Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


17. Juttta
2009. máj. 31. 22:00

Szia!

Nekem volt egy középidős vetélésem 19 hetesen. Azóta most jött meg másodszor és előtte is és utána még sokáig pecsételek. A vérzés pedig inkább alvadt vér. A kérdésem az lenne, hogy ezzel felkeressem az orvosom vagy annyira nem vészes? Ja és ha tudnál írni nekem a méhszájzáró műtétről azt nagyon megköszönném.

16. orsi26. (válaszként erre: 1. - Helga800515)
2009. máj. 31. 21:59

Szia!

Nekem lenne éppen egy kérdésem:)kisfiam holnap után lesz 1 éves,de még SOHA egy éjszakát nem aludt át!Ennek oka mi lehet nem tudom,mert még ha néha lenne,mikor hasfájos,mikor foga jön,mikor beteg stb.,de állandóan,már egy éve nem aludtam és ő sem egy éjszakát sem át,a másik,hogy éjjel 4 cumisüveg teát megiszik,ha nem adom neki,addig ordít,míg meg nem kapja..miért csinálja ezeket?

15. 9cb35398ff (válaszként erre: 9. - Helga800515)
2009. máj. 31. 21:58

Köszönöm a választ!

Fehér bőr, kék szem szőke haj stimmel a nővére ilyen, Viki pedig barna bőrű és fekete szemű

de allergiás nincs a családban.

Viszont úgy vettem észre ennek ellenére Vikinek érzékenyebb a bőre!!!!

Köszönöm, még egy darabig akkor forralom vizet!

2009. máj. 31. 21:55
Köszi a választ.Stimulálót szedem,most ebben a hónapban nem,mert tulstimulálodott a petefészek és megduzzadt,most ciszta van,de aztmondta a dokim,hogy ez elmulik,felszivódik vagy elfakad.A ciklusaim 28 naposak,pontos és soha sem volt elötte nőgyógyászati problémám!Átjárhatóságot még nem nézték,de félek az eredménytől mert én nem mehetek lombikra,vajdaságból irok,itt egy ilyen beültetés 3200 euro,ingyenes lehetöség nincs,sajnos!
2009. máj. 31. 21:54

Hahó! Csak győzz válaszolni a kérdésekre... nekem is lenne egy... :)

Szóval az utúbbi egy hétben sokat utaztubk és a majdnem 7 hónapos lányomat nedves Sensitive popsitörlővel tettem tisztába.... ha itthon vagyunk inkább vizet és vattát használok. Ameddig hazaáértünk teljesen kipirosodott a popsija és ha tisztítottam jelezte, hogy nem jó naki. Temészetesen azóta (5 napja) megint csak víz és vatta a sláger. Annak idején kaptam a kórházi csomagban Sudocremet, azt kezdtem el használni, meg vettem Bepantent. Azóta már nem olyan piros, a pirosság lement , de most lárszik, hogy pöttyöske a hátsója... Tisztábatevéskor már enm ellenkezik(annyira. Az, hogy egyfolytába mozog az az életkori sajátosság. Most nagyon mozog). Szerinted kell ennél többet tennem az ügy érdekében, vagy elég lesz az, hogy ha a fentiekkel kenem? VAgy valami speckóra kéne áttérnem. Amúgy eddig Naturlandos popsikrémet használtunk. Mivel lassan fogzunk, gondolom savasabb a vizelete is...


Köszi a választ előre is!

2009. máj. 31. 21:53
Most elköszönök mindenkitől, mert Matykó fiammal "össze kell bújnom". Írjátok meg kérdéseiteket, és holnap válaszolok, ha tudok :) Sziasztok, jó éjszakát mindenkinek.
11. Helga800515 (válaszként erre: 8. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 31. 21:51
Szia. Az orvosod megvizsgálta a másik petevezetődet, h átjárható-e? Hány napos a ciklusod? Nagyon figyelned kellene a peteérés időpontját, hogy megérzed-e, az sokat segíthet. nIlletve az orvosod írhatna fel peteérést stimuláló szert, hogy legyen, és hogy esetleg ne egy tüsző érjen meg, de van egy mellékhatása: gyakori az ikerterhesség :) Vitamin, folsav mindenképpen menjen. DM-ben, Rossmann -ban lehet kapni ovulációs tesztet, amivel tudnád vizsgálni a peteérés időpontját, igazából csak akkor érdemes próbálkozni.
10. margareta51 (válaszként erre: 8. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 31. 21:50
Nem vagyok egeszsegugyi dolgozo,de sokat hallom hogy jo a sosfurdoi kezeles.Nalatok nem tudom hol van ilyen udulo,itt Romaniaba tudok Aknasugatag,Ronaszek/Maramarosmegye/Szovata,Parjad/Marosmegye/Tekerghiol/Kostancamegye/
9. Helga800515 (válaszként erre: 4. - 9cb35398ff)
2009. máj. 31. 21:46
Vezetékes gondolom a vizetek. Én másfél éves korukig forraltam a vizet a gyerekeimnek, de ha esetleg atópiás küllemű= fehér bőr, kék szem, szőke haj, volt allergiás a családban, akkor még tovább kb. 2 éves koráig tenném, mert a kemény víz ekcémát tud előidézni.
2009. máj. 31. 21:44
SZIA.méhenkivülim volt tavaly októberben,kivették az egyik peztevezetékemet,azóta nem sikerül teherbe esnem,ami méhenkivüli lett,az is nehezen jött össze.meddig kell még nyüglödnöm és szinte hetente dokihoz járnom,mit tehetnék,hogy minél előbb sikerüljön a teherbeesés!Folsavat,e vitamint szedek meg cickafarok teát.előre is köszönöm szépen
7. Helga800515 (válaszként erre: 3. - Judy55)
2009. máj. 31. 21:43
Nekem is volt vetélésem, tudom miin mentél át. Szerintem a legfontosabb a lelkiegyensúly. A másik dolog pedig az, hogy a fele kromoszómát a magzat az apától kapja, ezért az apának is egészségesen kell élnie. AMI SZESZESITALT, NAGYON ZSÍROS ÉTELT, CIGIT MOST MAGÁHOZ VESZ, az a spermium 2 hónap múlva lesz "kilövésre kész"!!!!!! szóval a fele az apákon múlik
6. Helga800515 (válaszként erre: 2. - Szilvóca)
2009. máj. 31. 21:39
Hát remélem is :)!
5. 9cb35398ff (válaszként erre: 4. - 9cb35398ff)
2009. máj. 31. 21:38
Tatabányán lakunk!!!
2009. máj. 31. 21:38

Szia!


1 éves lesz a kislányom június 9-én, még forralom neki a vizet a tápszerhez és a teához, meddig tanácsos?

Köszönöm a választ!

3. Judy55 (válaszként erre: 1. - Helga800515)
2009. máj. 31. 21:36

Szia!


Örülök, hogy írtál nekünk.

31 éves vagyok, két vetélésem volt. Folsavat szedek, vitamint is. Iszogatom a cickafarkfű teát és palástfű teát, mit tudok még tenni? Mit tanácsolnál?

köszi előre is.

2009. máj. 31. 21:35
Szia!Örülök,hogy indítottál egy ilyen fórumot,csak győzz válaszolni a kérdésekre!Biztos lesz egy pár!
2009. máj. 31. 21:34
Sziasztok. 29 éves védőnő vagyok, két kisfiam van. Ha tudok szívesen válaszolok a kérdéseitekre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook