Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegetarianizmus fórum

Vegetarianizmus (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
76. Venes (válaszként erre: 75. - Lenus)
2006. okt. 27. 07:45

Hát igen, így elsőre furnak hat.

Én ajánlom Neked, hogy mielőtt még beszereznéd, menj el egy kínaiba és kérj sülttésztát, vagy rizst, de tofuval. A kedvenc kanaiban van, ez az Astoriánál van, szóval ha egyszer Pesten jársz, vagy szoktál, akkor nézz be oda.(Bár ott kettő is van, de ne a meki mellettit, hanem az eldugottabbat válaszd.:))


Egyébként bioboltokban is próbálkozhatsz!

75. Lenus (válaszként erre: 72. - 7130b15964)
2006. okt. 23. 19:27
különben én sokszor úgy vagyok a kajákkal, hogy ha nem tetszik, mármint hangzásra, akkor nem is kostolom meg. Ez a tofu is, hogy mostmár tudom, hogy miből készül, vagyis szójából sajt..........már nem olyan ínycsinklandozó. De kipróbálom.
74. Lenus (válaszként erre: 70. - Emagdi)
2006. okt. 23. 19:24
oké, most már tudom, hogy mi az a tofu.
73. emagdi (válaszként erre: 72. - 7130b15964)
2006. okt. 19. 09:39
na igen, mondjuk a nagyon kis boltokban nem biztos, hogy van, de a kicsit nagyobbakban szokott lenni, hiper-szupermarketekben pedig akár több gyártmány közül is lehet válogatni :)
72. 7130b15964 (válaszként erre: 70. - Emagdi)
2006. okt. 18. 17:59
A sima boltokban talán ritkábban van, de nem kizárt. Nyilván a környéktől is függ, mert normális helyen megpróbálják követni a vásárlók igényeit, ahol ezt keresik és viszik, ott valószínűleg rendszeresen be is szerzik a kisebb boltok is.
71. 7130b15964 (válaszként erre: 69. - Lenus)
2006. okt. 18. 17:58

Nem vagyok vega, de imádom az indiai kaját köztük az indiai vega kajákat is. Sokszor használok mindenféle egzotikus fűszert, húsokhoz és zöldségekhez egyaránt.


A tofut már megválaszolták előttem. Gyakorlatilag bármelyik hiperláncban kapható (teszkó/madarasteszkó/kora). Ha összesütögeted mindenfélre zöldségekkel, nagyon fincsi (löttyints rá egy kis szójaszószt is, amikor sütöd). Érdems kipróbálni.

70. emagdi (válaszként erre: 69. - Lenus)
2006. okt. 18. 16:30

szia!

bocs, hogy beleszólok, de a tofu az szójából készült "sajt".

itthon a "sima" boltokban is lehet kapni, natúr és füstölt változatban is. rendkívül sokféleképpen lehet elkészíteni, az alábbi helyen találsz sok receptet, ha érdekel:


[link]

69. Lenus (válaszként erre: 68. - 7130b15964)
2006. okt. 18. 16:26
Lehet, hogy nagyon hülye a kérdésem, de pontosan mi is az a tofu? amúgy te is vegetáriánus vagy teljesen? Szóval semmilyen állati eredetű ételt nem eszel?
68. 7130b15964 (válaszként erre: 67. - Lenus)
2006. okt. 17. 21:59

Nincs mit. Az első indiai kaja, amit ettem az a samosa volt, mert a szomszédban lakott egy indiai család és az asszonypajtás nagyon fincsiket főzött, időnként a párja megrakott tányérral jött szomszédolni (a gyerekeik (meg tulajdonképpen a fél utca:) sokat játszottak nálunk).


Azt viszonylag egyszerű elkészíteni és nagyon finom is. Egy kísérletet mindenképp megér.


Én madras-t szoktam sokszor csinálni, csak zöldségből is nagyon finom, de van amikor tofut is teszek bele.

67. Lenus (válaszként erre: 66. - 7130b15964)
2006. okt. 17. 19:27
Köszike a linkeket, még nem néztem meg őket, csak letöltöttem. hétvégén meg ki is próbálom valamelyiket.
66. 7130b15964 (válaszként erre: 64. - Lenus)
2006. okt. 16. 23:54

www.indianrecepies.com

www.indianfoodforever.com


vagy itt van egy link kifejezetten vega indiai:

[link]

65. 7130b15964 (válaszként erre: 64. - Lenus)
2006. okt. 16. 23:51
Meg aztán a receptek nem novellák, elég, ha az összetevőket megérted, az arányok számokban vannak, ezen kívül néhány főzéssel kapcsolatos kifejezés jöhet elő az elkészítésnél, de azt nagyvalószínűséggel kiköpi az online-szótár is, aztán előbb-utóbb megtanulod:)
64. Lenus (válaszként erre: 63. - 7130b15964)
2006. okt. 16. 21:28

Köszi a tippeket

igaz olyan jól nem tudok angolul, de fordítóprogrammal megtudom oldani.

2006. okt. 15. 20:39

Az étterem.hu -n írd be, hogy vegetariánus az étteremkeresőbe. Kidob egy párat Budapesten. Vagy, ha simán az indiai éttermekre keresel rá, akkor is bővül a sor.


Ha tudsz angolul, akkor meg egy rakás indiai receptet találsz a neten. Akár otthon is kísérletezhetsz kedvedre!

2006. okt. 15. 20:30
Itt nem reklámozhatók, Google-ban keress rá!
61. Lenus (válaszként erre: 60. - Emagdi)
2006. okt. 15. 20:23
Nem tudod, vagy tudja valaki, hogy hol van indiai étterem? Én Fejér megyében lakok, és nálunk a városban(Dunaújváros) nincs. Gondolom Budapesten biztos, hogy lehet.
60. emagdi (válaszként erre: 59. - Lenus)
2006. okt. 14. 19:08

az indiai pedig nagyon kézenfekvő, ott sokan nem esznek húst, így az indiai konyhában sok finom húsmentes étel található.

ezenkívül érdemes néha vegetáriánus étterembe menni, a finom ebéden/vacsorán kívül ötleteket is el lehet lesni :))

59. Lenus (válaszként erre: 57. - 7130b15964)
2006. okt. 14. 12:05
Én is gondoltam már arra, hogy más nemzetek ízvilágát kipróbáljam, csak nehezen megy.Félek kipróbálni, bár lehet ha egyszer megkostólom, akkor bővül azoknak az ételeknek a kategóriája, amiket megeszek, szeretek.
58. d3edebbda4 (válaszként erre: 56. - Lenus)
2006. okt. 14. 06:45

Az átlag éttermekben valóban sajna kevés a vegetáriánus ételekből a választék.

Amúgy meg nincs igaza annak, aki azt mondja, hogy a húsban sok a vitamin. Ha lenne is, akkor az főzékor eltűnik. Az ásványi anyagok, és a teljes értékű fehérje miatt érdemes lenne fogyasztani, de amilyen betegek ma az állatok... (hormonokkal, tablettákkal tömik a megfelelő húshozam miatt, aztán ahogy a szárnyasokat tartják sok helyen, stb...). Ha megfelelő mennyiségű tejterméket fogyasztasz, és sok zöldséget, gyümölcsöt, akkor nem lehet baj. Sőt!

57. 7130b15964 (válaszként erre: 56. - Lenus)
2006. okt. 13. 23:02

Ne már, annyi minden van, ami nem rántott sajt és nem hús! Menj olasz, francia, mexikói, indiai konyhájú étterembe, de manapság már a legtöbb magyar étteremben is vannak nem húsos kaják, hacsak nem valami nagyon magyarosba tévedsz be.


Indiaiból van egy kifejezetten indiai vegetáriánus, igaz Budapesten és egy, de ha érdekel az ízvilága, érdemes egyszer kipróbálni. Nagyon fincsi:)

56. Lenus
2006. okt. 13. 22:51

Szia!

Én például nem eszek húst, csak rántott szárnyasból, havonta max.1szer.Kolbász, szalonna, pörkölt, főtt és sült húsok kilőve.Na és minden ami tengerből származik.Valószínűleg nekem a gyomrom nem bírja, mert már próbáltam megenni valami húsfélét, de kijött belőlem. Sokan finnyásnak tartanak, mert szerintük csak teszem az agyam, hogy nem eszek húst. De nekem sem igazán jó, amikor elmegyek egy étterembe, és már egyből tudom, hogy csak rántott sajtot fogok enni.

Szóval amúgy én megértek minden olyan embert aki vegás.

Nekem is gyakran mondják, hogy a húsban sok a vitamin, fontos tápanyag. De én ezt kompenzálom másféleképpen;multivitaminok, zöldségek, és gyümölcsök.

55. emagdi (válaszként erre: 54. - Lenus)
2006. okt. 13. 10:59

szia!

pontosan nem értem mire gondolsz.

ha valaki nem eszik húst, annak több oka lehet, pl az hogy nem szereti, vagy erkölcsileg nem fér bele neki (az állatok elpusztítása miatt).

biztos van olyan is, aki orvosi okokból nem ehet, bár igazat megvallva én ilyenről még nem hallottam. sőt, az orvosok túlnyomó többsége egyből infarktust kap, ha meghallja, hogy valaki nem eszik húst, és mindenféle hiánybetegséggel fenyeget.

54. Lenus
2006. okt. 12. 21:06

Sziasztok!

A vegetarianizmus eredhet szimplán abból, hogy valaki nem akarja megenni a húsféléket, vagy csak nem tudja.Ez a kettő összefügg?vagy valami más ez?

sziasztok

53. Venes
2006. okt. 12. 20:22

Jaja...

Meg érdekes, hogy más vallású embereket nem az étel teszi boldoggá, minket miért az tesz?

Ez persze most nem csak a hús szeretetésre vonatkozik, hanem magába foglalja a csokit is, meg a sütiket.

Miért nem elégszünk meg a mindennapi rizssel, pl?

52. emagdi (válaszként erre: 51. - Venes)
2006. okt. 8. 07:59
igen, de a sonka is lehet hasonló. ha valaki egyszer megkóstolta, és ízlett neki, akkor az ő fejében sonka=finomság. és ha egyszer valami finomra vágyik, mert épp szomorú, és ezzel akarja jutalmazni magát, akkor sonkát fog enni.
51. Venes (válaszként erre: 50. - Emagdi)
2006. okt. 7. 23:07

Igaz,én is ezért nem szoktam ,,téríteni". Mindenki maga dönt arról, hogy mi jó neki és mi nem.


Egyébként a csoki olyan anyagot termel, ami felvidítja az embert. És ha egyszer ezt valaki megtapasztalja, akkor tudja, hogy mit kjell neki ennie legközelebb, hogy ismét felviduljon.

50. emagdi (válaszként erre: 49. - Venes)
2006. okt. 7. 17:50

az sem logikus, ha az ember bánatában csokit eszik, mégis sokan vannak így ezzel...


szerintem mindenki azt egyen, ami szerinte neki jó. ha valaki nem szereti a húst, vagy úgy gondolja, hogy morálisan neki nem fér bele az hogy állatokat eszik, az ne egyen ilyesmit. aki szereti a sonkát, az viszont egye nyugodtan, egészségére!:))

49. Venes (válaszként erre: 48. - Zena01)
2006. okt. 7. 10:09

Bocsi, ha piszkálódásnak túűnik, de ez nekem nem valami logikus lépésnek jön le.

Szerintem ha bántott a macsekod halála, akkor gondlj arra, hogy miattad és a többi húsfogyasztó miatt hány macskát és egyébb aranyos csibét, bocit vágnak le...

48. zena01
2006. okt. 7. 07:59
Két és fél évig nem ettem húst, felvágottat. Fogadásból. Semmi változást nem éreztem. Nem fogytam, nem lettem fittebb, semmi pozitívum nem érte a szervezetem. Elpusztult a cicám és én bánatomban nagy szelet sonkával vigasztalódtam. Azóta mindent eszek.
47. emagdi (válaszként erre: 46. - 4b6a2525df)
2006. szept. 27. 15:05

hát, már maga a vegetáriánus étrend is fogyaszt, nem kell külön "program" rá.

persze fontos, hogy ne csak a húst hagyd el, hanem a legalább olyan káros finomított cukrot és fehér lisztet(és ezt tartalmazó) ételeket is. próbáld meg minél kevésbé feldolgozni az élelmiszereket (kevesebb főzés-sütés), és minél több élő dolgot egyél (zöldség-gyümölcs-gabonafélék).

ettől egyrészt egészségesebb is leszel, másrészt soványabb is.

(persze tudom, könnyű ezt mondani, de igazából ez szerintem csak azoknak megy, akik nem szeretik a húst és az édességeket, mert hosszú távon szerintem csak így lehet betartani)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook