Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
377. becc945bf8 (válaszként erre: 374. - Szofi28)
2009. szept. 4. 07:51

Szia!


Ha megtagadod a szoptatást, azt következetesen kell tenned. Mert ha 1 napig nem adsz neki, de másnap megsajnálod és cicizhet, akkor nem fogja érteni a viselkedésedet. Csaldni nem fog benned, ha tényleg te is akarod, nagyon hamar le tud szokni a ciciről.

Már többször leírtam itt, hogy nem szabad az evés körül nagy felhajtást csinálni, nem kell, hogy érezze hogy a nap legfontosabb kérdése az ő étkezése, mert nagyon könnyen visszaél az így ráirányult figyelmetekkel. Következetesség a lényeg, egy étkezésnél csak azt adj neki, amit elterveztél. pl reggelire falatkákat kap, akkor ne adj mellé bébiételt meg cicit. Ha nem eszik reggel, amjd tízóraira megéhezik és enni fog. Éhen nem hal, mert ha éhes, úgyis eszik szert.

376. mimi08 (válaszként erre: 375. - D781f12808)
2009. szept. 4. 07:19

Sziasztok!


Ez engem is érdekelne, nekem is nagyon sokat fáj a fejem, most a doki azt mondta, lehet, hogy a magnézium hiány miatt, ez a következő vérvételből mondjuk kiderül.


Azt is szeretném én még megkérdezni, hogy a terhes tornát kb. hányadik héttől lehet elkezdeni?

2009. szept. 4. 07:13

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy terhesség alatt lehet bioptron lámpát használni?

Elég fej fájós vagyok gyógyszert nem akarok szedni gondoltam megpróbálom a lámpával enyhíteni a fájdalmam.

374. szofi28 (válaszként erre: 371. - Becc945bf8)
2009. szept. 3. 21:59

Keves Hilda, köszönöm válaszodat, én semmi olyan okot nem találok a családomban, ami miatt így kéne kötődnie, ő az egyetlen és első gyermekünk, párommal harmonikus kapcsolatban élünk, sosem veszekedtünk, még mielőtt a Pici megszületett volna, akkor sem. Hidd el, minden egyes étkezésnél kínálom a sajátunkból, közben bébiétellel és az általad említett dolgokkal is próbálkozom, szinte az egész nap etetésből áll, de még sincs eredménye, pár falat után megunja, ki szeretne szálni az etetőszékből, stb, és előbb-utóbb a cicit kéri.:(

A védőnőnkkel már számtalanszor átbeszéltük a problémát, minden elképzelhető ötletet próbáltunk már, de hiába, a gyermekorvos szerint pedig, amíg ilyen szépen nő a baba, nincs ok az aggodalomra, de szerintem ez nem normális...

Vajon az, hogy megtagadom tőle a szoptatást, segít valamit? Ha nemet mondok az ő kérésére, nem fog előbb-utóbb csalódni bennem?

373. becc945bf8 (válaszként erre: 372. - Judy7411)
2009. szept. 3. 17:21

Szia!


Megértem, hogy aggódsz, főleg 1. babánál. De a várandósság egy gyönyögű, természetes állapot, mely szerencsés esetben minden nőnél bekövetkezik előbb-utóbb. Nem szerencsés ezt az örömteli időszakot aggódással és felesleges idegeskedéssel elrontani, nem tesz jót sem neked, sem a babádnak, mert hidd el, ő már most érzi odabent, hogy milyen a te hangulatod. Próbáld a szép oldalát látni ennek a 9 hónapnak, és a védőnőddel beszélj az aggodalmaidról, neki meg kellene nyugtatnia, és segítenie lelkileg is

2009. szept. 3. 14:40

Szia Hilda.

Nagyon köszönöm a válaszod.Megnyugtattál! A körzeti nőgyógyászhoz járok, aki már kórházban nem dolgozik idős kora miatt. Csak a Kistarcsai kórház ügyeletére mehetnék mert magánorvost nem tudok megfizetni. Ott már 3X voltam korábban is amikor 8 hetesen véreztem. Ők is csak pihenést javasoltak akkor. Egyébként 8 éve pánikbeteg vagyok, 0,75 mg rivotrilt szedek naponta. 2 napja viszkető allergiásnak tűnő kiütéseim vannak, most kezdtem tardiferont szedni vérszegénység miatt. A kiütésekre és nehézlégzésre Ca pezsgőtablettát iszom. Egyébként 35 éves vagyok, első babát várom. A kórházban is azt mondták, ha esetleg elmenne a baba, majd lesz másik. Hát azóta úgy gondolom, hogy én nagyítom fel a dolgokat. A családom szerint is túl sokat aggódom! Ápolónő voltam amíg le nem százalékoltak, ezért az orvosok akikkel beszélek úgy hiszik ezért nagyítom fel a panaszaimat és várom el, hogy foglalkozzanak velem, holott én csak féltem a babát! Anyukám és a húga is 5 hónaposan vetéltek el az első babával. Én is és az öcsém is 7 hónapra születtünk, anyukám veszélyeztetett terhes volt velünk, hónapokat töltött kórházban. Bocsánat, hogy ilyen hosszan részletezem a dolgokat, de úgy gondolom fontos lehet.

371. becc945bf8 (válaszként erre: 369. - Szofi28)
2009. szept. 3. 12:19

Szia!


Ennyi idős korban már csak az esti szopizás szokott megmaradni, esetleg még reggel. De napközben már rendes ételt kellene ennie a picidnek. Javaslom a napi 5xi étkezést: reggel ő már ehet kis falatkákat, délelőtt gyümölcs, ebédre leves, valami főzelék, hús uzsonna: gyümölcsjoghurt, krémtúró

vacsira mehet a cici, de előtte próbálkozhatsz másat is adni neki, amit ti vacsoráztok, abból pár falat. Nem feltétlen azért szopik egy ennyi idős gyermek, mert éhes, sokkal inkább a hozzád való kötődés, a cicizés nyugtatja meg. Mivel nem ismerem a családot, így nem tudod, van e esetleg olyan ok, ami miatt lelkileg ennyire kötődik hozzád.

370. becc945bf8 (válaszként erre: 368. - Judy7411)
2009. szept. 3. 12:14

Szia!


Én úgy gondolom, ezek a tünetek nem okozhatnak vetélést. A vetélés hirtelen történik, általában nincsenek előtte jelek, 1-2 óra alatt zajlik le. Nem tudom, magánorvosod van-e vagy csak a terhesgondozáson lévő orvossal beszéltél. Én mindenképpen javaslom, hogy keress fel egy nőgyógyászt a problémáddal!

369. szofi28
2009. szept. 3. 09:26

Szai Hilda!


kislányom 14 hónapos, és még mindig nagyon sokat szopizik. ezt olyan szinten kell érteni, hogy, míg 7-8 hónapos korában elfogyott 2 üveg bébiétel naponta, addig most jó ha 1/3-ot megeszik egy nap alatt, amit mi eszünk, abból is csak falatozik, de jól nem lakik vele. Rágcsálnivalókat (kölesgolyó, stb) minden nap kap, de nem fogy túlk sok belőle, és ezenkívül még joghurttal, gyümölccsel is kínálom. De általában mindig ott kötünk ki, hogy előbb-utóbb követeli a cicit. Sajnos, gondoldom mivel nappal nem lakik jól, éjszaka is szopizik, és csak cicin hajlandó elaludni. szerinted normális ez egy ilyen korú babánál? Mi a teendő ilyen esetben?

Válaszodat előre is köszönöm!

2009. szept. 3. 09:17

Kedves Hilda.

20 hetes terhes vagyok és nagyon gyakran görcsölök a terhesség eleje óta. A 6-dik héttől kb. egy hétig vérezgettem is. A vérzés elmúlt, de a görcsök maradtak. Refluxom van, amit most nem kezelnek és az orvosom szerint ettől köhögök annyira. A görcsök és az erős alhasi nyilallások, valamint pár napja erős jobb oldali lágyék és vesetáji fájdalmaim miatt védőnőm aggódik, akárcsak én. Az orvos viszont csak annyit mondott, szedjem továbbra is a magne B6-ot és pihenjek. Valóban nem kell vetéléstől tartanom? A választ előre is köszönöm.

2009. szept. 3. 07:57
a védőnő vagyok-segíthetek fórum működik.Csak egy kötőjel a különbség:)
366. becc945bf8 (válaszként erre: 363. - Olgi1977)
2009. szept. 3. 07:18

Szia!


Szabad fürdeni kádban, csak ne sokáig, és ne nagyon meleg vízben! Amiko nem szabad, az a 3. trimesztertől lesz, akkor már csak a zuhanyzás ajánlott

365. zsu0102 (válaszként erre: 362. - Becc945bf8)
2009. szept. 3. 07:03
Ajaj, rossz hír, de azért köszönöm szépen, szép napot!
364. Krinya8 (válaszként erre: 354. - Pumukli75)
2009. szept. 3. 06:37
Hihi, így már mi is jártunk az én lányom is 10hónapos,10percre hagytam magára , és mire vissza mentem úgy nézet ki mint egy kis kommandós, nem tudom hogy csinálta , de kifolyt a kaki a pelusból,de hál isten baja nem lett tőle.:)
2009. szept. 2. 21:40

Szia!


Nekem olyan kérdésem lenne, hogy szabad-e otthon kádban fürödni?

10 hetes terhes vagyok. Általában zuhanyzok, de néha jól esik egy könyvvel beleülni egy kád jó meleg vízbe. Megtehetem, vagy inkább ne?


Köszi

362. becc945bf8 (válaszként erre: 361. - Zsu0102)
2009. szept. 2. 21:37

Szia!


Sajnos védőnőt nem választhatsz, akihez területileg tartozol, azt kell elfogadnod. Csak nagyon kivételes esetben, méltányosságból választhatsz mondjuk ha rokonod vagy ismerősöd a védőnő, akit szeretnél, de az ANTSZ-nek engedélyeznie kell...

361. zsu0102
2009. szept. 2. 21:12
Szia Hilda! Azt szeretném kérdezni tőled, hogy védőnőt választhatok-e, vagy kapom a címem alapján? 3 éve lakunk itt, de a védőnőt eddig kétszer láttam, azt is az elmúlt 2 hétben, mert jött érdeklődni, hogy a lányom megkapta-e a 6 éves oltását. Mikor ideköltöztünk, a gyerekorvos értesítette az ehhez a körzethez tartozó védőnőt, de még csak most érdeklődött felőlünk. Ami nem is baj, mert nagyon únszimpatikus szegényke, 2 mondatot nem tud sajnos kimondani értelmesen. Mivel babát tervezünk, vszínűleg sűrűbben fogom majd látni a terhesség alatt, nagyon nem szeretném. Szted választhatom esetleg másikat?
360. becc945bf8 (válaszként erre: 359. - 3c222e9534)
2009. szept. 1. 19:19
lehet jóslófájás. Akkor van gond, ha folyamatosan fáj, vagy görcsöl a hasad, és ha vérzés is van! Akkor orvoshoz kell fordulnod
2009. szept. 1. 11:16
Szeretném megkérdezni, hogy mit jelent ha enyhe csipkelődést érzek a hasamban vagy a hasam aljától felfelé nyilaló érzést, de nem folyamatosan?
358. anikko (válaszként erre: 344. - Becc945bf8)
2009. szept. 1. 07:18
Köszönöm a segítséged!
357. Szabokisandi (válaszként erre: 353. - Becc945bf8)
2009. aug. 31. 22:29

Köszönöm szépen. Nem adok én neki inkább többet, annyira sajnáltam. Van sok kedvence, elég változatosan tudok neki adni akkor is.

Legalább most már tudom.

356. pumukli75 (válaszként erre: 355. - Becc945bf8)
2009. aug. 31. 18:05
csak belenyalt:)azóta már evett is és nem látom rajta h valami gond lenne.szerencsére:)
355. becc945bf8 (válaszként erre: 354. - Pumukli75)
2009. aug. 31. 16:34

Szia!


Furcsa egy ízlése van a kisfiadnak! :) Mivel a székletben temérdek baktérium van, elképzelhető, hogy "benyalt" valamit, ami egy hasmenés vagy hányás formájában jelentkezik. De gondolom, azért nem volt akkora a mennyiség ami komoly bajt okozzon

2009. aug. 31. 16:17
szia szeretném megkérdezni h ha a kakit megkostolta a10hónapos kisfiam milyen problémája lehet?a történetet nem részletezném:)
353. becc945bf8 (válaszként erre: 348. - Szabokisandi)
2009. aug. 31. 16:06

Szia!


Nagyon is elképzelhető, hogy a cékla okozta a panaszokat. Lehetséges, hogy nagyon "felfújta" a picit. Kis ideig most ne adj neki, és 2-3 hét múlva próbálkozz újra, kis adaggal. Ha akkor is panaszt okoz, akkor egy darabig ki kell hagyni az étrendjéből

352. ERA27
2009. aug. 31. 14:13
Köszi Hilda, most már túl vagyunk rajta.
351. misz (válaszként erre: 349. - Tenkne_helga)
2009. aug. 31. 11:09
De jó, hogy leírtad! Megnyugtat, hogy a te babáid egészségesek, hiába volt a nagy súlygyarapodás. Köszönöm szépen.
350. misz (válaszként erre: 347. - Becc945bf8)
2009. aug. 31. 11:08
Köszönöm szépen a segítséget. Rá fogok kérdezni pénteken, ha megyünk a 2 hónapos oltásra.
349. tenkne_helga (válaszként erre: 345. - Misz)
2009. aug. 31. 08:18

Kedves Misz!

Nekem ikreim vannak akik most töltik a 22 hónapot nemsokára.Itt van a kiskönyvük Martin 3000gr-mal és 52 cm-rel született és 2 hónaposan grammra annyi volt,mint most a te babád 5650gr.Nekem semmi ilyet nem mondtak,hogy kövér lenne,vagy hogy vegyek vissza a szopiból,szépen gyarapszik dr.nő ennyit mondott.3 hónaposan 6850 65 cm volt,elég hosszú,tehát nem egy kövér,hanem erős csontozatú babó.Mindig is nőtt szépen,nem volt sose kövér,most is igaz elég magas a társaihoz képest,egy évesen másfél,másfél évesen 2 évesnek nézték,de ennyi.Ne ijedj meg,nem lesz semmi baj!

2009. aug. 31. 08:16

Szia Hilda

Megint hozzád fordulok. Kicsi lányomnak céklát főztem és alig aludtunk az éjjel (ami amúgy nem jellemző). Lehet, higy a cékla bántotta?

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook