Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegetarianizmus fórum

Vegetarianizmus (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
16. 'szti (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2006. júl. 12. 10:47
Naja, a kecskék sose híznak el :-))))))))
15. emagdi (válaszként erre: 10. - 4726e582cf)
2006. júl. 12. 10:45

szia!

van vega fogyi, sőt, ha kimondottan egészséges ételeket eszel, akkor nem fogsz elhízni:) a baj csak az, hogy az emberek nagy többsége csak húst nem eszik, de a csoki-süti-tészta kombó befigyel minden nap. na, ez az amitől növekszünk:))


a legjobb szerintem a nyerskoszt, az tuti karbantart. (csak nehéz rászokni:))

14. Venes
2006. júl. 12. 09:47
Jah és a makokban is sok an. Mandulában olyan 27g, még dióban 16g és a mákban olyan 20g körül.
13. Venes (válaszként erre: 10. - 4726e582cf)
2006. júl. 12. 09:46

Van a tojásfehérjében a mustárban és egyéb tojás alapú öntetetkben. Meg ott vannak a halk. Pl. apontyban 16g van. Még a marha húsban 20g. Szerintem nem olyan számottevő a különbség.

A sajtokban olyan 20-26között mozog. Több van bennük, mint az összes fajta húsban.

Szardíniában is 22g van. Egyik húsfélében sincs ennyi.

Úgyhogy innentől kezdve, nincs kérdés., hogy mi lesz a fehérjével...:)

12. nefis (válaszként erre: 7. - Venes)
2006. júl. 12. 09:39
Ezek szerint akkor én is ebbe a csoportba tartozom:)))
11. 'szti (válaszként erre: 10. - 4726e582cf)
2006. júl. 12. 09:38
Vannak magasabb fehérje tartalmú színes-főzelékek is pl. zöldborsó 7 g/100 g, bimbóskel 4,7 g/100 g és természetesen a szárazhüvelyesek (bab, lencse, sárgaborsó) átlag 20 g/100 g.
10. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Venes)
2006. júl. 12. 09:33

Szia!


Csodálom, hogy dietetikusaink még nem írtak ide.


Melyik zöldségfélékben vannak fehérjék a babon kívül, meg gombán, szóján kívül?


Csak azért írok amúgy, mert én is voltam úgy egy fél évig vega, de az edzés mellett kevésnek bizonyult a zöldségevés :((. Nomeg hiányzott a rántotthús (nem mintha most ennék :) ).


Különben teljesen jónak tartom, mert... a leirtakkal teljesen egyet értek :).


Tényleg, nincs valamilyen vega fogyi? :)))

2006. júl. 12. 09:25

,,Beigazolódott előnyök


A vegetáriánus étrend és életmód csökkenti egyes krónikus, nem fertőző megbetegedések gyakoriságát (magas vérnyomás, szív- és érrendszeri betegségek, epekő, vesekő, cukorbetegség, vastagbélrák, emlőrák, tüdőrák).


Előnyei még:

1. a több növényi eredetű fehérje fogyasztása (gabonák, hüvelyesek),

2. alacsonyabb energiabevitel,

3. alacsonyabb zsír-és koleszterinbevitel,

4. értékesebb zsírsavösszetétel,

5. magas élelmirostbevitel,

6. kielégítő vitaminbevitel,

7. megfelelő szintű fogyasztás az ásványi anyagok többségéből."

2006. júl. 12. 09:09

Egy kis érdekesség, hogy a múltból kik is voltak vegetáriánusok:

Ókor

Hésziodosz, Püthagorasz misztikus bölcselő, Asóka buddhista uralkodó, Empedoklész filozófus, Szókratészfilozófus, Platón filozófus, Arisztotelész filozófus, Theophrasztosz filozófus, tüanai Apollóniosz, Epikurosz filozófus, Ovidius költő, Seneca filozófus, pedagógus, Plutarkhosz filozófus, író, Plótinosz filozófus, Porphüriosz filozófus, Jamblikhosz, filozófus, Zarathusztra vallásalapító, hinduk, dzsainisták, buddhisták stb.


Középkor

Assisi Szt. Ferenc szerzetes, Leonardo da Vinci művész, Szt. Bonaventura teológus, Szt. Antal, Luigi Cornaro, Thomas More, John Ray, stb.


Újkor

Jean-Jacques Rousseau filozófus, Voltaire író filozófus., Pierce Bysshe Shelley költő, Lev Tolsztoj író, Emanuel Swedenborg teológiai szerző, Richard Wagner zeneszerző, John Wesley, Henry David Thoreau politikai gondolkodó, stb.


XX. század

Albert Schweitzer orvos, Mahatma Gandhi politikus, gondolkodó, Henry Salt filozófus, Upton Sinclair Benjamin, Spock Annie Besant, Bernard Shaw, Albert Einstein fizikus, Peter Singer filozófus, Tom Regan filozófus, Richard D. Ryder pszichológus, Roslind and Stanley Godlovich filozófus, Gary Francione és Anna Charlton jogász, filozófus, Paul and Linda McCartney zenész, Edwin Moses atléta, Dave WScott triatlonista, Bill Walton kosárlabdázó, Paavo Nurmi finn hosszútávfutó, Murray Rose olimpiai bajnok úszó, a XIV. Dalai Láma, Krishnamurti Jiddu szellemi vezető, Clive Barker horrorszerző, stb.

2006. júl. 11. 22:17
Ezt hívják szemivegetáriánus, vagyis a halat, csirkehúst alkalmanként fogyasztó egyébeket.
2006. júl. 11. 22:08
Sziasztok!Én nem mondhatnám, hogy teljesen vegetáriánus vagyok, mert a tojást, tejféléket imádom, de utálom a húsokat, a kolbásztól (marhapörkölt, szalonna,disznóból is mindent utálok) kezdve, egyedül a csirkét, és talán még a kacsát megeszem, de azért sem vagyok odáig, örülök, ha ritkán az az ebéd. Amit a legjobban nem bírom, szinte a szagától hányingerem van az a HAL!!!Tudom, furcsa, jó lenne megszeretni, mert egészséges, és nem is hizlal, meg is próbáltam, de egyszerűen nem megy.:)))
2006. júl. 11. 21:53

Én is most a makrobiotika miatt szeretnék visszaállni a húsnélküli létre, de szépen fokozatosan, mert úgy érdemes. A gond az én esetemben, hogy van pár húsféleség, amit nagyon szeretek. Ilyen a kolbász és a pulyka mell, na meg a jó öreg nem tudni mi van benne, de egyébként párizsi. Persze ez utobbi minden formában és fajtában.


Egyébként a halra mostanság én is nagyon rákattanatam.

(Anno én is ovo-lakto voltam.)

2006. júl. 11. 13:09

sziasztok!


én sem igazán rajongom a húsokért (enyhén szólva). egyedül a halat szeretem, de azt viszont nagyon, mindenféle formában!!

én 16 éves koroban határoztam el, hogy egy hónapig nem fogok húst enni, hogy kipróbáljam milyen (el sem tudtam képzelni, hogy mit lehet enni, csak hús nélkül). Aztán valahogy úgy maradtam. Sem húst sem halat nem ettem, tejtermékeket igen. Ez ment kb 12 évig (28 éves koromig), akkor úgy döntöttem, hogy halat fogok enni. Ez nagyrészt annak volt köszönhető, hogy akkor találkoztam először a lowcarb diétákkal, és egyből láttam, hogy ez nekem azt jelenti, hogy halat hallal és tojást tojással. Amúgy elég jól bírtam, mivel a halat szeretem. (most ez a *-diéta még jobb, mert itt aztán csak fehérjeport kell enni:))


Annyi különbséget tapasztaltam amikor elkezdtem halat enni, hogy sokkal tovább nem voltam éhes, mint a hal nélküli korszakban, tehát valószínűleg sokkal lasabban emésztem a halat.


Gondolkodtam már, hogy célszerű lenne másfajta húst is enni, be is próbálkoztam pár hónapja egy grillezett pulykamellel, de nem bírtam lenyelni, annyira nem ízlett.

Pedig sok szempontból egyszerűbbé tenné az ember életét, éttermekben, társaságban elég problematikus az étkezés. Meghát ezekhez a lowcarb diétákhoz is jó lenne ha minél több húsfélét meg tudnék enni.... Hát, majd még próbálkozom:)))

3. time
2006. júl. 11. 10:25
Ja és két nagyon fontos dolog kimaradt: tejet, tejterméket, tojást minden mennyiségben fogyasztunk mindketten!
2. time
2006. júl. 11. 10:22

Szia Venes!


Én gyerekkorom óta szabályosan undorodtam a hústól, mindig félretoltam a tányéron, később persze udvariasságból megettem a közös étkezéseken. Mikor továbbtanultam már jobban magam alakítottam az étkezéseket, s magamnak sosem vettem húst. Mikor megismertem a páromat ő már évek óta vegetáriánus volt, így szerencsére nem kell húsos dolgokat főznöm. A család persze nehezen fogadta a dolgot. Voltak próbálkozások: pl. olaj helyett zsír a levesbe, de lebuktak mert minden átszaladt rajtunk. :)


Nálam nincs a dolog mögött ideológia, csak zsigerileg nem kívánom, a párom viszont a nem ártás szemléletét követi.


Arról, hogy milyen különbség van a kétféle életmód között nem igazán tudok beszámolni.

Halat én is eszem nagyon ritkán, azzal kapcsolatban nincsenek averzióim. :)

2006. júl. 11. 07:28

Szerintem már annyira kiemelkedett ez a hely, hogy egy ilyen téma bekerülése is aktuálissá vált. Szavazáson is láttam, hogy vannak páran, akik így élnek, vagy így éltek.

Volt időszakom, olyan 1 év, amikor nem ettem húst. Mióta eszek, azóta ingerlékenyebb vagyok.

Hogy miért álltam le a hús nélküli életről? Mert úgy éreztem, hogy kényelmetlen mindenkinek, aki körülöttem van. Vendégségben külön főztek nekem és ez nem volt valami könnyű nekem. Bár ha belegondolok, ha liszt érzékeny lennék, akkoris kényelmetlenül kellene érjen az, hogy külön főznek rám? Elvileg nem. Csak hogy ez az életmód egyéni döntés volt. Meg is kaptam mindenkitől a magáét.


Most azt fontolgatom, hogy visszaállok, ismét. Persze valamit meghagyok az étrendemben, a halat. nagyon egészségesnek tartom és ennyit még megengedhetek.


Várom a hozzászólásokat, hogy ti miért vagytok azok, ha azok vagytok és ha már nem, akkor miért hagytátok abba.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook