Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegetarianizmus fórum

Vegetarianizmus (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
106. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 105. - Emagdi)
2007. jan. 24. 15:36

Mindenképpen. És köszönöm a kedvességed.:-)


Most olyan dilemmám van, hogy mikor kezdjem. Végigcsináljam a fogyókúrát hússal, vagy hagyjam el a húst ettől a pillanattól kezdve. Ez nem esne nehezmre.

Ha a fogyásra gondolok akkor az előbbi felé húzok, ha arra hog mit ennék szívesebben, akkor az utóbbi.

105. emagdi (válaszként erre: 104. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 15:23
majd számolj ám be róla, hogy hogyan érzed magad húsevés nélkül!:))))
104. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 103. - Emagdi)
2007. jan. 24. 15:20

Igen, azt hiszem havonta egyszer egy kis szalonna nem árt.:-))

Bár itt a túró sem az igazi, szóval sehogy se lesz az igazi. De majd ha hazamegyek! :-))

103. emagdi (válaszként erre: 102. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 15:03

szerintem egészen biztosan fogsz találni valamilyen reform vagy bioboltot arrafelé is:))

vagy esetleg a neten tudsz ilyeneket rendelni (egészen biztosan angliában rengeteg ilyen cég van).


a szalonnát nem tudom mivel lehetne helyettesíteni, szerintem semmivel:))


ha ennyire szereted, szerintem néha egyél belőle! nem jó semmi olyat megvonni magunktól, amit nagyon szeretünk, maximum ritkán együnk belőle. (ha elhatározod, hogy mondjuk kéthetente egyszer, vagy havonta egyszer eszel ilyet, amúgy jutalomként, ha tudtad tartani az egészséges életmódot közben, akkor még motíválóan is hathat az a kis szalonna:)))

102. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 100. - Emagdi)
2007. jan. 24. 14:59

A tofut még nem próbáltam, de izgalmasan hangzik. Csak körbe kell néznem, hogy itt hol kaphatók vegetáriánus élelmiszerek. Aggódom, mert nem túl nagy a város, de minden csak elszántság kérdése.


Lehet valamivel helyettesíteni a túróstésztában a szalonna ízét? Sajnos imádom... :-(

101. weberkitti (válaszként erre: 76. - Venes)
2007. jan. 24. 14:36

Szia!


Tudod hol jó még a kínai?? A Bécsi úton mész ugye az 1-es vilivel az euro center felöl a kolosy-tér felé és a kolosy elötti megállóban kell leszállni és a kanyarban vagy egy nagyon, de nagyon jó kínai étterem. Már legalább is szerintem!

Én nagyon bírom! :)

100. emagdi (válaszként erre: 97. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 14:29

ha hiányozna a hús, akkor tofut vagy egyéb, növényi anyabokból készült "húsokat" lehet enni, ezeket pont úgy lehet fűszerezni, mint az állat-húsokat, és az élmény ugyanúgy megvan.

ugyanígy "kolbászt" és "szalámit" is lehet kapni bioboltokban. én is vettem néha, de valahogy én ezektől is idegenkedem.

99. emagdi (válaszként erre: 96. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 24. 14:27

igen, ebben igazad van, hogy aki kimondottan szereti a húst, az ne legyen vegetáriánus, mert annak sincs semmi értelme :)))

én korábban sem voltam oda a húsokért, mindig találtam valami "hibát" abban, ahogy anyu elkészítette (pedig már mindent megtett azért, csak hogy nekem jó legyen), valószínűleg azért, mert alapból nem szerettem a húsokat.

szóval nekem nem volt nehéz lemondani róla.

sajnos a cukortartalmú ételekkel ez pont fordítva van. ahhoz, hogy ne egyek édességeket, kifejezetten szugerálni kell magam, és nagyon nagy önkontrollt kell gyakorolnom.

98. emagdi (válaszként erre: 95. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 14:24

én egyik napról, a másikra.

még középiskolás koromban. egyik osztálytársam nem evett húst, és el nem tudtam képzelni, hogy akkor mit eszik. egyszercsak gondoltam, hogy akkor 1 hónapig én sem fogok enni, és akkor meglátom, hogy lehetséges-e így élni:))ez 1991.április 1-jén történt:)) aztán eltelt az 1 hónap, de én "így" maradtam. pár éve próbáltam visszatérni a húsevésre, de nem ment. a halat szeretem, azt meg tudom enni, de semmi más egyéb állatot nem sikerült.

de jól érzem így magam!

szerintem a fokozatos áttérésnek nem sok értelme van.

97. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 96. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 24. 14:24

A hús iránti vággyal nekem sincsen gondom. Magamtól soha nem vennék, főznék húst. Csak a párom miatt van otthon hús, húskészítmény. Na meg persze a nagymamám főztjének nem tudok sokszor ellnállni. Persze ilyenkor is nem a hús bolondít meg hanem a fűszerek. Magában a hús számomra kifejezetten büdös, csak fűszerekkel elnyomjuk az ízét, hogy meg lehesen enni.

Ez persze csak az én véleményem.

2007. jan. 24. 14:10
Az a legelso ami feltunhet, hogy nem laksz ugy jol, az etelek hus nelkul nem laktatnak annyira. Szerintem fokozatosan probald elhagyni, nehogy hirtelen valami hianybetegseged alakuljon ki. A szervezeted hozza van szokva. Megnohet az etvagyad is, pont ez miatt. Valamit meg tegyel meg magadnak, mert minden ember mas: ha kivanod a hust, akkor egyel belole. Nem veletlenul kivanunk valamit. Aki imadja a hust, szerintem az ne legyen vegetarianus. En szeretnek hust enni, mert ritkabban lennek ehes, csak sajnos nem szeretem, nem kivanom. Ugy vagyok ezzel, hogy az ember azt kivanja amire a szervezetenek szuksege van, kiveve ha edesseget :))
95. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 94. - Emagdi)
2007. jan. 24. 14:06

A nyers zöldségevésen még dolgoznom kell. De szerintem az ember folyamatosan belejön. Legalábbis ebben bízok.

Te drasztikusan vagy fokozatosan tértél át? én az előbbire hajlok

94. emagdi (válaszként erre: 92. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 13:45

igen. a tésztákkal és édességekkel nagyon kell vigyázni. sajnos ezeknek én is sokszor nem tudok ellenállni, és akkor hipp-hopp felszöknek a kilók.

sajnos hajlamos az ember a húst tésztával vagy édességgel helyettesíteni, ami fogyókúra szempontból nem túl jó.

én magamon azt tapasztaltam, hogy ha rendszeresen, és sokat eszem zöldségeket (lehetőleg nyersen), akkor sokkal kevésbé kívánom az édességeket.

csakhát időt kell rá fordítani, és gyakran kell menni vásárolni, mert ugye a zöldségek frissen jók (legalább heti 2x kellene menni vásárolni, sajnos néha lusta vagyok rá)

93. emagdi (válaszként erre: 91. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 13:42

ezen egészen biztosan segít, hiszen a húsok emésztési ideje a leglassabb!

ha sok zöldséget eszel (nagy rosttartalom) meg fogja tenni a hatását!

érdemes betartani azt, hogy csak akkor eszel mást, ha az előző étel már a gyomrodból kiürült, és akkor nem fog pangani benned a kaja.

(pl gyümölcsök fél óra, zöldségek 1-2 óra...) érdemes utánaolvasni, bőséges irodalma van!

92. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 90. - Emagdi)
2007. jan. 24. 13:32

Hát, súlyt felszedni biztos nem akarok, inkább ledobnék egy húsz kilót.:-)

A zöldségeket szeretem és kívánom is. Persze a tésztákat is imádom, de majd megpróbálok odafigyelni.

91. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 89. - Emagdi)
2007. jan. 24. 13:30

Irigyellek. Nekem sajnos vannak gondjaim az emésztéssel. Nem igazán akarnak belőlem távozni a dolgok segítség nélkül.

Nem bánnám, ha ezen segíten a hús elhagyása.

90. emagdi (válaszként erre: 88. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 13:27
ha nem akarsz súlyt felszedni a vegetáriánus táplálkozásra való áttéréssel, akkor arra vigyázz, hogy a húst ne szénhidráttal (pl tésztával) helyettesítsd, hanem inkább próbálj sok zöldséget enni!
89. emagdi (válaszként erre: 88. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 13:26

ez minden bizonnyal így van, de előtte sem voltak emésztési gondjaim, és most sincsenek igazából (kopp-kopp).

ugyanez igaz a betegségekre is. (legalábbis nem tudok róla, hogy lenne valamilyen bajom, persze attól még lehet).


:)))))

88. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 87. - Emagdi)
2007. jan. 24. 13:21
Azt hittem, hogy legalább az emésztés javul, vagy a betegségek jobban elkerülnek. :-((
87. emagdi (válaszként erre: 86. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 24. 12:33
szia! én semmit :) de szerintem ez nem is baj
2007. jan. 24. 12:11

Sziasztok!

Úgy döntöttünk a barátnőmmel, hogy hamarosan mi is áttérünk a vegetáriánus táplálkozásra.

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy milyen változásokat tapasztaltatok magatokon miután elhagytátok a húst?

2007. jan. 23. 19:20

Sziasztok

Én is nagyon sokszor hetekig nem eszem húst.Ha pedig eszem általában délután.Valahogy délelőtt és reggel nem tudom megenni.Igen ám,de szeretnék fogyni,és a legtöbb diéta szerint sovány húst jó enni,mert kevés kalóriát,zsírt és szénhidrátot tartalmaz. Most akkor mi a helyes út?

2007. jan. 23. 11:06
Serdulo koromban vettem eszre, hogy az anyam egyaltalan nem eszik hust. Kb 22-23 eves koromban egeszen lassan eltunt az igenyem a hus irant. Halat, tengeri herkentyuket, tojast szoktan enni es tej termekeket ritkan, tejet nem iszom, mert nem vagyok boci, az embernek sincsen ra szuksege, foleg nem a tehen tejere, es az allati eredetu kalciumot az emberi szervezet nem tudja felhasznalni, csak olyan keszitmenyt, ami teljesen olyan izu, mint a tej es kulonbozo fontos anyagokat tartalmaz, a gabonapelyhemhez. Szerintem a szervezetet kar a hussal leterhelni, sokkal hosszabb ido alatt urul ki es azok a bomlasi folyamatok nem egeszsegesek. Megkockaztatom azt is, hogy egeszen mas egy hust fogyaszto es egy vegetarianus testenek az illata. Amikor csak tudok, koser keszitmenyeket veszek, sokkal tisztabbak, jobb minoseguek, mas a tartositasi modjuk.
2006. dec. 29. 22:17
Én fél évig voltam csak vegetáriánus (ami elég nagy szám volt) Természetesen tejtermékeket ettem. De ma már eszek halat és szárnyast . Talán pár év mulva újra megpróbálom. (Talán jobban fogom birni no meg az emberek főleg a suliba nem mutogatnak és nem értetlenkednek már pár év mulva)
82. Venes (válaszként erre: 78. - Lenus)
2006. nov. 11. 08:22
Nem akarom, hogy vegák legyenek, lehet hogy rosszul fogalmaztam. Csak azt, hogy legalább egy nap ne egyenek naponta 3szor húst, hanem egyszer. Vagy legalább egy nap hagyják ki és érezzék, hogy annélkül is van finom kaja.
81. 7130b15964 (válaszként erre: 76. - Venes)
2006. nov. 1. 23:14
Na, majd egyszer megkérdezem tőlük, hogyan készítik, mert nekem sosem sikerül olyan "gumírozottra" a tofu. Valahogy mindig omlós marad, de attól még jó az íze.
80. Danica
2006. nov. 1. 21:22
Én voltam már vegetáriánus több éven keresztül. De kb 1 éve újból eszem szárnyast. De csak szárnyast és halat. A sertés eleve kizárt vallási okok miatt.
79. emagdi (válaszként erre: 78. - Lenus)
2006. okt. 30. 09:53
biztos úgy gondolja, hogy ez a hasznukra válik.
78. Lenus (válaszként erre: 77. - Venes)
2006. okt. 29. 10:35
És ha szabad kérdeznem, akkor miért akarod, hogy a családod vegetáriánusosan étkezzen?
77. Venes
2006. okt. 27. 07:46
Egyébként elhatároztam, hogy a családom addig tartom vegetáriánusnak a héten, ameddig csak bírom, vagyis izé...az nem fog menni, mert reggelire, már ettek/eszenk húst.:/ Nem baj, a vacsiban nem lesz. Tegnap bundás kenyér volt és abban sem volt.(Csak tojás.:/)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook