Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


146. vezo (válaszként erre: 139. - Lacc36)
2021. szept. 14. 23:30

Nem láttam, mi a kérdésed, de ha jól értem az, hogy lehet-e 1-es cukorbetegséggel használni.

Nem lehet!

145. Chelsey (válaszként erre: 139. - Lacc36)
2021. szept. 13. 13:17

Rákerestem az Ozempic leírására, de lehet, hogy megtaláltad te is. Azért nem válaszolt senki 1-es típusú diabétesszel, mert tilos alkalmazni a szemaglutidot (ez az ozempic hatóanyaga) ennél a a betegségnél.


"4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

A szemaglutidot nem szabad alkalmazni 1-es típusú diabeteses betegek esetén, illetve diabeteses ketoacidosis kezelésére. A szemaglutid nem helyettesíti az inzulint. Diabeteses ketoacidosisról számoltak be olyan inzulinfüggő betegeknél, akiknél a GLP-1-receptor-agonista kezelés megkezdésekor az inzulint gyorsan megvonták vagy az inzulin dózisát gyorsan csökkentették (lásd 4.2 pont).

" forrás: [link]

144. horakulum (válaszként erre: 142. - Horakulum)
2021. szept. 12. 16:24
Ja igen. Látom már igen
143. horakulum (válaszként erre: 130. - Vezo)
2021. szept. 12. 16:21

En erre gondoltam. "A nagy súlyvesztés miatt gyengébb és fáradékonyabb is vagyok, de a negatív tünetek közül egyiket sem kötném az Ozempichez."


Hogy erdekes módon a fogyast kovetoen nem energikusabb lettél hanem gyengébb..

142. horakulum (válaszként erre: 111. - Maridecember)
2021. szept. 12. 16:09
Mar abbahagytad Mária?
141. horakulum (válaszként erre: 139. - Lacc36)
2021. szept. 12. 11:45

Egyetértek Chelsey-vel. Nem erdektelensegbol nem irtak, hanem mert a kérdésedre nemleges lett volna a válasz.


De Neked azt írták fel? Vagy szeretnéd ha ezt felirnak?

140. Chelsey (válaszként erre: 139. - Lacc36)
2021. szept. 12. 09:11

Könnyen lehet, hogy azért nem válaszolt neked senki, mert nincs 1-es típusú diabétesze senkinek, aki idetévedt...

Tipp.: Talán több szerencséd lenne egy 1-es típusú diabéteszes csoportban feltenni a kérdés, hogy használ-e valaki Ozempicet közülük vagy beszélt-e már a kezelőorvosával erről stb....

139. lacc36
2021. szept. 12. 08:00
2 hónap alatt egy választ sem kaptam! Köszönöm!
138. horakulum (válaszként erre: 136. - Vezo)
2021. szept. 10. 13:54

Jó, lehet rosszul fogalmaztam. Érdemi közérzet javulást...


Köszi, hogy leírtad!


Ma a Férjemnek is kiírták ezt a gyógyszert. Én egyelőre marhára tartok tőle, Ő viszont nagyon várná, hogy segítsen neki fogyni...


A diéta elsődleges persze, ez vitathatatlan és a mozgással pedig ezt a kettős pillért kell támogatni.


Én féltem a mellékhatásoktól... :(


Mert Ő nem egy zabagép. De tényleg. Órákig elvan kaja nélkül, miközben én 3 óránként megéhezem, mint egy csecsemő... Féltem, mert kétszer volt már vastagbél-gyulladása is, és ezek a gyógyszerek ugye tudjuk, hogy úgy működnek, hogy lelassítják az étel útját az emésztőrendszerben. Ami nem feltétlenül szerencsés, beleavatkozni az egyébként korrekt, csak éppen mondjuk túlterhelt emésztési folyamatokba.


Folyamatban neki egy MR vizsgálat, koponya, a hipofizisnél kutakodik a doki, mert iszonyat magas a proklatin szinte és nagyon alacsony a tesztoszteron.


Szóóóóóval...


Újra kell olvasnom a bejegyzéseidet, hogy miket írtál le.


Megköszönném, ha továbbra is benéznél ide.

137. Diel
2021. szept. 7. 10:12
Huzamosabb idő után hagyta e már valaki abba? Mit tapasztalt?
136. vezo (válaszként erre: 131. - Horakulum)
2021. szept. 3. 08:51

"Érdekes hogy a fogyás ellenére nem írsz le érdemi allapotjavulast..."

Hát, ezt szántam az állapotjavulás bemutatására:

"HbA1c viszont 6,8, ami még mindig magas kicsit (átlag 7,8 mmol/L), de reggelente 5,2-6,0 között van, és már tudok szobabiciklizni (napi fél óra intenzíven). Ennek érdekes a hatása, mert kb. 3 mmol/L értékkel csökkenti a vércukor-értékemet a tekerés után."

Az Ozempic előtt 9-10-es reggeli értékeim voltak. Továbbá a 3*1 Meforal már csak 2*1.

A fogyás miatt a vérnyomás gyógyszereket is minimálisra csökkenthettem, mert az alacsonyabb súlyhoz elegendő az is. A célom még egy 20kg fogyás, azzal párhuzamosan jó eséllyel még inkább javul az általános állapot. De hangsúlyozom: aki tud, mozogjon.

135. Tipàn Anita (válaszként erre: 119. - Alexandra6)
2021. szept. 2. 15:41
Szia!Én január óta 16kg-t fogytam,és nem diétáztam mellette!
134. Tipàn Anita (válaszként erre: 133. - Mollcsika)
2021. szept. 2. 15:39
Szia!!Csak bíztatni tudlak,én január óta 16kg-t fogytam,ritkán volt csak hányingerem és talán 2-3 alkalommal hánytam!!Kitartás!!Használni fog!!!
133. Mollcsika (válaszként erre: 132. - ZitusMom)
2021. aug. 6. 09:42

Szia!

Nekem is most írta fel az immunológus (aki egyben hepatológus, endodoki, belgyógyász) Rajtam 30 kiló plusz van, enyhe IR, sajnos a Merkformin és társai semmilyen hatással nem jártak, csak a gyomrom fájt tőlük, még a lassú felszívódású XR változataitól is. Ennek alternatívájaként kaptam, illetve a fogyás elősegítése érdekében. A 120 grammos szénhidrát diétát sosem tudtam követni, szinte egész nap éhes voltam tőle. Rájöttem, hogy amikor sovány voltam, akkor napi egyszer ettem, így találtam rá az időszakos böjtölésre. A lényege, hogy étkezési ablakban eszel, én a 20/4 vonalat követem, azaz 12 és 16 óra között eszem, máskor nem. Teljesen tartható. Ha érdekel akkor [link] Sokan ezek szerint az elvek szerint élnek, ha nem is tudatosan alakítják ki, de nagyon hatásos. Az Ozempicet a héten kezdtem el szedni, bármit eszek egyelőre baromi hányingerem van...remélem ez elmúlik. 2 hete mérték a súlyom, akkor kezdtem IF-ezni, azóta 3 kiló ment le. Ugyanazokat eszem, mint eddig, nem csinálok semmi extrát, eddig sem ettem cukrot, lisztet stb, mégis valami most beindulni látszik. Remélem hosszú távú hatása is meglesz.

2021. aug. 1. 16:51

Sziasztok!


Szülés utáni enyhe Ir-em van. Hiztam 25 kg 1 év alatt. Nagyon el vagyok keseredve, pedig nem eszem lisztet, se cukros ételeket. Sőt az édességet kimondottan nem is szeretem.

Hallottam az Ozempicrol. Kérdésem az lenne, hogy ki írja fel? Vagy hogy lehetne beszerezni ? Olvastam

Van aki meg is válna tőle.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Szep napot! ☀️

2021. júl. 31. 23:40

En örülök hogy itt vagy férfiként! Számolj be sűrűn az allapotodrol. Engem különösképpen érdekelnek a tapasztalatok az új szerekkel kapcsolatban, mert a férjemnel sajnos úgy néz ki a metformin nem működik. Sőt...


Bár szeretnénk elkerulni a drasztikus gyógyszereket, de vmilyen gyógyszeres segítség megiscsak kell, ezt belatjuk.


Érdekes hogy a fogyás ellenére nem írsz le érdemi allapotjavulast...

130. vezo
2021. júl. 30. 00:59

Sziasztok, ha jól érzékelem, itt elsősorban nők szólnak hozzá. Én férfi vagyok, bocs, hogy idetolakszom, de jó a beszélgetés.

2007 óta kaptam Meforalt, ami egy darabig normál szinten tartotta a vércukrot (a HbA1c még elfogadható értéken volt), de aztán megszaladt és napi 3*1000mg-t kezdtem szedni. Ezzel egyidejűleg szépen felhíztam 152kg-ra (182cm-hez), és a közérzetem is romlott. Mivel új volt az érzés, nem tudtam hová tenni a dezorientációt, a szédelgést, az egyre bambább gondolkodást. A háziorvos küldött volna már diabetológiára, de mindig elsumákoltam. Közben azért megpróbáltam magamtól fogyni, és bár ifjúkoromban sportoltam (most 47 vagyok), ilyen súllyal hatékonyan nem tudtam a sportnak nekiállni. Saláta, párolt zöldségek, hal, csirkemell és kevés szénhidráttal 132-135 kg-ig tudtam lefogyni, de ott megállt. A közérzetem szinte semmit nem javult, és az alacsony szénhidrát bevitelt is csak kb. 3 hónapos periódusokban bírtam és egy ilyen periódus után ideges lettem. Na, olyankor beálltam a CBA csokis pultja elé és válogattam. Szóval enyhén szólva sem volt ideális a hozzáállásom a betegséghez, a napi értékeim pedig 10-12 között mozogtak, a HbA1c pedig 7,9 volt, ami szinte már az inzulinozás alsó határa és azt jelenti, hogy a 4-6 hetes átlagos cukorszintem 10mmol/l, tehát sokszor ennél is magasabb.

Ekkor (2020 januárjában) végre elmentem a diabetológiára és ott kaptam a Meforal mellé az Ozempicet. Akkor már egy hóapja szedtem a Diaprellt, de a diabetológián az első cél az volt, hogy azt elhagyjuk, hiszen elég kártékony. Az Ozempic-kel 8 hónap alatt 135-ről 105 kg-ra fogytam, amihez hozzájárult az is, hogy csökkenti az étvégyat. Határozottabban tudtam így tartani a diétát és az első időszakban próbáltam csak a tényleg lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztani a zöldségek és húsok mellé, és persze mindent kis adagban. Tavaly szeptembertől a súlyom nem csökkent, a HbA1c viszont 6,8, ami még mindig magas kicsit (átlag 7,8), de reggelente 5,2-6,0 között van, és már tudok szobabiciklizni (napi fél óra intenzíven). Ennek érdekes a hatása, mert kb. 3 mmol/L értékkel csökkenti a vércukor-értékemet a tekerés után.

Maga az Ozempic nálam egy hónapig 0,25, következő hónapban 0,5-mal kezdődött és azóta 1mg-mal megy. Különösebb gondot nem jelentett, néha fogja a gyomromat, de ezen egy-két alkalommal a Hunyadi-vízzel tudtam segíteni. Nekem inkább a Meforal okozta, hogy állandó hasmenéses állapotban voltam, így azt a 3x1000mg-ról 2x1000-re csökkentettük.

Kedvezőtlen tünet, hogy fázós lettem, és van egy belső vibrálás, aminek az okát még nem sikerül tisztázni. Valószínűleg relatív-hypo van ilyenkor, tehát nem esik vészesen alacsony szintre a cukor, de ahhoz képest, amihez a szervezet szokva van, ahhoz képest igen. Sokat iszom, így sok víz távozik belőlem, ezért a kálium szintem alacsony lett, erre kapok Kaldyumot és magnéziumot is szedek, ezekkel valamivel jobb a belső vibrálás. A nagy súlyvesztés miatt gyengébb és fáradékonyabb is vagyok, de a negatív tünetek közül egyiket sem kötném az Ozempichez. Néha manapság is elcsábulok, és mivel sok itthon a gyerek, állandóan születésnapok, ünnepségek vannak; a tortából nekem is szokott jutni. Valószínűleg ha a rossz szénhidrátokat ki tudnám zárni és még kb. 20kg-t sikerülne fogyni, az lenne egy ideális állapot. De nem tudom, hogy az Ozempic a fogyásban eddig működött nálam, vagy most csak stagnál. A cukor-értékekben továbbra is segít.

129. maridecember (válaszként erre: 119. - Alexandra6)
2021. júl. 24. 06:47
Én cca két év alatt 32 kg-ot fogytam.....3 hete nem szúrom magamat.....bízom benne, hogy nem hízok vissza....a két év alatt egészen más szokásaim alakultak ki.....szóval remekül érzem magamat a bőrömben és optimista vagyok a jövőt illetően :)
128. horakulum (válaszként erre: 127. - Cicanilla)
2021. júl. 11. 23:16
Kimondhatatlanul szerencsés vagy...
127. cicanilla (válaszként erre: 125. - Horakulum)
2021. júl. 11. 14:58
47 éves vagyok. Tényleg nincs semmi betegségem. A 165 cm-hez 129 kg vagyok, így valóban nagyon sokat kell fogynom.
126. lacc36 (válaszként erre: 124. - Horakulum)
2021. júl. 8. 12:45

Szia!

Nem veleszületett, hanem fiatal korban kialakuló diabetesz az 1-es típusú cukorbetegség! Én 25 éves korom óta vagyok sajnos az…

125. horakulum (válaszként erre: 123. - Cicanilla)
2021. júl. 4. 23:18

És hány éves vagy? Ekkora túlsúllyal szinte elkerülhetetlenek ezek az ag.csere betegségek...


Minden esetre nagyon szerencsés vagy.

124. horakulum (válaszként erre: 121. - Lacc36)
2021. júl. 4. 15:50

Szia!


Az 1.tipusu diabétesz az nem a veleszületett?

2021. júl. 3. 11:30
ja, még annyit, hogy nem vagyok cukorbeteg, sem IR-es, csak fogynom kellene, kb. 60-70 kg-ot.
2021. júl. 3. 11:29

Sziasztok!

Június végén voltam üzemorvosi vizsgálaton, ott mondta a doki, hogy a közeljövőben fogják engedélyezni az Ozempic-et fogyásra. Eddig csak diabeteses betegnek írták fel, de az engedélyezés után csak fogyásra is fel lehet majd írni. Nem ugyanaz lesz, mint a diabetesre való, ahogy kivettem a szavából, a hatóanyag-tartalma lesz más, de nem tudom, milyen irányban. Gondoltam, hogy figyelgetem az OGYÉI honlapján, ott most négyféle Ozempic injekció van engedélyezve, ha a hatóanyagra keresek rá, akkor néhány találattal több kijön. Mondta a doki, hogy havonta hívjam fel, és ő megnézi, hogy engedélyezték-e már. Ha valaki esetleg megtudná, hogy engedélyezték, majd írja már meg, biztos másokat is érdekel. Én eddig a Mysimba nevű gyógyszert szedtem, ami csak első szedésekor volt hatásos. Étvágycsökkentő elven működik egyébként.

121. lacc36
2021. jún. 28. 00:09

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van e valaki aki ozempicet vagy hasonló készítményt használt 1-es tipusú cukorbetegségre?? 3 éve lettem 1-es tipusú cukorbeteg és azóta is szörnyű cukraim vannak hiába próbálok odafigyelni mindenre, plusz ezek mellett híztam 15 kilogrammot… ha bárki tud segíteni a kérdésben nagyon megköszönném!

120. marrrti
2021. jún. 16. 17:33

Sziasztok.

Februártól kapom az ozempic injekciót, 1 hónap alatt elment 4 kiló, és azóta semmi. Más is van, aki nem fogy?

2021. jún. 15. 08:28
Sziasztok! Ki mennyit fogyott az Ozempic gyógyszerrel? És mennyi idő alatt ?
118. forumoz
2021. jún. 1. 13:44
mi a tapasztalat, ha nem cukros az ember, van olyan szakember (endokrinológus, diabetológus), aki csak fogyási szándékra való szedésre felírja úgy az ozempicet, hogy minimálisat kelljen fizetni és nem ezt a 35e-et havonta? Pesten kellene ilyen orvos.
2021. máj. 31. 21:51
Sziasztok! Kb 8 hónapig használtam az Ozempic-et, sikeresen lefogytam 23 kg-ot, viszont olyan sok epekövem lett, hogy sajnos ki kellett venni az egész hólyagomat. Valaki tapasztalt hasonlót? Szerintetek az Ozempictől lettek a kövek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook