Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


116. Dorinda (válaszként erre: 115. - Dotty006)
2021. máj. 29. 08:28

Koszonom a válaszod

Nekem nem megy magasra a cukor , igazabol étkezéseknél leesik mert túl sok az inzulin.

A terhelesen 75 g glükóz után ‘0 :5,4 , 60’ :4 , ‘120 :3.7

Lett a cukrom.

Elméletileg azt mondta h ez segít... bár őszintén en sem értem miként.. fogalmam sincs mi a fenét csinaljak ma megyek vissza az orvoshoz nagyon kivancsi leszek mit mond erre ,mert el vagyok keseredve. Jön a nyár és nem tudok fogyni...

Ha túl vagyok rajta írok mire jutottunk

115. Dotty006 (válaszként erre: 114. - Dorinda)
2021. máj. 26. 22:45
Szia! Hát én nem tartom a napi se 5 x i étkezést se az előírásokat miből mennyit. Vannak napok amikor szinte nem is vagyok éhes hát ilyenkor nem eszek csak falatokat, vagy amit épp akkor megkívánok. Amikor éhesebb vagyok többet eszek. De az Ozempictől szerintem fele annyit se eszek mint azelőtt. Ha neked alapból nincs étvágyad és alig eszel akkor nem tudom jó ötlet e az Ozempic. Azt se tudom mire írja így fel a doki mennyi pl a cukrod? Mennyi a három havi cukorértéked? Mert azt akkor szoktak felírni ha olyan 7-8 körül van. Viszont ha ilyen keveseket eszel és amellett is magas az átlag cukrod akkor lehet hogy érdemes. Én minden esetre eddig jókat tudok mondani, eddig - 12,13 kiló március 25 óta. Kitartást! 😘
114. Dorinda
2021. máj. 25. 07:07

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni!

Pár évvel ezelőtt 70kilot fogytam magamtól semmi gyógyszer csak edzés és diéta !

De kb 2 évvel ezelőtt előjött az ir vele együtt a rosszulletek és elkezdődött a kivizsgálás .

Volt doktor aki elküldött h egyek többet nincs bajom. Közben hiztam folyamatosan , teljesen indokolatlanul mert nem is ettem többletet de heti 1-2 kiló megvolt plusszban így nagyon hamar 20kilot hiztam.

Magán dokinal vagyok aki merckformint irt fel 500 majd 1000mg majd 1500 jelenleg 2x 1000 szedek!

Két hónap alatt 1 kilót fogytam ami nagyon nem jo !

Ozempicet szeretne felírni de fogalmam sincs hogy mennyire hatásos igazabol!

Kerestem a neten de igazabol nem kaptam választ hogy hogyan , miként hat...

Éhes jelenleg sem vagyok de 140g ch meg kell enni de számomra az nagyon sok....

nálatok hogy van ha nem birtok enni egyszerűen nem esztek? De az h fér össze a napi 5x a ch-nak megfelelő etkezessel? Kicsit össze vagyok zavarodva nert az elmúlt két évben annyit változott a testem , hogy már nem tudom pontosan mire is van szüksége 😞

Koszonom ha írsz választ ❤️

113. Dotty006 (válaszként erre: 111. - Maridecember)
2021. máj. 23. 10:38
Szia sorstárs! Esetleg megírnád nekem mi volt a kezdő súlyod, mennyi vagy most, és pontosan miket eszel miket nem és miből mennyit? És hogy kB milyen ütemben mentek le ezek a kg-ok? Köszönöm 😊😘
112. Dotty006 (válaszként erre: 110. - Horakulum)
2021. máj. 23. 10:36
Szia! Köszi megvagyok, csak 3 gyerek mellett szinte lélegzetnyi időm sincs. 😊 Megírom majd a naplóba is, hogy azóta volt egy rövidebb talán 1-2 hét amikor úgy kicsit stagnálni láttam a súlyom, viszont a ruháimon úgy vettem észre hogy lazábbak rajtam. Aztán tudtam hogy majd beindul újra, csak kitartónak kell lenni, és így is lett. Most újabb 2 kiló lement, úgyhogy március 25 óta 12 stabilan lement. Igazából az Ozempicből most szúrtam a héten először az első teljes adagot azaz 1 mg-öt. Eddig ugye ilyen bevezető dózisnak volt 4 hétig a 0,25 mg majd újabb 4 hétig a 0,5 mg. Magától a szuritól minden adagemelésnél éreztem egy két napig gyomorfájdalmat, savat,rendesen fel voltam fújódva, kicsit kellemetlen, de aztán 1-2 nap és ez alábbhagyott. Szerintem meg kell szoknia a szervezetnek ezt a semaglutide-ot. Szóval annak ellenére hogy épp most hogy tapasztaltam ezt az újabb - 2 kilót, épp megjött, szóval ilyenkor meg kicsit vizesebb is az ember, úgyhogy kíváncsian várom ha elmúlt a menstruációm mennyit fog mutatni a mérleg. Én elégedett vagyok ezzel a 2 hónap alatt -12 kg -val, pláne hogy azért nem csak salátán élek. Tegnap és ma is pl rendes fehérlisztes pizzát ettem, csak az a különbség hogy míg anno ha nagyon éhes voltam egy egész pizzát meg tudtam enni, most maximum 2 szelettől, fullon vagyok totál. Nyilván nem pizza élek, reggelire zabpelyhet natúr joghurtos kókuszos, mazsolás egyveleget pl. De van amikor fehérjshake-et iszok, vagy eszek rozskenyeret sonkával. Ebédre leginkább abból eszek amit főzök a családnak, de ha krumpli vagy tészta van, akkor azokból maximum egy kis falatot, vagy csinálok külön durum tésztát, de abból is csak fele annyit merek mint régen, egy kb gyerekadagot. Este vacsorát nem igen eszek. Van hogy ilyenkor teázok, vagy almát eszek, vagy egy kis sajtot bekapok ilyesmi. De szénhidrátot már hanyagolom este. Remélem hogy továbbra is hatékony lesz ez így, ha esetleg nem akkor úgy tervezem még szigoritok az étkezésen. Sok sikert mindenkinek puszi
2021. máj. 22. 06:58
Sziasztok! Én 32kg-t fogytam az ozempiccel majd 2 év alatt, pajzsmirigyem rendbe jött, és remekül érzem magamat a bőrömben, viszonylag sokat mozgok, keveset eszem, de még szúrom magamat, félek, mi lesz ha abba marad a szuri.
110. horakulum (válaszként erre: 109. - Dotty006)
2021. máj. 15. 15:48
Dotty, nem írod a naplót. Mi a helyzet Veled?
109. Dotty006 (válaszként erre: 108. - Ciklon66)
2021. máj. 14. 13:02
Szerintem teljesen mindegy mikor szurod, lényeg hogy nagyjából mindig igyekezz akkor. Én csütörtöki napon kezdtem 2 hónapja, és minden csütörtök reggel korán szurom, amikor nyugi van és ráérek. Ilyenkor mérek ehomi cukrot is meg a súlyom ruha nélkül. De ezt mindenki maga dönti el mikor ér rá erre.
2021. máj. 12. 19:36
Szeretnék érdeklődni hogy,melyik napszakban szúrjátok?Mikor érdemes?
107. mamka2 (válaszként erre: 105. - SzOrsi5)
2021. máj. 12. 18:29
Milyen értékek voltak? Ma azt mondta az orvosom hogy 3 havi értéknek 7 v fölötte kell lenni. El vagyok keseredve mert 6,5 és szedem a Meforalt de inkabb hizok mint fogyok. Én hajlandó lennék támogatás nélkül is venni de nem tudom merre induljak,hogy be tudjam szerezni.
106. Dotty006 (válaszként erre: 104. - SzOrsi5)
2021. máj. 7. 02:31
Szia! A legelső alkalommal, első második nap nem volt kellemes, még hánytam is, de pár nap alatt, vagy 1-2 hét után már semmi mellékhatása nem volt. Eleinte erős teltségérzet,böfögések, sűrű WC re rohanás. Első 3-4 nap volt talán amikor nem éreztem túl jól magam utána lassacskán rendezódött. 2. hónap közepén járok, már 0,5 öt szúrok, és semmi bajom, egyelőre stagnál a - 10 kiló. Drukkolok neked!
105. SzOrsi5 (válaszként erre: 101. - Mano.1995.)
2021. máj. 4. 06:48
Válaszolok én a kérdésedre. Nekem magán endokrinológus írta fel tegnap. Támogatásos receptre.
104. SzOrsi5 (válaszként erre: 103. - Dotty006)
2021. máj. 4. 06:46
Szia Dotty006! Nálad jelentkezett émelygés, hányinger? Nekem most írta fel az orvosom,kicsit tartok tőle a mellékhatások miatt, remélem nem ên leszek a 10ből az egy... Nekem 10kgtól kell nagyon rövid időn belül megszabadulnom.
2021. máj. 1. 14:59
Diabetologusom írta fel, nekem sem elsőre. Eleinte csak a Metfogamma gyógyszert szedtem, de nem igazán mentek le tőle a kg-ok, csak stagnált a súlyom. Megnéztük fél év alatt gyógyszer nélkül mi a helyzet, hát 8 kg híztam, és olyan 6,8 volt a 3 havi vc szintem, de az éhgyomri cukorértékek olyan 8-10 körül.. Ezután állítottak vissza a napi 2 db 1000 mg Metfogammára, és az Ozempicet egyelőre 1 évre. Eltelt 1 hónap és 1 hét mióta használom, és igaz megválogatom mit eszek, de egyébként is felé annyira sem vagyok éhes mint korábban. Éppen ma mértem magam 10 kg ment le eddig. Ennek bizonyára jelentős része víz meg méreganyag salakanyag ami kiürül először a szervezetből ami addig felhalmozódott, de ettől függetlenül már most jobban érzem magam, sokkal jobb a közérzetem. Kb még 40-45 kiló felesleg van rajtam, ez idő mire lemegy. Türelmesnek és kitartónak kell lenni. Puszi mindenkinek
102. mamka2
2021. ápr. 30. 18:40
Sziasztok, nekem az orvosom azt mondta hogy csak akkor irhatja fel ha a 3 havi vercukor szintem 7 v. afelett van. Nálatok is igy volt? 2-es tipusu cukorbeteg vagyok. Koszi a valaszt.
101. Mano.1995. (válaszként erre: 58. - Tipàn Anita)
2021. ápr. 22. 14:36

Szia! Hasonlóak az értékeim nekem is, szeretném kérdezni , hogy milyen orvos írta fel neked? Hol induljak el?

Előre is köszönöm a válaszod

2021. ápr. 20. 20:46
Sziasztok! Néhány nap múlva lesz 1 hónapja hogy elkezdtem az Ozempicet, csütörtökönként reggel szurok eddig a 0,25mg volt 4 hétig. Most csütörtökön kezdem a 0,5 mg-ot. Nekem az első nap már elvette az étvágyam, odafigyelve eszek de azért volt hogy ettem pár falat csokit, vagy egy fél kiflit, vagy ilyesmi nem egészséges ételt. De csak kóstolás szinten. Reggelente eszek 1 szelet rozskenyeret valamivel, sonka vagy margarin, tojás kis zöldség, vagy sajt. Ebédre valami amiben nincs szénhidrát, és este mondjuk alma, vagy magok. De maga a mennyiség is ami belémfér maximum a fele a korábbinál, étvágyam szinte minimális. Eddig 8-9 kiló ment le, most vagyok 117. Nekem személy szerint eddig nagyon bejön. Még van 5 napom az 1 hónapig jó lenne ha egy - 10kg mal zárnám. Mindenkinek sok sikert, és jó egészséget kívánok!
99. Bizsóka (válaszként erre: 97. - Zsoan)
2021. ápr. 19. 11:09

Szia Zsoan! Sziasztok! Én is 04.16-án este adtam be az első 0,25 mg adagot. Pm alulműködő és IR-s vagyok, nagyon jelentős túlsúllyal, jóval 100 kg fölött.

Mellékhatás szinte semmi, ha nagyon figyeltem talán egy pici émelygés, szédülés.

Ma 3-ik napja étvágyam nem csökkent, de apró változtatásokat végrehajtottam az étkezésemben: cukor helyett Eritritet teszek a kávéba, a reggelit már a felére csökkentettem, pl. 2 tojás helyett 1-t eszem, igyekszem az ebéd, vacsora mennyiségét is csökkenteni. Csak fogyás után tudok elkezdeni mozogni. 10 éve küszködöm a túlsúllyal, a sebészkésen kívül már szinte mindent kipróbáltam. Nagyon reménykedem, hogy az Ozempiccel sikerülni fog fogyni, majd beszámolok nektek a fejleményekről.

98. Bizsóka (válaszként erre: 86. - Tipàn Anita)
2021. ápr. 19. 10:58
Anita! Az 1. injekcióhoz képest mennyi időn múlva vette el az étvágyadat az Ozempic?
97. Zsoan
2021. ápr. 16. 03:07
Sziasztok! A tegnapi napon írta fel orvosom az ozempic nevű injekciót. Meg is történt az első 0,25 beadása. Eddig semmit nem érzek. Nincsenek mellékhatások, de az étvágyam sem csökkent. Szeretném tudni mikor, hány nap után fogok érezni változást? Köszönöm ha válaszolok. ☺️
96. Iza76 (válaszként erre: 95. - Nitus36)
2021. ápr. 12. 14:10
Szia! Kb 2 hónap alatt. Semmit nem diézáztam,csak alig ettem,mert elvette az étvágyam.
2021. ápr. 11. 18:42

Szia,

Mennyi idő alatt ment le a 8 kg? Már az első hónapban fogytál, mennyi idő után indult meg a fogyás? Diétáztál? Bocsi a sok kérdésért :)

94. Iza76
2021. ápr. 11. 16:05
Sziasztok! Én 8 kg-ot fogytam az Ozempictől. Idáig még semmitől nem fogytam,csak ettől. Kb 1,5 hónapja hagytam abba és már hiztam 2 kg-ot. Más is így járt,aki abbahagya a szurit?
93. Nitus36 (válaszként erre: 92. - Dotty006)
2021. márc. 28. 08:31
Szia, én 03.23.-án kezdtem, kíváncsian várom a tapasztalataidat :)
2021. márc. 27. 19:33
Horakulum, már sikerült. Dotty naplója néven futok! Szép napot kívánok mindenkinek!
2021. márc. 27. 19:15
Horakulum, nem tudom azt hogyan kell. Segítesz?
90. horakulum (válaszként erre: 89. - Dotty006)
2021. márc. 27. 15:39
Nem gondoltál rá hogy írsz erről egy naplót? Ott nyomon követhetnénk...
2021. márc. 27. 06:26
Sziasztok! 03.25-én kezdtem használni az Ozempic-et, emellett napi kettő 1000 Metfogammát szedek. A Metfogammát már másfél éve, önmagában fogyni nem segített a gyógyszer inkább stagnált a súlyom 1 évig, bár hozzá teszem nem igen diétáztam. Most hanyagolom a szénhidrátot, kevesebbet is eszek, és remélem hosszú távon segít az Ozempic. Igaz ez a harmadik nap, de remekül elmúlt az éhségem,kicsit kavarog a gyomrom is, de mondják idővel hozzá szökik a szervezet, igyekszek kitartani. Rólam röviden annyit hogy 34 éves vagyok van egy 4 és egy 2 éves picim 125 kg a kiinduló súlyom. Akit érdekelnek a tapasztalataim, szívesen írok majd időnként, 1 évig biztos kapom az Ozempicet,de gondolom ha kell még utána is. Mindenkinek sok sikert kívánok a céljai eléréséhez, és jó egészséget!
2021. márc. 24. 11:57
Anita! Nagy súlyról indultál?
87. Tipàn Anita (válaszként erre: 76. - Horakulum)
2021. márc. 23. 14:07
Szia!Betegségeim:pajzsmirigy alulműködés,inzulinrezisztencia,magas vérnyomás!38 éves vagyok,a 11.heti szurit kapom,6kg-t fogytam diéta nélkül is,szinte semmi mellékhatással!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook