Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Mirzaten nevű gyógyszer csak azért hízlal mert étvágynövelő vagy van valami hatóanyaga ami magától hízlal akkor is ha nem eszek többet? fórum

A Mirzaten nevű gyógyszer csak azért hízlal mert étvágynövelő vagy van valami hatóanyaga ami magától hízlal akkor is ha nem eszek többet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 26. 18:41
Lelassítja az anyagcserét.Mindegyik
31. Lella
2012. máj. 26. 17:20
Mindegyik? Törvényszerűen? De akkor most nem csak azért mert sokat eszek tőle? Ha nem eszek többet akkor is? Konkrétan melyik hatóanyag és hogy fejti ki ezt a hatást?
2012. máj. 26. 17:15
Az összes antidepresszáns hízlal, sajnos. pusz.
29. Lella
2012. máj. 26. 16:03

de most akkor csak az étvágy miatt okoz hízást vagy azért mert van benne valami ami hízlal? vagy leköti a legapróbb tápanyagot is és így tökmindegy mit eszek, hízlal? vagy mi? nem, nem éheztem még, nem vagyok anorexiás. azért járok pszichológushoz mert depressziós vagyok. gondolom a kórházban belémnyomnák, szóval mindegy. tudom hogy a koplalás káros, és egyáltalán nincs hozzá kedvem, és mihelyst a gyógyszert nem kell szednem, abbahagyom, de most ha ez az ára hogy ne legyek dupla vagy triplaennyi kiló egy sz*r gyógyszer miatt akkor ez az ára.

de most akkor azt mondod hogy tökmindegy mit csinálok hízok?? hát az szép, akkor tényleg nem veszem be, inkább megdöglök minthogy hízzak.

28. Morren (válaszként erre: 25. - Lella)
2012. máj. 26. 15:53
Na akkor végül is miért vittek a szüleid pszichiáterhez? Gondolom, kórházba kerülni nem szeretnél, úgyhogy jobb lesz, ha beszeded szépen a gyógyszert. Nyugi, ha nem eszel, akkor nem fogsz attól sem hízni, bár nehéz lesz farkasétvágy mellett nem enni. De gondolom ezen a téren már profi vagy:-)
2012. máj. 26. 15:52
Ja,,,, most bunkó leszek, mivel priviben írtam neked: gyógyszerész szerint igen, hízást okoz, tökmindegy mikor veszed be. Másrészt, ha koplalsz sokkal nagyobb kárt okozol magadnak mintha átváltanál egy kiegyensúlyozottabb étrendre ( ha pénzügyileg lehet), amiben a fejlődő szervezeted számára kellő ásványi anyagok és vitaminok is benne foglaltatnak, Tudom, nem egyszerű a folyamat, más eü. problémád van -e? (nekem volt, gyakorlatilag alig tudtam olyat enni, ami használ, de megtaláltam ami kell)
26. Lella
2012. máj. 26. 15:07

de amúgy ahogy mondtam, ez konkrétan úgy van, hogy:

este veszem be, és egy felet. ja és csak két hétig. ja és ha kell akkor koplalok addig. így ilyen módon is hízok?

25. Lella
2012. máj. 26. 15:03
a csontozatom szerintem elég könnyű, habár nem tudom. azért szeretnék annyi lenni, mert az a szép. szerintem. és más véleményére nem adok (akkor se ha jó, akkor se ha rossz). senki nem lát engem kórosan soványnak, az orvost egyszerűen nem érdeklik az ilyen mellékhatások, gondolom. anyámat meg főleg nem. akkor is visszafogyok ha nem koplalok? habár én még egy fél óráig sem akarok kövér lenni szóval.. majd úgy teszek mintha lenyelném aztán meg ha nem néznek kiköpöm. úgy nem jöhetnek rá ugye? azért vizsgálatot biztos nem csinálnak az orvosok hogy bevettem-e..
2012. máj. 26. 14:40
Mennyi centihez, és főleg milyen csontozathoz nem vagy te 45 kg? Egyáltalán miért akarsz annyi lenni?Nem izélgetlek, csak konkrétan kíváncsi vagyok....
23. Morren (válaszként erre: 22. - Lella)
2012. máj. 26. 14:34

Értem. Szóval te kövér vagy, csak a szüleid és a pszichiáter lát kórosan soványnak.

Ez esetben szerintem kezdd el szedni és ha úgy látod, hogy hízol tőle, még mindig abbahagyhatod. Ha abbahagyod, akkor visszafogysz az eredeti súlyodra, tehát nem végleges a hízás.

22. Lella
2012. máj. 26. 14:00

nem az a bajom, én tényleg duci vagyok. és sajnos nem vagyok se 35, se 45 kg. nem kövérnek látom magam, hanem az vagyok. és nem rajtam múlik hogy melyik orvoshoz megyek mert a szüleim visznek. azt mondták hogy két hét múlva kérünk másik gyógyszert de addig se akarok még egy dekát se hízni!! szóval akkor nem eszek túl sokat.. mondjuk naponta pár falat még belefér, akkor nem hízok?


most akkor csak az éhség miatt okoz hízást, azért mert általában akik szedik azok sokat esznek tőle? mert ez nekem nem probléma-

2012. máj. 26. 13:08
A hatóanyaga mirtazapin, utána tudsz nézni. A hatóanyag serkenti a szerotonin-termelő sejteket az agyban (magyarul: boldogság-hormon) és éhséget okoz. Főleg édesség-éhséget.
20. Morren (válaszként erre: 16. - Lella)
2012. máj. 26. 13:06

A gyógyszer abban segít, hogy ne lásd magad kövérnek, ha felhízol 35 kg-ról 45-re:-)

Mert gondolom, ez a problémád, ezért írták fel, vagy nem? Hízol, ami jót tesz a szervezetednek, de nem fog zavarni, ami jót tesz a lelkednek.

2012. máj. 26. 13:05
Na akkor keress másik orvost, és amit ideírtál oszd meg vele is, hátha tud segíteni. Hozzáteszem én csak az általad leírt dolgokból kiindulva javasoltam ezt-azt, és fontos lenne egy alapos orvosi kivizsgálás. Az meg eszedbe ne jusson, hogy nem eszel, mert annak súlyos-életveszélyes következményei lehetnek.
18. Lella
2012. máj. 26. 12:48
hát sajnos nekem alapból a külsőmmel van baj, nem is tudom hogy írhatott ilyet az orvos. ha nem eszek semmit vagy mondjuk naponta egy kicsit, akkor nem hízok?
17. livegirl (válaszként erre: 14. - Lella)
2012. máj. 26. 12:41

Az szép :) Ezek az első két hétben nem is igazán hatnak, ezért aki pl. öngyilkossági veszélyes, arra a két hétre kap benzodiazepint.

Biztos jól írta fel ezt az orvos???

A perifériás ödéma meg kb. csak annyi, hogy a perifériákon jelentkezik, láb, boka (esetleg kezek).

16. Lella (válaszként erre: 15. - Mézgapaula)
2012. máj. 26. 12:40
hogyne érdekelne!! előbb ölném meg magam minthogy hízzak!! szóval ez biztos? kivétel nélkül mindenkire?? és most akkor akkor is hízok ha koplalok? vagy mi?
15. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Lella)
2012. máj. 26. 12:37

Szia,

hízni fogsz tőle, de nem fog érdekelni:-)

Ez a dolog lényege, gondolom, ezért írták fel, nem?

14. Lella
2012. máj. 26. 12:36
és ami még fontos: mennyi idő múlva alakulnak ezek ki? nekem csak két hétig kell szednem.
13. Lella (válaszként erre: 12. - Livegirl)
2012. máj. 26. 12:22
az étvágyat kibírom. szóval akkor csak emiatt okozna hízást? mi az a perifériás ödéma?
2012. máj. 26. 11:58

[link]


itt azt írja, hogy nagyon gyakori az étvágyfokozódás, és gyakori a perifériás ödéma.hát nem tudom, hogy a felfokozott étvágyat mennyire bírod. az antidepresszánsok nagyon komplex szerek rengeteg mellékhatással, amit különböző hatásmechanizmusok okoznak, ezért lenne jó egy a célnak megfelelőt kiválasztani. a farmakológia könyvben amúgy jelöli hogy mennyire okoz testsúly gyarapodást és van ++, +, semmi és - jel. és ez a szer ++ et kapott, szóval ha ennyire félsz a hízástól javaslom a többi paramétered figyelembe vételével válassz másikat.

11. Lella (válaszként erre: 10. - Livegirl)
2012. máj. 26. 11:47
de a súlygyarapodást az étvágyfokozódás okozza, vagyis az hogy többet eszek tőle? mert olvastam egy ilyet is hogy vízlekötő mellékhatása is van, és attól ugye hízok akkor is ha nem eszek. azt azért nem bírom ki hogy ne igyak semmit.
2012. máj. 26. 11:43

Szia! A mirzaten mirtazapin hatóanyagának van antihisztamin mellékhatása (a H1 receptoron), ez okozza az étvágyfokozódást/súlygyarapodást és a szedációt (álmosság).

A TCA-k (triciklusos antidepresszánsok) is hasonló hatásúak, szintén antihisztaminerg hatásuk miatt. Ezért ezek a szerek táplálkozási zavarokkal küzdőknek kifejezetten kontraindikáltak (nem ajánlott).

Amit viszont bulimia, anorexia esetén is lehet használni azok az SSRI-k (szelektív szerotonin reupate inhibítorok) ők a (paroxetin kivételével) nem okoznak súlygyarapodást, inkább súlycsökkenést (a szerotonin 3-as receptorán keresztül),mellékhatásuk lehet még hányinger, hányás (ezért érdemesebb étkezés után bevenni és akkor kevésbé jelentkezik),illetve álmatlanság (emiatt kell délelőtt bevenni).

Szintén jó lehet még a duloxetin tartalmú gyógyszer (ami ugyancsak nem okoz testsúly gyarapodást)

Fontos, hogy ha táplálkozási problémáid vannak, mindenképpen beszélj erről az orvossal, mert ennek megfelelően fog gyógyszert felírni (remélhetőleg). Vannak olyan szerek, amik antidepresszánsok és nem okoznak súlygyarapodást.

Remélem tudtam segíteni :)

9. Lella (válaszként erre: 8. - Rika1)
2012. máj. 26. 11:40
tényleg? a vízlekötő hatása miatt pl?
2012. máj. 26. 11:32
Szerintem akkor is hízni lehet tőle, ha úgy eszel mint eddig..tehát a gyógyszertől hízol meg!
2012. máj. 26. 11:30
Csak a mellékhatása a súlynövekedés, meg a sok más többi is.
2012. máj. 26. 11:22
Maga a gyógyszer önmagában nem hizlal. Az hizlal, amit megeszel a megnövekedett étvágy miatt.
2012. máj. 26. 11:13
Nem tudom, épp ezért kérdeztem, és a többi mellékhatása nem érdekel csak ez az egy. Most akkor a gyógyszer hízlal - szóval ha nem eszek szinte akkor is?? vagy pedig az étvágynövekedés okoz hízást?? tapasztalat?
4. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Lella)
2012. máj. 26. 10:52

Legfőbb mellékhatása az étvágy megnövekedése...

[link]

Sok- sok mellékhatása van.

2012. máj. 26. 10:20

Mit ír a tájékoztató?

Fél szemtől hízni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook