Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
266. Tuuli
2022. febr. 16. 15:14

Valakinek van biztos jó módszere hashajtásra?

A Mira víz kétesélyes, vagy hat, vagy nem.

Fürdőszoba felújításban vagyunk, harmadik napja teljesen szét van verve a mellékhelyiség, ez és az Ozempic teljesen eldugított.

Úgy érzem hogy egy kőrakás van a hasamban.

Olyan módszer kéne, ami után fél óra múlva már van hatás, lehetőség szerint görcsök nélkül.

2022. febr. 14. 10:40

Sziasztok!

Nekem az a tapasztalatom, amint azt már korábban írtam is, hogy a 0,25 ös is (4 hétig) és a 0,5 ös is teljesen tünetmentesen zajlott hónapokig, viszont ne nagyon fogytam. Megemelte a doki 1.0 ra ami 2 hétig nem okozott tüneteket, viszont fogytam szépen tőle. (persze hányinger meg undor a kajátol az volt). Egyszercsak iszonyatos hascsikarás kapott el, minek következtében visszaálltam 0,5 ös re. Most reggelente ismét hasgörcsöm van, amit egy egy szem cataflan megold, de nem tudom, hogy így mi lesz a vége ennek a kurának. Nem lehet így élni, mert borzalmas a görcs, még ha csak egy pár órán át tart csak akkor is. Néha megfog és két naponta megyek, máskor meg hasmenést okoz. szóval alig várom a kontrolt, hogy elmondjam a gondjaimat. Most csak veletek osztottam meg. Ja még valamit, ha nem a hasamba hanem a combomba szúrom, akkor ugyan ez történik, csak egy két nappal később. (gondolom a felszívódás eltolódik a hasba szurihoz képest.

264. zöldalmafa (válaszként erre: 259. - Zöldalmafa)
2022. febr. 13. 08:17

Sziasztok!

Nagyon vartam valami biztato valaszt, de vegul elengedtem, mert nem lepett fel mellekhatas.

Pontosabban, olyan nem, ami nagyon negativ. Viszont a sulyom szepen elindult lefele.

Remelem, mindenki jol van!

263. Tuuli
2022. febr. 9. 18:18

Hát, múlt héten azt írtam, beütött az 1 mg. Egy-két napig úgy is volt. Pulzus az égben, étvágy kicsi.

Aztán vasárnapra elmúlt ez a hatás, és jött valami más: nagyon rosszul aludtam, de lehet hogy ennek nincsen köze a szurihoz. Hétfőn rettentő kialvatlanul egész nap zabáltam, egyszerűen olyan éhes voltam, hogy semmi kontrollt nem tudtam tartani. Régebben, amikor sokat jártam bulizni, és állandóan kialvatlan voltam, akkor éreztem utoljára így magamat.

A súlyom továbbra sem csökken, de talán annyit elmondhatok, hogy stabilan 75,2, tehát már nem megy fel 77-re, mint kezdetben.

Két hónapra való szurim van, azt elhasználom, utána úgyis esedékes a kontroll, ha nem fogyok, beszélek a dokival.

Érdekes, hogy inni én sem bírok, meg azokon a napokon sem amikor sportolok, alig megy le egy-két liter.

262. Gabriela. (válaszként erre: 261. - F.frezia)
2022. febr. 9. 09:39

Így szokott jönni a székrekedés...

A folyadék kell a fogyáshoz is.

Most jól vagyok, a pulzus igazából annyi minden miatt lehetett...

De én visszaálltam 0,5-re. Megvárom mit mond az orvosom.

261. f.frezia (válaszként erre: 257. - Gabriela.)
2022. febr. 9. 04:55

Helyreállt a pulzusod? Hogy vagy?


Hogy vagytok?

Nem akarom elkiabálni.. de azt hiszem elkezdett hatni. Fele annyi adagtól úgy érzem jól laktam, sőt, mintha bezabáltam volna, fáj a gyomrom, sóhajtozok, hogy úristen, mindjárt hányok, annyit ettem..

Szóval ez az érzésem van minden étkezés után. De 1 narancstól is.. 😂

Annyit vettem még észre, hogy nem tudok inni. 1 pohár víz 4-szeri nekifutásra fogy el, pár korty és kész. Alig van meg a napi 1 liter :(

260. Gabriela. (válaszként erre: 258. - Tuuli)
2022. febr. 5. 16:49

A papírforma szerint 1-re kell emelni, de erről általában az orvos is tud(kellene tudnia).

Nekem azt mondta az orvosom, hogy csináljak egy terhelést mielőtt emelünk, mert az sem biztos hogy folytathatom... Na én ennek okán emeltem 0,75-re. :D

De a héten megyek a következő adag előtt terhelésre, így látni fogom hogy jót tesz -e nekem.

Nyilván, ez egy gyógyszer, nem árt a folyamatos kontroll. Én azért mertem emelni, mert úgy érzem hogy nem tesz kárt bennem.

2022. febr. 5. 15:35

Sziasztok!

Tegnap szurtam be az elso adag 0,25-ot. Mellekhatasok mikor jelentkeznek?

Olvastam itt, h valakinek megemelte a pulzusszamat. Ez mennyire jellemzo?

Koszi a valaszokat!

258. Tuuli (válaszként erre: 254. - Gabriela.)
2022. febr. 5. 13:36

Nem így kellett volna? 0,5 után mi a következő adag?

Megmondom őszintén, hogy a 0.5-re kaptam az orvostól utasítást, de az 1 mg-ra nem, azt önhatalmúlag emeltem, abból kiindulva, hogy négy hetente duplázunk.

Távkonzultációban vagyok, e-mailezek a dokival, és néha a stábja felszámol 8000-et a válaszért, a gyógyszer felírás is 4000, szóval értitek, a gatyám is rámegy havi szinten arra, hogy faggatom az orvost a következő lépésről.

257. Gabriela. (válaszként erre: 255. - F.frezia)
2022. febr. 5. 09:56

Annyira egyéni kinek hogy hat...

Nekem a 0,75 viszi a pulzusom most... :/

256. Dotty006 (válaszként erre: 245. - Tuuli)
2022. febr. 5. 08:20
Értem, köszi szépen a segítséget. Hát igen, így már elég drága azért. Kár hogy nincs rá támogatás.
255. f.frezia (válaszként erre: 252. - Gabriela.)
2022. febr. 5. 02:45
4 hete odaszúrom 😂
254. Gabriela. (válaszként erre: 253. - Tuuli)
2022. febr. 4. 21:04

3db 0,5mg után 1mg?


IR-es vagy vagy cukros?

253. Tuuli
2022. febr. 4. 20:39
Én pedig nem akarom elkiabálni, de beütött az 1 mg. Alig ettem ma, a vacsorára rendelt szendvicsembe egyet haraptam, és elég is lett.
252. Gabriela. (válaszként erre: 251. - F.frezia)
2022. febr. 4. 20:05
Szúrd a hasadba..
251. f.frezia (válaszként erre: 250. - Gabriela.)
2022. febr. 4. 10:49

Akkor megnyugodtam.

Elkerülte a figyelmem, hogy 8 adag van benne, a dr.nő is azt mondta, hogy 4 adagos.

A betegtájékoztató szerint adtam be, a tű végén meg is jelent a csepp.

És így már az utolsó kérdésre is megvan a válasz, mert 4 hétig kellett ezt szúrni, a következő 4 hétben pedig 0.5 ml.

Viszont nem érzek semmi hatást.

250. Gabriela. (válaszként erre: 249. - F.frezia)
2022. febr. 4. 09:48

A 0,25-ös tollban kb 8 adag van. Így igen, ellőtted a levegőbe.

Van a Facebookon Ozempices csoport, ajánlom hogy lépj be oda. Sok kérdésedre választ kapsz...

Egyébként a betegtájékoztatóban is le van írva, hogy hogy kell megnézni hogy jön -e belőle.

Az utolsó 3 kérdésedre a kezelő orvosod tudja a leginkább a választ, hiszen ő írta fel.

2022. febr. 4. 01:05

Képzeljétek hogy jártam..

Ma adtam be az utolsó 2,5-ös adagot.

Erre miután végeztem, csak úgy kíváncsiságból tekertem, fura volt, hogy engedte, megnyomtam a gombot és a levegőbe lőtt egy adagot. Megismételtem, újra ez történt. Majd harmadszor is.

Negyedszer nem engedte továbbtekerni.

Ledöbbentem. Akkor 4 adagból csak 1 sikerült? A többi bent maradt? De hogy..? És most lőttem a levegőbe?

Akkor ezért volt az, hogy csak az első héten éreztem azt, hogy mini adagokkal televagyok. Akárki kérdezte, mindenkinek azt mondtam, hogy nem érzek semmit, szerintem nálam még nincs hatása.

Szerintetek mit ronthattam el? Vagy hibás lehetett a toll?

Pont ma voltam a gyógyszertárban kiváltani a 0,5-ös adagot. Gondoltam beadom azt. Mielőtt beszúrtam volna, kíváncsi voltam, hogy jön-e belőle. Hát jött. Úgyhogy kb. féladagot sikerült belőle beadni.

Szerintetek mi legyen ezután? Jövő héten szúrjam egyből a 0,5-öst? Nem igazán szeretnék újra 0,25-öst íratni. Volt aki 0,5-el kezdte?

248. Gabriela. (válaszként erre: 247. - Gabriela.)
2022. febr. 3. 12:58
Ja látom hogy nem.
247. Gabriela. (válaszként erre: 239. - Tuuli)
2022. febr. 3. 12:57
0,5-tel kezdtél?
246. Tuuli (válaszként erre: 244. - F.frezia)
2022. febr. 2. 21:20

Szia!

Ma adtam be az első 1 mg-ot. A hatása hirtelen olyan lett, mint a Saxendának, szarul lettem.

Megmértem a vérnyomást gyorsan, és hát úgy lett hogy 90/65/90.

Arra gondoltam, bár a méreteim lennének ezek (mell-derék-csípő) :D

Ittam egy kávét, felment a vérnyomás 100-ra, de fél óra múlva már ismét 95 volt.

Az ájulás érzés ezúttal elmaradt.

Étvágytalanság az mérsékelt, reggeli egy tubus Rio mare pate néhány finn crisppel, ebéd rántott hal rizs, este pogácsa.

Hát nem a legjobb, de így sikerült.

245. Tuuli (válaszként erre: 243. - Dotty006)
2022. febr. 2. 21:08

Szia Dotty,

30 ezerért vettem, október elejéig használtam, ha jól tudom kb. addig volt akciós.

Most magasabb az ára, úgy hallottam hogy 40-50. :(

244. f.frezia (válaszként erre: 239. - Tuuli)
2022. febr. 2. 05:58

Szia.

Nekem 3.hete megy a 0,25. Nem érzek semmit, tünet nincs, étvágyam ugyanúgy van/lenne. Egyébként is odafigyeltem, 160 g ch körül ettem.. most 110-140 g ch között van.

Nekem azt mondta az endokrinológus, hogy a tünetek miatt kell a fokozatosság, de igazából 1 mg lenne az az adag, ami hatásos és kell. Uh.türelem, várd ki a hatást 1 mg-nál.

Tudom nehéz, én is már nagyon várom, hogy meginduljon végre.

243. Dotty006 (válaszként erre: 198. - Tuuli)
2022. febr. 2. 05:22
Szia Tuuli. Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a saxendát mennyiért vetted, mert én ahogy nézem nincs rá támogatott ár. Neked hogy volt, és azt hogyan kell adagolni és mennyi ideig volt elég? Én ugye 1 éve ozempicezek, de fel keltette az érdeklődésemet amit olvastam nálad. Előre is köszönöm ha megírod! 😘
242. Dotty006 (válaszként erre: 241. - Gabriela.)
2022. febr. 2. 05:09
Szia! Elkezdtem, de aztán mindig elfelejtettem írni bele. 😊
241. Gabriela. (válaszként erre: 240. - Dotty006)
2022. febr. 1. 23:23
Szia! Írhatnál naplót... :)
2022. febr. 1. 21:43
Sziasztok! Lassan, (március 20.-án) lesz 1 éve hogy elkezdtem használni az Ozempicet, és akkoriban írtam is ide. Most jöttem megosztani a részeredményem. Eddig - 25 kg. Nagyon Boldog vagyok tőle, de még van még miből leadni (kb még ugyanennyi) 125 ről indultam, most vagyok 100. Nekem nagyon jól elveszi az étvágyam a mai napig, igazából keveset eszek, és a szénhidrátokra nagyon figyelek, azt inkább csak délelőtt. De ha megkívánom én megeszem a sima kiflit vagy hamburgert is pl, de csak nagyon keveset. Mindenkinek sok sikert, és kitartást, jövök még írni ha megy még lejjebb.. Nem tudom meddig fogják még fel írni, majd nemsokára megyek kontrollra.
239. Tuuli
2022. jan. 25. 19:29

Hello Mindenkinek!

Kezd elfogyni a türelem, 0.5 megy harmadik hete, 0 kiló fogyás.

Evés után hányinger, de ugyanúgy van étvágyam, próbálom kontrollálni, de nehéz. Főleg hogy jelenleg nincs konyhám, azt eszek amit az étkezdében adnak.

Szerintem még "lövök" egy hónapig 1 mg-ot aztán feladom, és megpróbálom újra a Saxendát, hátha most nem okoz durva mellékhatásokat. :(

2022. jan. 20. 18:52
Örülj neki hogy jó a laborod. 🙄🙂
2022. jan. 20. 14:22

A rendkívül jó laboreredményeim miatt nem írta fel az orvos a támogatott Ozempic-et. 😢😢

Megrekedt a fogyásom, de majd próbálom a kalóriákat csökkenteni, bár az nehéz lesz, mert nagyon szigorúan követem a 160 g-os szénhidrát diétát.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook