Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
236. Gabriela. (válaszként erre: 235. - Tuuli)
2022. jan. 17. 17:34

Szia! De van! És egy árban van mindegyik! Kérd meg az orvosod hogy írja fel a nagyobb kiszerelést! Még tb támogatottan is spórolsz vele...

Nem is értem miért azt írta fel neked. o.O

235. Tuuli
2022. jan. 17. 16:59

Aki 0.5-öt, vagy többet szúr, milyen hatóanyag mennyiséget írt fel az orvosotok?

Az a gondom, hogy két hónapra valót kértem most felírni. Nekem most a múlt héten kellett emelni 0.5-re. Ehhez képest a felhőben van most 2 doboz 0.25-ös, amiben elvileg 4 adag van. Akárhogy is számolom, ez - ha egy alkalommal kétszer döfök, ahogyan a doki kérte legutóbb - egy hónapra lesz elég.

Ebből nincsen 0.5, és 1 mg-os hatóanyag mennyiséggel?

234. horakulum (válaszként erre: 233. - F.frezia)
2022. jan. 15. 13:49
Igen. 24 órával a szurast követően szoktak jelentkezni a mellekhatasok ha van.
2022. jan. 14. 03:12

Sziasztok!


Én tegnap kaptam a dr.nőmtől és kezdtem el szúrni az Ozempic-et, 0.25-el.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy használ-e.

Hasimoto, cukorbetegség, pajzsmirigy.. mindez fennáll nálam. Az eddig használt gyógyszerek mellett sem javultak az eredményeim, sőt..

Próbálkoztunk más gyógyszerekkel, de azokat meg én nem bírtam a mellékhatások miatt.

Szóval most jött ez az Ozempic ideje. És reménykedem :) Tegnap este szúrtam az első adagot, mégsemmit nem érzek. De gondolom ez normális is..

232. grevesz3 (válaszként erre: 227. - H.Zsu)
2022. jan. 12. 11:01

Kedves Zsu!

Mekkora dózist szúrsz és milyen időnként?

Az első bevezető 0,25 ös hetente egyszer 4 héten át én semmi féle mellékhatást nem éreztem. Utána 4 hét mulva megkaptam a 0,5 öst, még mindig nem volt kis hasmenésen kívül egyéb hatás, viszont nem is fogytam. 3 hónapig tartott.

A dokim megemelte 1.0 ra és ebből 2 szuri után el kezdett nagyon, de nagyon görcsölni a hasam. Cataflan enyhített rajta, de a doki tanácsára vissza álltam a 0,5 ös adagra. Most fogytam is 4 kg ot és talán a cukrom HGA1c 7,2 ről csökkent. Jelenleg a combomba szúrom, talán ez segít elkerülni a hasgörcsöt, ami a vissza csökkentett adag szúrásának napján nem szünt meg. Abbahagyni nem akarom, ha nem muszáj, mert csupa jókat olvastam róla. (szívbarát, stb.)

Kitartás! Üdv. Rgy

231. grevesz3 (válaszként erre: 228. - Horakulum)
2022. jan. 12. 10:47

Szia,

Ma kipróbáltam a combba szúrás "gyönyörét" a hasba döfés helyett.

Eddig nincs hasgörcsöm, remélem, hogy egy kis émelygéssel megúszom, annyit ki lehet (kell) bírni.

Köszönöm az ötletet. Később talán tudom is emelni az adagot 0,5 ről mondjuk 0,75 re.

üdv. Rgy

230. Bubble2 (válaszként erre: 227. - H.Zsu)
2022. jan. 11. 18:17

Szia!

Ez még ugye a 0,25 adag volt az első? Ez a hozzászokató adag, a mellékhatáshoz szokató.:). Több hétig is lehet, es ugye 1 hónap után emelődik a dózis, az újra erősítheti. Azt mondta a doki, h minél erősebb a mellékhatás, annál erősebb a hatás. Nincs is étvágyad, vagyis fogsz fogyni az biztos. Az a lényege. Szerintem ha az embernek hányingere van, nem eszik inkább.

A rokonomnak pont szorulása volt ettől, nem hasmenése, így azt nem tudom, meddig van. Ő pont rostosat, ivóleveleket fogyasztott, h kevésbé legyen. Te akkor inkább szilárdat egyél, amikor tudsz enni. Mindenképpen igyál sokat, akár vizet, hogy ne száradj ki, ha alig eszel, és hasmenésed van.

Kitartás, ha fogynod kell, ez egy jó készítmény.

229. Bubble2 (válaszként erre: 224. - Tuuli)
2022. jan. 11. 18:10

Szia!

Az igazán hatékony az 1 mg-os dózis, persze, h érdemes emelni az adagot. Az fogyaszt igazán. Attól hátha csökken az étvágyad is. És jól teszed, h edzel, mert azt is kell a fogyáshoz:). Rokonom 1 évre fogyott látványosan.

228. horakulum (válaszként erre: 227. - H.Zsu)
2022. jan. 11. 16:37
Combodba szúrd, ne a hasadba.
227. H.Zsu
2022. jan. 10. 22:33
Sziasztok! 1 hó 6.-án szúrtam először, ez most 4 napja volt. Folyamatos émelygés, konkrétan nincs hányingerem, de állandóan ott van a gombóc a torkomban. Iszonyatosan rossz a közérzetem, és durva, otthonülős hasmenésem van. Már előre félek a csütörtöktől. Az étvágyam viszont nulla, konkrétan az egytizedét sem tudtam megenni semminek. Van esélyem megszabadulni a mellékhatásoktól? Valakinek saját tapasztalat? Előtte Mysimbát szedtem, csodákat művelt, de 8-9 hónap után már megszoktam, ismét jött a szénhidrát éhség- is .....
226. horakulum (válaszként erre: 224. - Tuuli)
2022. jan. 10. 19:01

Számold ki az alapanyag cseredet kcal-ban, keress rá a neten a kepletre, szorozd meg az aktivitas szorzoval es minusz 200 kcal.


Szerintem 1500 korul leszel...

225. Chelsey (válaszként erre: 224. - Tuuli)
2022. jan. 9. 12:49

Annyi kalória mellett kb. egy 110 kilós ember fogyna. Úgyhogy tényleg érdemes csökkentened, de ne drasztikusan!

Sok sikert! :)

224. Tuuli
2022. jan. 9. 09:55

Hello Mindenkinek!

Az adagemelés (0.25-ről 0.5-re) nem hozta a várt eredményt, se hatás, se mellékhatás.

A héten még edzőterembe is elmentem, olyan izomlázam van, hogy a légzés is fáj, de egy huncut deka se ugrott le rólam, 77 kiló vagyok. És ez nem az izom, mielőtt valaki vigasztalni akarna.:( Elkezdtem számolni a kalóriákat úgy nagyjából, és biztos hogy túl sok ez nekem a fogyáshoz, 1700-1800 kalória, azaz kicsit se csökkenti az étvágyamat.

Kérdés, hogy szerintetek érdemes-e még kísérletezni a további adagemeléssel, vagy két hónap után ideje belátni, hogy ez nekem nem válik be.

Természetesen az orvosommal egyeztetve.

223. grevesz3 (válaszként erre: 222. - Chelsey)
2022. jan. 6. 15:09
igazad van, nem kell ezen megbántódni senkinek :)
222. Chelsey (válaszként erre: 221. - Grevesz3)
2022. jan. 6. 13:18
Nem akartalak megbántani, de pont az jutott az eszembe, hogy ha valaki fogyásra kapta, azért kis szerencsével csak talál egy pufibb részt a combján :)
221. grevesz3 (válaszként erre: 217. - Horakulum)
2022. jan. 6. 12:14

köszi, megpróbálom a következő alkalommal. Egy napog tartott a gyomorgörcsöm, ma már nincs bajom. lehet hogy annyit megér a dolog.

Amugy csak megjátszom magam, szeretném ha olyan izmos lenne a combom, hogy nem tudnék bőrbe injekciózni :)

üdv. Rgy

220. horakulum (válaszként erre: 219. - Horakulum)
2022. jan. 5. 23:17
Eseten=es
219. horakulum (válaszként erre: 218. - Tuuli)
2022. jan. 5. 23:17
Keress ra a hatoanyagra esetén megerted. Szemaglutid. Lassítja a gyomor uruleset, innentol az egesz emésztőrsz erintett lesz.
218. Tuuli (válaszként erre: 212. - Grevesz3)
2022. jan. 5. 22:16
Én csak azt nem értem, hogyan okoz emésztőrendszeri panaszokat nekünk, ha nem kerül konkrétan a gyomorba s onnan a bélbe.
217. horakulum (válaszként erre: 215. - Grevesz3)
2022. jan. 5. 20:54
Persze,bőrbe kell, elulso részt ir a betegtajekoztato. Elol es kicsit oldalt osszecsiped es beszurod. Annyira pici a tű hogy nem tud szerintem izomba menni. Probald allva ha nehéz osszecsipni.
216. bulikázós (válaszként erre: 214. - Grevesz3)
2022. jan. 5. 17:45
Nemsokára megyek a diabetológusomhoz ellenőrzésre. Sajnos az Adimet szedésétőől már nem fogytam, kb. 1 éve. Igaz nem is híztam. Legutóbb azt mondta, ha nem megy a fogyás, akkor ad mást, van még lehetőség. Szerintem ezt fogja felírni. Nekem 3 havi átlagom és az éhgyomrim jó (mindig is jó volt) 5 körüli, csak terhelésre ment fel 9-re és 2 óra múlva sem csökkent. Diétázom szigorúan, így csak 1-2-tőt emelkedik étkezés után, 2 óra múlva már az eredeti értékem van. Hát kiváncsian várom az orvoslátogatást.
215. grevesz3 (válaszként erre: 192. - Horakulum)
2022. jan. 5. 17:02

szia Horakulum!

Kipróbálnám a combba szúrást a hasi görcs csökkentése érdekében, de minha azt olvastam volna, hogy nem adható izomba.

Milyen része a combnak, ahol nincs izom?

Vagy elég a comb börbe adni?

Köszi. Üdv. Rgy

214. grevesz3 (válaszként erre: 213. - Bulikázós)
2022. jan. 5. 16:53
mindegyik adag támogatással 10 e ft.
213. bulikázós (válaszként erre: 210. - Grevesz3)
2022. jan. 5. 16:44
Te mennyit fizetsz 1 havi adagért?
212. grevesz3 (válaszként erre: 211. - Tuuli)
2022. jan. 5. 16:41

Szia!

Ne várd nagyon, bár ezt bevonzani nem lehet, mert vagy jön vagy nem jön. Nekem 3 hónapig semmi hascsikarásom nem volt, esetleg egy kis hamenésem, de azt egy előtte este bevett probiotikummal megoldottam sikeresen. Attól fogva jött meg a hasgörcs, amikor felemelte az adagomat 1,0 ra, de az is csak 2 heti adag után. Érdekes remélem, hogy ha nem megy akkor lesz azért más megoldás. Valamelyik kommentben olvastam hogy combba adva kedvezőbbek a mellékhatások, de erre még rákérdezek a dokinál. Üdv. sok sikert.

211. Tuuli (válaszként erre: 210. - Grevesz3)
2022. jan. 5. 15:08

Szia! Köszi hogy írtál. :)

Közben a dokim is írt, hogy a 0.25-ös tollból dupla adagosat kaptam, tehát mivel most emeltünk, szúrjak kétszer.

Megtettem, és várok a hascsikarásra. Remélem nem lesz, mert nagyon rosszul tolerálok mindenféle hasi "történést".

210. grevesz3 (válaszként erre: 206. - Tuuli)
2022. jan. 5. 14:44

Szia Tuuli!

Nálam a 0,25 ös tollat (ez a bevezető adag) 4 szer sikerült szurnom, jol fel kell huzni (teljesen, az a 0,25 ös adag) 1 hónapig azt használtam. Utána a kapott 0,5 os tollban is 4 szer sikerült szúrnom, egy pici mindig maradt benne 3 hónapig. (sajnáltam is).

Most 1.0 kéne szúrnom (HGA1C 7,2 miatt), de nem megy a hasgörcs, miatt. Olvasd el a korábbi beirásaimat. A lényeg az, hogy ha csak 0,25 re tudod állitani a tollatt, akkor az csak 0,25 os azért nem tudod nagyobb dózisra rábírni, de ha engedte a dokid, szurhatsz kétszer, amig el nem fogy a tartalma és aztán figyelj oda, hogy mit kapsz a gyógyszertárban. (piros a 0,5 ös doboza, kék a 1,0 doboza a szerkezet ugyan akkora). Én most az 1.0 fecskendőből 50 katt után szúrok 0,5 ös adagot.

üdv. Rgy

209. grevesz3 (válaszként erre: 184. - Chelsey)
2022. jan. 5. 14:33

Kedves Mindenki!

Azóta, amióta írtam az történt, hogy levelezve "cukros dokival" vissza kellett állnom a 0,5 re mert az emelt 0,6 is komoly hasgörcsöket okozott. Doki javaslatára 9 naponként és nem 7 naponta szúrok, de sajnos az aznapi vagy másnapi hasgörcs nem marad el. Egy cataflan segít elviselni és a követő napokban semmi mellékhatást nem tapasztalok, igy a karácsony és a szilveszter is panasz nélkül telt.

Ma ujra szúrtam 0,5 ot és az ebéd után néhány órával megint előjött a nem kívánt hasgörcs, majd széklet és azt követően hasmenés.

Meg fogom kérdezni a dokimat is, hogy el kell e viselnem, hisz a cukrom 6-7 között van és 4 kg t fogytam is. Mit gondoltok van más hasonló de mellékhatások nélküli megoldás is? Metformit-850 et szedek mellette étkezések közben. Van valami kisérleti megoldás, tudtok erről valamit?

208. Tuuli (válaszként erre: 207. - Zsn5)
2022. jan. 5. 11:19

Igen, tegnap írta az orvos hogy emeljem az adagot. Távkonzultációban vagyok.

Lehet hogy hibás volt a toll. Lehet hogy be sem adtam a 0.25 adagot. :O Ebben az esetben viszont durvák voltak a mellékhatások.

Írtam a dokinak, várom a választ.

207. Zsn5 (válaszként erre: 206. - Tuuli)
2022. jan. 4. 22:05

Hát ez jó kérdés, passzolom. 1 toll 4 alkalom. Tehát 4 hétig 0.25-öt kell szúrnod. Doki mondta, hogy most emeld?


Nekem 0.5mg-ot kell szúrnom, a 3. szurinál félálláson maradt a toll, de ugyanúgy el tudom tekerni 0.5-re. Na ezt most jól megmondtam :D Ahol van az az átlátszó rész a tollon a tű alatt, ott "félig" van, eddig "tele" volt. Holnap szúrok, majd kiderül mi történik.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook