Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császárral szülés fórum

Tervezett császárral szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tervezett császárral szülés

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
182. d0b7178f40 (válaszként erre: 181. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 15:30

De bátornak kell lenni és kérdezni.

Bár vanak dokik és ápolók meg a többiek akik ott vannak a szülés előtt alatt és után, akik nem igazán úgy állnak hozzá.Én is voltam így, hogy olyat kaptam, hogy 2 napig bőgtem.

Aztán felkrekedtem és megmondtam a magamét.

És a doki egyből másképpen kezelt.

De a lényeg.Kérdezni kell.

jobb ötletem nincsen.

De vannak és lesznek mindíg is olyanok akik teljesen felkészületlenül mennek szülni.

ezt nem lehet kivédeni.

El kell fogadni.

Mert jónéhányan még a tanácsadásra sem járnak be.

Nem hogy kérdezzenek bármit is.

no ennyi.lehet ragozni sokáig.

181. bettike2007 (válaszként erre: 180. - D0b7178f40)
2010. aug. 19. 15:11
nekünk nem volt még netünk mikor szültem,a védőnéni csak a vizsgálatokról beszélt és intézte az eredményeket,volt szülésfelkészítő ott megmutatták mi hol van mire való,onnan hogy indították a szülést nem volt választási lehetőségem és fájdalomcsillapító sincs,azt sem tudtam mit kérhetek vagy nem..
180. d0b7178f40 (válaszként erre: 178. - Zsú1965)
2010. aug. 19. 15:07

hát igen az infó.De ha az infó elakad???Mert olyan helyen lakik ahol jóformán a villany is luxus, nem hogy az internet???Mert sajnos vannak ilyen helyek.

Nem beszélve arról, aki értelmileg nem fogja fel a dogokat, mert esetleg fogyatékos.Mert Ők is szülnekl.

És most ne kövezzen meg senki.


Meg vannak olyan védőnők, akik tesznek rá nagyívben, hogy a kismama tudja vagy nem lenne-e esetleg kérdése vagy nem??Mert van ilyen is.

És ez a közvetlen környezetemben történt meg.(hála az égnek az én védőnénim egy szuper csaj.)

Szóval sok minden közbeszólhat az infónak.

179. bettike2007 (válaszként erre: 176. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 15:03
nem az ellen vagyok csak a lakóterületek és a fejlődés miatt csökken az állatok növények élőtere ami miatt egyszer a földön megadja magát,túl sokan vagyunk és a természet ellen nem lehet tenni,ha sokan vagyunk előbb utóbb a fejét valami felüti hogy írtson köztünk...
178. Zsú1965 (válaszként erre: 163. - Bonti74)
2010. aug. 19. 14:58
Alapvetően egyetértek azzal, amit írtál. De sok olyan kismama van, aki úgy megy szülni, hogy jóformán semmit sem tud róla. Sokan elvárják, hogy majd valaki odaadja nekik az infót, pedig a tájékozódás saját érdek, és ma már számtalan csatornán van rá lehetőség.
177. ancsyangel (válaszként erre: 174. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 14:51

:O

ezt most hogy érted egész pontossan?

176. Catherine.hsz (válaszként erre: 174. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 14:50
Van jópár olyan tudós is ezen a földön, aki nem maradt volna életben, ha csak 100 évvel előbb születik. Így viszont sokat adott az emberiségnek. Ne legyünk a fejlődés ellen, mert egyszer szükségünk lehet rá. Vagy a gyermekünknek.
175. d0b7178f40 (válaszként erre: 36. - Health)
2010. aug. 19. 14:50

Igazad van.Most olvastam vissza mit is írtam.39-re gondoltam.Nem 37-re.Bocsi.

Szóval 39 héten várunk.ha a 40 betöltöm és semmi akkor császár.

De addig remélem minden rendben megy.És alább hagy ez a nem jó közérzet és egyéb nyavaják.


:-)

174. bettike2007 (válaszként erre: 173. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 14:41

lehet szívtelen amit írok de akkor a Föld sem álnna így ahogy most ha a betegek gyengék mint régen nem maradnának meg akárcsak más élőlényeknél nem lennénk sokan:-(


Én így látom ha tetszik ha nem..

173. Catherine.hsz (válaszként erre: 144. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 14:39

Rgyes források zserint már ie. a 700-as években szabályozták a császármetszést. 1610-ben végeztek először olyan császármetszést, ahol az anya és a baba is életben maradt.


Egyébként pedig nem érdemes a régi időkkel példálózni, mert akkoriban sokkal magasabb volt a csecsemő- és az anyai halálozások száma is. Többek között a szülési komplikációknak köszönhetően, aminek egy részét ma már ki lehet kerülni a császármetszéssel.

172. katic
2010. aug. 19. 14:35

Én mindkét gyerekemet császárral szültem - természetesen azért, mert muszáj volt, és nem "kényelemből" -, de sosem fogom megérteni a cikkíró hozzáállását. :-(((

(Nekem egyébként is borzasztó volt a felépülés a műtét után.

Unokahúgom pedig, aki két éven belül szült császárral is, meg természetesen is, azt mondta, összehasonlíthatatlanul könnyebb a természetes.)

2010. aug. 19. 14:08
Én semmi pénzért nem adnám, hogy természetesen szülhettem, pedig 4350 gramm volt a kislányom és 59 cm. Persze mindenkinek az a legszebb, amit átél, és az a fájdalmasabb is. De higgyétek el "császárosak" hogy amikor ott alul összevarrnak az sem egy leányálom, hiszen az is egy seb, és még nagyobb az esélye hogy elkapsz valami "nyavalyát". Az a tapasztalatom,(és itt általánosságban beszélek)hogy azok válogatnak a szülési fajták között, akiknek sok pénzük van, és akik könnyen teherbe estek,hiszen nem nagyon van minn rágódniuk.Én és sok velem egy cipőben járó akiknek nehezen lett babájuk, vagy már vesztettek el babát máshogyan gondolkodnak a szülésről. Ne haragudj, nem fricskázásnak szántam a mondandómat, csak ez a véleményem! További szép napot!
170. maya80 (válaszként erre: 168. - Gavrilo1)
2010. aug. 19. 14:04
Mindennel egyet értek, amit leírtál.
169. Dinuss
2010. aug. 19. 14:01
Mondjuk igen ez nekem se nagyon vilagos,hogy a fajdalom mentesseg miatt minek kell a csaszarhoz folyamodni...Akkor varja meg az ember amig be nem indul,meg az elejen ugyse faj annyira es utana kerjen EDA-t.Es ha meg tudja fizetni,hogy fizessen a programozott csaszarert akkor az EDA-ert is tud fizetni!
2010. aug. 19. 13:52
A császár az nem egy egyszerű szülés- hanem egy műtét, méghozzá egy életmentő műtétnek kellene lennie. Akkor kellene csak alkalmazni, ha valóban szükség van rá vagy a baba vagy a mama állapota miatt. Az más dolog, hogy a jó anyaság az teljesen független a szülés típúsától. De számomra teljesen érthetetlen ha valaki a fájdalom miatt nem akarja a hüvelyi szülést bevállalni. soha, senki sem tud meggyőzni , hogy a tervezett, programozott császár olyan jó dolog.
167. bettike2007 (válaszként erre: 166. - Dinuss)
2010. aug. 19. 13:49
nekem muszály volt indítani,zöld volt a víz,de meglett a baba 8órán belül símán:-)
166. Dinuss (válaszként erre: 163. - Bonti74)
2010. aug. 19. 13:47
Na igen ez meg a masik!Ha a csaszar nem tesz jot a gyereknek,mert sokkolja akkor a szulesinditas sem feltetlenul jo...es nem is biztos,hogy huvelyi szules lesz a vege...Igazabol ezzel is csak eroszakkal kizavarjak a babat onnan es nem magatol akar jonni...
165. bettike2007 (válaszként erre: 146. - BeaÉrd)
2010. aug. 19. 13:36
én sem kaptam és kibírtam...
164. nephylin000 (válaszként erre: 12. - Maya80)
2010. aug. 19. 13:31
Engem császároztak, nem volt választásom, de akkor is azt érzem, hogy én szültem meg a babámat, s nem csak egy műtét volt....
163. Bonti74 (válaszként erre: 141. - 471f3bbb7a)
2010. aug. 19. 13:30

Sziasztok! Én még új vagyok itt...

De teljesen egyetértek veled, szerintem is az a lényeg, hogy szép élmény maradjon, ha természetes szülés akkor az, ha császár akkor az.

Sajnos még mind a mai napig is sok szülészet van, ahol nem fektetnek kellő hangsúlyt arra, hogy szép élményként élje meg a szülést a kismama.

Pedig egy császárt is lehetne azzá tenni, és sok körülmény megkeseríthet egy természetes szülést is.

Pl. a rengeteg szülésindítás, amit mostanában olvasok a fórumokon, nem vagyok orvos, de nem hiszem hogy ennyire sok esetben indokolt, főleg hogy nagyobb esélye van hogy császárral végződik.

Na meg az hogy nem közölnek sok mindent a kismamával, nem magyaráznak meg dolgokat és főképp nem kérik ki a véleményét, rohan a doki beköt egy infúziót, gyorsítsuk meg adjunk oxitocint... és még sorolhatnám...

2010. aug. 19. 13:26

Én anno nem választhattam, csak a császár jöhetett szóba. Nem hogy nem életem legszebb élménye volt, de nincs benne a top 10-ben. Igaz én mindezt állami kórházban éltem meg,ráadásul jó kis fertőzést is kaptam ott, de nem hiszem, hogy egy műtét bárhol, bármilyen körülmények között is csodás lenne.

Ettől függetlenül nem éreztem magam roszabb, vagy másabb anyának a többinél. A kötődés pedig bennem is épp úgy kialakult, mint másokban, ráadásul a tejem is szépen beindult. most pedig van egy gyönyörű, 1,5 éves kisfiam és már baromira nem érdekel, hogy hogyan szültem...de ha választhatnék, hát nem szavaznék önként a császárra.

161. Reno77 (válaszként erre: 160. - 2ed619333f)
2010. aug. 19. 13:26

:(

Én is 9 napot túlhordtam a fiamat.

Nálam egy méhszáj masszázs indította be a fájásokat és a 4 cm-s tágulást, amúgy elötte nekem sem volt semmi.

De én sem tágultam tovább és amikor elfolyt a magzatvíz és leesett a szívhang, akkor jött a császár.

160. 2ed619333f (válaszként erre: 157. - Reno77)
2010. aug. 19. 13:23
Hát a 6 hetes vizsgálatra már nem is hozzá mentem vissza, hanem ahhoz a dokihoz, aki aznap éjjel ügyelt. Ő mondta kezdettől a szülésznőknek, hogy gond van, mert semmitől, de semmitől nem tágultam. Ezenkivül mivel túlhordásos voltam járnom kellett magzatvizvizsgálatra is...a választott dokimnál rettenetesen fájt, és folyton véreztem...ez az ügyeletes doki (aki akkor még kezdő volt) úgy megcsinálta, hogy meg sem éreztem.
2010. aug. 19. 13:19
Én akartam a fájdalmat érezni, én meg akartam tudni milyen. Nem mondom, hogy nem to.tam be, mikor kifogtam egy olyan éjszakát, hogy egy kivétellel mindenki visitozott, de még akkor sem gondoltam, hogy gond lesz, mert annyira odafigyeltek a vesémre (mert veseleállásom volt a terhesség előtt, közben pedig a kisfiam a másik vesémet nyomta, igy terhesség közben azzal voltak gondok).
2010. aug. 19. 13:16
Én egyenesen rettegtem, hogy vmi miatt ne adj isten császáros leszek...:S
157. Reno77 (válaszként erre: 150. - 2ed619333f)
2010. aug. 19. 13:15

Pedig abból amit leírtál a doki nem úgy tűnt...

Nálunk sosem hagynának valakit ennyi ideig szenvedni, igaz a Péterfyben szinte az összes doki tud Edázni és adják is.

Olyan nincs, hogy ha kéred, akkor nem adja be.

Már hallottam, hogy van ahol spórolnak vele, van ahol a dokik nem tudják beadni és van ahol elkérnek érte 25e ft-ot...

156. 2ed619333f (válaszként erre: 144. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 13:14
Az én nagymamámnak azért születhetett csak egy gyereke.éppen igy járt, mint én..csak akkor még nem volt ez a modern technika, s totál szétbarmolták.
2010. aug. 19. 13:12

" igaz busás áron, egy magánklinikán, de megérte, mert életem legszebb élménye volt"


Ne haragudj, de arra büszkének lenni, hogy pénzért vetted a szülésed, nekem nem szimpatikus.

A kötődéshez hozzá tartozik a születés, a fájdalom.( és rögtön elfelejti az ember lánya, ahogy megpillantja a babáját)

Persze jogod volt így dönteni, nem ítéllek el, csak a körítés nem tetszett.

154. Annamary84 (válaszként erre: 152. - BeaÉrd)
2010. aug. 19. 13:12
2nek volt igazi oka!
2010. aug. 19. 13:12

Én is császárral szültem. És ha még valaha szülnék, akkor újra császárral szeretnék.


Mindig is tartottam a természetes szüléstől, bár én nem szóltam a dokinak erről, gondoltam, lesz ami lesz...

És szinte ujjongtam, mikor kiderült, hogy megcsászároznak, s nem kell szenvednem..:DDDD


Nekem is életem legszebb élménye...

Én is csak azt tudom mondani, hogy nem kell megilyedni a császározástól!

Utána sem volt kellemetlen. A hasam fájt valamennyire felüléseknél, de már másnaptól nem kértem fájdalomcsillapítót, s hamar helyrerázódtam. Szoptatni is tudtam (még mindig szoptatok).


A fiam már 17 hónapos.

A hegem szépen halványul.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook