Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


86. Tipàn Anita (válaszként erre: 82. - Ágota 3)
2021. márc. 23. 14:04

Kedves Ágota!

Én diéta nélkül 3 hónap alatt 6kg-t fogytam,ugylátszik ez teljesen más mindenkinél!

Nekem úgy elvette az étvágyamat,hogy alig tudok enni valamit!

85. Tipàn Anita (válaszként erre: 84. - Csaszyka)
2021. márc. 23. 14:01
Szia!Receptre az ára:10.800ft
2021. márc. 9. 19:54

Sziasztok nekem ma irta fel a doki.. kicsit parázok, félek a tűtől. :(

Illetve elég drága is...35.000 Ft ha jól tudom. Vagy ha receptre kapom akkor nem annyi az ára?Köszönöm a válaszokat

2021. márc. 5. 10:47
Jaj, kihagytam még valami fontosat az előző két válaszomból! A képzelet fontosságát. Voltak nehéz időszakok, akár hónapok is, amikor leállt a fogyás, és főképp ezekben az időkben, de folyamatosan is, nagyon sokat segített, hogy azok fényképét nézegettem, akiknek sikerült! És gyönyörű sztárokat is néztem a szebbnél szebb ruháikban, és ez tartotta bennem a lelket a nehezebb napokban, hetekben. És motivált, hogy ne adjam fel. Mert ha nekik sikerült, akkor nekem is fog.
82. Ágota 3 (válaszként erre: 80. - Horakulum)
2021. márc. 5. 10:00

Az előző válaszomból kimaradt,hogy a laborértékeim is teljesen rendbe jöttek. A magas vérnyomásom teljesen rendeződött, kb. 120/80 úgy átlagban.

És még az is kimaradt az előző válaszomból, hogy Ozempic-kel sem lehet megúszni a kemény diétát, de legalább fogy az ember.

Merthogy inzulinrezisztensként (és még Ozempic nélkül!) 1200 Kcal-t ettem/nap, hogy fogyjak, de két év alatt csak 3 kilót tudtam leadni, és max annyi történt még pozitívum, hogy legalább nem híztam így az 1200-zal.De azért ez keserves, semmi sikerélmény! És akkor ezt elpanaszoltam az orvosomnak, és akkor írta fel az Ozempicet. És ezzel is tartani kell a diétát, nagyon odafigyelni, hogy mit és mennyit eszem, és azért van kerti munka, időnként kisebb-nagyobb séták...

81. Ágota 3 (válaszként erre: 80. - Horakulum)
2021. márc. 5. 09:45

Kedves Horakulum!

Köszönöm. Nem annyira "szerencsésnek", mint inkább kitartónak és elszántnak mondanám magam.Tartottam az 1200, később az 1100, még később az 1000 Kcalt.

89 kiló voltam.Nagyon rossz laborértékekkel. Tudtam, hogy most már nem az esztétikum a kérdés, hanem az egészségem a tét. És én még magas hegyeket szeretnék megmászni a majd leendő unokáimmal is. Fitt és az életet szerető nagyi szeretnék lenni.

Hamarosan 56 éves leszek, ez nagyon fura, mert most, hogy lefogytam, olyan mintha 30 lennék - belső érzetileg, mozgásban, fürgeségben, olyan könnyed minden, hogy szinte repkedek a föld felett. A saját lányaim mondták, hogy 20 évvel fiatalabbnak nézek ki. Miattuk is fogytam, jó példát akarván mutatni, és kitartásomnak meg is lett az eredménye, mert az egyik lányom 7, a másik 18 kilótól szabadult meg eddig.Bizonyára erős motiváció nekik hogy látják az anyjukat egyre csinosabb és csinosabb ruhákban. És az érzetet, hogy jó nőnek lenni!

Most 50,7 kiló vagyok, szeretnék még 5 kilót fogyni. A 46 jó lesz, érzem. (162 cm magas vagyok.)

Még egyszer köszönöm a gratulációt.Én is érzek egy kis büszkeséget mostanában már magamban.

80. horakulum (válaszként erre: 79. - Ágota 3)
2021. márc. 4. 19:04
A-tya-ég! Gratulálok. Nagyon szerencsés vagy! Korodat megírnád még? És hogy milyen állapotban indultál neki?
2021. márc. 4. 11:39
Sziasztok, 38 kilót fogytam, semmi mellékhatással, másfél év alatt. Semmi kínlódás, semmi éhségérzet, nem futottam, tornáztam, csak az étkezésre figyeltem: semmi cukor, édesség, nasi, és lassan felszívódó szénhidrátos cuccokra álltam át. Valaha 48-50-es ruhákat hordtam, ma már S-eseket.
2021. febr. 25. 10:35
nem cukros....ez nem cukros gyógyszer...inzulinrezisztenseknek írják fel...és nem fogyasztó gyógyszer, de lehet fogyni tőle, hisz meg kell változtatni az étkezést és ahogy rendeződik az inzulinszinted, akkor fogysz.....
77. Roka81
2021. febr. 24. 11:54

Sziasztok

Akinek doki felirta az Ozempicet, hogy sikerult? Nekem mondta hogy tenyleg hatasos, ajanlja, de nem tudja felirni mert a BMI-m 30 alatt van es nincs kronikus betegsegem (magas vernyomas, magas cukor). Tobbeknel lattam, hogy irtatok, hogy ugy felirta a diabetologus, hogy nem cukros. Raadasul en maganrendelesen voltam.

76. horakulum (válaszként erre: 74. - Tipàn Anita)
2021. febr. 17. 19:59
Az alapbetegsegeidről, korodról, túlsúlyod mennyiségéről írnál?
75. horakulum (válaszként erre: 74. - Tipàn Anita)
2021. febr. 17. 19:58
Wow! Nagyon szerencsés vagy!
2021. febr. 17. 16:08
Sziasztok!!Én elszedtem 1 havi 0,25-t,most az első 50-esnél járok,semmi mellékhatása,az étvágyam csökkent,nem diétázom mellette,de igy is beindult a fogyás szépen lassan!!!5 hét alatt kb 4kg ment le!!
73. Donca (válaszként erre: 72. - Horakulum)
2021. febr. 17. 10:38
Egy vacak éjszaka után, alacsony vérnyomással, émelygéssel, hányingerrel ébredtem, szerencsére semmi dráma nem volt.
2021. febr. 16. 23:03

Én úgy tudom az ozempic elsősorban emésztőrendszeri mellékhatásokat okoz. Szóval ha lesz is mondjuk - úgymond- túladagolás miatti tüneted akkor az is csak olyasféle lehet, ami gondolom nem életveszélyes. Amúgy nincs a szernek betegtajekoztatoja? Hogy mit kell tenni ha az adagolást elszúrja vki? Tuti van. Olvasd el.


Amúgy ezek nyújtott hatásúak, nem? Szerintem nem lesz semmi súlyos gondod vagy panaszod. Jóéjt!

71. Donca
2021. febr. 16. 21:35

Sziasztok!

Segítsetek lécci! Mi van abban az esetben, ha hülye voltam, nem figyeltem.

Most adtam be a 2. adag Ozempic-et. Elszúrtam az adagot. 1mg-ost írtak fel, én meg nem figyeltem erre, és a 2. 1mg szúrtam be magamnak. Közben a 2. 0,25mg-ot kellett volna. Az első szúrás után hányingerem volt, émelygés. Más komolyabb semmi. Mennyire kell most paráznom? Reggel felhívom a dokit, de jó lenne, ha meg tudnátok kicsit nyugtatni. A végső cél a 4x 1mg lesz.

70. maridecember (válaszként erre: 69. - Horakulum)
2021. febr. 11. 08:20
Magán dokihoz járok, nem voltam és nem is vagyok diabéteszes, az inzulinszintem volt nagyon magas, az injekciót tb támogatással kapom éppen ezért
69. horakulum (válaszként erre: 68. - Maridecember)
2021. febr. 9. 12:46
De diabéteszes voltál már mikor a szurit kiírtak Neked? Amúgy TB alapú ellátás keretében kaptad vagy magandokinal jártál.
68. maridecember (válaszként erre: 66. - Horakulum)
2021. febr. 9. 12:33
69 éves vagyok....igyekszem vigyázni mit eszem és sokat mozgok....változott az életmódom sokat....figyelek arra, hogy elsősorban lassú felszívódású szénhidrátot egyek....azért időnként elcsábulok pl krumplira...nem kellene, de imádom....raktam fel fotót a múltról és a máról :) ....hát van különbség :)
2021. febr. 9. 09:15

Nem.


Bar attól is függ mit értesz inzulinos alatt. Azt aki már inzulinnal szúrja magát 2.tip.diabetesz miatt?

66. horakulum (válaszként erre: 65. - Maridecember)
2021. febr. 9. 09:14

Aztamindenit! Szép eredmény. Magyarul hiperinzulinémiás vagy és voltál ? A vercukrod meg optimális volt? Tehát nem diabéteszes állapotra kaptad a szurit?


A 30 kg fogyashoz életmódbeli változtatásokat is eszközöltél? Vagy úgymond magadtol fogytál. Ez 20 hónapot vett tehát igénybe? Életkorod elárulod?


Mellékhatásokat hogy viselted?


Furcsa hogy a fogyassal az inzulin szint nem rendeződött....eszel gyors felszívódású dolgokat?

2021. febr. 9. 06:41
Én 20 hónapja járok orvoshoz a magas inzulinszintem miatt, a pajzsmirigyem rendbe jött, fogytam 30 kg-t, még szúrom magamat ozempocceil és szedem a 2x 1000 merckformint, már nem a fogyás miatt, hanem az inzulin szintem miatt.....már unom, de egyszer abbahagytam 1 hónapig és az inzulin szintem nagyon rossz lett, tehát még szednem kell....de a 30 kg mínusz nagyon klassz, megváltozott az életem :)
2021. febr. 9. 06:36
Szerintem igen, és csak akkor ha a gyógyszer önmagában nem használ
2021. febr. 1. 21:47
A mellékhatáson kívül van pozitív eredmenye is a szernek nálad?
2021. febr. 1. 21:46

Szerintem azért reagálta ezt a doki, mert ez nincs felsorolva a mellékhatások között. De ettől még egyéni mellekhatas lehet.

Szerintem ezek az új gyógyszerek részben még mindig kísérleti fázisban vannak... A mellékhatások tuti bejelenthetőek valahol.

2021. jan. 30. 17:55
Sziasztok! Közel 9 hónapja használom az Ozenpicet! 1 mg-os az adagom már kb 6 hónapja. Minden kedden kell beadom. A hétvége felé péntek szombat körül többszöri olyan érzés kap el mindha égnék belülről, lázat mérek általában 36.8- 27.1 közöttig megy fel. Olyan mindha belül felgyújtottak volna. Tapasztalt valaki más is ilyent. Rendszeresen csak hétvége felé, amellett a gyomrom olyan mintha beton lenne benne. Sokkal kevesebbet eszem, és a legnagyobb baj hogy sokkal kevesebbet iszom is folyadékot. Mondtam az orvosomnak ezt az égető érzést de azt mondja ettől nem lehet. Akkor miért rá 3-4 napra se előtte se utána.
60. horakulum (válaszként erre: 59. - Tipàn Anita)
2021. jan. 20. 18:56
Várunk vissza majd a tapasztalatokkal!
59. Tipàn Anita (válaszként erre: 56. - Horakulum)
2021. jan. 20. 17:36
Szia!Nekem inzulinrezisztenciám van,magas a cukrom,eddig Meforált kaptam,közel 1 évig szedtem,de nem ért semmit,pedig napi 3×1,5 szemet szedtem!Társul hozzá pajzsmirigyalulműködés és magasvérnyomás is!Én 5 napja adtam be az első adagot,eddig semmi mellékhatása nem volt!
2021. jan. 20. 17:33

Sziasztok!

Én 5 napja adtam be az elsőt,0,25-t,semmi mellékhatás nem volt eddig!

Nekem is a fogyás a cél,160cm vagyok,és 74kg,15 kg-t kellene fogynom!

57. Tulipánfestő (válaszként erre: 55. - Valcsi3)
2021. jan. 19. 19:13
Szia! 0,25-tel kezdve fokozatosan áttérve a 0,5-re nem okoz ekkora gondot... Sajnos, hozzá kell szokni. Én vettem Acida savlekötőt, meg Renniet, nekem segített. Csütörtökön már 1 mg-os adagom jön...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook