Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
326. Icus1129 (válaszként erre: 325. - Svcs)
nov. 25. 06:16
Köszönöm a segítségedet! Találtam egy táblázatot amiben azt írták 18 kat 0,25. Írtam a dokinak azt írta úgy jó lesz.
325. Svcs (válaszként erre: 324. - Icus1129)
nov. 24. 18:50
Kb első alkalommal azt szoktuk mondani a betegnek 25katt az adag. Több van benne kicsit,mint 0.5 remélem tudtam segíteni
nov. 24. 17:39
Sziasztok holnap kell elkezdeni szúrni az ozempicet, de most nézem, hogy nem 0,25- et kaptam henem 0,5 - et hogy tudom ezt lefelezni, hogy 0,25 legyen?
2023. szept. 11. 15:54

Én már nem használom sem a Saxenda-t sem az Ozempic-et.

Ha kérdésed van vele kapcsolatban akkor írj rám.

AtomGardenTeam@proton.me

322. Panda17
2023. aug. 20. 22:16
Sziasztok! Tudnátok olyan orvost ajánlani Budapesten aki felír ozempic/rybelsust? Köszönöm
321. booklover0227 (válaszként erre: 320. - Dália 2)
2023. júl. 23. 18:15
köszönöm, mindenképpen felkeresek egy endokrinológust.
320. dália 2 (válaszként erre: 319. - Booklover0227)
2023. júl. 21. 06:37

Miből gondolod, hogy nincs semmi bajod ha diéták alatt nem fogysz? IR tipikus tünete lehet pedig .De lehet más is .

Egy jó endokrinológus tudna ebben segíteni neked!

2023. júl. 19. 21:18

Sziasztok!


Olyanoktól kérdeznék, akiknek úgy írták fel az Ozempicet, hogy nincs IR vagy bármi hasonló betegsége csak simán fogyás szempontjából írta fel az orvos. 80 kg vagyok 158 cmhez és a BMI -m 32.Próbáltam már több fogyókúrát is, és hiába eszek kevesebbet a súlyom nem csökken. Hogyan közelítettéttek meg ezt az orvos felé? Az orvos ajánlotta ezt az injekciót? Milyen orvoshoz érdemes elmenni ezzel a témával kapcsolatban? Esetleg privátban is szívesen fogadnék orvos neveket akik tudnának segíteni. Köszönöm.

2023. júl. 12. 12:56
Kimaradt:egy hétre nyaralni megyek
2023. júl. 12. 11:58

Sziasztok!

Kedden (tegnap) délelőtt kezdtem (0,5mg Ozempic), egyenlőre semmi mellékhatás.

A problémám:elutazok jövő hét vasárnap jó lenne előző nap beadni. A lehetőségek:a 2. és 3. adagot 5 ill. 6napra beadni, vagy legyen kétszer 9nap? Ott nem szeretnék szúrni, friss vagyok, nem szeretnék ott mellékhatást.

A Rybelsust kér hónapig szedtem, mellékhatás nélkül

Köszönöm

316. Ebenguba (válaszként erre: 315. - Svcs)
2023. jún. 19. 08:07
Nagyon köszönöm az információt.
315. Svcs (válaszként erre: 314. - Ebenguba)
2023. jún. 15. 20:42
1mg kb 75 katt,0,5mg 40kattot szoktunk mondani,ha most kezded 30.Valószínű több lesz benne mire kiürül.
2023. jún. 14. 12:51
Sziasztok! Az orvosom 1 mg-os Ozempicet írt fel nekem arra az esetre ha nem tudnám beszerezni a 0,5-öst. Mondta, hogy hány “katt” a fele, annyit számoljak, de elfelejtettem és nem érem utol a dokit. Tudnátok segíteni, hogy hány kis jelzés van az 1 mg-oson? Megköszönöm a választ.
313. Zsoccc
2023. márc. 20. 07:10
Van valakinek tapasztalata abban, hogy hogy lehet tornázni is Ozempic mellett? Mert azt mondják, hogy a jobb eredményekért tornázni is kéne, de az étvágytalanságom miatt én olyan erőtlen vagyok, hogy képtelen vagyok tornázni is. Erre van valakinek valamilyen módszere?
312. PannyBp (válaszként erre: 311. - Espresso77)
2023. febr. 25. 07:58
A súlygyarapodás, mint mellékhatás első sorban azoknál jelentkezik, akik nem cukorbetegként pusztán fogyásra szedik. Amikor abbahagyják az Ozempic-et, sokszor a réginél is erősebb étvágy jön vissza.
2023. febr. 22. 13:35

Egyébként azon röhögök, hogy az Ozempic mellékhatásai közt ott van a súlygyarapodás. Mikor fogyni kéne tőle,azert (is) írjak ki, a testsúly normalizálás miatt kiegészítő terápiaként a mozgás és odafigyelő étkezés mellé. A testsúly normalizálása ugyanis nagyon fontos közvetett szerepet tölt be a

IR-ben es cukor bajban is.

2023. febr. 22. 10:56

Sziasztok. Én IR-re kapom tavaly július óta mert a Merkformin és a rendszeres sport mellett sem voltak jók az eredményeim. Sem az inzulin és cukor terhelés nem volt jó. És a kiloim is ragaszkodtak. 86 kg voltam mikor Merkformint keztem szedni, 2021 augusztusban. Egy ev alatt igy lement 80 kg-ra a sulyom. De a, merkformontol folyamatosan ment a hasam.A 750est már nem nagyon bírom. Ezért kaptam kiegészítésnek az Ozempicet,amit most hagyok abba, a mellékhatásai többet ártanak, mint amit használnak. En 14 éve pajzsmirigy beteg vagyok. Hyperthyreosisom volt évekig, adenomak (jóindulatú daganatok) voltak a pm-ben. Mivel a gyógyszeres kezelésre anno nem reagált, ezért kivették. Radijód kezelést kaptam kettőt, igy elpusztult, elsorvadt a pm. Egy nagyon kevés maradt csak. Ezért én életem végéig pm hormon pótlásra szorulok. Ma most itt jön a csavar. Az ozempic nekiment a pajzsmirigyemnek (annak a kevésnek, ami maradt). Tavaly júliusban indultunk 0,25 mg ozempiccel, aztan augusztus végén emeltük 0,5re. Szeptemberben kezdődtek a tüneteim. Egyszer csak (ahogyan 14 éve is történt, mikor tulmokodtem), nem tudtam aludni. Eleinte 1-2 alvasmentes éjszaka volt. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert akkor volt az esküvőnk, szervezés, nászút, aztán arra fogtam. De nem. Egyre csak rosszabb lett, és novemberre eljutottam odáig, hogy egyáltalán nem alszom. 0 óra alvás. Volt hogy két éjszaka is kimaradt, egyáltalán nem aludtam. Aztán harmadik éjjel már az őrület kerülhetett szó szerint. Irtak fel altatót, az első pár szem hatott ugya ahogy, de aztán nem hatott. Irtak másik fajtát, azzal ugyanez a helyzet. Aztan jött a harmadik, az is nagyon nehezen hat. Elmemtem közben vérvételre meg novemberben, mert nekem ez gyanús lett. A tsh-m lent volt a francba. Persze hogy nem alszom. Mert tulmokodesem van es akkor nem alszol. Tul pörög a szervezet és nem hatnak a gyógyszerek sem. Na, akkor el kezdte a doki állítgatni a pm gyogyszer adagot, ami vegre mar évek ota jó volt, beállt. De még mindig rosszak az eredmenyeim.

Holnap megyek pm uh-ra. És nem alszom. És ki vagyok készülve. Nem tudok dolgozni, ma itthon maradtam mert nem aludtam ma se. Az utolsó cukorterhelesem jo volt, és a 14 éve most lett jó a koleszterinem. Azt tudni kell, hogy a pm-eseknek a koeszterinje mindig rossz. Ellenben összesen tavaly julius óta 2-3 kg-tol sikerült még megválni, semmiféle mínusz 10-17 kg, ahogy sokan írják. És mindezt úgy, hogy mivel nem vagyok 2es diabéteszes, nincs támogatás a gyógyszeren, szóval kifizetem a 35 ezer forintot havonta. Es így nem marad már pénz sportra, edzésre, pedig en évekig jartam edzeni. Az már luxus hogy az injekcio mellé még 35 ezerért járjak edzoterembe. Nem tudom akik tizenkilokat fogytak, az igaz e egyáltalán vagy hogy csinálják. Az étvágyam azt nekem el nem veszi, en ugyan ugy éhes vagyok, sőt nagyon kívánom az édességet,amit előtte sosem. Annnyi hogy enni viszont nagyon keveset tudok. Amig korábban mondjuk megettem egy levest és vmi kis másodikat, addig most vagy, az egyik, vagy a másik. Leves nélkül másodikból csak fél adagot birok enni. Szóval igazából azt gondoltam, legalább lefogyok még egy 5-6 kg-t, de nem igy lett, ennek ellenére. 1 mg ozempicnel tartunk. De nem lesz tovább, mert tonkre megyek ebbe. A hónapok óta nem alvás, fogyni se fogyok, enervált vagyok, semmi energiám, és a szemem nagyon sokat romlott. Miközben én azzal dolgozom, mert grafikus és fotós vagyok. Szóval en reszemrol itt mert véget az Ozempiccel való kapcsolatom.

309. mea67 (válaszként erre: 297. - Mikolt39)
2023. febr. 1. 12:43
Szia! Nekem is voltak hasonló tüneteim az elején, a háziorvosommal Noacid-ről Acilesol 20 mg-re váltottunk.Azóta ez nekem megszünt. Fontos hogy étkezések között minél több vizet kell inni. Nagyon jó ötlet a mandula rágcsálás ha hányingert tapasztal valaki. Nekem már semmi ilyen gondom nincs 2021 október 1-től szúrom magam. 3 hónap alatt 3 kg minusz a 0,25 ös adagtól a cukrom beállt.
308. PannyBp (válaszként erre: 302. - Mazsi77)
2023. jan. 30. 22:15
Igen, ettől én is elborzadtam hogy nemrég felkerült a pajzsmirigy rák a mellékhatások listájára, méghozzá rögtön az első helyre! Az elején csak a hányinger, szédülés, székrekedés, hasmenés volt feltüntetve, mint mellékhatás, most viszont hirtelen megjelent a rák is! Ez eléggé aggasztó!
2023. jan. 30. 10:37
Valaki szúr Xultrophint 30 egység,napi 1x nem sok hatás, reggeli után(hagymás rántotta egy szelet kenyér,kápia paprika ) két órával 12,3 !Reggel evés elött 8,3. Második doboz fogy semmi fogyás :(
2023. jan. 25. 13:29
2023.01.19 adtam be az elsőt, 91 kg voltam. A vércukromat rendszeresen ellenőrzöm minden étkezés előtt és után 2 órával. 4.8-5.6 közt van minden alkalommal. A kalóriabevitelem 800-1000 kalória. Az ételt nem kívánom, háromszor eszem egy keveset. Napi szinten 30 perce aktív futópadozást és könnyebb súlyzós edzést végzem. Néha émelygek, szédülök, de a vércukrom ekkor is rendben. Ennek ellenére egy-két szem szőlőcukor segít.Tegnap volt intenzív szédülésem este, de ez a mai nap már nem jelentkezett. A hatodik napon kezd visszatérni az étvágy minimálisan. Holnap jön a második adag. Jelenlegi súlyom 88kg. Tavaly nyáron kezdtem 103 kg-ról,diétával és mozgással, decemberig egy tízes lement ,de utána meg sem mozdult a mérleg. Remélem a következő 7-8 kg lemegy a segítségével hamar.
305. horakulum (válaszként erre: 304. - Doriss35)
2023. jan. 24. 14:08
Az nem víz, hanem maga az anyag. 0,25 ös kezdő adag esetén a tollban nem 4 adag van, hanem 6-8 adag is akár. Tehát több adag kijön belőle, mint a havi 4.
304. Doriss35 (válaszként erre: 289. - Eviri)
2023. jan. 23. 20:21
Szia! Én is ugyanezt tapasztalom. Valaki segített Neked ezügyben? Köszi a választ!🥰
303. Juli7
2023. jan. 17. 00:58

Sziasztok,


En tegnap kezdtem az Ozempicet.


OZEMPIC TAPASZTALATOK cimen elkezdtem errol naplot irni itt az oldalon.

Nezzetek bele, ha erdekel titeket. En is kivancsi vagyok, a folyamatra es javunkra valhat az eszmecsere🙂

302. Mazsi77
2023. jan. 14. 13:00
Tavaly nyáron 3 hónap alatt 14 kilót fogytam az Ozempic-el (mondjuk volt is miből) de abba kellett hagynom, mert szó szerint elkezdett fájni a pajzsmirigyem. Teljesen ledöbbentem amikor utána olvastam a neten és a gyártó weboldalán azt találtam hogy az első számú mellékhatás a pajzsmirigy tumor és rák! [link] Az orvosom szerint kicsi az esély arra hogy 3 hónapos használattól elrákosodik a pajzsmirigyem, ehhez inkább évek kellenek, de én azóta rettegek. Hajhullást nekem is okozott de azóta már minden rendben e téren. Csak a migrén maradt meg, állítólag 6 hónapba is eltarthat mire teljesen kiürül a szervezetből a hatóanyag.
301. PÉTER 13 (válaszként erre: 274. - Eszterke2008)
2022. okt. 20. 20:24
Szia. Az ára 10740-ftés igen a teliár az 36000ft. Amit neked irt az teleírás nincsen támogatásrá azért mert maszek alapon mentél el hozzá. ezt ot nem közlik veled pl ha ki írta volna a vérvétel re is kellet volna fizetni a kórházban. Szia
300. Chelsey (válaszként erre: 299. - Zeta959)
2022. aug. 13. 18:44

Ezt természetes, hiszen az anyja vagy, mindegy az, hogy hány éves! :)


Melyik mellékhatás az, amitől elborzadtál?

299. zeta959
2022. aug. 13. 18:23
Sziasztok! Kalózkodom a felnőtt fiam háta mögött, aki világéletében túlsúllyal küzdött. Egy jó ideig karban tartotta magát, de az utóbbi dőben - mentális fáradtságra hivatkozva- visszaszedte az összes létező kilóját. Reggelente még 6 alatti cukrot mér, de tart attól, hogy hamarosan ez feljebb megy - jelzem, joggal. Fejébe vette, hogy írat fel Ozempicet, én lévén jó anya, utána olvastam a neten, és egyenesen elborzadtam. Aki érintett, leírná röviden, de velősen a tapasztalatait? Mennyire segített a fogyásban, és valóban olyan durvák-e a mellékhatások, ahogyan azt a neten olvastam. Őrület, hogy makacs, hárító (mentális fáradtság! az edzőtermet/mozgást illetően) ember, én viszont - hiába felnőtt férfi - rohadtul aggódom. Köszönöm a válaszokat!
298. grevesz3 (válaszként erre: 297. - Mikolt39)
2022. aug. 7. 10:06

Szia!

Nekem hasgörcsöm volt, de elviselhetetlen amikor a 0,5 ről áttértem orvosi javaslatra az 1.0 ml es re.

Jeleztem neki azokat a problémákat, amiket te is irtál.

Azt javasolta, hogy csökkentsem 50 katt ra az adagot.(az amint azt korábban is irtam épp 0,66 ml nek felelt meg).

A curom, sokat csökkent, most épp nem csillagos és mivel még a víz től is hányingerem van és néha hasmenésem, elég eredményesen fogyok, hiszen nem eszem szinte semmit, vagy nagyon keveset. Főleg a gyümölcsöktől van hányingerem. üdv.

2022. júl. 17. 20:39

Sziasztok!


4 hónapja szúrom,az utolsó 2 -ben 1mg.

Mikor fogja a szervezetem ezt végre megszokni?

1,5 hónapja: azonnali hányinger,amint eszek egy keveset,de sokszor éjszaka is arra ébredek,hogy hányingerem van ,folyamatosan böfögök,éjjel is.

Nagyon gázos vagyok,nem tudok wc-ni,csak 3-4 naponta. Gyomorégés.

Ilyen problémáim nekem soha nem voltak.

Most már ott tartok,hogy csak vizet iszom,enni szinte semmit.

Van valaki,aki ugyanígy szenvedett,és utána ezek a problémák megszűntek? Mikorra várható ez?


Üdv

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook