Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
206. Tuuli
2022. jan. 4. 09:33

Most már csak egyet nem értek.

Egy tollat kaptam négy tűvel. 0.25-öt szúrtam négyszer, de még félig tele a toll.

Oké, akkor az utolsó tűt nem dobom el, azzal szúrok tovább.

Ma kéne emelni 0.5-re, de a tollat csak 0.25-re tudom állítani.

Akkor szúrjak kétszer?

Nálatok hogy volt?

205. Chelsey (válaszként erre: 204. - Tuuli)
2022. jan. 3. 17:19
A franc se tudja, de azért ha folyamatosan zsírégető tartományban volt a pulzusod komolyabb izommunka nélkül is, az nem biztos, hogy veszélytelen lett volna hosszú távon. Bízzunk benne, hogy ez most működik!
204. Tuuli (válaszként erre: 202. - Chelsey)
2022. jan. 3. 16:34
Lehet azért működött a Saxenda, mert a fogselymezést kardió edzésnek érzékelte a szervezetem! :)
203. Tuuli (válaszként erre: 201. - Zsn5)
2022. jan. 3. 16:33

Szia! Igen, egyelőre 0.25, holnap emelek 0.5-re.

A napjaim nekem is változatosak, hol alig eszem, hol magamra rántom a hűtőt, de ugyanez volt a Saxendával is.

Nagyon izgulok, remélem nem lesz cifraf*sás, sem dugulás. :) Sem 145 pulzussal fogselymezés. Úgy irigylem azokat, akik nem küzdenek a mellékhatásokkal.

202. Chelsey (válaszként erre: 200. - Tuuli)
2022. jan. 3. 13:25

A fogselymezés komoly fizika megterhelés! :-D

Viccet félretéve, tényleg nem lehet azt hosszú távon csinálni, hogy egy gyorsabb mozdulat vagy két hajolás miatt fél napig rosszul legyél. Komolyabb következményről nem is beszélve.

201. Zsn5 (válaszként erre: 198. - Tuuli)
2022. jan. 3. 08:31

Szia Tuuli,


Most 0.25ös adagon vagy?

Nem tudom, annyira én sem értek hozzá, ezen a héten szúrom a 4. adagot, aztán elfogyott. Orvoshoz meg csak 18án megyek, 1 hét ki fog maradni.


Érdekesség, h az első adagot a doki adta be, baromi hányingerem volt, étvágyam nulla, amikor magamnak adtam be, kb semmi mellékhatása nem volt és az elsőhöz képest az étvágyam is jó volt. Úgyhogy passz. Én 0.5mg adagon vagyok.

200. Tuuli (válaszként erre: 199. - Chelsey)
2021. dec. 31. 10:56

A mellékhatását nem bírtam. Nagyon lenyomta a vérnyomásom, és magas pulzust okozott. Ez ájulás érzéssel párosult.

Képes voltam 145-ös pulzussal fogselymezni.

Fel kellett adnom az aktív életmódot, mert ha felment 190-re már nagyon rosszul voltam, és órákba tellett, mire normalizálódott.

199. Chelsey (válaszként erre: 198. - Tuuli)
2021. dec. 31. 10:30
De miért kellett abbahagynod a Saxendát, ha működött? Túl kicsi a súlyod?
198. Tuuli (válaszként erre: 197. - Zsn5)
2021. dec. 31. 09:51

Egyáltalán nem veszi el az étvágyamat. De valamit csinál. Elmondom a tegnapi napomat.

Reggel ettem rántottát, majd tekertem egy órát. Ebéd egy szelet sült hús, két uborka. Egész délután teltségérzés, kaja eszembe se jutott.

Este volt egy utam, és hazafelé a nonstop boltban rám kacsintott egy tálca teasütemény, az a békebeli porcukros-lekváros. Velem jött, és az utolsó morzsáig megettem. :(

Saxendával meg se láttam az édességet.

Szóval valamit csinál az Ozempic, de több önuralom kell hozzá, és az nekem nincs, úgy tűnik.

Bízom benne, hogy az adagemelés után jobb lesz.

197. Zsn5 (válaszként erre: 196. - Tuuli)
2021. dec. 30. 10:32

Azért a 2-3ora spinning sztem nagyon jó. De persze ezt te érzed, én semmit nem mozgom, szintén itthon ülök..


Az ozempic nem veszi el az étvágyad? :O Mondjuk nekem se konkrétan az étvágyam veszi el, hanem amit eszek azzal sokkal tovább kihúzom és nem kívánok mást enni.

Eddig én sem nagyon figyeltem oda, h mit eszek, de úgy gondolom ha "gyorsan" szeretnék fogyni, akkor tennem kell valamit nekem is, ne csak az injekciótól várjam a csodát.

Én inkább a bőrömön érzem, h olyan lazább, vagy nem tudom hogy mondjam. Hasam eddig is lógott, de olyan plöttyedt minden. Viszont a szűkebb ruháimon nem érzem, h kényelmesebb lenne, úgyhogy lehet csak bebeszélem magamnak :D

196. Tuuli (válaszként erre: 195. - Zsn5)
2021. dec. 30. 10:02

Azért az egy kiló fogyás az nem rossz. :)

Nálam a sport biztosan semmit sem számít. Mivel egész nap itthon vagyok, jó ha 1200 lépést megteszek a lakásban az okosóra szerint. Ugye a minimum 10.000 lenne. A spinninggel csak ezt kompenzálom. Legyen valami, amitől kicsit szaporábban lélegzem, és hogy ne golyózzak be teljesen.

Az étkezésemet nem igazán kontrolláltam az ünnepek alatt, de előtte sem. Mert a Saxendával nem kellett odafigyelni, mert egyszerűen nem kívántam semmit, és mindezt úgy, hogy nem volt semmilyen hasi panaszom.

Az Ozempic viszont a mellékhatáson kívül nem csinál semmit. De bízom benne, hogy az adagemelés ezt helyre hozza.

195. Zsn5 (válaszként erre: 193. - Tuuli)
2021. dec. 30. 08:57

Hasonló a helyzet nálam is. Mérleg szerint 1 kilót ha fogytam. Nekem ez lesz a 3.hetem.

Eleinte nekem is hányinger és hasmenés, majd 2 naponta szülés. Az étvágyamat szépen elvette, ill. kevesebb étellel is jól laktam. De hát itt voltak az ünnepek, sok volt a szénhidrát.. én csak erre tudok gondolni, úgyhogy mostantól jobban odafigyelek miket eszek.


Te miket eszel?

Centiben mérted magad? Mivel sportolsz is, lehet ezért nincs kilóban érdemi változás.

Annó nekem azt mondta az edzőm, ilyenkor a zsír megy, helyére izom jön, így a mérleg nem mérvadó.

194. Zsn5 (válaszként erre: 192. - Horakulum)
2021. dec. 30. 08:45

Köszönöm a válaszod.


Igen a doki hasba adta az első adagot, többit már magam adom. Múlt héten adtam be magamnak először, akkor már nem jelentkezett hányinger. Tegnap este adtam be a harmadik adagot, kíváncsi leszek most lesz e mellékhatás.


Érdekesség: keddenként kell szúrnom, most kedden elfelejtettem, tegnap este (szerda) mondom a férjemnek olyan gyanús, h ma olyan ehetnékem volt. Kérdezi beadtam e. Jajj mondom basszus elfelejtettem.

Durva, ha 1 kimarad, akkor minden olyan, mint azelőtt. Így ha abbahagyom ugyanúgy visszatér az étvágyam, aztán ugyanúgy visszahízok... 🤷‍♀️

193. Tuuli
2021. dec. 29. 18:53

Üdv mindenkinek!

4. hete használom az Ozempicet, és egy grammot sem fogytam. Mellékhatása volt, eleinte hasmenés, hányinger, mostanság pedig két naponta van csak széklet.

Saxendával már fogytam tíz kilót két hónap alatt,csak nem bírtam tovább használni, ezért váltottunk a dokival az Ozempicre.

Mi lehet az oka, hogy nem fogyok ettől? Sőt, mintha híztam is volna. :( Szerintetek adagemelésnél beindul? 75-77 kiló vagyok és 49 éves, nőszemély. 67 kiló lenne az ideális.

Sajnos home office-ban vagyok, így a napi aktivitásom annyi, hogy az asztaltól elsétálok a kanapéig. Napi tíz órákat dolgozom, ülök a laptop előtt.

Sport: heti két vagy három óra spinning itthon. Tudom hogy ez lófütty, de jövő héttől visszamerészkedek az edzőterembe, csoportos edzésekre.

192. horakulum (válaszként erre: 188. - Zsn5)
2021. dec. 28. 14:42

A mellekhatasok eleg kitartoak de tobbnyire a beadast koveto 24 oraval jelentkeznek először. Egyeni hogy kinek mennyi ideig marad meg. Dozisemeles is elohozza.

Hasba adta a dokid?


Combba szúrva kevesebb a mellekhatas.

2021. dec. 17. 14:56

Sziasztok!


4. hete oltom magamat a Ozempic-el (0,25), most kell majd emelnem 0,5-re.

9,6 kg fogytam már ennyi idő alatt. A cukrom 13-ról 6,2-7-re csökkent egy hónap alatt, Meforalt szedek még.

Meddig lehet használni az Ozempic-et (időben)? Mert sajnos bőven van mitől megszabadulnom kilóban.

190. Zsn5 (válaszként erre: 189. - Chelsey)
2021. dec. 17. 08:38
Köszönöm a válaszod:)
189. Chelsey (válaszként erre: 188. - Zsn5)
2021. dec. 16. 14:43

A vércukrod normális tartományban van (valahol kb 4 és 6 mmol/l közé kell esnie).

A nem kívánt mellékhatásokról, majd beszámolnak a többiek, de gondolom, hogy nagyon egyéni, kinél mennyire erősek ezek és meddig tartanak.

188. Zsn5
2021. dec. 16. 13:58

Sziasztok!


Örülök, h rátaláltam erre a fórumra!


E hét kedden voltam belgyógyász-gasztroenterológusnál, mert 3 hónapja gyomoroanaszaim vannak. Szó szót követett és ajánlotta az Ozempicet, hogy majd ettől lefogyok. 31 éves nő vagyok, 125kg. Nincs cukorbetegségen. Csak terhességi cukrom volt.


Kedden délután ő beadta nekem az első adagot - 0.5 -ös adagot, mondta szúrjam magam hetente és 4 hét múlva találkozunk és állítunk az adagon. Na szerda este óta (24óra múlva) én olyan xarul vagyok. Hányingerem van, azt mondta ez lesz. Hajnalban begörcsölt a hasam, végül csak reggel lett produktum az is csak 1x. Semmi étvágyam, rosszul vagyok ha csak ételre gondolok, de tudom valamit ennem kell. Gyengének érzem magam, fáradtnak. Gondolom azért is, mert alig eszek valamit.


Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy ti mennyi ideig tapasztaltátok ezeket a mellékhatásokat? Reggelhez képest már jobban érzem magam, de nem vagyok az igazi. Most már minden nap így lesz, amíg kezelem magam ezzel a szerrel? Vagy egy idő után elmúlnak ezek a rosszullétek?


Írtam, h nem vagyok cukros, kora reggel azért megmértem, 4.8 volt. Ez nem kevés?


Szép napot mindenkinek!

187. Chelsey (válaszként erre: 186. - Rea23)
2021. dec. 8. 10:48
Gratulálok a -4 kilóhoz, mert az is nagyon sokat jelent! Lehet, hogy nem egyből csökken a cukrod. Mindenképpen beszélgess erről a dokiddal! Tartod rendesen a szénhidrátlimitedet, napi 4-6 alkalommal eszel? Ugye kiszedted az összes olyan ételt az étrendedből, ami finomított cukrot és lisztet tartalmaz?
186. Rea23 (válaszként erre: 176. - Rea23)
2021. dec. 8. 09:37
Kedves Chelsey köszönöm szépen! Azóta már -4 kg-nál tartok, viszont a cukrom még mindig 10-12 mmol/l. Nagyon aggaszt, hogy nem megy le. :(
185. grevesz3 (válaszként erre: 184. - Chelsey)
2021. dec. 7. 09:32

Pont erre gondoltam, mert éjjel kínlódva ezt a fórumot olvastam és innen támadt az ötletem, hogy ez lehet az ok.

Most megerősített benne a szakorvosi vélemény.

Annak irtam meg főleg, aki hasonlo cipőben jár.

Az érdekes az hogy csak a 2. emelt adag után (az 2 hét) jött elő a probléma 0,5 ost több hónapja szúrtam, max kisebb hasmenés tünettel. A sulyom és a vércukorszintem is egyébként jelentősen csökkent az emelt adagtól. Na majd fokozatosan visszaállok 0,75 szintre.

Üdv. mindenkinek Rgy

184. Chelsey (válaszként erre: 183. - Grevesz3)
2021. dec. 7. 09:12
Szuper! Mégiscsak megnyugtatóbb, ha a kezelőorvosod ötletel. De az is jó, hogy leírtad, mert ha mások is tapasztalnak valami hasonlót, a tapasztalataidat olvasva nem fognak annyira aggódni, mert valószínűleg nekik is csak a hirtelen emelt dózis okozza a tüneteket és a fokozatosság lehet a megoldás :)
183. grevesz3 (válaszként erre: 182. - Grevesz3)
2021. dec. 6. 20:17

A problémám megoldódott, azzal, hogy a dokim válaszolt arra a kérdésemre, hogy a megemelt adag okozhatja e a nagyon intenziv hasgörcsöt. Az volt a javaslata, hogy az 1.0 helyett 0.5 ot, majd emelve 0,75 re az adagot, próbáljam megoldani a dolgot. Ezt csak közzé tettem, hogy akinek hasonló gondja van, az is tudja.

Üdv. Rgy

182. grevesz3 (válaszként erre: 181. - Chelsey)
2021. dec. 6. 13:32

Természetesen, nem bántódtam meg, én is ugy gondolom, hogy a dietetikussal kell ezt megvitatnom.

Amugy a kórelőzmények fontosak, abban igazad van.

Sajnos 3 eres bypasszos férfi vagyok, nem tartom kizártnak, hogy nem jó helyen kapizsgálok a "diagnózist" illetően.

Üdv. Rgy

181. Chelsey (válaszként erre: 180. - Grevesz3)
2021. dec. 6. 13:28

Remélem, nem bántódtál meg, de még ha endokrinológus-belgyógyász szakvizsgái lennének itt bárkinek, akkor sem adhat felelősségteljes tanácsot téged és a kórelőzményeket nem ismerve.

Bízom benne, hogy sikerül mihamarabb jól beállítani az adagodat és látványos eredményt érsz el, kitartás! :)

180. grevesz3 (válaszként erre: 179. - Chelsey)
2021. dec. 6. 10:54

Köszi, írtam neki és mivel vasárnap nem kaptam érthető okokból választ a mai adagot 0,5 re csökkentettem és diétázom mint az állat.

Köszi a választ.

Üdv. Rgy

179. Chelsey (válaszként erre: 178. - Grevesz3)
2021. dec. 5. 10:42
Szerintem holnap hívd fel a kezelőorvosodat, mert nem hiszem, hogy olvasná ezt a fórumot :)
2021. dec. 5. 10:09

Kedves Osempic fogyasztók!

7,3 as cukromra (sokalta) megemelte a 0.5 ös adagot a dokim 1.0 ra.

2 t már szúrtam (az két hét) és el is kezdtem fogyni, viszont nem tudom eldönteni, hogy a tegnap esti, éjjeli nagyon komony hasgörcsöm, majd hasmenésem lehet e az emelt adagtól, vagy csak elrontottam a gyomrom (amit mindannyian hiszünk örökké). Mia véleményetek, csökkentsem e vissza 0,5 re (épp még van maradék) vagy ha 2 szuri után semmi tünetem nem volt, akkor szurjam a 1.0 adagot bátran?

Üdv. Rgy

177. Chelsey (válaszként erre: 176. - Rea23)
2021. nov. 29. 09:58
Huh, az a cukor nagyon komoly! Sok kitartást és sikert neked a kúrához!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook