Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császárral szülés fórum

Tervezett császárral szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tervezett császárral szülés

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
422. Banya28
2012. márc. 29. 08:21
Senki, csak ÉN? :-(
421. Banya28
2012. márc. 21. 14:28
Szül az idén valaki tervezett császárral?
420. luxika
2010. okt. 2. 21:40
Hihetetlen,hogy ekkora port kavar ez a cikk...Még augusztusban írtam,mint életem legszebb élménye,és október elején még mindig ekkora az aktivitás...Ezt valamivel jutalmazni kéne(hoxa?):-))Nem azért írtam,hogy az ellenzék,(ami szerencsére csak 30%)itt perlekedjen,vitába bonyolódjon az egyetértőkkel,vagy az állást nem foglalókkal(mert neki mindkét út elfogadható).......Nem értem miért nem írják meg a saját történetüket,én biztos szívesen olvasnám,mert a szülés így is úgy is egy csodálatos élmény....
419. Gavrilo1 (válaszként erre: 413. - B486c9cf7d)
2010. okt. 1. 14:29
Azt hogy van-e a nyakán zsinor így sem igazán tudják megállapítani. Az enyémnek volt, méghozzá kétszer, pedig elég sokat nézegették Uh-val. A mérések pedig igen pontatlanok. Nekem két orvos 1 nap különbséggel tökéletesen más adatokat mért (a mért adatok szerint az egyiknél 3 héttel volt fiatalabb mint a másiknál) A súlybecslés is elég gázos az egyik 4 a másik 3 kilósra saccolta a születendő gyerekemet. És mindegyik gép kitünő minőség volt, nem ősrégi csotrogány.
418. f758a7200f (válaszként erre: 416. - Jozsi.38)
2010. okt. 1. 09:19

Szerintem is esete válogatja, akiket ismerek, és volt hüvelyi szülésük és császár is, mind azt mondja, hogy a hüvelyi 100x könnyebb volt, mind felépülés, mind fájdalom (utólagos) mind lelki oldala. Egyszóval, hogy direkt sosem kérték volna, de ha úgy alakult, hogy a szituáció császárt kíván, egyik sem ellenkezett az orvossal (nagy baba, farfekvés, anyuka rövidlátó volt, vagy súlyos aranyér miatt, vagy egyszerűen mert nem tágult rendesen)


Én sem mondom, hogy mindenáron ragaszkodni kell a hüvelyihez, nekem mindkettő azzal volt, de mert hál'istennek minden rendben volt a monitorálás alatt. Ha azt mondták volna akár az egyiknél is, hogy vagy a baba, vagy az én életem érdekében császár jobb lenne, hallgattam volna rájuk, de direkt, ha nem indokolt, nem kérem.

417. f758a7200f (válaszként erre: 415. - Hoxa)
2010. okt. 1. 09:07

Nagyon sajnálom, ami történt:(


Nálunk az elsőnél egy órás volt a kitolási szakasz és 10 pontot adtak az apgar teszten, most 8 éves, a másodiknál meg olyan 5 nyomás és kint volt, valami 15-20 perc alatt, ezért mondtam, hogy az egyórás csigalassúság, mert én annak éreztem...És a tanfolyamon is mondták előtte, hogy egyórás tolófázisnál még nem szoktak beavatkozni, ha a monitorálás alatt minden rendben van


De mindenesetre nagyon sajnálom, és remélem, hogy behozza valamennyire a lemaradást

2010. okt. 1. 08:26
mindkétszer simán szültem, és a második gyereknél lélegeztetőgépre volt szükség mert tüdőgyulladást kapott szülés után. ez miatt pedig a mozgása is rosszabb. nem feltétlenül a hüvelyi szülés okoz kárt ez elenyésző része a normál szüléseknek. a császár nem jobb, mint a normál szülés, ezt mások is mondták nekem tapasztlatból
415. Hoxa (válaszként erre: 411. - F758a7200f)
2010. okt. 1. 08:05

A fiamnál egy félórás is okozott, nagyon szerencsések voltunk, hogy nem lett komoly baj, de kisebb fejlődési visszamaradásokkal küzdünk.

Ha visszatekerhetném az időt, már jóval korábban császárt kérek. De nem tekerhetem.

A kimenetel pedig csak a végén derül ki, vagy esetleg évekkel később a beszéd és a mozgásfejlődés későbbi szakaszaiban, vagy akár az iskolai tanulási folyamatokban...

414. b486c9cf7d (válaszként erre: 412. - Gavrilo1)
2010. szept. 30. 23:57
Egyebkent amilyen vehemens stilusban es tamadoan irsz, hagyjuk ezt a tarsalgast...
413. b486c9cf7d (válaszként erre: 412. - Gavrilo1)
2010. szept. 30. 23:52

Mi koze? Csak annyi, hogy nem tudjak, az anyukanak milyen fejatmeroju babat kell megszulnie, nem tudjak, van-e a nyakan zsinor stb.

Erdekelne tapasztalatbol mely orszagra gondolsz.

412. Gavrilo1 (válaszként erre: 410. - B486c9cf7d)
2010. szept. 30. 21:04

És mégis annak amit írtál mi köze a császárhoz?

De inkább ne bonyolódjunk bele a százalékokba, fejlettségbe, mert nálunk jóval jobb eü. körülményekkel rendelkező országokban jóval kevesebb a császár és jóval kevesebb vizsgálataot csinálnak a terhesség alatt és mégis jobbak a hibaszázalékaik.

411. f758a7200f (válaszként erre: 408. - Beuanya)
2010. szept. 30. 19:05
Ez igaz! A kitolási szakaszban a baba tüdeje masszázsban részesül, ez a császáros szülésnél nincs meg ezért is mondják hogy a komplikációmentes természetes szülés jó a légzés szempontjából:) És még egyórás kitolási szakasz (ami tényleg csigalassúság) sem okoz oxigénhiányt:)
410. b486c9cf7d (válaszként erre: 409. - Gavrilo1)
2010. szept. 30. 15:22

Orulj neki, hogy olyan orszagban elsz, ahol az utolso pillanatig rendelkezesukre allnak a terhes noknek a kepalkoto diagnosztikai modszerek... es meg ugy is elofordulhatnak komplikaciok szulesnel.

Akinel megesik, azt nem vigasztalja, hogy hibaszazalekba esett bele.

409. Gavrilo1 (válaszként erre: 407. - B486c9cf7d)
2010. szept. 30. 13:43

Na ezt a butaságot, már ne is haragudj- végül is ilyen alapon mindenkit rögtön császározzanak meg, mert ki tudja mennyire fog elhúzódni a szülés.

És bukósisak nélkül ne is lépjek ki az utcára , mert a fejemre eshet valami- nem árt az óvatosság, nem?

408. beuanya (válaszként erre: 407. - B486c9cf7d)
2010. szept. 30. 09:53

Én úgy tudom, ha komplikációmentes a szülés, akármilyen hosszú is a vajúdás, akkor is jobb a babának, mint a császár, légzés szempontjából.

Persze, lehet úgy is oxigénhiányos, de akkor valami gond van.

407. b486c9cf7d (válaszként erre: 405. - Beuanya)
2010. szept. 30. 09:05
Termeszetes szulesnel nagyobb esellyel lehet oxigenhianyos a baba, nem? Senki nem tudja elore, meddig huzodhat el a kitolasi szakasz.
406. nzs2001 (válaszként erre: 405. - Beuanya)
2010. szept. 30. 09:01
Nem ragadtattad el magad. Erre utaltam én is, csak már nem akartam részletezni, hogy ne legyen túl hosszú a hozzászólásom.
405. beuanya
2010. szept. 29. 20:29

Sziasztok!


Egyszerűen nem tudok az mellett szó nélkül elmenni, hogy " a baba nagyobb biztonságban van császárnál..." Ezt honnan veszi az írója????

Igen, ha valami komplikáció van, persze, hogy akkor egyértelmű a császár, de ne legyünk már abban a tudatban, hogy ha nincs semmi gond, akkor így van nagyobb biztonságban! Mi van a légzéssel??? Miért van akkor több légzési gond császáros babánál az elején?

Az egyáltalán nem nyújt nagyobb biztonságot, ha egyszercsak kiszakítják Őt onnan, minthogy úgymond önszántából megindul kifelé.

Bocsánat, ha nagyon elragadtattam magam.

404. d0b7178f40 (válaszként erre: 403. - Nzs2001)
2010. szept. 28. 14:17

igaz igaz.


De sajnos sokhelyen már a kismama kijelenti, hogy márpedig Ő császárral szül. És bele sem gondol, hogy ott mennyi minden kerül elvágásra, ami nem lesz soha többé olyan mint előtt. Legalább is nálam nem lett. Bár én nem választottam a császárt. Lentebb leírtam, hogy ez volt. Sajna.

Nálam semmi nem lett olyan mint szülés előtt volt.

De ez 100%-ban igaz, hogy nagy hasi műtétnek minősül egy császármetszés. Akár széltében akár hosszában vágnak el.

403. nzs2001
2010. szept. 28. 11:45
Sziasztok. Nem volt időm végig olvasni az egész fórumot, csak itt ott belenéztem, így lehet, hogy a véleményem már leírta valaki. A szülés egy természetes dolog, egy természetes folyamat végén. Amennyiben nincs semmi probléma és semmi kényszerítő körülmény így jönnek a világra a babák. A császármetszés egy hasi műtét (nem a szülés alternatívája) aminek megvannak a szakma szabályai szerint az indikációi. Roppantul elitélem azt a szülész orvost (nem a kismamát aki vélt előnyökért választja a "fájdalom mentes" megoldást, hisz nem várható el tőle, hogy pontosan tudja a körülményeket) aki nyilván az anyagiak miatt egyáltalán ezt hajlandó elvégezni megfelelő indok nélkül (fekvési rendellenesség, nem megfelelő tágulás, elhúzódó kitolási szak, a baba keringésének romlása stb.) a műtétet. Nincs igaza annak a hozzászólónak aki azt írja, hogy mindenki úgy szül ahogy akar ez magánügy. A beteg akaratából a vakbelét sem szokták kivenni senkinek, és a császár is egy hasi műtét. Az, meg hogy ez biztonságosabb a babának egy maszlag. A természetes, komplikáció mentes szülés lenne az ideális. Persze a szülést vezető orvosnak és szülésznőnek figyelemmel kell kisérni hogy rendben megy e a dolog és ha nem be kell avatkozni. Igaz ez nagyobb odafigyelést igényel, mint programozott császárral kiemelni a babát és rosszabbul is fizet. (a programozott császárnak is van helye amikor előre tudott, hogy nincs esély a szülésre természetes úton nyilván nem erről beszélek, hanem a "kényelmi szülőkről".
402. d0b7178f40 (válaszként erre: 401. - Erikpipi)
2010. szept. 28. 11:45

de ez, hogy tényleg elég, ha hirtelen és rosszul mozdulok már is kész a húzódás. És percekig.

A kis örökmozgóm mellett és a háztartás mellett nem igazán lehet.

De köszi a tanácsot.

401. erikpipi (válaszként erre: 400. - D0b7178f40)
2010. szept. 28. 10:02
Sokat kell pihenni, ha csak tudsz, és tegyél a hasad alá párnát ha oldalt fekszel.
400. d0b7178f40 (válaszként erre: 399. - Erikpipi)
2010. szept. 27. 20:53

Hát ha már most néha megrohan a fájás, ahogy írtam akkor félő, hogy én is arra a sorsra jutok mit ahogy Te jártál.

Remélem nem. De a hasam már most csempe bal oldalra.

Ajaj!!!!!

399. erikpipi (válaszként erre: 397. - D0b7178f40)
2010. szept. 27. 20:00

szia!

Nem fájt semmim, csak a hasam alja,de az nagyon, főleg az utolsó másfél hónapban. Ha mentem fogtam a hasam alját, másképp nem ment. Alig tudtam menni, olyan voltam mint egy kacsa:D

2010. szept. 27. 19:14
Én ikerlányokat szültem simán, és teljesen elítélem azokat akik előre tervezett császárral szülnek. Természetes ha valami gond van és indokolt akkor legyen császár, de egyébként igenis szenvedjen meg érte és a babának is jó !
397. d0b7178f40 (válaszként erre: 395. - Erikpipi)
2010. szept. 27. 09:42

teljesen igaz.


Voltál császár után ismét terhes? Nem fájtak a szalagok?Mert nekem most néha annyira húzódik hogy majd szikrát szórnak a szemeim.

396. d0b7178f40 (válaszként erre: 394. - Andurka85)
2010. szept. 27. 09:39

nagyon jó örülök neki sok sok boldog percet órát évet. Érezd jól magad kismamaként és problémamentes szülést.......


:))

395. erikpipi (válaszként erre: 372. - Bonti74)
2010. szept. 26. 16:35

Teljesen egyénfüggő, és még sok minden mástól, ki hogy gyógyul.

Az első szülésemnél, vagy 2 hónapig ültem 2 párna között. Nem kívánom senkinek, sem az olyan szülést, sem gyógyulási szakaszt.

Volt olyan szülésem, ahol 3 óra alatt megvolt a több mint 4 kilós gyerek, és másnap már mintha nem is szültem volna...

Volt olyan császárom, életmentő, ami után 1 évig gyógyultam, és volt olyan programozott, hogy másnap haza akartam menni, annyira jól éreztem magam.


Nincs 2 egyforma terhesség, és nincs 2 egyforma szülés..

394. andurka85 (válaszként erre: 393. - D0b7178f40)
2010. szept. 26. 16:15
..már megvan az eredmény!!! 5 hetes Kismami vagyok! :)
393. d0b7178f40 (válaszként erre: 389. - Andurka85)
2010. szept. 26. 14:22
hajrá hajrá. Várjuk az eredményt. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook