Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császárral szülés fórum

Tervezett császárral szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tervezett császárral szülés

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
212. sysy66
2010. aug. 20. 08:13
a cikkirot nem is érdekli már ez a forum szerintem:):D
2010. aug. 20. 06:52

Ha vki természetesen akart szülni, de mégis császár lett belőle, én nem is értem, hogy miért csügged, hiszen valszeg vmi oka csak volt, hogy az mellett döntöttek!!!

A legfontosabb, hogy egészséges babája született!!!


Vannak, akik visszaforgatnák az időt, csak hogy császárral szülhessenek, mert bár teljesült a vágyuk a természetes szüléssel, de oxigénhiányos állapotba került a picúr, s most dokiról-dokira járnak, tornákról-tornákra, s tán sosem lesz teljesen egészséges a gyermekük...:((((


Akár császár, akár természetes szülés, mindegyiknek van rizikója.

A rokonságomban ketten is vannak, akik természetes szülés után haltak meg: az egyiknek a fejében elpattant 1 ér valszeg az erős nyomás hatására, 2 gyereket hagyott hátra, a másiknak hólyag keletkezett a méhénél (pontosan nemtom mi volt az), hiába fájt neki, nem ment dokihoz, s 5 hónapos volt a picúr, mikor összeesett, s meghalt. Mondjuk utóbbinak dokihoz kellett volna mennie...


A férjem rokonságában császáros szülés után olyan hanyagul varrták össze, hogy később minden "likon" folyt a dolog, szóval nagyon elcseszte a doki, pedig sok pénzt hagytak nála. Utána kórházról kórházra kellett járni, hogy túlélje.


Szóval van rizikó, bárhogy is szül az ember...

Örüljünk, hogy van gyermekünk, hiszen vannak, akiknek a szülés lehetősége sem adatik meg!!!!

2010. aug. 20. 06:39

ítéljetek el,de Én nem tudom megérteni,miért akar valaki császárral szülni.Mindkét szülésben volt részem,de a császár után azt mondtam,inkább 10-szer simán,mint mégegyszer császárral.

Ha a baba,az anya,vagy mindkettő élete veszélyben van,akkor indokolt a műtét,de csak azért,mert valaki fél a fájdalomtól,vagy mert félti az alakját,sztem nem normális dolog.


Hol van a cikíró???????

2010. aug. 19. 23:27
Én úgy gondolom, akinek van rá pénze, szüljön így. Nem attól lesz vki jó anya, hogy fájt neki a szülés. Én megszenvedtem mindkettővel és mégis császár lett. Az orvosom mondta, ha tervezek harmadikat, programozott császár lesz. (nem tervezek:)))Amúgy a természetes szülés híve vagyok, de azok után amit átéltem...én megértem mindkét oldalt. És egyszer szeretnék szülész orvossá válni, de az még odébb van;)
208. Cielo78
2010. aug. 19. 22:57
Nekem szerencsére sikerült természetes módon,és bár tényleg fájt,ki lehetett bírni,a cél lebegett a szemeim előtt!Gyors volt,este 9-kor mentem be,és hajnali fél 4-kor meglett a kisfiam,a vége nehézre sikeredett,mert 3-an nyomták ki a hasamból,nem akart kibújni.Amikor elhangzott a császár lehetősége(mert az ügyeletes doki már azt látta volna jónak),én attól ijedtem meg!Megúsztam:)
2010. aug. 19. 22:28

Bármit megtettem volna, hogy természetes úton szüljek, de drága Kislányom érdekében ez nem így lett. Persze így már mindegy, mert Ő jól van, és csak ez a lényeg.

Mégis valahol fáj, hogy nem élhettem át ennek a csodának a háborítatlanabb változatát, hogy úgy legyen, ahogy az meg van írva a Nagy Könyvben. Hogy Picikémet nem adták oda nekem mikor megszületett, és onnantól két hétig nem foghattam meg, mert kétórásan inkubátorba került. Bízom benne, hogy második Babánkkal megtapasztalom a természetes szülést is. A császárt soha nem kértem volna magamnak, nem is fogom, hacsak nem muszáj. Márcsak a több napos utólagos fájdalomért sem :-))

206. bettike2007 (válaszként erre: 198. - D0b7178f40)
2010. aug. 19. 22:13
császárnál a műtőben adnak érzéstelenítőt,de rendes szülésnél ez nem lehetséges ezt előre mondta a fő szülésznő hogy akkor nem tudnak felszerelés hiányában adni fájd.csillapítót majd ha megépül az új szülészet akkor...
205. beuanya (válaszként erre: 197. - Körömvirág)
2010. aug. 19. 21:30

Az nagyon jó lehetett, hogy megkaptad egyből a picit! Szerintem sajnos ez nem mindenhol van így.

(egyébként ebben nincs tapasztalatom, csak úgy tudom császár után eltelik 6-8 óra is, mire megkapják egyáltalán a babát)

204. BeaÉrd (válaszként erre: 200. - Gavrilo1)
2010. aug. 19. 21:30
én is a képek alapján jöttem rá az indokra,mert nem jön sajnos reagálni:(
203. erikpipi (válaszként erre: 202. - Gavrilo1)
2010. aug. 19. 21:27
Jól van ,legyen hited szerint...
202. Gavrilo1 (válaszként erre: 201. - Erikpipi)
2010. aug. 19. 21:24

Ez nem igaz. A mai fiatalok körében inkább az elhízás dívik. Csak egy középiskolai osztályt kell megnézni. Az én lánykoromban nem volt jellemző hogy az osztály felének jókora úszógumija van.

(Anyósom 160 cm-es és 45 kilós asszonyka volt és 5 kilós gyereket szült meg minden probléma nélkül.)

201. erikpipi (válaszként erre: 185. - Gavrilo1)
2010. aug. 19. 21:21

Nem kell ehhez fedő indok. a mai nők sokkal vékonyabbak, és ezáltal alkalmatlanabbak a sima szülésre, még ha a természet megalkotta és felkészítette nőt a terhességre, és szülésre.

Én sem voltam egy molett lány, mégis világ életemben 40-42 ruhákat viseltem. ez a méret mai szemmel már molett. A mai fiatalok meg jó ha 36-38 as ruhákat hordana, és az a sztenderd méret....

2010. aug. 19. 21:16
Én is megnéztem a képeket és már én is értem miért. Sajnálatos
199. erikpipi (válaszként erre: 195. - 298dc77b34)
2010. aug. 19. 21:16
Az anyaságnak nem függvénye, a szülés megválasztása...
198. d0b7178f40 (válaszként erre: 183. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 20:55

hogyhogy nincsen fájdalomcsillapításra megfeleő felszerelés?ezt nem értem.Miért?Bár volt ott a kórházban egy csaj aki a császár után kijelentette, hogy neki ne adjanak semmit.Ne mérgezzék.A fogait összeszorította és könnyes szemekkel csinállta végig az amúgy is fájdalmas dolgokat.

Sajnálltam de ez az Ő döntése volt.

197. körömvirág (válaszként erre: 194. - Beuanya)
2010. aug. 19. 20:34
akkor nekem baromi szerencsém volt...én már a szubintenzíven magam mellé kaptam apával együtt :D és a szülésznő egyből cicire is tette :)
2010. aug. 19. 20:10

Sziasztok!


Nekem 2 csaszarom volt, orvosi javaslatra, nem sajat otlet. Bar nem eltam at a rendes szulest, nem erzem magam semmivel se kevesebbnek. Engem is sokan kerdeztek, nem e sajnalom, hogy nem hagyomanyosan szultem. A vallasz nem, mert a legfontosabb dolog az egeszseges kicsi babam akit mindennel jobban szeretek.

2010. aug. 19. 19:41
Érthetetlen számomra a cikkíró hozzáállása és egyben nagyon szomorú...
194. beuanya
2010. aug. 19. 19:34

Sziasztok!

ÉN is szültem így is úgy is. Először természetesen, majd császár. (sajnos ez utóbbi életmentő volt, csak számomra sikeresen :()

Most már szeretnék újra babás lenni, és már beszéltem a következő szülés lehetőségéről a dokimmal, mert minden vágyam az volt, hogy újra természetesen szülhessek.

Most már beletörődtem, hogy ez nem lehetséges.

Nekem a legnagyobb ellenérveim a császárral kapcsolatban:

Nem kaphatom meg utána a babát, félek attól, hogy valami hátrány éri, hogy hirtelen kiszakítják onnan, és hogy nem tudom azonal megszoptatni.

Arról vitatkozni, hogy melyik jobb nem érdemes.

2010. aug. 19. 19:34
Nem ítélkezem csak a képeket néztem meg és már értem miért is kérte a cikk író a császárt..
192. scorpiolady (válaszként erre: 190. - Grotto)
2010. aug. 19. 19:31
Az első fiamat császárral szültem, mert faros volt, és igen nagyon is rossz érzés hogy az ember nem képes arra amire elvileg teremtetett. De a második fiamnál sikerült a term. szülés és nem cserélném el száz császárral sem. Szerencsére itt nálunk a dokik egy császár után nem csinálnak automatice mégegyet a kismamának. Ezer hála nekik.
191. RLindi
2010. aug. 19. 17:48
Gondolom azért élted meg igy mert igy tervezted, akinek meg muszáj mert másképp nem megy az úgy érzi mint én is,hogy elvették a lehetőséget. Mert természetesen szerettem volna.
190. grotto
2010. aug. 19. 16:38
Érdekes...sokan akik természetes szülésre készülnek, de útközben probléma adódik és császár lesz belőle, ezt rosszul élik meg, buta mód nem érzik magukat teljes embernek anyának, mert nem természetes úton szültek. Ezt butaságnak tartom hisz ha a baba vagy a mama egészsége ezt kívánja, akkor legyen a műtét! De furcsának tartom ezt a hozzáállást is.... nem mondom, amikor szültem közben könyörögtem a dokinak, hogy császározzon meg, vágjon fel de azonnal! De így utólag nevetek magamon, hogy mit panaszkodtam az alig 4-5 órás szülés alatt.... :) Szerintem a fájdalom egy kis szenvedés is hozzá tartozik az anyasághoz , a "szüléshez". Én is féltem, nagyon nem bírom a fájdalmat, megszenvedtem, de inkább ez ezerszer mint egy műtét.... önként. Amúgy gratulálok a gyönyörű kislányodhoz, az a fontos, hogy egészséges és Neked is szép élmény maradt a szülés.
189. Catherine.hsz (válaszként erre: 187. - Kaktusz50)
2010. aug. 19. 16:23

Ráadásul nem is mindig a szülő anya az igazi anya. Inkább az aki felneveli a gyereket.


De ettől függetlenül a fájadalommentes szülés nem kell hogy műtétet jelentsen.

188. sysy66 (válaszként erre: 125. - Reno77)
2010. aug. 19. 16:17
ne keseredj el. van esély: akinek vizszintesen vágják a fel a méhet az szulhet még természetes uton de akinek fuggőlegesen az már nem sajnos mivel nő a méhmegrepedés esélye. szakkönyvből olvastam
2010. aug. 19. 16:13
Császár ide, császár oda, természetes szülés ide, vagy oda. Az anya az aki felneveli a gyermekét függetlenül a szülés mikéntjétől. Mint már Én is írtam 3x szültem a középső gyermekemet természetes úton. Mindhárom gyermekemnél a fájásokat rendesen megéreztem, de el is felejtettem amint világra jöttek. Mindenkinek más és más az igénye. Azért elítélni valakit, mert császárral akar szülni, nem szabad. Nem vagyunk egyformák és bizony ők is anyák attól még. Azt sem hiszem, hogy egy ilyen beszélgetős fórumon egymásnak kéne esni. Nem ismerjük a körülményeket, az embert stb. Vélemények vannak és ebből lehet tanulni, mint annyi mindenből. Mindenkinek szép napot!!!
186. kri76
2010. aug. 19. 16:10

Mindenki maga döntheti el, hogyan szüljön.

Én bizonytalan voltam. Végig beszéltem a dokival a tervezett császáros szülést (könyvelőként jó lett volna 20-a és elseje között szülni), legyen-e EDA vagy sem...stb.

Az élet úgy hozta, hogy túlhordtam majdnem 2 héttel, magától elment a magzatvíz, nem tágultam (tágítót kaptam), kaptam EDA-t (még a doki sem volt biztos, hogy a vége természetes szülés lehet-e), elakadt a kiskrapek (lassult a szívhangja)..., majd vákummal segítették ki.

Végül is szerettem volna a "teljesen természetes" szülést, hüvelyi úton jött, de kinyomni nem igazán tudtam, mert nem tágultam olyan gyorsan, mint kellett volna. Volt gátmetszés is, bár ott volt bennem, hogy jó lenne gátvédelemmel.

A lényeg, 160 cm "mély" vagyok, de született egy 62cm-es 4270 grammos fiam. Ja, és nem bántam meg, hogy így alakult. Így is fájt, de teljesen természetesen nem ment.

(A bevallásokról meg annyit, be volt készítve beküldésre egy kupac, ha 20-a előtt szülök:))

Ítélkezni nem tudok. Valamilyen szinten mindkét oldalt megértem.

2010. aug. 19. 15:59

Azok akik nem tájékozódnak császárt sem fognak programozottan kérni.

Ez az anya kérésére csupán magán kórházakban lehetséges, de szerintem ott is ki kell valami fedő indokot találni.

184. Zsú1965 (válaszként erre: 180. - D0b7178f40)
2010. aug. 19. 15:37
Azért ez egy nagyon extrém helyzet manapság. De akkor is van 9 hónapja, hogy tájékozódjon akárhonnan. Ha nincs net, akkor orvos (nem csak a nőgyógy.,védőnő, szomszéd, az anyja, barátnő, könyvtár, volt tanár, tv, a férj, nagypapa, vagy a vasutas. 2010-ben élünk!
183. bettike2007 (válaszként erre: 182. - D0b7178f40)
2010. aug. 19. 15:34
na igen a másodiknál tapasztaltabb leszek,de az a baj ha akarnak vágni fognak is ez az elfogadott és sajna fájd.csillapításra sincs megfelelő felszerelés,de majd épül az új kórház!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook