Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2009. szept. 7. 09:03

Sziasztok,


Ha a baba evés után nehezen alszik vissza(vagy egyáltalán nem:((( ),és sír,hátán húzgálja a lábát,akkor nagy valószínűséggel hasfájós,ugye?

Ilyen esetben hogyan tudok rajta segíteni????

Előre is köszi!

406. Manka0827 (válaszként erre: 402. - Becc945bf8)
2009. szept. 7. 09:01

Szia,


Köszönöm szépen a válaszod,akkor kipróbálok mást:D

2009. szept. 6. 16:51

szia!


Ez a lista kb olyan 5 éves lehet, a nevek már sokat változtak (nyugdíj, gyes, újonnan végzett) de ha privátban leírod, melyik utcán laksz, akkor tudok segíteni

404. kata1983 (válaszként erre: 389. - Becc945bf8)
2009. szept. 6. 16:07

Szia!


Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni. Az oldal: [link]

Remélem tényleg a valóságot fedi!



Még egyszer köszönöm!

403. becc945bf8 (válaszként erre: 398. - V.kler)
2009. szept. 6. 16:06
Igen, a homeopátiás bogyók is nagyon jók, és a Hipp Natal szoptatós teát is érdemes kipróbálni, emelett még vannak gyógynövények, mint pl. kecskerutafű
402. becc945bf8 (válaszként erre: 395. - Manka0827)
2009. szept. 6. 16:03

Szia!


A laktoherb tea, mint minden szoptatós tea nem a tejtermelés beindítására szolgál, hanem a már meglévő tejmennyiséget szaporítja. Napi 500 ml az ajánlott mennyiség, nem ismerem ennek az összetételét, de ha kömény van benne, az hasfájást tud okozni

401. v.kler (válaszként erre: 399. - Manka0827)
2009. szept. 5. 16:15
Én még mindig szedem, úgyhogy nyugodtan szedd tovább! :-)
400. Manka0827 (válaszként erre: 397. - Csibefalat2008)
2009. szept. 5. 15:49
köszi szépen a gratulációt;) Akkor le is állok a teával,remélem az segít és aludni fog végre:-DD
399. Manka0827 (válaszként erre: 398. - V.kler)
2009. szept. 5. 15:48

Nagyon köszönöm a választ:) És a gratulációt is;-)

Akkor asszem leállok a teával... Homeós bogyeszt én is szedtem,1 teljes hengerrel...Meddig kell,v meddig érdemes azt szedni?

398. v.kler (válaszként erre: 395. - Manka0827)
2009. szept. 5. 13:22

Szia!


Tudom, hogy Hildától kérdeztél, de talán nem veszed rossz néven, ha én is válszolok!

Tapasztalatból tudom, hogy bizony okozhat a tea hasfájást a picinél! Nekünk is így volt, és amikor abbahygatam a tea ivást, akkor megszünt a pocifájás is! Tejserkentőnek ajánlani tudom a homeós bogyót, vagy a ricinus communis 5ch, vagy a Urtica Urens 5ch. Na és igyál nagyon sokat! Persze ha lehet szénsav mentes ásványvizet! Én napi 4-5 litert megiszok! Nekem ezek a dolgok váltak be, és a majdnem 6 hónapos kisfiamat még mindig csak szoptatom!

Egyébként nagyon gyönyörű a kisfiad!

Sok sikert! :-)

397. csibefalat2008 (válaszként erre: 395. - Manka0827)
2009. szept. 5. 12:37
Szép a kisfiad, gratulálok hozzá. Én is ittam Laktoherbet, nekem se vált be kisfiam még nyügössebb lett tőle. Lehet kapni instant szoptatósteát a milupától milusan a neve. Nekem a fagyi is bevált, többen is mondták hogy jól van tejük tőle, igazuk lett.
396. Dézsa (válaszként erre: 390. - Csibefalat2008)
2009. szept. 5. 10:03

Most a harmadik gyerekemet szoptatom. Mindhárom az első időben havonta kicsit többet hízott mint egy kiló. Öt év alatt négy védőnővel találkoztam, egyik sem mondta túlzottnak a kezdeti súlygyarapodást. A gyerekorvosunk is csak bátorított a szoptatásban. Az első két gyermekem, amikor elkezdett forogni, kúszni, mászni, fokozatosan egyre kevésbé hízott. A szoptatással továbbra sem volt gond, csak a "nagymértékű" hízás szűnt meg. (a harmadik gyerek még csak most három hónapos és hét kilós)


Egy ismerősöm gyermekorvosa hasonló helyzetben kevesebb szoptataást javasolt. Az anyuka betartotta a gyermekorvos utasításait és két hónap múlva tápszerrel kellett pótlást adnia, mert apadozni kezdett a teje.

2009. szept. 5. 09:44

Szia!

Nekem az lenne a kérdésem,hogy mi a véleményed a Laktoherb teáról? Mert van aki szerint hasfájós lesz tőle a Pici... Kezdő Anyuci vagyok:)Én ittam eddig,és nehezen tudtam szopi után vissza altatni a Kisfiamat(10napos),mert nagyon nyüszögöt,sírt.Lehet a tea az okozója? Előre is köszönöm a válaszodat:)

394. enifed
2009. szept. 5. 08:41

Köszönöm a válaszodat és a tanácsaidat!

Az orr-fül gégére már én is gondoltam, hogy elviszem, a második kérdésre adott válaszod pedig más megvilágításba teszi a helyzetet, így biztos nem fogom kérni a vizsgálatok mellőzését.

Azon még gondolkodom, hogy hétfőn felkeressem e a védőnőt, hiszen alapból egész évben magasról tesz az ovisokra, most meg fontoskodik. Nem az a bajom, hogy megvizsgálta és észlelte a problémát, de azt hiszem elmondom neki, nem ez a megfelelő eljárás, bár az is lehet, addigra lehiggadok és hagyom a dolgot...

393. becc945bf8 (válaszként erre: 391. - Enifed)
2009. szept. 5. 08:18

Szia!


Véleményem szerint nem ez volt a megfelelő viselkedés a védőnőtől. Bármi eltérést talál, azt illik a szülővel levélben, zárt borítékban közölni, benne leírva a problémára való megoldást is! A füle miatt pedig el kellene vinned orvoshoz, orr-fül gégészetre, nem szabad évekig gondozatlanul hagyni! Nem tudom, kell e beutaló, kérdezz utána és a gyrmekorvosotoktól kérj és feltétlen vidd el a gyermeket!


A másik kérdésedre válaszolva: nem ajánlom, hogy kérd hogy ne vizsgálják a gyerekedet, mert nagyon kellemetlen lenne neki ha a többi 20 gyereket átnéznék, vizsgálnák, ő meg ott állna kiközösítve, mintha hozzá nem lehetne nyúlni. Nem beszélve arról, hogy gúnyolódás tárgya lesz egy idő után a többi gyerek között, sőt a védőnő és az orvos is azt fgja gondolni, hogy valami baja van a gyereknek, azért nem mered megvizsgáltatni, pedig ez egy kezelhető dolog, csak vidd el orvoshoz!

392. becc945bf8 (válaszként erre: 390. - Csibefalat2008)
2009. szept. 5. 08:11

Szia!


A csecsemőkori súlyfejlődés úgy alakul, hogy a születési súlyhoz viszonyítva 1. hónapban 300 g-ot, majd a 6. hónapig havi 600 g-ot, 6. hónaptól 1 éves korig havi 500 g-t kell gyarapodnia (ajánlás szerint). Így az első félévben megkétszerezi, 1 évs korára megháromszorozza a súlyát. A képlet alapján a te babaádnak olyan 4760 g-nak kellene lennie. Ha van tejed, és csak szoptatsz, akkor nem kell a 4. hónaptól már hozzátáplálnod! 6 hónapos koráig elég neki a kizárólagos szoptatás, maximum egy kis vízzel (felforralt, lehűtött) kiegészítve.

391. enifed
2009. szept. 4. 18:46

Szia Hilda!


Kislányom a napokban kezdte az óvodát. Pici korától kezdve két dologgal küzdünk, az egyik a koszmó, a másik, hogy folyik a füle. A gyermekorvos szerint a fülével nincs igazi gond, ne piszkáljak bele, csak az ujjamra tekert textillel tisztítsam, a koszmó miatt sok a gond, mert ha nem figyelek, pár nap alatt akár az egész fejbőrét képes beborítani. Az utóbbi időben a ftorocortos kenőcsöt használjuk ez sokat segített, most pedig tarkótájékon atópiás bőrgyulladása van/volt, ezt is kezeljük. Az a probléma,, hogy ma a védőnő volt az oviban (egyébként 1-2 évente néz be) és az egyik kisegítő munkással azt üzente, figyeljek jobban, mert a gyerek koszmós és mossam meg rendesen a fülét! Nagyon kiakadtam, mert kis községben lakunk, ahol mindenki ismer mindenki és most megindul majd a beszéd, nem mosdatom a gyereket!

Helyesen járt el a védőnő szerinted? Nem lett volna szerencsésebb, ha levelet ír, felhív, vagy megkeres? Kérhetem, hogy a gyereket ne vizsgálják, bízzák ezt a választott gyermekorvosunkra és majd viszek igazolást?

Válaszodat köszönöm!

2009. szept. 4. 17:44
Szia! Szeretném tudni hogy szoptatott babánál a havi 1- 1,5 kg súlynövekedés havonta soknak számit? Védőnőm szerint igen,pedig én csak igény szerint szoptatok amit ő nem néz jó szemmel.Most 3 hónapos a kisfiam és majdem 7 kg (3260-al született)Ha elkezdem 4. hónaptól az adható bébiételeket mégjobban hizik majd?
2009. szept. 4. 16:40

Szia!


Mi a honlap címe, megnézem.

Amikor terhesgondozáson megjelensz, a nőgyógyásznak meg kell adnia a védőnőd telefonszámát. Azon a számon hívod a védőnődet, és megbeszélitek az 1. találkozót, amikor felkeresed és kitölti a kiskönyvedet.

2009. szept. 4. 13:38

Sziasztok!


Hilda, látom te is debreceni vagy. Találtam egy honlapot ahol fel van sorolva, hogy melyik terület melyik védőnőhöz tartozik, de nem tudom, hogy ez a valóságot fedi-e. Tudnál nekem ebben segíteni?


Illetve abban, hogy mikor kell legelőször mennem? Kb. 8 hetes lehetek, már voltam uh-n, van papírom arról, hogy elő embrió van a pocakomban. :))


Előre is köszönöm a segítséged!

387. pumukli75 (válaszként erre: 385. - 3c222e9534)
2009. szept. 4. 13:14
Nem annyira tudtam aludni:)egyébként nekem még az inyem is iszonyatosan vérzett és be volt durranva..de az is elmult szülés után egyből:)
2009. szept. 4. 13:08

Szia!


A zsibbadás amiatt van, mert a magzat úgy helyezkedik el, hogy nyomja az egyik ideget. Valóban megszűnik, miután megszületett :) Megnyugtatásképpen: van kismamám, akinek a terhesség legelejétől zsibbad a karja!

385. 3c222e9534 (válaszként erre: 384. - Pumukli75)
2009. szept. 4. 12:51

Komolyan? Én már annyira aggódom, én nem voltam betegeskedő meg semmi, és most meg csak panaszkodok mindenkinek, mint egy 100 éves néni.


Megpróbálok, s köszönöm, hogy írtál.

Aludni te tudtál?Én van úgy hogy napokon keresztül, egész éjjeleket fent vagyok......

384. pumukli75 (válaszként erre: 383. - 3c222e9534)
2009. szept. 4. 12:47
Szia zsuzska nekem is ilyen volt sőt még be is volt dagadva a kezem alig birtam behajlitani és éjszaka sokszor nagyon fájt a zsibbadás doki azt mondta majd szülés után elmulik és igy is lett:):)szóval kitartást
2009. szept. 4. 12:21

SZia!


Pár napja jelentkezett, hogy ujjzsibbadásaim vannak, reggel meg szinte teljesen beállnak az ujjaim, éjjel nem tudok aludni, a babám sokat mozog, az orvos írt fel pipolphent de nem merem bevenni, hátha lesz valami mellékhatása ( érzékeny vagyok a cataflamra, algopirinre).


Ma vettem be femibion 400 vitamint, arra gondoltam még, hogy B6 vitamin segítene-e?


Vagy a citromfű tea véleményed szerint mennyire jó?


( 36. terhességi hetet már betöltöttem, és amióta nem szedem a magne B6 vitamint azóta vannak ezek a tüneteim)


Tudsz tanácsot adni?

382. becc945bf8 (válaszként erre: 380. - Kmami)
2009. szept. 4. 12:10

Szia!


Nem szükséges minden esetben, sőt a legtöbb szülésre felkésítő tanfolyamon, szoptatásra felkészítésen azt ajánlják, ha otthon vagy, vedd le a melltartódat szoptatáshoz, és a fedetlen melledet kínáld a picinek. Utazásnál vszont praktikusabb a szoptatós melltartó.

2009. szept. 4. 08:52

Szia Hilda!

Köszönöm a választ.

380. kmami
2009. szept. 4. 08:49

Szia Hilda!

Szeretném Tőled megkérdezni, hogy minden esetben szükséges a szoptatós melltartó?

379. becc945bf8 (válaszként erre: 376. - Mimi08)
2009. szept. 4. 07:54
A betöltött 12. héttől lehet elkezdeni a tehestornát, orvosi engedéllyel!
378. becc945bf8 (válaszként erre: 375. - D781f12808)
2009. szept. 4. 07:52

szia!


Fejfájásra használhatod nyugodtan

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook