kismama meg pláne.

Ez agyatlanság és felelőtlenség. :(

1081. Serry (válaszként erre: 1080. - 06bfdda89d)
2011. márc. 31. 17:30
A gyereknek nincs választása. Milyen esélyt kapott?
1080. 06bfdda89d (válaszként erre: 1079. - Erikpipi)
2011. márc. 31. 14:34

Na.Jól megkapta a választás esélyét!

:SSS

1079. erikpipi
2011. márc. 31. 07:39

Börtön vár a vega szülőkre

2011-03-31 04:10:00

AMIENS - Rács mögé kerülhet az a francia pár, akik vegetáriánus étrendjük mellett kizárólag anyatejjel táplálták 11 hónapos kislányukat. A gyermek mindössze 5 kilósan, súlyos vitaminhiányban hunyt el, miután a fehérjét egyáltalán nem fogyasztó anya teje kevés volt neki a túléléshez.

1078. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1070. - 06bfdda89d)
2011. márc. 4. 12:45
1066.
1077. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1069. - 06bfdda89d)
2011. márc. 4. 12:39

Azt gondolsz, amit akarsz.

Én mégis inkább egy olyan orvoshoz mennék, aki ismeri a homeopátiát, vagy más alternatív módszert.

Nekem tökéletesen bevált.

2011. márc. 4. 11:17
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
1075. Gavrilo1 (válaszként erre: 1074. - Globus)
2011. márc. 4. 09:47
De azóta az epekövei is eltüntek az UH alapján (szerncsére) és már több mint két éve tünetmentes. :-)
1074. globus (válaszként erre: 1073. - Gavrilo1)
2011. márc. 4. 08:45
Gyulladt állapotban csak akkor vágnak, ha életveszély van, ilyenkor az orvosok is konzervatív kezelést ajánlanak. Itt már lehet alternatíva :)
1073. Gavrilo1 (válaszként erre: 1071. - Globus)
2011. márc. 4. 08:24
Konkrétan nem ilyesmire gondoltam. Egy elmozdult törést 90% hogy nem lehet műtét nélkül gyógyítani és az én leszakadt porcomat sem lehettt műtét nélkül kiszedni az izületek közül (annak ellenére, hogy egy sebész szerint semmi baja nem volt az egyáltalán nem hajló térdemnek). a vakbélgyulladást ugye kezdeti fázisban sokszor vissza lehet fordítani (na nem a perforáltat). Konkrétan epe volt a ludas.
2011. márc. 4. 07:04

Pontosítok:


368,379 (people killed) ember még élne,ha hallgatnak az orvostudományra.Például beadja a gyerekének az inzulint és hasonló dolgokra kellene gondolni...


306,096 (injured) embernek nem esett volna baja,ha az e világot meghatározó és mozgató,továbbá mérhető és bizonyított törvényszerűségeket nem hagyja figyelmen kívül(vagy cseréli le bizonytalan,bizonyítatlan ködös rezgéstudományra például)


Jó lenne meglátni végre,hogy miről beszélek.Nem azt állítom,hogy az orvostudomány mindentudó,vagy mindenható,hanem azt,hogy merő ostobaság bizonyított dolgokkal tök ellentétesen cselekedni,hasraütéses ötletek miatt.Én is ki tudom találni,hogy a jóllakottság azt jelenti,hogy az első falat a kisujjamig pottyan és amikor tele vagyok,az azt jelenti,hogy a nyakamig ettem magam,a fejemig meg felpárolog a kaja.De ezt túl sokan tudják,hogy nem így van,nem tudnám eladni.Ezért valami tudományosabbnak hangzót kell kitalálni,hozzárakni valami ideológiát és máris megeszik,tök mindegy,milyen szart hoztam létre.Mert egy laikus ha azt látja,hogy egyikhez sem ért,meg másikhoz sem ért,akkor érzelmi alapon fog dönteni.Attól még nem lesz igaza.


Az elmesélt anekdotákat nem kommentálom,jól ismerem ezek tálalási módját,hangzatos,hangzatos,csak épp a feléből még négyzetgyököt kell vonni.

1071. globus (válaszként erre: 1065. - Gavrilo1)
2011. márc. 3. 23:11
Konkrétan mit nem kellett vágni? Egy elgennyesedett, meggyűlt sebzés a kézujjon elképzelhető, hogy paradicsomos dusztkötéssel kifakadhat, de azért vakbélgyulladás, perintonsillaris tályog, vagy darabos törés nem.
1070. 06bfdda89d (válaszként erre: 1067. - F64f0d9a69)
2011. márc. 3. 22:26

"Nagyon gyenge summa"


Azt gondoltam,hogy nálad ez nulla:

""Nélkülözhetetlen az immunrendszer kiegyensúlyozott működéséhez, hiszen itt is számos biokémiai reakciót, fehérjék, enzimek működését a kalciumkoncentráció változása állítja be. " ...

1069. 06bfdda89d (válaszként erre: 1066. - F64f0d9a69)
2011. márc. 3. 22:24

" itt senki nem beszélt ezoterikus dolgokról."


Homeopátia.

1068. 06bfdda89d (válaszként erre: 1064. - Gavrilo1)
2011. márc. 3. 22:23

"te se akard megyőzni a másik csapatot az igazadról"


Nem fogok mást mondani,mint ami a meggyőződésem.

1067. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1063. - 06bfdda89d)
2011. márc. 3. 20:03

Az most jutott eszembe, hogy lehet esetleg te valaha jól fogsz diagnosztizálni. Nálunk is van ilyen szakorvos, de soha mást nem mond csak gyógyszert ír fel. Amit mi nem váltunk ki, de már tudjuk mit is kell rendbehozni. Tehát a saját módszereinkkel meg is gyógyulunk. Mert ez egy szabad ország és nem szedünk gyógyszert, csak ha nincs jobb, ésszerűbb megoldás.

"Nálam ez a summa:

"a kalcium jótékony hatásától van megfosztva a hurutos beteg!" " Nagyon gyenge summa

1066. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1063. - 06bfdda89d)
2011. márc. 3. 19:08

Szerintem te zöldségeket beszélsz. Más orvosok tapasztalataival is vitába szállsz.

A mi orvosaink ismerik a gyógynövényeket, népi tapasztalatokat és fel is használják. Fogózkodj meg! Az unokámnak már több szakorvos javasolta a vércsoport szerinti étkezést. Ugyanis "A"-s akinek egyáltalán nem jó a tej. Ezt én már évek óta tudom, mert az egyik gyerekem is ilyen vércsoportú.

A tejtől mindig is beteg volt, csak akkor még nem tudtam miért.

Amúgy meg a kalcium tényleg nagyon fontos, az összes többi ásványi anyaggal együtt. Mert önmagában nem csodaszer. Egyensúlyban ugyanis a magnézium tartja. Mert ugye fontosak az arányok is...

Szerintem itt senki nem beszélt ezoterikus dolgokról.

1065. Gavrilo1 (válaszként erre: 1063. - 06bfdda89d)
2011. márc. 3. 18:58
És saját tapasztalatból tudom , hogy nagyon sok orvos van aki mielőtt vág, nemcsak gyógyszert, hanem csak sima nép gyóygmodot, természetgyógyászaatot ajánl kipróbálásra és ha mégsem jön be akkor operálna csak. Konkrétan az én csládomban fordult elő. És megköszöntük az orvosnak, mert a népi gyógymód hatására nem kellett vágni!
1064. Gavrilo1 (válaszként erre: 1063. - 06bfdda89d)
2011. márc. 3. 18:53

Szerintem senki sem vár el semmit tőled, de akkor te se akard megyőzni a másik csapatot az igazadról


(Mert az orvosi ellátásoknál nem hal meg gyerek és nem károsodik senki sem ugye? Az szent, arról ne is beszéljünk)

2011. márc. 3. 18:49

Hát de ezt ti hogy képzelitek?Miféle dolog az,hogy ELVÁRJÁTOK,hogy valaki,csak azért,mert egészséggel kapcsolatos tanulmányokat folytat,az elfogadjon ezoterikus dolgokat,vagy népi hiedelmeket???Ez egy szabad ország,itt mindenki abban hisz,vagy épp nem hisz,amiben akar,vagy éppen nem akar.Lehet "bohóckodni" ki-ki magának,de nem az egészséggel játszani!

Nálam ez a summa:

"a kalcium jótékony hatásától van megfosztva a hurutos beteg!"


Lehet szemezgetni,hogy hova visz az a hozzáállás az életmentéshez,egészség kérdéséhez,amit itt "számonkérnek":


[link]


Idézem az adatokat:

"368,379 people killed, 306,096 injured and over $2,815,931,000 in economic damages"


Van itt minden a megadózisú vitamintól a homeopátián át a keresztényekig minden!Ki melyik hülyeségbe halt bele,károsodott tartósan,stb...Ajánlom a gyermekek szomorú esetét áttanulmányozni...Igen.Nem fogadom el ezeket és nem is fogom!EZ a szomorú!Egy gyermek halála,egy ember tartós egészségkárosodása!Na nehogy már a nyúl vigye a puskát...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook