Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császárral szülés fórum

Tervezett császárral szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tervezett császárral szülés

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. szept. 25. 15:38
szerintem valahol a 2 között van az epidurális érzéstelenítéssel való szülés. nekem ilyen volt, és a következőt is igy szeretném. nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, de eszembe sem jutott hogy császárral szüljek emiatt. hanem kértem EDA-t amikor úgy láttam, hogy kell és a kitolásnál is éreztem nagyon enyhén a fájásokat. szép élményként maradt meg bennem emiatt az egész szülés.jó találmány..
391. d0b7178f40 (válaszként erre: 381. - Bogárka09)
2010. szept. 22. 20:58

hát császár ide császár oda. A természet megalkotta a női testet, hogy kihordja és megszülje a gyereket.

De ez néha nem sikerül. És felénk többségében az szül császárral, aki akadályoztatva van a sima szülésnél. Mint pl. Én a 42. héten is teljesen zárt volt a belső méhszájam 11 indításra sem nyíltam ki.

Szóval nem mindenki válassza kényességből a császárt, és a természetes szülésnek is meg van az előnye és hátránya. Ugyan úgy mint a császárnak.

Ezen kár vitázni. Mindenki talál a másikban kivetnivalót.

390. struki (válaszként erre: 381. - Bogárka09)
2010. szept. 22. 08:25

Úristen, ilyen szemlélettel sem találkoztam még.

Hál Isten nem vagyunk egyformák ....

Köztudott, hogy a babának is a természetes szülés a legegészségesebb ...

no meg mindenkinek. A császár egy életmentő műtét, szóval nem is értem ...

2010. szept. 17. 08:34

Sziasztok! Csatlakozom!Látom van ,,ismerős,, is! Szia Bonti! :)

Próbálok vissza olvasgatni...

Két császáron vok túl,az első sürgősségi a 36. hétben, a 2. tervezett a 39.hét/5. napon pontosan! :) Az elsőnél altatás.. a 2.-nál érzéstelenítés+altatás. Ugyanis nem sikerült valami,és a műtét felénél kb. el kezdtem érezni a dolgokat. Nekem és a Gyerekeimnek inkább életmentő a császár,és nem is szép...és jó élmény. De Szülés!!!! Nekem nem adatott,és adatik meg a hüvelyi,amit nagyon sajnálok,de ÉLÜNK!!! Aminek örülünk! Már az első terhességemnél közölték,nem fogják megengedni a hüvelyit,egészségi okok miatt.Elfogadtam(bár nehezen) de mit tegyek? Gyerekeket szerettünk volna!:) Így lettek is, a császárnak köszönhetően,és most dolgozunk a 3.-on! :)

388. Bonti74 (válaszként erre: 386. - Mimike23)
2010. szept. 15. 11:17

Figyusz, nekem három lányom van. Én sem bírtam ki és már a fogantatás után 11 nappal teszteltem. Ennél még sokkal haloványabb volt a második csík, mégis tudtam, hogy pozitív.

Ez egyértelműen pozitív!!!:))

387. serinik (válaszként erre: 386. - Mimike23)
2010. szept. 14. 23:36
szia mimike23 szerintem + a lányom 2 és fél éves ugyan így látszott a csík vele is és most is 7 hós vagyok a 2.lányommal vele is ugyanilyen volt .De a doki mondja 100%-ra
2010. szept. 13. 16:26
Sziasztok. Bocsi, hogy csak igy ide irok, de lenne egy kérdésem. Tapolcára járunk, mert babát szeretnénk és holnap megyek tesztelni a 3. -dik inszeminácio után . Nem birtam ki és csináltam egy tesztet , feltettem a képeim közé, kinek mi a véleménye, reménykedhetek?Előre is köszönöm előre is a választ.
385. Gavrilo1 (válaszként erre: 381. - Bogárka09)
2010. szept. 13. 16:24

Már ne is haragudj, de butaságokat írsz. A normál hüvelyi szülés a természetes- erre vagyunk kitalálva. A császár az kényszer (életmentő), vagyis annak kellene lennie.

Én még olyan emberről nem hallottam aki az indokolt császár ellen lett volna- az nem normális.

És aki nem orvosi indokból kéri a császárt annak nem hiszem , hogy a baba érdekei a legfontosabbak (tiisztelet a kivételnek)

384. serinik (válaszként erre: 383. - Bonti74)
2010. szept. 13. 13:29
:) Nagon -nagyon igaz !!!
383. Bonti74 (válaszként erre: 381. - Bogárka09)
2010. szept. 13. 12:53

Szerintem aki gyermeket vállal, sőt többet is, az eleve nem lehet sem önző, sem gyáva,mert akkor nem is vállalkozna rá. Most aztán, hogy hogyan hozza világra, az a gyermek jövője, gyermekkora, felnőtté válása szepontjából olyan mindegy...

A neheze aztán jön... szoktam mondani:

Csak az első 20 év a nehéz!:)

382. serinik
2010. szept. 13. 12:51

Üdv mindenkinek!

császárellenesség?furcsa mivel olvastam a hozzászólásokat és úgy látom inkább a természetesen szűlők vannak "vádolva".Pedig szerintem a szülés legyen az császár vagy természetes... szülés marad!kinek milyen "szerencséje van.farfekvéses babát szültem természetesen pedig nem ragaszkodtam a természetes szüléshez lányom ápr.28 lesz 3 éves makk egészséges pedig sajnos első perctől tápszeres(ehhez köze nincs hogy milyen módon szűl valaki) most 31 hetes kismama vagyok és bevallom töredelmesen félek....mégsem kérném a császárt mert tény hamarabb gyógyul aki természetesen szűl...de semmiképp azért hogy "megmutassam"Ha végül mégis császár lesz a vége mert pocaklakó is faros az sem baj hisz a lényeg tényleg minden esetben a baba egészsége.

2010. szept. 12. 21:38

Jó,lehet itt most nincs császárellenesség,de általában az van.....

A természetes úton szülő nőknek mániája ez,hogy kiosztják azt,aki nem akar úgy szülni ahogy ők:)

Egyébként nézhetjük más oldalról is a dolgokat.A császárosokat azzal "vádolják" félnek,önzők,és hogy maguk érdekeit nézik.

Én megfordítanám. Köztudott,hogy a császárnál a baba nagyobb biztonságban van,mint sima szülésnél.Nekem az orvosm megmondta,én nagyobb veszélyben leszek.Ennek ellenére ezt választottam,mivel a pici biztonsága mindennél fontosabb volt.Magaménál is.A fájdalom pedig,ami a műtét után van,hát.....egyesek szerint vetekszik a természetesen szülők fájdalmával,és sokkal nehezebben épülnek fel. A természetes úton szülők pedig azért szülnek így, mert át akarják élni a szülés folyamatát. Ez talán nem az önzés valamilyen formája?:)Hogy ÉN átéljem ,ÉN meg tudom szülni,Én megmutatom!:))


szóval ki a gyáva és ki az önző?:)

380. Bonti74 (válaszként erre: 379. - Bogárka09)
2010. szept. 10. 08:16

Nem tudom ki hogy van vele, de én nem érzem itt a császárellenességet.

Még ha választottad is, ennek is megvolt az oka, valami hajtott efelé és ha te így érzed teljesnek a dolgok, akkor ez pont így volt jó.

Minden esetre én nem érzem, hogy "verkődtem" volna, illetve egyáltalán nem így életem meg egyik szülésem sem. Még a másodikat sem, ami nagyon nehézre sikeredet, akkor is szép emlék maradt. Nem beszélve a harmadikról, ami szinte tökéletes volt.

Egyébként a tiéd a jobbik eset, mikor választottad,mert az a rosszabb mikor valaki természetes szülésre készül és a végén jön a csalódás, hogy mégis császár és nem bírja sokáig feldolgozni...:(

2010. szept. 8. 19:45

Én nem értem ezt az egész császár ellenességet.Kinek miköze hozzá ki hogy szül.Én választottam a császárt és én vagyok az ellenpélda.Semmilyen fájdalmam nem volt a műtét után, 3. napon volt tejem, máig napig van(8 hós a picim)Egyáltalán nincs hiányérzetem hogy nem "vergődtem" akárhány órát. RÁnézek a picire,és semmi más nem számít:)

Jó volt ogy minden meg volt tervezve.Tudtam mikor szülök, tudtam köbö mikor lesz vége.Én a bizonytalanságtól féltem, attól mi lesz velem majd ott....Aki természetes úton szül, azelőtt pedig leemelem a kalapom, de picit sem érzem magam rosszul attól hogy én meg nem:)

2010. szept. 8. 11:21
Én majd megpusztultam, úgy belövelt a tejem 3.nap! Alig vártam, hogy hazaérjek, mert mellszívót nem vittem, kérni meg nem akartam ott!:O
2010. szept. 8. 11:08
persze, hogy nem függ, sokan azt gondolják, a császárosoknak nincs elég tejük
2010. szept. 7. 16:25
nekem nem akart a szülés beindulni, pedig az egész osztály drukkolt:-D lépcsőztem is de semmi... mgis lett tejem:-) szerintem a tej nem függ tőle
375. f65231edcb (válaszként erre: 373. - Maya80)
2010. aug. 25. 14:37

nálam beindult a szülés, császár lett belőle és lett tejem bőven!

de én is azt mondom, jobb, ha a szülés magától beindul!

374. f65231edcb (válaszként erre: 372. - Bonti74)
2010. aug. 25. 14:36
én már másnap mentem, igaz, nem kiegyenesedve, de mentem és napról napra jobb lett!
373. maya80 (válaszként erre: 371. - Krisztine2)
2010. aug. 25. 13:38

Az egyik rokonomnak is császárral kellett világra hoznia a kisfiát egészségügyi oko miatt. Már az elején tudni lehetett, hogy így lesz és megbeszélték az orvosával, hogy melyik nap megy be a kórházba, hogy "kiszedjék belőle a gyereket"... Aki még nem akart megszületni, mert nem jelentkeztek egyáltalán a fájások...

Eszternek nincs túl sok élénye a "szülésről", és a tejtermelés se indult be nála, úgyhogy Balázs az első perctől fogva tápszres... sajnos.

372. Bonti74
2010. aug. 25. 12:31

Persze, ez teljesen érthető!

Csak vannak, akik választják ezt a könnyebbnek hitt utat, de szerintem sem lehet könnyebb. Én már második nap futottam a dokim után a folyosón, míg szegény császárosok még a negyedig nap is lassan totyoktak.

Sokan félnek a vajúdástól meg a kitolástól és ezért elintézik a császárt nem számolva az utána, sokszor hetekig tartó felépülésről.

2010. aug. 24. 17:54

Van olyan is mikor valaki csak császárral szülhet.Például én.Nem azért mert "kényes vagyok" vagy mert "én úgy akarok szülni" hanem egészségügyi probléma miatt.

Nem kellemes a császár.Én ha tehettem volna,akkor természetes úton szültem volna...

370. Bonti74 (válaszként erre: 369. - 470abc56d9)
2010. aug. 24. 16:45
Hajrá!!!:)
369. 470abc56d9 (válaszként erre: 368. - Bonti74)
2010. aug. 24. 14:33

Értem! Hát igen...orvos!


Én meg nem voltam tisztában a dolgokkal, így kiállni sem tudtam magunkért, na de majd legközelebb!:)

368. Bonti74 (válaszként erre: 367. - 470abc56d9)
2010. aug. 24. 13:48

Figyusz végül is rosszat se tudok rá mondani...

orvos... siet...

Szinte mindegyik ilyen, nem nagyon hagyják a természetes úton menni a dolgokat. Pedig ez pont az a dolog, amibe nem kellene az esetek többségében, ha minden rendben halad, beleavatkozni.

Az hogy ilyen jól sikerült a szülésem, az azon múlott, hogy én voltam olyan bátor (harmadjára...), hogy képviseljem és megvédjem érdekeimet és jogaimat.

Az utána ott töltött napok is jók voltak, aranyos és segítőkész csecsemősök, én teljesen elégedett vagyok.

A szülőszobák és nagyon otthonosak, állítólag készülnek a kádak is...

Egyedül a szülőágy volt katasztrófális, valahogy nagyon kényelmetlen. Ha megint szülnék biztosan ragaszkodnék a szülőszékhez, arra is van lehetőség csak nekem már nem volt erőm lemászni rá.

367. 470abc56d9 (válaszként erre: 366. - 470abc56d9)
2010. aug. 24. 10:52
Most olvasom újra és látom, hogy a dokiról Te sem vagy jó véleménnyel...akkor így már értem!
366. 470abc56d9 (válaszként erre: 364. - Bonti74)
2010. aug. 24. 10:50
Csak mert onnan nem sok jót hallottam! De persze vannak kivételek, csak azt hittem, hogy tuti pesten szültél!;)
2010. aug. 24. 09:49

kinél szültél Bonti?

én is Fehérváron szültem (bocsi, császároztak) Mátét:)

364. Bonti74 (válaszként erre: 363. - 470abc56d9)
2010. aug. 24. 08:32

De igen Fehérváron szültem.

Miért írtad, hogy gondolom nem?

Az első kettőt egyébként Móron.

363. 470abc56d9 (válaszként erre: 362. - Bonti74)
2010. aug. 23. 12:46

Szia!:)


Engem sem zavart a beöntés amúgy, mint már írtam!;)


Fehérváron szültél??? Gondolom nem!:D Gyüjtöm ám az infókat, pedig még gondolati szinten sincs a kistesó!:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook