Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
296. Eviri
2022. júl. 16. 18:43

Sziasztok! Lehetséges, hogy kb 10 hét székrekedés után az injekciótól most hasmenésem van? Ma 11x voltam a wc-n és záptojas szagút büfizek. Gyenge is vagyok, émelygek, bár ez utóbbi máskor is van.

Vagy esetleg más lehet a problémám?

2022. júl. 6. 10:04

Sziasztok!

Nekem most írták fel az Ozempic-et, és pontosan 10 740.- Ft-ot fizettem érte.

Nagyon kíváncsi vagyok a hatására.

294. Böbebaba2 (válaszként erre: 293. - Grevesz3)
2022. júl. 3. 10:24
Sziasztok! Tud valaki orvost, aki felirja az Ozempicet Budapesten vagy környékén? Koszi
293. grevesz3 (válaszként erre: 280. - Vezo)
2022. jún. 25. 16:39

Kedves Vezo!

A porciózás ugy oldható meg, hogy a felhúzáskor kattanásokat hallasz, amiből 50 nél egy filctoll jelzést szoktam tenni az ablakban látható mezőre. Ezzel az 1 ml es ból pont 0,66 jön ki. A tapasztalat az, hogy az 50 katt esetén 6 szor tudok szúrni. Az 1 ml es ben 4 ml van, és 6x0,66=3,96. Szóval igy lehet megoldani. Nekem ettől a HGA1C-n 5,9 re csökkent. Hányingerem az van, meg néha hasmenésem is, de valamit valamiért. 6 kg ot fogytam. Üdv. Rgy

292. Espresso77 (válaszként erre: 274. - Eszterke2008)
2022. jún. 24. 10:10
Szia. Sajnos pont abban rejlik a hiba és a megoldás is egyben, hogy nem vagy alig eszel, ezzel ugyanis az ellenkezőjét éred el, hízol vagy meg sem mozdul a súlyod. Az étel megvonás soha sem volt barátja a fogyókúrának. És mindig fontos kihangsúlyozni, hogy nem fogyókúrázni kell eszetlen diétákkal és azzal hogy nem eszel meg egyre kevesebbet eszel. Hanem életmódváltás kell. Tessék elkezdeni rendesen enni, nem fél kifliket meg ilyenek. Ezzel csak azt éred el, hogy a szervezeted raktározó üzemmódra kapcsol, éhínséget érzékel, megvonsz tőle mindent (és ezzel együtt a napi szükséges vitaminokat, stb. sem visszed be megfelelően), és tartalékol, egy grammot sem fogsz veszíteni a súlyodból. Arról nem beszélve, hogy gyakorlatilag leállítod az emésztésed, és az örökös koplalásnak az lesz a következménye mint nálam is lett, hogy epeköved lesz. Sok lesz a savad mert üres a gyomrod örökké. És ha elérsz ilyen stádimba, onnan nehéz lesz az út visszacsinálni amit elrontottál. Tessék normálisan enni, naponta 5-6 alkalommal keveseket. Használd a kalóriabázist, legyen meg a napi 180 g ch, és kikalkulálod hogy mennyi kalória kell az életkorod, súlyod, napi aktivitásod, nemed szerint. Ezért nem mozdul a súlyod, és ha ezt tovább folytatod, ez csak rosszabb lesz. Ételekben pedig a fehér lisztes termékeket (minden kenyér, kifli, zsemle, sütikék, stb.) lecserélni olyan lisztekből készült termékekre, amik lassab felszívódásúak, lassan emelik meg a vércukrod, így az nem esik be és nem leszel örökké éhes. Teljes kiőrlésű lisztekből vagy rozslisztből készült péktermékek fogyaszthatók, egy szelet ilyen kenyér pl. kevés vajjal, 2-3 szelet felvágott, és mellé mindig legyen vmi zöldség. Cukor nagy mennyiségben felejtős. Én nem tudok sajnos édesítőszereket fogyasztani, mert kivétel nélkül mindegyiktől beteg vagyok, puffadás csúnyán, stb, nem részletezem. Így nekem maradt a napi kávékba az egy cukor. És ha úgy adódik leliismeret furdalás nélkül megeszem egy normális sütit. Mivel alkalmanként teszem, ezért ez nem gond. A csirkemell az nem vacsorára való, hacsak nem vagy még fent utána vagy 3 óra hosszat, hogy meg is tudd emészteni. Alapvetően semmi hús nem jó estére, mert lassan emésztődik, 2-3 óra is kell mire egy szelet húst megemésztesz. És ha így fekszel le, akkor szó szerint csak rothad benned a kaja, mert este lelassul az emésztés amúgy is. Gyümölcsök tiltólistásak egy-két gyümit leszámítva. Alapvetően azt lehet mondani, keress a neten IR diétát, és azt kövesd. És nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy igenis tessék mindenkinek eljárni mozogni, min. heti 2, de inkább három alkalommal,enélkül ugyanis nem fog történni semmi + mellé a kaja ami nagyon fontos. Megfelelő étel nélkül a napi munkádhoz sem tudod ellátni elegendő energiával a testet, nemhogy egy edzéshez. Összességében elmondható, hogy a legtöbb IR-es nincs egyáltalán felvilágosítva az életmódváltásról, pedig enélkül semmit sem fogsz elérni. A merkformin, Victosa, vagy Ozempic mit sem érnek normális étkezés és sport nélkül. A mi esetünkben csak a kajára odafigyelni nem elég. Nekem csak akkor jó az inzulingörbém, ha sportolok, ha nem sportolok akkor nagyon xar. Ez is megmutatja mennyit tehetünk az IR ellen csak mozgással. Ezzel teszed a legtöbbet. Én ülőmunkát végzek, muszáj is mellette hogy mozogjak, meg meghalok úgy fáj mindenem, ha nem teszem. És ami még fontos, hogy sok legyen a kardió. Spinning, zumba, futás, eliptikus tréner fél-1 órák, ebből heti két alkalom min. és nagyon fontos az erősítés az izmok miatt, és az inzulin miatt. Tehát heti két kardióval és egy vagy két erősítő edzéssel csodákat lehet elérni. Egy szónak is száz a vége, ha így élsz ahogy írod , az ozempic sem fogja a megoldást neked elhozni. Ha IR-s vagy, akkor illik tisztában lenni az állapotoddal, és azzal hogy mi az ellenség, és mi az ami beválik. Tele a net IR írásokkal, tanácsokkal, tessék őket betartani. Nem hiszem hogy bármelyik orvos is azt tanácsolta neked, hogy ne egyél. Ezzel nem oldasz meg semmit.
291. Eviri (válaszként erre: 290. - Horakulum)
2022. máj. 29. 16:34
De jó, köszönöm. Sikerült az orvost is elérni, ő is megerősítette, hogy a toll túl van töltve.
290. horakulum (válaszként erre: 289. - Eviri)
2022. máj. 27. 09:17
0.25-os penben 7-8 adag van osszesen. Tehát ha 4 x 0.25-os adag beadasa után még mindig van benne, akkor ez normális es még be tudsz adni legalább 2 0.25-ös adagot vagy egy 0.5-ost ha ez az eloirt.
289. Eviri
2022. máj. 26. 19:01
Lehet, hogy banális a kérdés: az injekciós toll ablakából el kell tunnie a folyadéknak, ha beadtam az összes adagot? Vagy ez csak víz? Fogyok, étvágy csokkenesem is van, de a folyadék mégis a tollban marad.
288. Tuuli (válaszként erre: 278. - Gabriela.)
2022. ápr. 19. 20:59

Ma voltam kontrollon, és megbeszéltük a dokival, hogy folytatom az Ozempicet, mert jó hatással van az véreredményeimre.

Mellékhatást egy pár hete nem tapasztalik.

A súlyom most 72 kg, ha úgy nézem akkor durván 4 kilót fogytam december óta. Én betudom annak, hogy azért ilyen kevés, mert már nem kell sok fogyás, hogy elérjem a normál súlyomat.

Aztán a fene tudja.

287. sue325 (válaszként erre: 286. - Gabriela.)
2022. ápr. 8. 14:41

Persze, sok az átfedés, de pl. ha valaki már egy ideje használja az O-t és később kapott oltást vagy Covidot, és utána kezd hullani a haja, akkor valszeg nem az O-tól. Vagy fordítva, akkor meg valszeg nem az oltástól, Covidtól :) Nálam pont egybeesett az O kezdése és az oltás, ezért nem tudom eldönteni, melyiktől lehetett...

De köszi a választ! Amúgy én is elég hamar elkezdtem Magic Hair Max-ot szedni, de még utána is kb. 5 hónapig hullott nagyon.

286. Gabriela. (válaszként erre: 284. - Sue325)
2022. ápr. 7. 17:54

Hát most kevés az ember aki reális választ tud adni, mert vagy oltást vagy egy jó covidot már mindenki kapott. :)

Volt nekem is egy minimális hajhullásom, de hamar abbamaradt. Én mondjuk rengeteg táplálékkiegészítőt szedek, lehet azért is.

285. sue325 (válaszként erre: 284. - Sue325)
2022. ápr. 7. 13:25
Bocsi, Ozempic, ezt mindig eltévesztem, szerkeszteni meg nem tudom a hozzászólást.
284. sue325
2022. ápr. 7. 13:20

Sziasztok!


Volt valakinél hajhullás, mint mellékhatás? Tavaly június elején, amikor elkezdtem az Ozempicet, elkezdett nagyon hullani a hajam. De ugyanakkor kaptam a Covid-oltás 2. adagját is, így nem tudom, melyik okozhatta. (Oltást utána nem kaptam többet, az Ozampicet szeptember közepéig használtam, a hajhullás január végén szűnt meg.) Én inkább az oltásra gyanakszom, de jó lenne tudni, mert megint kellene Ozampic, csak kicsit félek emiatt.

283. vaspori.edina (válaszként erre: 268. - Lonika)
2022. ápr. 1. 18:32

Szia!

Találtál dokit?

282. horakulum (válaszként erre: 280. - Vezo)
2022. márc. 29. 21:05
De lehet. A kattanó osztasok szamolasaval.
281. szabóm (válaszként erre: 260. - Gabriela.)
2022. márc. 28. 22:58
Hogyan lehet 0,75-re beállítani? Mi a taktikája? Én is gondolkodtam ezen, de nem tudom, hogy...?
280. vezo (válaszként erre: 209. - Grevesz3)
2022. márc. 12. 22:12
Többen írjátok, hogy 0,5-ről visszaálltok 0,25-re, vagy 0,6-ról (!) 0,5-re. Ezt hogy csináljátok. háromféle kiszerelése kapható: 0,25, 0,5 és 1mg. Ezeket nem lehet porciózni.
2022. márc. 6. 10:21

Sziasztok.

Én most kezdem magam bökni 0.25 -tel 4 hétig aztán jön a 0,5-ös adag.

Kicsit félek...No nem a bökés miatt hanem azok a mellékhatások miatt amit itt illetve facebookon olvasok.

Cukorbeteg vagyok, 6.8 a 3 havi Hga1c- m,ezért döntött a dokim az Ozempic adásáról,mellette új gyógyszerként Synjardyt kezdtem szedni.Ezt 2 napja szedem az eddigi Janumet/Jardiance helyett.

A súlyomból is vesztek remélem,bár 4 év alatt lement 20kg,de még van miből leadjak.Egyenlőre gyűjtöm az erőm a bökéshez,de ma beadom...

278. Gabriela. (válaszként erre: 271. - Tuuli)
2022. márc. 4. 18:27

Nekem azt mondta az orvosom folytassam.

Na nem a fogyás miatt, mert az már nincs tőle.

Viszont pont ma kezdtem el rajta erősen gondolkozni, hogy nem tudom ad e a vérkép annyi pozitívat mint amennyi negatív mellékhatást ad ez az egész.

Szerintem ha a fogyás miatt csinálod és 3 hónap alatt egy dekát nem fogytál, akkor szerintem tudod te is a választ...

277. Vidékiasszony (válaszként erre: 276. - Horakulum)
2022. márc. 4. 17:58
Köszi
276. horakulum (válaszként erre: 275. - Vidékiasszony)
2022. márc. 3. 21:45

Ozempic


Ezt írd a keresőbe.

275. Vidékiasszony (válaszként erre: 250. - Gabriela.)
2022. márc. 3. 19:32
Szia.A facebookos csoportot belinkelnéd mert nem találom sehol...
2022. márc. 3. 18:44

Sziasztok!

IR-es vagyok, 1évig victozát szúrtam és nagyon szigorú diéta mellett tudtam leadni 6kg-ot fél év alatt. Jóformán alig ettem, mert másképp nem tudtam fogyni a victoza mintha semmit nem is használt volna. Az első 6 hónapban 1-1,5-2 kg ingadozott hol lement hol visszajött. A másik 6 hónap volt hogy már alig ettem egész nap így tudtam fogyni.

Mivel az inzulin értékeim jók voltam így a victozát abba kellett hagyni, de pár hónap múlva olyan dolgok következtek az életemben, hogy rengeteget idegeskedtem nem figyeltem a kajára se és egy hónap alatt híztam 5kg-ot. 1 év alatt összesen 12kg-ot híztam. Megint felkerestem az orvosom és a saxendát írta ki de 36000 volt 1 havi adag annyira felment az ára, mivel a súlyom nem mozdult emelnem kellett az adagot és már havi 2dobozzal kellett használni ami 72000ft volt, mondtam a doktornőnek hogy nem tudom fizetni nekem ez sok egy hónapban mellesleg nem fogytam semmit 3 hónap alatt. Azt mondta az orvosom hogy akkor sajnálja de nem tud értem tenni semmit. Ő mást nem tud nekem kiirni ami olcsóbb lenne. Gyógyszeres kezelés fel sem merült nem tudom miért. Amúgy magán úton voltam nála nem TB-s rendelés.

Már nagyon zavar a súlyom. Reggel 1 fél kiflit eszek, délelőtt a másik felét, délben rizs meg csirkemell, délután eszem meg a levest mert nem is bírnék annyit enni egyszerre, hogy délben megegyem a levest másodikat. Este is valami könnyű eszek csirkemell sonka joghurt, vagy virsli, paradicsom ilyenek. Kenyeret nem eszem egyáltalán. Tudom hogy nem ez a diabetikus étrend és a ch-t se számolom.

Olvastam ezt az Ozempic nevű injekciót és így találtam meg a fórumot is.

Kérdésem lenne, hogy kinek milyen szakrendelésen írták ki és tudtok-e orvost ajánlani.

Köszönöm a válaszokat

273. Chelsey (válaszként erre: 271. - Tuuli)
2022. márc. 1. 19:04

Nekem úgy tűnik a leírásból, hogy nem ez lesz neked a megoldás :(

Ennyi fogyást akár "véletlenül" is elérhettél volna, mellékhatások nélkül.

272. Niko33
2022. márc. 1. 19:02
Ez a cucc baromi jó!!! Egyáltalán nem vagyok éhes!
271. Tuuli
2022. febr. 28. 13:25

Harmadik hónap szurkálás után még mindig nem fogytam. Egyszer-kétszer "benézett" a mérleg nyelve 75 kiló alá, de kb. ennyi.

Lehet ezt egyáltalán fogyásnak értékelni? Amikor elkezdtem, 77-75 között ingadozott a súlyom. Most 76.1 és 74.7 között.:D

Étvágyam eltűnt, de még mindig nem eszem kevesebbet a radikális fogyáshoz.

Viszont, kaptam egy új mellékhatást: sokmindent sótlannak és savanykásnak érzek. Ráadásul ez megint csak egy ritka mellékhatás, mint a magas pulzus a Saxendánál.

Mit gondoltok, kitartsak még?

2022. febr. 26. 10:33
Sziasztok! 4 napja adtam be az első 0,25 mg-os adagomat. Kb 40 óra múlva volt hányingerem, ami már zavart, de alapvetően nagyon jól birom! 1kg ment le, nem a világ, de látom és érzem is magamon: kevésbé vagyok ödémás. A hasmenés helyett inkább nehezebb ürítenem a székletet, de nem szorulásom van, hanem inkább inger hiányaában nincs széklet. Tapasztaltatok ilyen az elején és esetleg rendeződik vagy figyeljek erre oda? A 2,5 l vizem minden nap meg volt, a mozgás sem hiányzik a napjaimból munkámból adódóan.
269. Lonika (válaszként erre: 266. - Tuuli)
2022. febr. 16. 23:51
Guttalax csepp… nem kell sok…
268. Lonika
2022. febr. 16. 23:50

Sziasztok ;)

Inzulin rezisztens vagyok, ajánlottàk az Ozempicet… Tudnátok orvost ajánlani, aki felírja? Akinél én voltam tavaly (megvannak a leleteim!) tuti nem fogja felírni… mert nem az az “érdeke” ;) Szóval a lényeg, hogy keresnék orvost, aki az eredményeim alapján fel is írja. Lehet magàn is, ha muszáj…Köszönöm a tippeket 🙏🏻

267. Chelsey (válaszként erre: 266. - Tuuli)
2022. febr. 16. 15:22

Keserűsó (patikában kapható) feloldva vagy sima sós víz.

Vagy olvasd el ezt, itt mindenféle gyógyvizek használatáról van szó (mert nem egyformán kell alkalmazni őket): [link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook