Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed azokról a vegetáriánusokról, akik leállatkínzózzák a húst evőket? fórum

Mi a véleményed azokról a vegetáriánusokról, akik leállatkínzózzák a húst evőket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 18. 08:19
az, ami a szektásokról.
76. 7e137d638c (válaszként erre: 75. - Amby)
2014. júl. 18. 07:46

Nagyon régen hallottam azt, hogy ha beszélünk a virághoz, meg a zene stb. stb. Szinte már automatikus, hogy a lakásban a cserepes virágaimat, amikor öntözöm, akkor beszélek hozzájuk.


Megtörtént, hogy egy hatalmas fikuszt már fel kellett darabolni, nem fért a lakásban. "Megbeszéltem vele", lebeszéltem azt is, hogy a levágott oldal-hajtásokért x időpontra jöjjenek az ismerősök, stb. stb. Magamnak meghagytam az "öreg-tövet" az eredeti cserépbe, és egy másikba a legszebb, "leghegyét" ültettem el. No ez utóbbi nem akart életre-kelni, csak kókadozott, egyik levelét a másik után dobta le, hiába öntöztem, beszéltem, tutujgattam ...

Egyszer bemérgeltem magam, és így szóltam: ide figyelj kedves. Vagy nagyon gyorsan összekapod magad, vagy úgy váglak ki innét a másodikról, hogy a lábad sem éri a földet!!

Másnapra elkezdtek az akkorra már összeaszott levelei kisímulni, kezdtek életre kelni...


Most mondja akárki, hogy a növényeknek nincs lelkül, vagy nem értik azt, ami a közvetlen környezetükben történik!!

75. Amby
2014. júl. 16. 18:13
meg olyat is hallottam, hogy a legelésző állatok hatására bizonyos növények védekezésül mérget kezdenek termelni. Ez el is gondolkoztatott, hogy a növények nem szívesen adják magukat. Vagy csak azok amiknek a termését esszük meg így a magja előnybe kerül a szaporodáskor? és azok meg nem ahol az egész növényt pusztítjuk?
74. Amby (válaszként erre: 72. - 7e137d638c)
2014. júl. 16. 18:10
Sosem lehet tudni. Vannak akik kísérletekre hivatkozva beszélnek növényi rettegésről is. pl. hogy elektródákat kötöttek nővényre ami változást jelzett, ha pl. megégették a növény levelét. Meg növényi jó közérzetről, ha szép zene ment.
73. 7e137d638c (válaszként erre: 68. - 0d5c6945ab)
2014. júl. 14. 14:24
Én is kérek meghívót!
2014. júl. 14. 14:23

Az a véleményem róluk, hogy ők meg növénykínzók: a növény is élőlény, azzal a különbséggel, hogy elfutni, visszaharapni, de még sikítani sem tud, amikor leszedik őket a helyükről csak azért hogy megegyék!!!!


Ők sem különbek nálunk, húsevőknél! Először söprögessenek a saját házuk tájékán, és majd utána járjon a szájuk!!!!

71. 25800e2d09 (válaszként erre: 68. - 0d5c6945ab)
2014. júl. 13. 17:36
Hmm jól hangzik :-)
70. 0d5c6945ab (válaszként erre: 69. - Unom)
2014. júl. 13. 16:12
legközelebb küldök meghívót:)
69. unom (válaszként erre: 68. - 0d5c6945ab)
2014. júl. 13. 16:07
Az a gond ezzel, hogy minket nem hívtál meg :)
2014. júl. 13. 16:05
na. ma a tesommal és haverral csináltunk bográcsban isteni borjúpaprikást. olyan finom volt hogy a 10 újjam megnyaltam utána:) mi a gond ezzel?
67. ec7efbffe4 (válaszként erre: 60. - Amby)
2014. júl. 13. 15:47
Hogy vetted egy kalap alá a tengeri malacot a kecskével?Nekem kecskéim vannak,nem kedvtelésből,vagy állatszeretetből tartom.Ellátom,gondozom,jól tartom őket.Arra vigyázok,hogy ne kötődjek túlságosan hozzájuk,ha mégsem sikerül,azt idővel elcserélem.Egy van amitől nem válnék meg:)
66. eb85e22a13 (válaszként erre: 59. - Amby)
2014. júl. 13. 15:35
Elolvastam..,felfogtam..,de en teljesen mashogy gondolkozom.. /ami az irasod utolso harmadat illeti/Na, de nem vagyunk egyformák..,ennyi.
65. 6b006fc769 (válaszként erre: 64. - M0ncsa)
2014. júl. 13. 12:37
Persze:) Mert ha nem ott kötne ki, akkor nem gazda lennél, hanem valaki, aki kedvtelésből foglalkozik növényekkel és àllatokkal.
64. M0ncsa (válaszként erre: 63. - 6b006fc769)
2014. júl. 13. 12:04
Akkor is, ha hozzateszem, hogy ez is, az is vegul a konyhaban kot ki? :D
63. 6b006fc769 (válaszként erre: 62. - M0ncsa)
2014. júl. 13. 10:47
Jó gazda vagy:)
62. M0ncsa (válaszként erre: 59. - Amby)
2014. júl. 13. 10:00

Szerintem csak az "imadat" kifejezesbe kotottek bele, siman csak maskent ertelmeztek egy iget, ennyi tortent.


En nem mondom, hogy imadom az allataimat, viszont szeretem es tisztelem oket, es jol banok veluk. Ugyanigy a novenyekkel, miert lennenek a novenyek kivetel? Az allatot etetni, itatni, tisztan tartani kell, allatorvoshoz vinni, ha baja van, a novenyt meg ultetni, gyomlalni, locsolni, kapalni, kotozni, esatobbi esatobbi. Gondolni kell ezt is, azt is, es mindkettot lehet tisztelettel es szeretettel csinalni.

61. M0ncsa (válaszként erre: 56. - Amby)
2014. júl. 13. 09:57

Az relativ, hoogy mit nevezunk olcsonak.

Tisztaban vagyok vele, hogy van, akinek meg a legolcsobb virsli is draga, de most itt nem ez a tema.

Mivel mi is tartunk allatot, meg ismeroseink is, tudom, hogy mennyi munka es koltseg az allattartas, ha szabadon tartjuk oket. Nem az antibiotikum a draga, hanem az emberi munkaero, mert a szabadtartasuakkal bizony torodni is kell, sokkal-sokkal tobbet, mint az ipariakkal, ahol tobbnyire mar a tisztitasuk, etetesuk, fejesuk is gepesitve van.


Ami az arakat illeti, osszehasonlitaskeppen itt pl. ipari csirkemellnek 7 EUR kiloja, a szabadtartasu, bio besorolasunak meg 27, es a marhahus sem kevesebb. Nagy kulonbseg, utobbi teny, hogy meregdraga, de pont ezert vannak "koztes" megoldasok - mi pl. olyan hust vasarolunk tobbnyire, ahol ismerjuk a gazdat, es tudjuk, hogyan tartja, mivel eteti az allatokat. Ez pedig nem sokkal kerul tobbe, mint a bolti, megis klasszisokkal jobb minosegu.


Frusztralt gondozo temajaba meg bele sem mennek, az mar teljesen kritikan aluli.

60. Amby (válaszként erre: 54. - Jstefan)
2014. júl. 13. 09:53
És sokuk az állatok imádatával egy időben meg gyűlölik embertársaikat. Tőlük alantasnak veszik a húsevést, hangot is adva neki. De ő meg tart kutyát és annak meg megveszi azt a kutyatápkonzervet, amit őszerinte élve ledarált kakascsirkékből, meg vágóhídi hulladékból állítanak össze. És meg is magyarázza, hogy a gyereke nem ehet húst, de a ragadozó állatának amit ő tart teljesen joga van hozzá. Tényleg joga van hozzá, de aki az embernél bűnnek tartja a húsevést, az tartson tengeri malacot, vagy kecskét, hogy ne vegyen részt az általa borzalomnak tartott dologban.
59. Amby (válaszként erre: 41. - Eb85e22a13)
2014. júl. 13. 09:27
Abban hogy nagyon jól kijövök velük, és nem vagyok tétlen ha szenvedni látom őket. Tudok sajnálni vízbe vergődő bogarat is és nem hagyom ott, hanem kiveszem belőle. A legyeket ,darazsakat ,pókokat is kiengedem ,kiteszem . A bajba jutott állatot gondozom, nem pedig hallgatom órákig, hogy majd mást kiszedi pl. az árokból.Sosem sóznám le a csupaszcsigát, és elborzadva hallgatom, hogy más ezt teszi velük, pedig én is undorítónak találom őket, amikor tízesével taknyozzák össze a kutya és macskakaját. Az állataim lelki rezdüléseit is figyelem és arra is van gondom, hogy a kutya ne legyen bánatos, a macskára való féltékenység miatt (nem simogatom sokáig előtte, vagy csak őt külön behívom néhány percre és szeretgetem). De gyerek koromban, ahogy írtam ,éltében is jól elvoltam nagymamám állataival, de nem kaptam sírógörcsöt ,ha levágták azt a tyúkot ,amit kézből etettem fűvel. A haszonállat azért van, akkor is, ha addig simogattuk vagy kézből etettük. Az állatok imádata számomra a testi-lelki igényeikre való figyelés, szenvedéstől megóvásuk. De nem az,hogy én szenvedjek a húsmentes táplálkozástól. Ha meg kellene ölnöm ,azt úgy tenném, hogy ne rettegjen és fel se eszméljen rá.
58. Amby (válaszként erre: 51. - 408020f45e)
2014. júl. 13. 09:09
A panelosok kutyatatása tényleg durva kérdés, én beszabályoznám szigorúan ,hogy milyen fajta mehet oda, mert szerintem egyiknek sem való különösebben, de mégis szívszorítóbb hatalmas mozgásigényű vadász vagy juhászkutyát látni panelban mint mondjuk egy ölebnek tenyésztett mopszot. ismertem lakásban tartott macskát is, szegény amikor kivitték, morogva fújt amikor visszavitték a lakásba, pedig látszólag szívesen hevert a polcokon.
57. Amby
2014. júl. 13. 09:04
Több vegetáriánus is azt hiszi, hogy azzal sokat tesz az állatokért hogy nem eszi meg. Mivel? Hogy más megeszi helyettük? Ők legtöbbször gyengék lesznek, meg táplálékkiegészítőkön élők. És azt róják fel úton útfélen emberetásaiknak ,hogy nem születtek pl. lónak és galád módon ezért a húst is kívánják. Szerintem meg a húst evők tehetnek sokat az állatokért, mert ők vannak sokkal többen, legalábbis bizonyos helyeken.
56. Amby (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2014. júl. 13. 08:58
Hol beszélhetünk itt már olcsó húsárakról? És nem biztos hogy a jobb tartás pl. nagyobb helyen drágább lenne, mert a zsúfoltan tartott állatokat meg tele kell nyomni antibiotikummal a fertőzések elkerülése miatt ,ami nem hinném, hogy túl olcsó lehet. És más dolgok meg csak emberség kérdése lennének,pl. hogy nem az állaton tölti ki a gondozója a frusztráltságát. Nem azt mondom hogy mindenhol rosszul bánnak az állatokkal, de azért előfordul.
2014. júl. 12. 23:24
Drága kenyér...
54. jstefan (válaszként erre: 1. - Amby)
2014. júl. 12. 22:16
Akik húsevőket állatkínzással vádolnak azok paranoiás skrizofén, sérült beteg emberek!!! Azért alkotnak közösséget,falkát hogy az életük során elszenvedett kudarcaikat,sikertelenségeiket,traumáikat valamilyen kitalált ürügy kapcsán másokra hárítsák, és ezáltal legyen miért harcolni, gyűlölködni.Sajnos egyre több az ilyen sérült, pszichiátriai betegekből összeverődött csoportosulás akik kitalált sérelmek miatt küzdenek, mert addig sem kell a súlyos,tragikus magánéleti problémáikkal foglalkozni,és végre vannak akik ezekre a szürke senkikre odafigyelnek ezért ők is embernek érezhetik magukat!!!
53. kotyesz (válaszként erre: 51. - 408020f45e)
2014. júl. 12. 20:42

Höhö, el tudnád képzelni h a dagi pincsi gazdáját megbüntertik mert 1 héten 2x-er sétáltatja a kutyáját 30 percig aki napi 20 órát rohangálna inkább mégha pórázon is! Ugye nem.

Felülírjuk hagyományainkat leszóljuk a kínaiakat mert megeszik a dogot meg a mexikóiakat mert szintén asztalra nevelték őket, meg se kóstoltuk.

52. kotyesz (válaszként erre: 46. - Eb85e22a13)
2014. júl. 12. 20:36

Szerintem érted.

Csak olvass bele az állat fanklubok hogyan kényeztetik a jószágaikat. A lányom fél éve tart egy mopszot tudom hogyan bánunk vele és ő velünk.

51. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Amby)
2014. júl. 12. 20:31

Az biztos, hogy elég sok elállatiasodott ember van, aki nem megfelelő körülmények között tart állatot, de azért túlzásba sem kell esni. Az ember, mint a tápláléklánc csúcsa, megeszi az állathúst és megeszi a növényeket is. De mint a legfejlettebb főemlősnek ezen a bolygón, ha még fenn akarunk maradni néhány milliócska évig, akkor arra is gondolnunk kell, hogy a táplálékunk még sokáig megmaradjon. Szóval nem azzal kellene egymást riogatni, hogy ki-mit eszik, meg hogy fúj! Hanem megfelelő iparosítással, tervezéssel, szabályozással ezt megoldani. De amikor a baromfikeltetés rendszerét az Eu. szabályozta nálunk is mekkora felháborodást keltett!?

Arról meg nem is beszélve, hogy azt, hogy Józsibá otthon az ólban hogy tartja a röfit, senki nem szólja meg, vagy hogy Maris néni mivel öntözi a salátáját, zöldségét.

Azokra kellene inkább az állatvédőknek jobban odafigyelni, hogy szűk panellakásban hányan tartanak kutyákat amiknek se mozgásterük, se életterük nem megfelelő. Vagy elharapódzott a farmokon a rideg állattartás, de szerencsétlen állatok nagyon mostoha körülmények között tengődnek, pedig a hobbi céllal tartott állatok mást érdemelnének.

Na ez állatkínzás! Nem a megélhetésre tartott állatok etetése, majd feldolgozása.

2014. júl. 12. 18:41
Egyébként meg nem eszek sok húst,sertést egyáltalán,de teljesen nem tudnék és nem is akarnék lemondani róla.
2014. júl. 12. 18:26

Hát...:)))



Nem állatkinzóak a hús evők. Miért is lennének azok? Valaki irta,hogy a kinaiak meg a kutyahús. Na nem egész Kinában esznek kutyahúst sőt a nagyrészén nem.

48. 388b941089 (válaszként erre: 47. - 488127ec5e)
2014. júl. 12. 18:18
:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook