Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetek így valaha is vegetáriánus? fórum

Lehetek így valaha is vegetáriánus? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
231. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 230. - Napfenyahegyen)
2013. aug. 11. 09:44
A húsnak vannak olyan alkotóelemei ,amik semmilyen növényből nem pótolható. Bizonyos vitaminok és nyomelemek is. Az összes szükséges fehérjét sem lehet kikeverni hüvelyesekből meg hasonlókból. Tanultam dietetikát.
2013. aug. 10. 21:03

Az ember mindenevő. Az egészséges élethez változatos táplálkozásra van szüksége, amibe a hús is beletartozik. Azt elhiszem, hogy a húsban lévő alkotóelemek bizonyos növények fogyasztásával pótolhatók, de ehhez nagyon tudatosan kell összeválogatni őket, míg a húsban egyszerűen ott vannak.


Az állatokat én is sajnálom, de igazából ez a természet rendje, hogy egyik faj egyedei megeszik a másik faj egyedeit. Amin inkább változtatni kellene, hogy a tenyészállatokat amíg élnek, normális körülmények között tartani, hogy ne szenvedjenek. Vagyis pl. nem egy kici ketrecbe bezsúfolni a csirkéket, hanem nagy területen, hagyni őket szaladgálni, kicsiként a kotlós közelében tartani, stb.

2013. aug. 10. 20:57
Akik építő jelleggel írtak, nekik meg köszönöm a hozzászólásokat.
2013. aug. 10. 20:54
Úgy érzem, hogy nekem nem megy a vega étkezés, úgyhogy nem is erőltetem. Sajnálom, ha valakit megbántottam azért, mert esetleg félreismertem az itteni írásaiból következtetve. Nincs kedvem ide járni veszekedni, mert nekem az nem okoz örömet.
2013. aug. 9. 10:26
Amúgy azzal lehet jönni, hogy bizonyos állatok "gonoszkodása" vagyis hogy kínozzák egymást ,nem tudatos, de az áldozatuk fájdalmát nem csökkenti, hogy nem tudatosan okozzák a szenvedést. A gazellát nem vigasztalja, hogy a hiéna csak azért kezdi hátulról enni, mert ott meri megközelíteni. Az egyben lenyelt halat sem vigasztalja a gyomorsavban vergődve, hogy a madár őt egyben könnyebben tudja lenyelni. Úgyhogy csodálkozom, aki ez a szenvedés nem borzongatja, csak az amit az emberek művelnek az állatokkal.
226. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 225. - Csgybzs)
2013. aug. 9. 10:03

"De kihasználni, kizsákmányolni, gyilkolni kényelmi szempontokból csak az ember teszi más fajokkal, ráadásul a védekezésre képtelen fajokkal."


Te egy kicsit rá vagy kattanva arra, hogy szerinted az ember a legkegyetlenebb lény. Mit szólsz a kisvakondhoz, ami harapással megbénított élő gilisztákat vonszol a földalatti üregeibe, hogy ne romoljon meg élve, és arra jár rá zabálni? Vagy a hangyákhoz, amik hernyókat ejtenek foglyul ,és csiklandozzák hogy leveddzen nekik? Vagy arra rovarra, ami csiga szemébe petézik is amikor az kikel a csiga szemén jön ki, majd a kínhalál után elpusztul? Vagy a hiénához ,ami gyakran a belénél kezdi enni az élő állatot? Annyira nem kell az embert gáznak gondolnod.

225. csgybzs (válaszként erre: 222. - Cippora)
2013. aug. 9. 08:11

Akkor csak, hogy ne maradjon képzavar a fejekben!


A vegánság definíciója: A veganizmus az állati termékek használatának mellőzése, különösen a táplálkozás terén, és a hozzá kapcsolódó filozófia, amely elutasítja az érezni képes állatok árucikk státuszát. A veganizmus követőjét vegánnak nevezik.


Mondd, te hol olvastál itt emberekről? Meg abortusztról? Mi köze a vegánságnak ahhoz, hogy az emberek elvetethetik a magzatukat?


Másrészről. Az, hogy egy oroszlán megeszi a rivális oroszlán kölykét, az ő dolga. Az, hogy ők mit tesznek egymás között az ő dolguk. Az, hogy az ember mit tesz a magzatával, embertársaival, az ő dolguk. Van amit büntetnek is, van amit nem.

De kihasználni, kizsákmányolni, gyilkolni kényelmi szempontokból csak az ember teszi más fajokkal, ráadásul a védekezésre képtelen fajokkal.

Nagy vesszőparipa lett most nálad az abortusz, persze a számodra nem tetsző részekre a reagálást kihagyod, csak a személyeskedés kezdődik.

Én erre nem vagyok vevő. Én sem érted veled egyet, mégsem írom, hogy egy álszent ember vagy, aki szerint ugyanúgy szent már egy embrió élete is, de más életeket el lehet venni, lehet őket kínozni, kizsákmányolni.

Magyarán ugyanolyan morbid elképzelés ezek szerint a te véleményed is, mint az enyém.



Köszönöm az eszmecsere lehetőségét!

Neked is szia!

224. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 223. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 8. 10:32
És sokkal többre tartom a néhány másodperce megfogant emberi életet, mint pl. egy tehénét.
223. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 222. - Cippora)
2013. aug. 8. 10:31
Az abortuszt én is csak nemi erőszakból születendő gyereknél, vagy súlyos anyai vagy magzati betegségnél tartom elfogadhatónak. Számomra sem különbözik jogokban a megtermékenyített petesejt az kifejlett élettől, így gyilkosságnak tartom az abortuszt.
222. Cippora (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2013. aug. 8. 10:25
Nem bokszolok le senkivel semmit,de azért elképesztő,hogy ugyanolyan teóriákat gyártasz,hogy miért elfogadható az abortusz,mint az aki ugyanazt magyarázza,hogy miért eszik húst,meg miért iszik tejet.Egyik ezt a fajta halált "támogatja" te a másikat.Nem eszem húst,de az emberi élet számomra előrébbvalóbb,szerinted nem!Te döntésed,csak ne akarj akkor egy szent képében tetszelegni,mert rohadtul nem vagy már hiteles...szia!
2013. aug. 8. 10:23
Amúgy meg aki másokat akar vegaságra ösztönözni, annak nem elég kiáltozni, hogy _ne egyetek húst meg tejet meg tojást! Annak minimum részletesen ismertetni kellene másokkal, hogyan lehet ezek nélkül is egészségesen élni. De ,ha mégsem megy neki, akkor nem kell a szemére vetni, hogy azért mert nem undorodik eléggé az erőszaktól, hanem belátni, hogy valakinek a teste nem alkalmas a csak növényi dolgok evésére.
220. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2013. aug. 8. 10:17
Egy örökbefogadás engem is felháborított, amikor egy ikerpárból csak az egészségeset fogadták örökbe és a beteg tagja már nem kellett. gyomorforgató. Én nem tudnék az egészséges gyerek szemébe nézni, hogy van egy ikertestvéred is, de ő nem kellett nekünk mert beteg ,és elszakítottunk tőle .
219. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 204. - Csgybzs)
2013. aug. 8. 10:14

"Mindegy, hogy milyen kifogásokat gyártunk, milyen idealista elképzeléseink vannak, ezt nem szabad megcsinálni más, fájdalmat-félelmet érző, tudattal rendelkező lényekkel.

Nekem nem kifogás, hogy a szervezetnek mire van szüksége, mert MINDEN beszerezhető más formában.

Nem kifogás, hogy mindenki más eszik, úgysem változik semmi, akkor akár ehetem is.

Nem kifogás, hogy tartsuk őket jobb körülmények között és akkor nem is olyan durva. "


Neked semmi sem megoldás meg kifogás, csak arra kényszerítenél legszivesebben mindenkit, hogy legyen vegán. Ne is egyszerűen vega ,hanem vegán. Az eszedbe sem jut, hogy a szépen tartott tehén ,hátulról fejbe lőve nem szenvedne, vagy hogy jól tartott tyúkok tojását együk, csak az hogy legyünk vegánok, ami ellenkezik a természetes felépítésünkkel. A tehén amúgy sem élne örökké , ha már a halálán vagy ki ennyire. Miért nem inkább imádkozol azért, hogy minden lény egészségben ,békében, boldogságban éljen örökké. Szerinted később szivesebben hal meg valaki mint bármikor máskor? A nagy fityfenét. Általában soha ,senki, semmikor nem akar meghalni, ha aránylag jól érzi magát.

218. csgybzs (válaszként erre: 217. - Cippora)
2013. aug. 8. 09:59

Ugyan már. Ne szépítsük. Nem kell nekik a c.gány, a fogyatékos. Pedig az is élet, nem? Nincs különbség. Mégis a mai napig az emberek folyamatosan ezt csinálják. Szelektálnak a saját kényelmükre, aztán hangoztatják, hogy jog van az élethez, de nem tesznek a perifériára szorultakért semmit.


Nincsen 100%-osan bizonyítva, hogy egy 7 hetes magzat érez. Ugyanis sok kutató szerint csak a 24. héttől van fájdalomérzete. Egy megszületett, kifejlett állat viszont már 1000%, hogy érez. Elég sok érzékszervével tudja felfogni, hogy mi történik körülötte. Másrészről jelenleg nem ÉN döntöm el, hogy valaki megtartja-e a gyerekét, hanem a nő, aki terhes. Vele kéne lebokszolnod.



Én is lezártam.

217. Cippora (válaszként erre: 216. - Csgybzs)
2013. aug. 8. 09:50

Nem!Rengeteg gyereket azért nem lehet örökbe fogadni,mert a "szülő" nem mond le róla.Így nem is neveli,de örökbe adni sem lehet,marad az intézet,ahonnan jómagam több embert is ismerek,mindegyikből normális,tisztességes ember lett,akik biztos nem a halált választották volna...persze egyértelműen hátrányból indulnak,ezért is kallódik oly sok el.De kinek a joga eldönteni,hogy ki éljen és ki haljon meg???Csak mert valakinek nem 100%-ig tökéletesen indul az élete????



A vegán szóról évek óta egy valami jut rögtön az eszembe: a könyörület! De a szememben nem lehet könyörületes az aki az állatok megölését elítéli,de egy magzatét nem.Miért nem tartod a fogantatásától kezdve embernek??? 6 hetesen már dobog a szíve,vér folyik az ereiben,és érez.Mivel másabb mint mondjuk én???Mert nem beszél,nem jár,vagy még nem hall?


Több vegánt is ismerek,mind abortusz ellenes.Én nem vagyok az,mint írtam vannak olyan helyzetek,de továbbra sem fér meg a fejemben az "abortuszpártoló állatvédő vegán" képe.Kicsit morbid!És itt le is zártam részemről!

216. csgybzs (válaszként erre: 212. - Cippora)
2013. aug. 8. 09:39

Mondtam, hogy nem akarom offolni ezzel a topikot, mert nem lehet egy mondatban lerendezni.


Én nem támogatom a halált, és valószínűleg sosem kell majd az abortusz miatt aggódnom. És az lenne a legjobb, hogy ha az emberek lennének annyira felnőttek, tudatosak és értelmesek, hogy nem lenne szükség abortuszre, kivéve az extrém eseteket.


Viszont számomra egy embrió továbbra sem összehasonlítható egy lélegző, látó, halló, tudatos lénnyel.


Nekem ettől a vegánság nem ellentmondásos.

Állatembriókról egyébként sem írtam semmit. A kettőt akkor lehetne összehasonlítani, hogy ha megszületett kisbabák és megszületett kisborjúk életéről beszélnénk. (persze tudom szerinted az élet a fogantatástól kezdődik, szerintem viszont nem)


Az örökbeadásról pedig. Sajnos ezerszám vannak gyerekek, akiket örökbe lehet fogadni. Mégsem kell nagyon sok embernek. Mert ő szőkét akar, fehéret, ilyet-olyat-amolyat... ebbe inkább ne is menjünk bele.....

2013. aug. 8. 09:15

Ket nyul beszelget: mit csinalsz delelott?

- eszem,iszom, szerelmeskedek...

Mit csinalsz delutan?

- eszem,iszom, szerelmeskedek...

Mit csinalsz este?

- eszem,iszom, szerelmeskedek...

Mi vagy te?? Babolnan baknyul... :D

214. d71ef05a8e (válaszként erre: 203. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 8. 09:03
Persze, hoyg nem egészséges. Ugyanakkor ha évszázadokon keresztül egy népcsoport így táplálkozik, akkor igazából hiába viszik a zöldséget-gyümölcsöt nekik. Én úyg tudom, hogy azok a hantik, akik bentlakásos iskolába kerültek a városokba, és kaptak zöldséget, gyümölcsöt, de vért nem, vitaminhiányosok lettek, mert a szervezetük egyik napról a másikra nem volt képes növényi táplálékból fedezni a szükségleteket. ehehz kell pár generáció.
213. d71ef05a8e (válaszként erre: 208. - Csgybzs)
2013. aug. 8. 08:53
Egyébként szélsőségesen abortuszellenesként is sajnos volt alkalmam olyan intézetis gyerekeket megismerni, akik nulla szeretet, törődés, stb. nélkül érték el a kamaszkort, és még nekem sincs illúzióm afelől, hogy a sorsuk szinte kivétel nélkül a börtön, a prostitúció, a drog(túladagolás), stb. Igen, ott egyszer bennem is megfogalmazódott, hogy nekik nem lett volna-e jobb, ha meg sem születnek.... sokan maguk is így látják a saját életüket. De még így is.... ki vagyok én, hogy azt merjem mondani, az ő életük teljesen értéktelen, pláne az élet kezdetekor, amikor még van esély arra, hogy valami csoda folytán mégis másképp alakuljon minden (örökbefogadás).
212. Cippora (válaszként erre: 208. - Csgybzs)
2013. aug. 8. 08:45

Csak ott hibádzik a történet,hogy egy állat szenvedéséért fáj a szíved,de egy élő emberért (magzatért) nem????? Ahogy én nyugtatgatom magam azzal,hogy a tejért nem hal meg az a tehén,gondolom te meg azzal,hogy az a magzat az csak egy sejtcsomó,nem élő ember.Ugyanúgy a halált támogatod.Az én magzatom 11 hetesen már az ujját szopta az uh monitoron,ha nem a két szememmel látom,nem hiszem el.Őt még meg lehetett volna pedig legálisan ölni akkor.Akkor nem emberi?Szerintem az.Szerintem az a magzat sem akar meghalni,mert lehet rossz élete lesz.Lehet,de ezt ne más döntse már el csak úgy...lehet,hogy mégsem lesz rossz élete, mikor akár 5 évet is kell várni egy örökbeadandó babára egy párnak.

Értem mit akarsz mondani,és el is fogadnám,ha nem lennél vegán,és nem hangoztatnád ennyire az élet védelméről szóló "monológjaidat",ami ezek szerint csak az állatokra vonatkozik...nekem ez így hiteltelen ahogy van :(

Egyébként nem vagyok abortusz ellenes,de csak nagyon indokolt esetben "támogatom"...

211. d71ef05a8e (válaszként erre: 210. - Csgybzs)
2013. aug. 8. 08:44
Én azt vallom, hogy az életről nem mi döntünk, ha már megfogant. Előtte kell védekezni, nem utána gyilkolni. A nemi erőszakból származó terhesség egy extrém dolog, az abortuszoknak nagyon kis hányada megy végbe ilyen okból. Baj, ha éhezik egy ember, baj, ha mélyszegénységben él (az szerintem nem automatikusan baj, ha 10. gyermek, az én családomban is voltak 11-en testvérek), de ennyi erővel menj végig egy szegénytelepen, és öld meg sorra a szegényeket, mert nem bírod nézni, hogy úgy élnek.... Igen, szerintem az embrió élete pontosan annyit ér, mint a sajátom, és fényévekkel többet, mint egy csirkéé, ezért nem ölöm meg, nem támogatom a megölését, stb.
210. csgybzs (válaszként erre: 209. - D71ef05a8e)
2013. aug. 8. 08:37

Akkor ezek szerint te is azt vallod, hogy minden embriónak joga van élni. Nem baj, ha erőszakból, nem baj, ha 10-ediknek, nem baj, ha soha nem lesz belőle senki, nem baj ha éhezni fog, nem baj, ha egész életében a mélyszegénység fogja üldözni.

Ha így gondolod nem tudom, melyikünk a beteg...

209. d71ef05a8e (válaszként erre: 208. - Csgybzs)
2013. aug. 8. 08:11
Te beteg vagy. Nagyon. Métely, amit írsz.
208. csgybzs (válaszként erre: 206. - Cippora)
2013. aug. 8. 08:05

Nem. Teljesen abortuszpárti vagyok. Nagyon sok érvem van, de nem akarom offolni a topikot.

De, hogy ne kanyarodjunk el a témától, egyet írok. Inkább legyen egy tudattalan embrió abortálva, mint, hogy úgy kelljen élnie, mint a "haszonállatoknak", nem teljes párhuzamban persze. Hanem mondjuk megfelelő mennyiségű/minőségű étel, szeretet, törődés nélkül. Ha érted mit akarok mondani.

207. csgybzs (válaszként erre: 205. - Cippora)
2013. aug. 8. 08:03

Nehéz volt nem magamra venni, mikor nekem írtad a 80%-át nem 1/3-ban.. :))))))


Szerintem onnantól kezdve (és nem eltekintve tőle), hogy a "tejtermelést mesterségesen fejőgéppel tartják fent,és nem szabadon legelnek" már szenvednek. De persze ez még nem is lenne AKKORA gond. A gond ott van, hogy ahhoz, hogy a tejet mi igyuk meg és ne a borjak, ezért születésük után elveszik tőlük. És mivel a tehenek is ugyanolyan ösztönnel védenék a csemetéjüket, mint te, vagy bármelyik anya, gondolhatod, hogy mit éreznek. Az éves inszeminálásról nem is beszélve.

A tehenek természetes környezetükben akár 15-20 évig is élnek, a tejipar tehenei maximum 4-5 évet húznak ki.

Számomra az egész egyszerűen felháborító.

Nem tudom, hogy ha nálunk embereknél lenne- ez így, akkor mit szólna a közvélemény. Elvennék a kisbabát és az anyatejet mondjuk lefejnék a macskáknak. Aztán jönne valaki, aki újra teherbe ejtene és kezdődne elölről..

Engem tarthatnának közben egy 50 szobás luxusházban is, akkor sem tetszene....

Ezek az állatok nem szabad akaratukból teszik azt, amit.


Egyébként te mit gondolsz, milyen lehet egy tehénnek egy tejfarmon? Milyen lehet az élete?

Kíváncsi vagyok milyen kétségeid vannak.

206. Cippora (válaszként erre: 205. - Cippora)
2013. aug. 7. 20:46

Még annyit,hogy akkor az abortuszt is mélyen ellenzed és elítéled???

(Tudom nem ide tartozik,de ha már az élet védelme,akkor erre is kíváncsi vagyok)

205. Cippora (válaszként erre: 204. - Csgybzs)
2013. aug. 7. 19:57

Köszönöm a részletes választ.Azt látom,hogy mindent magadra veszel még azt is amit általánosságban írtam,és nem rólad.Sehol nem írtam,hogy nekem nyomultál,nekem nem is lehet,a naplódat pedig azért olvasom mert érdekel,ha nem érdekelne már vissza adnám a jogot.


"Nagyon jó dolognak tartom, hogy nem eszel húst, de a borjú anyja, akit nem vágtak le vacsorának még 4-5 évig fog szenvedni azért, hogy tejet, túrót, joghurtot ehess. "


Én ez irányban már tettem fel kérdést neked is,hogy vajon minden egyes üzemben szenvednek-e a tehenek??? (attól eltekintve most,hogy a tejtermelést mesterségesen fejőgéppel tartják fent,és nem szabadon legelnek)Mert kétségeim vannak,mert szeretném tudni,de választ még sehol nem találtam.Hiteleset!

204. csgybzs (válaszként erre: 188. - Cippora)
2013. aug. 7. 18:11

Reagálnék akkor:

- 7 milliárd embert nem lehet humánus állattartással hússal és tejtermékkel ellátni. Sem idő, sem hely, sem pénz nincs rá. Tehát egy dolgot lehet tenni, nem venni és nem enni. Más megoldás nincs. Akár szépítjük, akár nem.

- én nem gyűlölöm az embereket, de nem is szeretem őket és ez teljesen független a húsfogyasztástól.

- a felsőbbrendűség számomra nem az, hogy valaki nem eszik húst (semmivel sem érzem magam felsőbbrendűnél senkinél), hanem az, mikor valaki úgy gondolja, hogy jogot formálhat más élőlény életére.

- azt hiszem tőlem sosem kaptál privát levelet, (ami itt röpköd egész más témában, pl abortusz, megcsalás, stb. ahol aztán igen kemény véleménye van mindenkinek), nem voltam szemtelen, nem nyomultam a témával és nem is bántottalak. Nyitottam egy naplót, amit szabad akaratodból olvasol/olvastál és írtam pár kommentet, ami a saját (még ha szerinted radikális) véleményemet tartalmazta.

- én nem akarok meggyőzni senkit. Téged sem akarlak meggyőzni arról, hogy a tejtermékek hiánya számodra egészségtelen lenne, pedig így gondolom. Soha nem is mondtam erről semmit.

- az pedig, hogy sokak számára ellenszenves leszek/vagyok pont nem érdekel.


Mindenkinek mindenről van véleménye. És mindenki erősen ragaszkodik a sajátjához. Rengeteg példát tudnék hozni csak innen a hoxáról is. Sz.ranya vagy, ha....

Gyilkos vagy, ha...

.. és még sorolhatnám.

Én úgy érzem, hogy addig, amíg a videókból, képekből akár csak egy alkalom is valós, addig nem szabad részt venni benne, fizetni érte.

Mindegy, hogy milyen kifogásokat gyártunk, milyen idealista elképzeléseink vannak, ezt nem szabad megcsinálni más, fájdalmat-félelmet érző, tudattal rendelkező lényekkel.

Nekem nem kifogás, hogy a szervezetnek mire van szüksége, mert MINDEN beszerezhető más formában.

Nem kifogás, hogy mindenki más eszik, úgysem változik semmi, akkor akár ehetem is.

Nem kifogás, hogy tartsuk őket jobb körülmények között és akkor nem is olyan durva.


Azt hiszem azért gondolsz erőszakosnak, mert nem tudom elmosni a határvonalakat.

Nagyon jó dolognak tartom, hogy nem eszel húst, de a borjú anyja, akit nem vágtak le vacsorának még 4-5 évig fog szenvedni azért, hogy tejet, túrót, joghurtot ehess.


Azt hiszem ennél jobban nem tudom megfogalmazni amit gondolok, ráadásul ezt már le is írtam. Szóval ennyi.

203. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 202. - D71ef05a8e)
2013. aug. 7. 16:13
Csak húsom élni sem egészséges. Láttam dokumentumfilmet, ahol vitaminokat meg talán még zöldségeket is szállítottak olyan hegyvidéki népcsoportoknak ,ahol szinte csak húson meg tejen éltek.
202. d71ef05a8e (válaszként erre: 119. - Csgybzs)
2013. aug. 7. 15:04

Ajánlom neked pl. A hanti sámán hagyatéka című filmet. Vagy bármi mást mndjuk az eszkimókról. akármelyik népről, akik olyan zord vidéken élnek, ahol nem terem meg a zöldség, gyümölcs, max. tavasszal valami kis bogyó. Ott minden vitamin- és nyomelemforrás a húsban és vérben van, mégpedig a nyers húsban és vérben, ami sokkal táplálóbb, mint a hőkezelt (ez nekünk nem releváns mert mi nagyon sokféle táplálékkal egészítjük ki a húsfogyazstásunkat.)


Igaz, kés, vagy más szerszám kell a nyers hús fogyazstásához nekik is, de miért vennéd el a legfejlettebb emlős eszközeit, amikor még az állatok közül is azok, amelyek képesek rá, kihazsnálják azt, hogy képesek eszközöket is bevetni. Pl. csimpánzok, orangutánok botokkal nyúlnak be a termeszvárakba, és a kihúzott botról szopogatják-rágicsálják le a hangyákat, stb.


Amivel egyetértek: a tehén teje, pláne nem nyers, hanem bármilyen módon hőkezelt állapotban teljesen felesleges az emberi szervezetnek. Egy kísérletben kiscicákat etettek tehéntejjel, az egyik csoportot nyers, forralatlannal, a másikat forralt házitejjel. egytől egyig minden kismacska elpusztult a forralt tejet ivók közül, mert abban már semmilyen tápanyag nem volt.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook