Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
56. horakulum (válaszként erre: 55. - Valcsi3)
2021. jan. 19. 16:07

Szia! Bár én nem vagyok érintett de minden ilyen új szer hatását szeretném látni tapasztalatok útján. Csaladtag érintett. A kérdésem. Megosztanál pár infot az eü állapotodról, hogy miért ezt a szert kaptad? Mivel próbálkoztak előtte nálad? II.tip diabéteszes vagy?


Ha visszaolvasol, láthatsz pár élménybeszámolót...

2021. jan. 18. 23:00

Sziasztok!

Múlt hét pénteken adtam be először 0,5 ozempicet, a hétvégém szörnyű volt, hányinger, böfögés, étvágytalanság...lesz ez jobb, mert ha nem, én nem adom be a következőt?!

54. topati
2021. jan. 18. 16:41

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy próbálta-e már valaki, hogy ha a 0.5 mg-os tollat csak félig tekered fel, akkor be lehet e adni vele 0,25 mg-ot?

53. Zizi43
2021. jan. 9. 16:52
Szia! Facebookon pár napja beléptem csoportokba/ cukorbeteg stb. / ez miatt az injekció miatt.. Úgy olvastam, hogy van aki gyógyszer mellé adja vagy csak rossz volt a cukorértéke és magában..annyi biztos, hogy én Karácsony előtti kedden adtam be és mire a 3.adagot adtam volna be, 2 hét alatt 3kgot fogytam.. Mondjuk állandó hányingerrel.. Vegyesek a vélemények.. Szerintem lépj be te is és ott válaszolnak minden kérdésre.. 😉
2021. jan. 5. 12:37
Szia! Az ozempic-ot csak inzulinosok kaphatják? Köszi a válszt
51. Viki82
2020. dec. 28. 11:38
Sziasztok, olvastam, hogy sikeresen fogytok az Ozempictől... én több mint egy éve használom heti egy alkalommal szúrok 0,5-öt, annyit észrevettem, hogy jóval kevesebbet eszem. Viszont nem fogyok tőle :/ Igaz hogy be kellne tartani az ötszöri étkezést, én max3-szor eszem egy nap. De így sem megy le semmi. 150cm vagyok és 74 kg. Rettenetesen sok, és nagyon le kellne mennie ezeknek a kilóknak. Ti hogy csináljátok?
2020. nov. 14. 14:46

Kedves Sorstársak!

A 2 es cukros tábornak már régen tagja vagyok.

Azonban most eljutottam a 0,25 ös Ozempic-hez. Ahogyan többen jelzitek erős hányingerem van, pedig még csak 2-t szurtam. Lehet hogy ez csökkenni fog, vagy ellenkezőleg?

Azt kérdezném még, hogy valamivel csökkenthető e a hányinger B6 vagy Daedalon tablettával?

Ja és remnekül hízom tőle, ahelyett hogy fogynék. Mi a véleményetek? Köszönettel. Rgy

49. Gina35
2020. nov. 4. 10:25
Sziasztok! Nektek támogatással írták fel a gyógyszert? Nekem sajnos nem :(
48. csacsa2 (válaszként erre: 48. - Erodof)
2020. okt. 23. 10:27
Erodof,engem erdekelne
47. kitty001 (válaszként erre: 46. - Nagyon szép)
2020. okt. 21. 18:01
Előző év szeptember vége óta használom. 5 hónapig kihánytam kb. mindent, és az élelmiszerek szagától is rosszul voltam (kolbász, sült hús...) Egy éve alig eszek valamit, 34 kilót fogytam, így már híznom kéne. 0,25-ről mentünk fel 1-re, most csökkentjük vissza. Mellette sportolok.
46. nagyon szép (válaszként erre: 41. - Csurika4)
2020. okt. 20. 17:03
Mennyi ideig tartott egy-egy injekcio mellékhatása? Én tegnap kaptam de ha eszek akkor pl; üres krumplit akkor is ki jön belölem.0,25 mg-s.
2020. okt. 20. 16:55
Én egy napja kaptam a 0.25 mg -t de ha eszek kb negyedóra múlva minden ennivaló kijön belölem há....nys formájában. Másnak is volt már ilyen és ha igen rendezödött-e vagy abba kellett hagyni. Nekem a cukromatjó levitte.
2020. okt. 16. 19:46

Jelentem, szept. 19. óta további négy kilót fogytam az Ozempickel, összesen már 27 kilót. (Egy év öt hónap alatt kb.)

Mellékhatását nem érzem, az étvágyam kisebb.

2020. szept. 25. 19:21

Sziasztok!

Az ozempicet lehet fogyókúra céljából használni?

2020. szept. 19. 17:54

Sziasztok!

Nekem örömteli tapasztalataim vannak az Ozempic-kel. Azt élem meg, hogy végre, végre van segítség.

Úgy kezdődött, hogy egyre csak híztam. A csúcs: 89. Ez a 160 cm-emhez nagyon sok. 62 a max elfogadható. A lányom esküvőjére nagyon le akartam fogyni, de két évi diéta se használt. Ekkor jött a kivizsgálás, eredmény: inzulinrezisztencia, ami a 2-es típusú diabétesz előszobája. Kaptam eleinte Mercformint, tudtam végre fogyni bár lassan. Ezt a lassúságot érzékelte az orvosom, és adott mellé Xeleviát. Ezzel újra tovább tudtam fogyni. De megint lelassult a fogyás, és akkor jött az új ötlete a dibatológusomnak: Ozempic.

És a következő a meglátásom. Eddig 22 kilót fogytam. Ozempic nélkül heti fél kiló megy le, Ozempic-kel heti 1. Semmi mellékhatása nincs nálam. Az étvágyam csökkent, de én mondjuk Ozempic nélkül is tudom tartani az 1200-as diétát, nem szenvedtem, csak éppen nagyon lassan fogytam ennyivel, de most ugyanennyivel heti egyet. Sportolni nem sportolok, csak elég gyakran dolgozgatok a kertemben. Szóval nekem jó tapasztalataim vannak.

Azért az tény, hogy amikor két éven át kucsit elengedtem a diétát, akkor 7 kiló visszakúszott, mostanra ezt is visszanyomtam. ha így nézzük, akkor már nem is 22, hanem 29 kilót fogytam. :) Még 10 van hátra...Senki ne adja fel, mert azt mondják, hogy maga a fogyás is segíti az egészség visszaállítását.

41. csurika4 (válaszként erre: 40. - Maridecember)
2020. júl. 19. 11:27
Én fél év után abba hagytam.Fogytam 4 kilót,nem jött vissza.Viszont nem tudtam enni,minden ki jött belölem a kezelés alatt,sok mellékhatása van.Óvatosan felborítja az inzulint,nekem is több volt,alatta mint most.Sőt a vérnyomásomat is befolyásolta,több gyógyszert kellett szednem és állandó ellenőrzés mellet havonta,rajtam volt a 24 órás mérő.Én már1 mg tartottam,gyorsan felnyomták,lassan a szagokból éltem.Úgy hogy vigyázzz!!!
2020. jún. 24. 20:06
Sziasztok, december óta szúrom magamat ozempic-el, összességében a kezelést 1 évvel ezelőtt kezdtem a victózával, eddig fogytam 23 kg-ot, ez remek, de sajnos az inzulinszintem nem javult....elvagyok keseredve, mert unom már a szúrást, félek attól is, hogy könnyen visszajöhetnek az elhagyott kilók....van ilyen jellegű tapasztalata valakinek?
2020. máj. 28. 13:58
Igen,ez nekik új volt!
2020. máj. 27. 01:34
Hogy érted hogy a mentősök még láttak ilyet? Mit ilyet? Ozempicet? 🤔
37. notojo
2020. márc. 5. 22:49
Emelték a Victozát 1,2 re semmi...állandóan éhes vagyok gyötör az éhség,ennék..előtte trulicity..ozempic sem hatott,jól vagyok,de nem fogyok.Tartom a diétát,nekem miért nem megy,mint másnak?Szinte mindenki fogy.3 hét múlva megyek orvoshoz.még bízom,hogy esetleg 1,8 valamit segít.Köszönöm,hogy meghallgatatok❤
36. csurika4 (válaszként erre: 34. - NicoleM)
2020. febr. 18. 11:17
Sajnos én szívbeteg is vagyok!Műbillentyűm van,ami nem is lenne baj,csak hát 2 éve rosszul lettem és újabb műtét vár rám.Azt mondták ha majd nem kapok levegőt akkor műtenek.
2020. febr. 17. 14:56

Sziasztok!

Én kaptam Victosát, nagyon rosszul voltam tőle, olyannyira, hogy proktológushoz kellett járnom, mert nem jöttem rá hogy mi a bajom. A doki felírta az Ozempicet, olyan mintha állandóan gyomorrontásom lenne tőle, viszont ez sokkal elviselhetőbb mint az előző.

34. NicoleM (válaszként erre: 32. - Csurika4)
2020. febr. 16. 10:17
En a victozat szurom, nekem is 3 naponta van, de nem erzem magam puffadtnak...kevesebbet eszel, igy kevesebbet is jarok a wc-re...most elkezdek edzoterembe jarni es sportolni,hogy az anyagcserem begyorsuljon!! Ezt tudom ajanlani neked is! A cardiotol beporog majd!
33. cinder ella (válaszként erre: 32. - Csurika4)
2020. febr. 15. 15:16
Szia Csurika. írtam neked privátban.
2020. febr. 14. 22:21
Sziasztok! Újabb fejlemény,nincs székletem,hiába próbálkozok jól bevált módszerekkel,meg hashajtóval.Még se,3-4 naponta sikerül valamicskét produkálnom.Állítólag ettől vagyok rosszul,puffadás és gyomor fájdalom. Tudtok valamit ajánlani,ami segít!
31. cinder ella (válaszként erre: 28. - NicoleM)
2020. febr. 11. 15:52
Nekem nem segített a fogyásban sajnos- és már le is vettek róla, mert a mellékhatása miatt nem bírtam.
30. NicoleM (válaszként erre: 29. - Notojo)
2020. febr. 10. 09:58
Nyugi, majd emelik az adagot..nekem 1,2-nél már beindult...a telítettség receptorokhoz kapcsolódik a victoza...szóval kevés ételtől is tele vagyok...1,8 ra emeltük nálam.. semmi étvágyam..én meg pont ettől ijedtem meg ... mert ugye enni azért kell! Szóval erőltetem az evést, de csak tiszta ételekkel :) engem átállítana másikra 1 hónap múlva..nem tudom miért🤷‍♀️
29. notojo
2020. febr. 9. 21:23
Sziasztok...sajnos én sem a trulicitytol...sem pedig az ozempictol nem fogytam csak minimálisat kőkemeny dietaval sem..1 hete victozat szurok...állandóan ehes vagyok..most meg 0,6 szúrok,de semmi hatása plusz napi 2000 mg mec.xr...kezdem elveszíteni minden motiváciomat...kiabrandito..olvasom hogy ki mennyit fogyott...milyen rosszul van...stb...nekem kutya bajom 😂
2020. febr. 7. 08:14
Sziasztok csajok! Aki a victoza utan ozempicet szurt, az miert allt at a victozarol?? Nekem jo a victoza, fogyok tole.6 het alatt 7,5kilo...a dokim aprilisban allitana ra a heti 1 szurasos ozempicre..vajon ez mitol fugg? Miert allitottak at masikra azt aki atallt?? Allitolag az ozempictol nagy a hanyinger,hanynak az emberek es kb nulla eves..az sem jo sztem 😬 IR-es vagyok.Van naplom is, ha valakit erdekel a tapasztalatom.
2020. jan. 26. 20:30
Lassan 5 hónapja használom az Ozempicet.0.25 kezdtem aztán 0,50,most 1 hónapja 1 egészeket.Annyira fáj a gyomrom,folyamatosan hányingerem van,fel vagyok puffadva.Rosszul érzem magam éjjel se alszok.2 hónapja tart,azt hittem gyomor rontás.Most esett le hogy a kis mennyiségeknél is volt már ilyenem,csak nem ilyen erősen.Olvastam itt hogy más is ezzel szenvedett.Úgy hogy abba hagyom a szúrást!Megyek tükrözésre és Ultrahagos gyom,vizsgálatra.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook