Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valakinek tapasztalata az Anafranil nevű gyógyszerrel kapcsolatban? fórum

Van valakinek tapasztalata az Anafranil nevű gyógyszerrel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


27. pancsa3 (válaszként erre: 7. - LeeBaa)
2020. júl. 18. 09:51

Szervusz!


Megtudnád irni, hogy volt a gyógyszer beállitásod? Most 25 mg-ot szedsz. De mindig ennyit kellett szedned? Reggel vagy este veszed be?

26. dzsavi (válaszként erre: 25. - Ancsika1972)
2013. máj. 7. 10:07

Gége porc gyulladás(az utolsó pillanatban léptek vissza a műtéttől) egy neves Prof írta fel ezt a"szemetet" most józanul bevaygyok b...va,agyrém.

Le is álltam vele,mindenkép valami aletrnetív megoldást kell találni,homeopátiás vagy hasonló szert.

2012. nov. 24. 17:49

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy az anafranil ha 4 hete az adott problémára nem használt,van esélyem rá,hogy késobb esetleg fog?

A mellékhatásai 2 hét után szépen elmultak,csak a 6 éve tarto kronikus fájdalmamra ezidáig nem használt!

2012. nov. 16. 18:54
Nekem nagyon bevállt,fél évig vizsgáltak ijesztgettek a legdurvább betegségekkel, mert nem tudták mi a bajom, végtaggyengeség és nagy fájdalom volt a panaszom .Amióta ezt szedem elviselhető a fájdalom mostmár segítség nélkül fel tudok kelni az ágyból és egész nap dolgozni is tudok, én hálás vagyok a dokinak aki fél év fájdalom után elviselhetövé tette a mindennapjaimat. Addig szedem amig ö javasolja.
23. 032b6d3bda (válaszként erre: 3. - 72db6ee151)
2012. okt. 29. 07:05
Kábé :) Öcsém még az ajtóknak is nekiment, elvesztette a térérzékelését is. Kértük, hogy ne szedje.
22. DNBasser (válaszként erre: 21. - Pancsa53)
2012. okt. 29. 03:17
Lehet reggel is, este is beszedni csak akkor annál kell maradni végig. Nekem a pszichiáter este ajánlotta, mert segítheti az elalvást. Már 2 éve szedem. Üdv.
2012. jún. 30. 09:27

Sziasztok!


Van valakinek tapasztalata, hogy az anafranil nevü gyógyszert reggel vagy este kell szedni?

20. mototo (válaszként erre: 1. - A9752c112e)
2012. márc. 17. 10:14
Saját tapasztalatból mondhatom, hogy nem jó ilyen gyógyszereket szedni. Sajnos ma már a háziorvosok is felírják, pedig nagyon csúnya mellékhatásai vannak ezeknek, nem lehet tudni kinél mi. Sokan elkezdik szedni ezeket és soha többet nem tudják abbahagyni miközben olyan mellékhatások jelentkeznek amitől még munkaképtelen is lesz. Egy másfajta antidepitől nálam szeratonin szindróma jelentkezett, amit nem kívánok senkinek. Sajnos az orvosok nem jöttek rá, de abbahagytam a szedését 3 hét után. Utána mivel sokkal rosszabbul voltam mint előtte, felirtak az Anafranilt, amit majdnem egy évig szedtem, de semmire se tudtam koncentrálni, sokat aludtam. A munkateljesítményem értékelhetetlen lett. Utána fokozatosan abbahagytam, de az elhagyást követően rettenes migrén jelentkezett, amim soha nem volt. Ezenkívül éjszaka pánikrohamok stb, ez is teljesen új volt nekem. Megfogadtam hogy soha többet nem szedek ilyesmit, és nagyon lassan kezdek rendbejönni. Inkább arra kell rájönni, mitől van az eredeti probléma és a regenáródásra koncentrálni, pihenni, letenni stresszt okozó dolgokat.
19. drybone (válaszként erre: 1. - A9752c112e)
2011. aug. 2. 09:06
nagyon jó, mellékhatása alig volt, viszont napok alatt elmúlasztotta amire szedtem...szerintem nem szabad félni tőle.
18. border05 (válaszként erre: 15. - Lio78)
2010. dec. 27. 12:34

a xanax és az anafranil két különböző gyógyszertípusba tartozik

a xanax nyugtató, az anafranil antidepresszáns, úgy nevezett SSRI, szelektív szerotonin visszavétel gátló

17. border05 (válaszként erre: 2. - A9752c112e)
2010. dec. 27. 12:26

én szedtem valamikor régen.

ne ijedj meg a mellékhatásoktól,minden gyogyinál mindent leírnak, hogy később ne lehessen perelni őket.

ha látnád az én gyogyim papírját

pfff

szerintem mindenképpen próbáld meg, aztán ha nem megy, akkor beszélj a dokival

16. a9752c112e (válaszként erre: 14. - Pettyeske)
2009. dec. 17. 11:05

Próbáld ki a citromfű teát kúraszerűen,és még egyéb gyógyteákat,kérj tanácsot herbáriában,hogy melyik jó még a gyomor panaszokra.nekem a citromfű vált be.Aztán neten lehet szerezni kaukázusi más néven kefírgombát,ha a kefírt nem szereted japán kristály ,másik nevén üdítőgombát,ingyen.Mindegyik csodákra képes,tapasztalatból...

Ha teheted,ha csak 1 mód van rá,be ne szedd ezt a szörnyűséget,főleg ne 20 évesen!Ez az egyik legrégebbi,így legtöbb mellékhatással is rendelkező antidepresszáns.Nem gondolom ,hogy egy 20 éves gyomorpanaszait pont ezzel kellene kezelni.Vegye be,aki felírta,nagyobb szüksége lehet rá.Gyógyulást!

15. Lio78
2009. dec. 16. 10:30
Én annyit tudok róla persze nem elijesztéa képen, hogy 1 szemtől olyan rosszul lettem, hogy az ügyelet 1 órát nézte hogy hívjon-e mentőt vagy megmaradok. Bár nálam valószínű az lehetett a gond hogy igazából a Xanax vált be. Gondolom érzékeny vagyok az Anafranilban valamire. Meg az is lehet hogy azért a két bogyó hatása között is van némi különbség.
2008. nov. 22. 23:08

Ma lett nekem felírva ez a gyógyszer. Elméletileg hasfájásra, mivel dokiról dokira járva csak annyit tudtak megállapítani hogy idegi alapon van.(Amit én kétlek, max néha közre játszhat, mivel ha egyáltalán nem vagyok ideges akkor is szokott fájni a hasam).Amint kiváltottam és elolvastam a betegtájékoztatót kicsit megijedtem. Elgondolkodtam hogy biztosan ezt kellene-e nekem szedni, 20 évesen.

Viszont a hasfájás és vele járó egyéb dolgok elég kellemetlenek, és már mindent próbáltam.

Mindenképpen örülnék ha valaki hozzáértő esetleg tanácsolna nekem valamit.Köszi

13. aniani63 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. szept. 4. 21:39
Igen,így van,már lassan azokat a napokat jegyzem amikor nem fáj.Sajnos nem sikerült megtalálni a megfelelő terápiát,pedig nagyon bíztam a szakrendelésbe.Nem igazán tudom hová fordulhatnék még a panaszommal,mert a betegség eléggé megterhelő számomra.Tudnál esetleg valamit javasolni?Köszi.
12. drnéni (válaszként erre: 11. - Aniani63)
2008. szept. 4. 20:29
Makacs migrén esetén, ha minden más csődöt mondott, az Anafranil jó választás lehet, bár ez ún. off-label javallata. Én nem mondom, hogy rossz gyógyszer, csak azt, hogy óvatosan kell vele bánni. Bizonyára a fejfájásod komoly gondokat okoz neked.
2008. szept. 3. 16:50
Nekem kb.3hete írta ki a fejfájás szakrendelésen a drnő ezt a ta.blettát.Gyakori migrénes panaszaimmal kerestem fel,CT-re küldött,ami majdnem negatív volt.Kérdezte,hogy bevállalom-e ezt a gyógyszert,mert folyamatosan szedni kell.Igent mondtam,mert a fejfájásaim már a mindennapjaimra is elég erősen rátelepedtek.Nem gondoltam,hogy ez a tabletta antidepresszáns,akkor láttam mikor kiváltottam.10mg-os napi 1x kellene,de nem tudom szedni,mert fejgörcsöm volt tőle.Nem igazán értem,hogy miért is írta fel?
10. drnéni (válaszként erre: 9. - A9752c112e)
2008. szept. 3. 13:39

Mondd el neki is ezeket az aggályokat, ha normális, nem fogja erőltetni. Száz másikból választhat.

Az én betegeim között már csak azok szednek Anafranilt, akik 30 éve ezt szedik, és ragaszkodnak hozzá.

9. a9752c112e (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2008. szept. 2. 23:46
Több év Rexetinszedés után túlérzékenység alakult ki.A Rexetin nem várt mellékhatásaként éjszakai ágybavizelés jelentkezett.Azt muszáj volt abbahagynom.Ezt viszont nem merem beveni.Egy pánikbetegnek olyanokat írni,csak,hogy 1-2 mellékhatást idézzek"-ha olyat lát vagy hall,ami valójában nincs ott.."Hát köszönöm..Én nem szeretnék hallucinálniAzt mondta(tulajdonképpen kísérletezik rajtam),hogy azért ezt írja,mert a gyermekkori ágybavizelésen szokott segíteni és kíváncsi,hogy rám hogyan hat.De én meg inkább nem vagyok kíváncsi rá,pláne,hogy tudjuk,hogy én nem lelki okok végett ébredtem reggelente a pisiben.Ha az ember nem tud privát menni orvoshoz fehéregérnek nézik..
2008. szept. 2. 22:32

Hát, az Anafranil valóban az egyik leghatékonyabb antidepresszáns, de a gyakori mellékhatások miatt ma már az az álláspont, hogy csak akkor választjuk, ha az újabb, korszerűbb szerek közül már több is csődöt mondott.

Ha bizonytalan vagy, bátran kérdezd meg az orvosodat, miért pont ezt a gyógyszert választotta, és ha nem tud meggyőző érvet mondani, nyugodtan kérd, hogy válasszon másikat. Elvégre ehhez neked van a legtöbb közöd!

2008. szept. 1. 14:46

Szia!


Én kb. 1 éve szedem pánikbetegségre és semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam és a pániktüneteim csodásan elmúltak, pedig csak 25 mg-ot szedek. Én áldom a bogyó nevét, mert nagyon bejött. Napi 60 km-t vezetek oda-vissza a melóba és nem álmosít, mert még este 10-kor is kukorékolok. Amikor elkezdtem szedni kb. 2 hétig volt hőemelkedésem, de aztán elmúlt.

6. a9752c112e (válaszként erre: 5. - Aville)
2008. aug. 26. 21:50
Ezek fájdalomcsillapítók is?Én,mint antidepreszánst kapom/kaptam őket.Agarofóbia,pánikbetegség,szorongásos kórképek.
2008. aug. 26. 21:47
A párom szedi fájdalomcsillapítóként, idegbénulás-szerű betegség van a lábában. Igazából egyik orvos sem tudja alátámasztani, mert szerintük nem kéne fájnia. Neki fáj. Még az Anafraniltól is, de az csillapítja neki. Mellékhatás semmi nincs neki. Megkérdezhetem, hogy te mire kapod? Ha nem titok, privibe is megírhatod. És a Rexetint mire szedted? Fájdalomcsillapítóként?
2008. aug. 26. 21:47

A sok szörnyűség mellett,amit lehetséges mellékhatásként olastam,ott van még az is,hogy egyedi elbírálás alapján adható,ha:-Szabálytalan szívverése van....

Nekem szívbillentyű zavarom van.Rendszeresen szívgyógyszert szedek és kezelésre járok.Szerintem a doki semmit nem bírált el,oda sem figyel igazán.Tudjátok,nincs pénzem a privát rendelésre.Benne meg nem buzog a hivatástudat.

2008. aug. 26. 21:30
Kb.két hétig szedtem.Folyamatosan úgy éreztem magam tőle mint aki sohasem józanodik ki.Szédülés,kábaság,állandó álmosság.Ezek után inkább nem szedem.
2008. aug. 26. 21:23
Eddig Rexetint szedtem,ami majdnem 2 évig csodásan bevált,de úgy 6 hónapja igen kellemetlen mellékhatás jelentkezett.Megpróbáltam semmit nem szedni,de az nem működött.Az orvos most erre próbál átállítani,de a betegtáájékoztató enyhén szólva ijesztő.
2008. aug. 26. 21:21
Van valakinek tapasztalata az Anafranil nevű gyógyszerrel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook