Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2009. okt. 1. 13:56
Igen már elolvastam és látom hogy megküzdötök a babáért! Nagyon sajnálom hogy nem jön spontán de hidd el befog köszönteni hamarosan! Szurkolok nagyon!
2009. okt. 1. 13:49

hát igen ismerös,inkább ne mondjak semmit.

nincsen babám ,de ha megnézed a lapomat elolvashatod a történetemet.

525. Monyeszka (válaszként erre: 524. - Zsanetta)
2009. okt. 1. 13:48
Na akkor nem ismeretlen számodra Miskolc! Tök jó! :) Oké befogok számolni mindenképp de remélem hogy nem lesz semmi baj! Főleg a bébikémmel! Neked van babád?
2009. okt. 1. 13:46

én ózd mellett születtem és ott is éltem 19 eves koromig most már pesten de járunk haza és vannak rokonaim miskolcon.

remélem minden rendben lesz,ird meg hogy mi történt jó??

2009. okt. 1. 13:42
Most már még jobban fogok figyelni mind kettőnkre. Miskolcon fogok szülni Dr Szemán Györgynél!
2009. okt. 1. 13:37

jól teszed,vigyázz a babára és magadra is.

hol fogsz szülni??ki a dokid??

2009. okt. 1. 13:35
szivesen
520. anikko (válaszként erre: 518. - Zsanetta)
2009. okt. 1. 13:30
Ok, akkor inkább a hintőpor, mint az olló. Köszönöm
519. Monyeszka (válaszként erre: 516. - Zsanetta)
2009. okt. 1. 13:25
Nem ő mondta a kardiológus mondta pénteken! Mert voltam 3 hete belgyógyászaton és ott mondtam neki hogy sokat szokott szorítani a mellkasom és nagyon megy a szivem és meghallgatta akkor hallott valami zörejt majd mondta hogy menjek már el egy szív uh-ra. És ott mondta vagyis rá van írva a papíromra. Javaslat ként tollal!A nőgyógyommal majd holnap beszélek és fogja megtudni.
2009. okt. 1. 13:21

akkor meg inkább hintőporozd be a tatkóját,de olajat és hintöport ne használj mert összecsomósodik a börön.

szerintem a babahajat elég hamar elkezdik hullatni,de úgyisd meglátod majd mikor hullani fog majd a haja.

(pl a párnáján szb)

517. anikko (válaszként erre: 513. - Zsanetta)
2009. okt. 1. 13:16
Csak azért gondoltam hogy belevágok, mert a tarkójánál nagyon beizzad tőle. Egyébként mennyi idősen kopik? Még nem láttam hajszálakat.
2009. okt. 1. 13:16

hát szivesen ,remélem semmi komolyabb baj nem lesz.

nem a nögyógyod mondta ezt neked??

515. Monyeszka (válaszként erre: 510. - Zsanetta)
2009. okt. 1. 13:12
Nagyon szépen köszönöm hogy bemásoltad amit találtál! Most nagyon megvagyok ijedve de most már nem fogom annyiba hagyni és remélem a nőgyógyászom sem
514. monizsofi1982 (válaszként erre: 512. - Anikko)
2009. okt. 1. 13:07
Nem tudom,mekkora az a nagy,de az én babám nagyon hosszú hajjal született.Azt hallottam egy éves korig nem ajánlatos levágatni,levágni,nem tudom miért.Így én is hagyom.Már ritkul,de nem hullik olyan észvesztően...
2009. okt. 1. 13:01
én hagynám ugy ahogy van a haját ,ugyis kopic még,de ha nagyon zavar akkor vágjál belöle egy kicsit
512. anikko
2009. okt. 1. 12:50

Sziasztok!

Tudna valaki tamácsot adni, az ügyben, hogy egy hónapos babómnak őrült nagy haja van. Le lehet vágni? Van hagyjuk inkább békén?

2009. okt. 1. 12:47
tudom hogy nem ijesztgetni akartál csak hát én azt hittem hogy semmi komoly mert neten én is megnéztem hogy mit jelent de semmi érdemlegeset nem találtam. Hát lehet hogy most még az lesz hogy keresek egy másik kardiológust és kikérem neki is a véleményét!
2009. okt. 1. 12:45

Szívbillentyű- és szívbelhártya-gyulladás: Bakteriális endocarditis


[E-mailben ajánlom]


[Nyomtatás]


[Észrevétel]


Szerző: WEBBeteg - Dr. Soltész Annamária

Betűméret

Betűméret növelése

Betűméret csökkentése


Cikkgyűjtő


Bakteriális endocarditisnek nevezzük azt, amikor a szívbelhártya (endocardium) és a szívbillentyűk valamilyen baktérium (ritkán gomba) okozta fertőzés miatt megbetegszenek.


Ha nem kezelik időben a betegséget, akkor gyakori a halálos kimenetel, de megfelelő, időben elkezdett kezelésre a betegek többsége jól reagál. Napjainkban, a fejlett országokban egyre ritkábban fordul elő a betegség a megelőzésként alkalmazott antibiotikumos terápiának köszönhetően.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik

Hogyan jöhet létre gyulladás?

Bakteriális endocarditis (szívbillentyű-gyulladás)

Szívbillentyűk


A születés óta fennálló, vagy a később kialakult szívbillentyű-betegség, vagy más, a szívet érintő alapbetegség hajlamosít endocarditis kialakulására. Ilyen megbetegedések például a kamrai sövényhiány, a Fallot-tetralógia, a coarctatio aortae illetve a ductus Botalli persistens elnevezésű szívfejlődési rendelleneségek. A reumás láz által károsított szívbillentyű, a meszes aortabillentyű és a mitrális prolapsus is fokozott kockázatot jelentenek a betegség létrejötte szempontjából.


Az endocarditis kialakulása a műbillentyűvel élők és az intravénás kábítószerélvezők között is gyakori, valamint azoknál a betegeknél is, akik tartósan kórházban fekszenek, és a vénájukban huzamosabb ideig kanült kell viselniük.


Ha valaki a fent említett megbetegedések valamelyikében szenved, és emellett súlyos fertőzést kap, vagy - akár kisebb - műtéten (mandulaeltávolítás, fogászati beavatkozás, urológiai- vagy vastagbélműtét) kell átesnie, akkor a véráramba bekerült kórokozók könnyen megtelepszenek a szívbelhártyán, illetve a szívbillentyűkön. A baktériumok a szívbillentyűk valamelyikén megtapadva ott úgynevezett vegetációt hoznak létre, elkezdenek szaporodni, így az adott billentyű működése rövid időn belül elégtelenné válik.


Azt, hogy a betegség enyhébb vagy súlyosabb formában jelentkezik, valamint hogy milyen lesz a kimenetele, sok tényező befolyásolja. Többek között az, hogy melyik billentyűn alakult ki a gyulladás, hogy milyen a betegséget okozó baktérium/gomba természete, az eredeti szívbetegség jellege, súlyossága, mikor kezdődik a kezelés, továbbá az, hogy milyen az immunrendszer aktuális állapota.

Milyen panaszok, tünetek utalhatnak a betegség kialakulására?


A láz az egyik legáltalánosabb tünet, mely általában már napok, hetek óta fennáll, mire a beteg orvoshoz fordul. A láz mellett szapora szívműködés, reszketés, hidegrázás is gyakran jelentkezik. Az endocarditisben szenvedők többsége étvágytalan, gyenge, izzadékony, sápadt, testsúlyát nem tudja tartani. A betegek panaszai között szerepelhet még köhögés, nehézlégzés, hasmenés, deréktáji-, valamint ízületi fájdalom. A májmegnagyobbodás szintén gyakori tünet.

Mit lehet tenni a betegség megelőzése érdekében?

A szív fejlődési rendellenességei és billentyű-betegségei fokozott kockázatot jelentenek az endocarditis kialakulása szempontjából. Ezért azoknál a pácienseknél, akik ilyen betegségben szenvednek, minden fogászati beavatkozás, fül-orr-gégészeti-, urológiai- és a bélrendszert érintő műtét előtt antibiotikumot kell alkalmazni megelőzésként.


Általában szívzörej is fellép a betegség során, és a szívelégtelenség tünetei is kezdenek kialakulni. Igen súlyos állapot jöhet létre, ha a szívbillentyű perforálódik (kilyukad), vagy elszakad. Erre az életveszélyes szövődményre a beteg állapotának hirtelen rosszabbodása hívhatja fel a figyelmet.


A szívbillentyűn megtapadt kórokozók egy része a billentyűről könnyen leszakadhat, és a véráram útján az artériás keringéssel eljuthat különböző szervekhez, szövetekhez, így például a léphez, vesékhez, szívhez, bőrhöz, és az agyszövethez (ezt nevezzük embolizációnak).


Az embolizáció által létrehozott tünetek színesíthetik a képet. Ilyenek az agyi- és a szívizomzatot érintő infarktus, gócos agyvelőgyulladás, tüdőinfarktus, tüdőembólia, tüdőtályog, valamint a bőrön, a körömágyak alatt, és a szájpadon látható kis piros pöttyök (petechiák). További bőrtünetek az úgynevezett Osler-csomók, melyek az ujjakon, lábujjakon kialakuló fájdalmas, vöröses-lilás színű kiemelkedések.


A veseműködés zavarának tünetei a haematuria (vér a vizeletben), és a proteinuria (fehérje a vizeletben). Súlyos esetben vesegyulladás, veseinfarktus is kialakul. A betegek nagy részének emelkedett a fehérvérsejt-száma, gyorsult a süllyedése és alacsony a vörösvértest-száma (anaemia).

Hogyan lehet diagnosztizálni a bakteriális endocarditist?


Az orvos először alaposan kikérdezi a beteget, hiszen csak az előzmények, a korábban már meglévő szívbillentyű-megbetegedés vagy fejlődési rendellenesség ismeretében tud megfelelő képet kialakítani a betegségről.


Ha a kezelőorvosban a panaszok és az általa tapasztalt tünetek alapján felmerül a szívbelhártya-gyulladás diagnózisa, akkor szívultrahang-vizsgálatot fog végezni/végeztetni a nyelőcsövön keresztül, mert így jól látható a fertőzött billentyű és a billentyűkárosodás.

Ezek a cikkek is érdekelhetik Önt

# Röviden a szívbetegségekről

# Szívbetegségek és szaunázás

# Szívelégtelenség esetén is hatásosak az omega-3 zsírsavak

# Folyton hideg végtagok - Betegség tünete is lehet

# Raynaud-szindróma

# Szívritmuszavar: napi két ital a határ a nőknél

# Az alacsony vérnyomás halált is okozhat

# A rutin orvosi vizsgálat is ér annyit, mint az EKG

# Szív- és érrendszeri betegségek a WEBBetegen


Ugyanilyen fontos, a diagnózis felállításában elengedhetetlen vizsgálat a hemokultúra. Ez azt jelenti, hogy ha a vérben baktériumok vannak jelen (bakteraemia), akkor azok tenyésztéssel rövidebb-hosszabb idő alatt kimutathatók, és mikrobiológiai módszerekkel a fajtájuk, típusuk megállapítható. Meghatározható a baktérium antibiotikum-érzékenysége, így az adott kórokozóra tényleg eredményesen ható antibiotikummal lehet kezelni a beteget, és ezzel is növelni a gyógyulás esélyét, lerövidíteni a gyógyulási időt. Rendszerint EKG és mellkas-röntgenfelvétel is készül a betegről.

A betegség kezelése


A kezelést akkor is meg kell kezdeni, ha a vérből nem lehet kórokozót kimutatni, mert a beteg gyógyulásának és a későbbi életminőségének a feltétele az időben elkezdett antibiotikumos kezelés.


Leggyakrabban penicillin-származékot kapnak a betegek, mely szükség esetén más típusú antibiotikummal is kiegészíthető vagy helyettesíthető. A terápiát heteken (4-6 hét) keresztül szükséges folytatni. A gyógyulást követően is gondosan, rendszeresen ellenőrizni kell a betegek állapotát, mert időnként előfordul, hogy a betegség visszatér.


A legtöbb esetben a megfelelő, korán elkezdett gyógyszeres terápiának köszönhetően a betegek szövődménymentesen gyógyulnak. Ha azonban az antibiotikus kezelés ellenére nem mutatkozik javulás (tartós a láz, vagy a vérben továbbra is kimutathatók a kórokozók) és a szívelégtelenség illetve billentyűelégtelenség tünetei mutatkoznak, akkor műtéti beavatkozásra, műbillentyű-beültetésre van szükség. Ha az endocarditist gomba okozza, akkor szinte sosem kerülhető el az operáció.


(WEBBeteg - Dr. Soltész Annamária)

Cimkék: Endocarditis | Szívbelhártya | Szívbillentyű



EZT TALÁLTAM!!!!

2009. okt. 1. 12:40

Tünetei:Hidegrázás, láz, keringési elégtelenség, lépnagyobbodás, fehérvérsejt emelkedés, zörej, szapora pulzus

Egy héten túl tartó láz esetén gondolni kell rá!

2009. okt. 1. 12:38

nem megilyesteni akartalak de én is utána olvastam és ezzel komolyan kell foglalkozni,basszus 24 et töltötted mégf van hátra pár hónap.

inkább kérdezz rá másnál is nehogy baj legyen.

nem megilyeszteni akartalak csak nézz inkább utánna többször és kérd ki a véleményüket másoknak is.

hisz kismami vagy és most te és a baba egészsége a legfontosabb.

507. Monyeszka (válaszként erre: 506. - Zsanetta)
2009. okt. 1. 12:36
Na most megijesztettél! Nem tudtam hogy ez ilyen kockázatos! Köszönöm az infot inkább keresek egy normális kardiológust.
2009. okt. 1. 12:18
nem tudom megmondani neked én ha laikus fejjel nézem akkor egy szivbelhártya gyull ami tünetzeket is okoz nem kockáztatnám meg a több orás szülést.
2009. okt. 1. 12:16

ja és szerintem ezt minél hamarabb kezelni kéne mert elég veszélyes is lehet.

de nézz utána interneten.

én nem várnék vele szülésig.

kérdezz meg más dokit is.

esetleg egy cardiologust.

a szivzörej már nem túl jó és a többi tünet sem.

kérdezz rá és ha nem kapsz megfelelö választ kérd ki egy cardiologus véleményét.

504. Monyeszka (válaszként erre: 503. - Zsanetta)
2009. okt. 1. 12:15
és ettől természetes szülésre vagy császárra kell számítanom?
2009. okt. 1. 12:13

szivbelhártya gyulladást jelent amit vmilyen kórokozó(baktérium okozott)

profilaxis:nagy foku antibiotikumot fogsz kapni szerintem.

de ezt meg kellene kérdezni a dokidtól.

2009. okt. 1. 11:23
ja 24 hetes terhes vagyok!
2009. okt. 1. 11:23

Én is kérdeznék!


Voltam 3 hete a kötelező belgyógyászati vizsgálaton és mondtam a dokinak hogy sokat szorít a mellkasom és a szívem. Majd meghallgatta és valami zörejt hallott. Mondta hogy 2 hét múlva menjek már vissza szív uh-ra. Ott nem mondott semmi a lelet végére ráírta hogy Jav: szülésnél Endocarditis profélaxis! Ennyit ezt nem tudom mit jelent! Amúgy ahogy nézem a leletemet minden rendben van. Amennyire kitudom venni belőle. Tudna nekem valaki segíteni hogy ez most mit jelent?


köszönöm

2009. okt. 1. 10:54

Szia!

Kislányom kedden lesz 2 hónapos.Kb.1 hónapos korától csak tápszert kap.Többen "szorgalmazzák" a családból,hogy akár 2-3 hét múlva /még 3 hónapos kora előtt/ adjak neki főtt krumlit,saját lében felnegedve 1-2 kiskanállal,meg almát,barackot,1-1 kiskanállal.Én ellene vagyok,személy szerint legalább 3,5 hónapos koráig várnék vele,hiába tápszeres.

Nem tudom,te anyuka vagy-e már.Szerinted mit csináljak?Mint védőnő persze szeritem azt javaslod,hogy tényleg várjak vele,nemigaz? Sajnos megfelelő érvek nélkül,ha esetleg nem vagyok ott,félek,hogy adnak neki valamit,és később szólnak csak,ha netán bántaná valamelyik a pociját,és több órás sírás/ordítás/ után mondaná csak el a párom,vagy bármelyik család tag.

Azt még tudni kell,hogy HA/AR-es tápszert kap kb.máfél hete,mert sokat bukott,amíg anyatejes volt,akkor is.Erre apellálhatok szerited velük szemben?

Válaszodat előre is köszi.

499. anikko (válaszként erre: 492. - Zsanetta)
2009. szept. 30. 12:28
ok, kipróbálom ezt is azt is. Köszönöm
498. 3c222e9534 (válaszként erre: 495. - Zsanetta)
2009. szept. 29. 20:56

Szia!


48cm-rel és 2710 gr-mal született.


Győrben vagyunk a koraszülött osztályon.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook