Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


176. Rea23
2021. nov. 29. 09:26
Sziasztok! október 26-án kaptam meg az első szurimat. A férjemtől. :) Segített beadni. Nem fájt, alig éreztem valamit! Kiírta még az Ozempic injekció mellé az orvosom a XIGDUO 5 mg/1000 mg filmtablettát is. Ma hétfő van és már 2 kg lement. Persze azért, mert hasmenésem volt tegnap egész nap. Most meg émelygek. Kajára gondolni sem tudok. Remélem, hogy elmúlnak majd ezek a tünetek. Éhgyomri cukrom 10-13 mmol/l volt eddig, valamint már kétszer is felszaladt 24 mmol/l-re is, amit észrevettem. Ezért vágtam bele. Valamint 103 kg-ról indulok, amit már egy jó ideje tartok. :( Előzmény: terhesség alatt 35 kg-os hízás, amit jóformán soha nem tudtam leadni. 10-15 kg lement néha-néha, de aztán visszajött. A lányom most 35 éves......
175. horakulum (válaszként erre: 174. - Maridecember)
2021. nov. 27. 13:18
Mit jelent az, hogy érted hogy belülről a mutatók nem jók...mire gondolsz?
174. maridecember (válaszként erre: 171. - Horakulum)
2021. nov. 27. 08:29
Hát én nem tudom.....fogalmam sincs....decemberben megyek az orvoshoz.....az inzulin leletem jó...illetve a Homa indexem tökéletes....de belülről a mutatók egyáltalán nem jók
173. Chelsey
2021. nov. 21. 11:26
De ha felírták IR-re, akkor miért nem kapod rá a támogatást? Magánrendelésen írták fel?
2021. nov. 21. 11:15
Na ennek én is örülnék. :)
171. horakulum (válaszként erre: 170. - Maridecember)
2021. nov. 11. 23:38

Hat ez nem jó...és az a gond hogy az ozempic esetén ez nem egyedi probléma a használók között...😔


Szerintem a hasnyálmirigy ellustul, elpihen, hisz heteken hónapokon át fokozott munkára van kényszerítve de közben mi van a sejtek inzulin érzékenységevel? Arra nem hat...?

170. maridecember (válaszként erre: 142. - Horakulum)
2021. nov. 11. 18:27
Ne haragudj, hogy ilyen sokára válaszolok. Igen, abba hagytam, híztam is 4 kg-ot.....most újra szúrom magamat, a 4 kg lement.....többet nem is kellene fogynom.....egyelőre fogalmam sincs hogyan tovább.....decemberre van időpontom az orvoshoz.....hát majd elválik...
169. horakulum (válaszként erre: 168. - Qqcs)
2021. nov. 6. 15:42
Valószínűleg azért nem válaszol senki mert nem vagyunk orvosok és nem ismerjük a felirasi jogköröket...
168. qqcs (válaszként erre: 155. - Bjrozsa)
2021. nov. 6. 08:08
Na erre senki nem válaszol??? Pedig engem is nagyon érdekelne!!!!!
167. Chelsey (válaszként erre: 166. - Lacc36)
2021. nov. 3. 16:07
Semmi gond, reméljük megtalálod a megfelelő megoldást! Szerintem nem bántódott itt meg senki, de ha máskor nem kapsz választ egy fórumon, érdemes egy picit "kérdezősködni" és akkor hamarabb kiderül, hogy mi a helyzet :)
166. lacc36
2021. nov. 3. 16:01
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, nekem ez már nagyon nagy segítség volt! Elnézést ha érdekesen fogalmaztam az utolsó hozzászólásomnál, elég elkeserítő ez a helyzet senkit nem akartam megbántani. Mindenkinek tiszta szívemből jót kívánok és még egyszer köszönöm!!!
165. spkrindurka (válaszként erre: 122. - Cicanilla)
2021. nov. 2. 18:48

Szia Cicanilla!

Van fejlemény azóta?

164. lizi50 (válaszként erre: 163. - Horakulum)
2021. okt. 18. 19:46
Köszi!🙏
163. horakulum (válaszként erre: 161. - Lizi50)
2021. okt. 15. 09:30

A leírásban minden benne van.


Ja, és hűtőben tárold. Nekünk nem hívták fel rá a figyelmünket a patikában, de rá van írva a dobozára vastag betűkkel.


Ma tettem be, egy hét után... :S


De végül is, max 30°C-on, így szól az alapszabály.


Ne izgulj, menni fog!


De egy héten egyszer csak egy 0,25-ös adag, nehogy az egész tárat magadba engedd. :)


Facen van csoport, keress rá az ozempicre, ott is lehet tanácsot, segítséget kérni.

162. Chelsey (válaszként erre: 161. - Lizi50)
2021. okt. 14. 11:09
Görgess le, ott láthatod, hogy mi van a csomagban: [link]
161. lizi50 (válaszként erre: 160. - Chelsey)
2021. okt. 14. 10:24
Igen de az adagot nekem kell beállitani és még nem bontottam ki a tollat, az első adagom 0.25. Majd ebéd után adom be és annyira gyesza vagyok😨izgulok!!
160. Chelsey (válaszként erre: 159. - Lizi50)
2021. okt. 14. 10:07
Ezek előre töltött tollakban vannak.
159. lizi50 (válaszként erre: 157. - Horakulum)
2021. okt. 14. 09:54
Én ma kezdem 0.25-el.Van ilyen beosztás is a tollon?
158. Chelsey (válaszként erre: 157. - Horakulum)
2021. okt. 12. 18:57
A legjobbakat neki!
157. horakulum (válaszként erre: 156. - Vezo)
2021. okt. 12. 18:49
Elkezdte szurni a Férjem is, szóval...bizakodjunk hogy neki is sokat segít.
156. vezo (válaszként erre: 153. - Horakulum)
2021. okt. 3. 03:07

Volt egy gyulladásom, és az amúgy is viszonylag magas cukrom megugrott miatta majdnem 20mmol/L-re. Ekkor a Meforal mellé a háziorvos felírta a Diaprellt. A Diaprellt a háziorvos magától felírhatja (a Meforalt is). Ekkor elküldött diabetológiára (már korábban is, többször is, csak nem mentem, de itt én is megijedtem). A diabetológiára 4 hónap múlva jutottam el, és addig szedtem a Diaprellt. Ott több gyógyszer-lehetőséget is vázolt a szakorvos, de a neveikre nem emlékszem. Az Ozempicet, és egy másikat ajánlott különösen, aminek nem emlékszem a nevére. A másik viszont húgyúti gyulladáshoz vezethet, mert a vesén keresztül csinál valamit, ha jól értettem, és pont olyan természetű volt a 4 hónappal azelőtti gyulladásom, valamint a másiknak inkább hízásra hajlamosító hatása van, így az Ozempicben maradtunk. Az Ozempicet fokozatosan vezettük be: 0.25, 0.5, 1mg. Havonta volt a váltás. Amikor az 1mg-hoz eljutottam, jobbak lettek az eredményeim és a Diaprellt így elhagyhattam.

Nem éreztem, hogy valamelyik rossz közérzeti hatás az Ozempictől lett volna, de voltak és még vannak olyan tüneteim, amiket szívesen elhagynék. Pl. van egy belső vibrálás, de valószínűleg az a kevés alvástól, stressztől van. Olyan székrekedésem sem volt, hogy megőrültem volna tőle, ami volt enyhébb, azon a Hunyadi víz segített. Az étvégyam csökkent, talán ezt írtam korábban is, de enélkül nem ment volna a fogyás.

A Meforal, amióta szedtem, folyamatosan lágy székletet eredményezett, de a máj eredményeim alapján nyugodtan szedhettem a maximális 3x1000mg adagot. És ahogy lentebb is mondtam, idővel azt is csökkenthettem napi 2000mg-ra, és most egy ideje jónak mondható az emésztésem. Viszont ehhez hozzájárul a jobb és mennyiségre kevesebb étkezés, valamint a napi rendszeres mozgás is.

Sztem 47 évesen én már nem vagyok annyira fiatal. Az Ozempic fokozatos bevezetése pont azt a célt szolgálja, hogy meg lehessen nézni, milyen hatással van a páciensre.

Inzulin szintet most fognak nézni egy hónap múlva. A változás a Hb1Ac szintben mutatkozott meg egyelőre, remélem, a következő mérésen még lejjebb megy.

155. bjrozsa
2021. szept. 27. 21:44
Tudja valaki hogy hányas HbA1c-nél írják fel az Ozenpicket???
154. horakulum (válaszként erre: 153. - Horakulum)
2021. szept. 16. 13:28

Bocsánat, sok az elütés. Javítom:


"Elmondta, elmagyarázta ezt a Neked a doki..."

153. horakulum (válaszként erre: 152. - Vezo)
2021. szept. 16. 13:27

Mond Vezo,


a Diaprellt ki írta ki Neked? Mert ugye korábban azt írtad, hogy a cél az volt, hogy azt a diabetológián elagyassák Veled, mert kártékony. Ki adta és miért pont azt?


Tehát volt a met, utána jött a Diaprell, majd a diabon a az Ozempic. Az is érdekel, miért pont az Ozempic. Elmondta, elmagyarázta ezt a Neked, hogy miért ez? Nem volt közte másik injekció? Byetta, Victoza, Trulicity, vagy Saxenda? Miért éppen az Ozempic, ezt tudod?


Utóbbi tehát Neked néha székrekedést okoz, jól értem? ezt oldod meg Hunyadi vízzel. A metformint pedig hasmenést okozott.


Az első adag Ozempic után nem küszködtél erős mellékhatásokkal? Lásd hányinger, hányás, enni képtelenség, reflux, stb?


Féltem tőle a férjemet... :( De persze az emelkedett cukor sem jó. Csak nem értem, miért nem próbálkoznak előbb szájon át szedett antibiotikummal. Kicsit olyan érzésem, Isten bocsássa meg nekem a feltételezésemet, hogy Ti fiatal diab.-es férfiak megfelelő kísérleti alyanok vagytok ezeknek az új gyógyszereknek a további kitapasztalásához. Gondolok itt arra, hogy ugye ezek mind fokozott felügyelet allatt álló szerek, amiről várják a mellékhatás bejelentéseket. És bár engedélyeztetve vannak, de még mindig fokozott felüygeletre szorulnak és a legtöbb tapasztalatot a nagy számú alkalmazásból kapják meg, és mivel Ti fiatal férfiak vagytok, így talán Nálatok kisebb eséllyel okoz súlyos, vagy vissza nem fordítható mellékhatást, tehát jó alanyai vagytok egy "kísérletnek", vagy legalább is a további feltérképezésnek.

Ez nem egy összeesküvés elmélet részemről, hanem egy feltételezés, mert a gyártó érdekét ez szolgálná.


Tovább kérdezném még, hogy most is szúrod-e még, illetve küzdesz-e mellékhatásokkal, néztek-e inzulin szintet Neked a kezelés alatt, ill. álatalános labort, az mutatott-e elváltozást.

Írod, hogy a káliumod lecsökkent. Korábban nem fogyasztottál ennyi folyadékot?


Alapvetően hálás vagy a gyógyszerért, tehát Neked érdemben segített, lényegi állapotjavulást értél el?


Köszönök előre is minden választ.

152. vezo (válaszként erre: 148. - Horakulum)
2021. szept. 16. 00:47
Szerintem cukornál nagyon sokféle út van akkor is, ha javul az ember. Biztos vagyok benne, hogy az egy folyamat, amíg elkezd valaki egyensúlyba kerülni az evéssel, alvással, napi ritmussal, kondícióval, cukor értékekkel, egyéb kapcsolódó nyavalyákkal. Azzal, hogy elkezdtem rendszeresen sportolni, a kondíciómat jobbnak érzem, de nem tudom olyan könnyedén felemelni ugyanazt a súlyt, amit korábban. Régebben a kövérségemmel együtt is nagyon erős voltam fizikai értelemben, most nem vagyok az. Az erős versenysportokban is vannak súlycsoportok. Én most vagy 5 súlycsoporttal lejjebb kerültem.
151. Chelsey (válaszként erre: 150. - Horakulum)
2021. szept. 15. 13:06
Nem feltétlenül, mert ahogy mondod 30 kiló pluszt vinni hosszú távon megterhelő a szervezetnek. Sokkal jobban fogja magát érezni, ha ezt a 30 kilót sikerül lefogyni és utána megfelelő étrenddel valamint jól felépített edzésekkel visszaépít 2-3 kiló izmot (fokozatos terheléssel, amire korábban gondolni se tudott volna 30 kilóval nehezebben az illető).
150. horakulum (válaszként erre: 149. - Chelsey)
2021. szept. 15. 10:03
Pontosan ez az amitől tartok...mert az ozempic miatti hanyingertol sokszor enni sem tudnak vagy alaesznek az alapanyagcserejuknek, nem visznek be elég fehérjét. Az ilyen fogyásnak több a kara mint a haszna.
149. Chelsey (válaszként erre: 148. - Horakulum)
2021. szept. 15. 09:27
Ha az izomzatából többet fogyott az ideálisnál, akkor még a normális, mindennapi tevékenység mellett is érezheti gyengének, fáradékonynak magát.
148. horakulum (válaszként erre: 147. - Vezo)
2021. szept. 15. 01:06
Ez akkor is fura számomra, mert egy túlsúlyt nem cipelő ember teherbírása nagyobb, energikusabb, fittebb, jobban terhelhető. A fogyás milyensége (miből mennyit, mennyi idő alatt és milyen áron....) a nem mindegy és ez az, ami egy kicsit aggaszt ezzel a "cuccal" kapcsolatban...
147. vezo (válaszként erre: 143. - Horakulum)
2021. szept. 14. 23:34
Megterhelő sokat fogyni. Teljesen természetes, hogy mondjuk 30kg ledobása után valaki fáradékony lesz. Az ember nem ugyanaz ilyenkor, mint aki korábban volt, hanem átalakul. Egyszerűen nem bírom olyan könnyedén leemelni a boltban a hatos pakk ásványvizet a magasabb polcokról, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook