Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császárral szülés fórum

Tervezett császárral szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tervezett császárral szülés

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. aug. 21. 10:20
Nem hiába mondta a nőgyógyász és a védőnőm is, hogy szoptassak, segíti a regenerálódást és a méhösszehúzódást!
2010. aug. 21. 10:19

Nem annyira, mint a szoptatás, tapasztalat!!!

Amikor fejtem, sosem éreztem a méhemet, hogy fájna, de amikor Máté cicizett, igen!!! És mindig véreztem is szoptatás alatt. érezhető volt a különbség!

Természetesen ez a gyermekágyi időszak alatt volt...

2010. aug. 21. 10:08
a fejés is elősegíti, nem csak a szoptatás
2010. aug. 21. 10:04
a szoptatás segíti a méhösszehúzódást!
2010. aug. 21. 10:04
nekem rögtön visszament a hasam(igaz nem volt nagy pocakom) és egy héttel később már a hasamon nem látszott, hogy szültem!!!
2010. aug. 21. 10:01
Én hüvelyi úton szeretnék szülni, azt természetesebbnek érzem, a fájdalmak ellenére olyan dolognak, amit nem szeretnék kihagyni az életemből, így érezném kereknek, persze csak abban az esetben ha semmilyen probléma nem merül fel, ellenkező esetben a baba egészsége a legfontosabb, és marad a császár.
296. nadjasurrealist (válaszként erre: 289. - 470abc56d9)
2010. aug. 21. 09:24
nekem délután 1-kor volt a műtét, 4-kor felhozták kis Nádját, 7 körül talpra álltam, nem állítottak, hanem mondták hogy csináljam :)
295. nadjasurrealist (válaszként erre: 235. - Struki)
2010. aug. 21. 09:21

Sziasztok!


Én teljesen megértem a cikk íróját, egész kislánykoromban és nagylánykoromban is rettegtema szülsétől, babát szerettem volna, de azt az irtózatos fájdalmat nem, amivel jár, egyszerűen tényleg nem bírom a fájdalmat, és hiperérzékeny vagyok, bárki bármit mondhat én ismerem magam, ennek ellenére 2009 tavaszán, amikor kiderült hogy terhes vagyok, hát tudtam hogy meg kell szülni majd a babát, mégis a legcsodálatosabb boldogság öntött el és nem a rettegés, de időnként felötlött hogy hogyan is fogom megszülni, tudom nők milliárdjai szültek...


A sors és nem én, mege gy nőgyógyászati probléma eldöntötte és a terhesség 15. hetétől tudtam hogy császárral és csakis császárral szülhetek.

Megkönnyebbülés, egészen addig amíg a műtétre nem került sor, mindneki nagyon kedves volt, főleg az altatóorvos, de leginkább szörnyű volt, ahogy cibálkták a hasam és a belső szerveim és aztán kipattintották kis Nádját, az volt a leggyönyörűbb perc felsírt és én is sírtam.


Utána kértem, némi altató, nyugtató szerűséget.

Aztán jött az igazi rémálom, fekküdtünk, mint a zsák krumpli, nyomkodták a hasunkból a vért, pokoli fájdalom, egy idő után fel kellett kelni, de pokolian fájt a has, ez egy nagy hasi műtét., jajj, mint az öreg nénikék botorkáltunk, de ha babára gondoltam, próbáltam fogakat összeszorítva kihúzni magam és a legfittebb anyukának tűnni, és nemsokára ezek a viharvert hétrétgörnyedt fájó hasú anyukák megkapták a babákat, na az volt az igazi kiképző tábor, de természetesen akkor már minden "kín" boldogság volt, mert ott voltak a csodás kis tökmag babácskák.


Szóval én nem foglalnék állást, de ha valakinek nem muszáj a császár, gondolja végig alaposan.


És nem utolsó sorban, sokkal nehezebben regenerálódik a test, megy vissza a has....

Ugyanakkor a félelmet én is megértem, szerintem ez mindenkinek a szabad választása kell hogy legyen.

2010. aug. 21. 09:18
Máténak sem voltak légzési problémái, pedig 2,5 héttel előbb született
293. erikpipi (válaszként erre: 276. - 6f7563ce7e)
2010. aug. 21. 09:17

"láttam a császáros babák légzés problémáit, azt h életük első (jó)néhány óráját inkubátorban töltik, távol a mamától, néha üvöltve, sírva "


Azok az újszülöttek kerülnek inkubátorba, akiknek problémájuk van. Ez általában az életmentő császármetszésnél van.

Az én fiaim sem kerültek inkubátorba, viszont a természetes úton született ott kezdte..


Nem indokolt, hogy egy anya 16 órát vajúdjon, és úgy préseljék ki belőle a babáját, az sem természetes.

292. jozsi.38 (válaszként erre: 290. - 470abc56d9)
2010. aug. 21. 09:07
nekem szombat reggel szivárgott/folyt a magzatvíz és vasárnap lett meg a baba. vasárnap délelőtt lettek csak fájásaim
291. f65231edcb (válaszként erre: 289. - 470abc56d9)
2010. aug. 21. 09:03
nekem is akkor vették ki, mielőtt felálltam.
290. 470abc56d9 (válaszként erre: 286. - Jozsi.38)
2010. aug. 21. 08:55

Örülj neki!;)


Nekem éjjel fél 2 körül elfolyt a magzatvízem, tökéletesen, rendben beindultak a fájások, majd reggel 6kor beadták az oxit(de hogy minek???) és onnantól alig vol fájásom, vagy nagyon össze vissza...tehát nálam cak rosszat tett...


Nem azt mondom, hogy rossz dolog, csak a legtöbb esetben felesleges, szerintem!

289. 470abc56d9 (válaszként erre: 288. - F65231edcb)
2010. aug. 21. 08:52

Nekem délután volt a műtét és másnap hajnalban állítottak talpra, kellemetlen volt, de nem volt vészes szerintem(legalábbis nekem), egyből meg is kaptam a Kicsifiút:), és onnantól velem volt végig!


Ja és a katétert nekem is akkor vették ki, mikor először felállítottak, vagyis mielőtt felállíttak!:))

2010. aug. 21. 08:40

Máté este 22:36-kor született császárral és másnap délelőtt nekem is fel kellett kelnem, onnantól mindenhova egyedül mentem, kivéve az első zuhanyt, ugyanis amint felálltam, elöntött a vér és teljesen elszédültem, azt hittem, ott esek össze.

de amint jobban lettem, egyedül jöttem.mentem, tettem-vettem.

Természetesen fájt a vágás

2010. aug. 21. 08:38

szia Ági:)))


hogy vagytok?

Bende baba?

2010. aug. 21. 08:38
én nem bántam, hogy oxitocint kaptam szüléskor, felerősítette a fájásokat, de megrövidítette a szülés idejét. 9.20-kor kaptam az oxitocint és fél11-re meglett a fiam
285. 470abc56d9 (válaszként erre: 276. - 6f7563ce7e)
2010. aug. 21. 08:25

Teljesen egyetértek Veled!


Nekem is császárom volt, nem fájt, semmi problémám nem volt belőle, csütörtökön délután volt a műtét, hétfőn már otthon ebédeltem, semmi fájdalmam nem volt, pedig nem kaptam fájdalomcsillapítót!

DE soha nem fogom elfelejteni, hiába gyönyörködöm és szeretem mindennél jobban a fiamat, hogy az első éjszakát külön kellett töltenünk...

Szülés után rengeteget tájékozodtam, és tudom, hogy sikerült volna természetes úton is megszülnöm, ha hagyják, és nem jönnek a szokásos kötelező dolgok (oxitocin, folyamatos ctg=fekvés...stb.), és persze, ha nem sietetnek...

Sokaknál van úgy császár, hogy nincs igazi indoka!


Hogy valaki meg alapból így képzeli el a szülést, mint a cikkíró...hááát, ezt nagyon nehéz megértenem, de elhiszem, hogy van ilyen és tiszteletben tartom, bár megérteni tényleg nem fogom!


Lehet ha természetes úton is szülne háborítatlanul, akkor az lenne a csoda számára!:)


DE nem ettől függ, hogy ki milyen anya, azért ezt ne keverjük ide!

284. 864c5534c9 (válaszként erre: 259. - Weberkitti)
2010. aug. 21. 08:17
Én délelőtt 10:52-kor szültem, s másnap vmikor vették ki a katétert.
283. 864c5534c9 (válaszként erre: 270. - Beuanya)
2010. aug. 21. 08:15

6 órával császár után fel kell állni (segítséggel), és sétálni kell, asszem, hogy belül rendeződjenek a dolgok.

És utána is szóltak, hogy sétálgassak...

És utána a fiamat is kézhez kaptam egész napra, tehát nincs tétlenség akkor.

Mikor aludt a fiam, akkor tudtam pihenni...

282. Kaktusz50 (válaszként erre: 277. - BeaÉrd)
2010. aug. 21. 08:12

Bizony sok százezer nő kibírta, ez így van. Aki szült császárral, az el tudja mesélni, hogy ugyanúgy vannak fájásai és bizony a fájdalom a komoly hasi műtét után nem leányálom. Mint két helyen is írtam, mindkét szülési nemben részesültem. Butaság azt gondolni, hogy aki császsárral szül az kényelmes stb. Nem az. Még akkor sem, ha egyesek valóban félnek a fájdalomtól és így szeretnék megúszni. A fájdalom van és azt sehogy nem lehet kikerülni. Mellesleg, MINDANNYIAN MÁSOK VAGYUNK!!!!! Mindenkinek van olyan szitu az életében, amit kifogásolni lehet, mert mi nem úgy gondoljuk. Bántani a másikat itt virtuálisan felesleges. Saját maga döntését az ember azért hozza meg, mert úgy gondolta az a választás jó neki, ha nem a saját felelőssége, saját magának tartozik elszámolni.

További szépet mindenkinek! :-)

2010. aug. 21. 07:39

Én mint írtam, világéletemben úgy képzeltem, hogy császárral fog a gyermekem megszületni.

Biztos azért, mert a családban emiatt volt tragédia és anyu mindig azt mondta, inkább fizetünk, de császáros lesz.

Végül a természet megoldotta, császár lett és a következő is az lesz.

Semmi köze az alaknak.

Nem hinném, hogy piedesztára kell emelni a természetes úton szülő nőket és pellengére állítani az önként császárt választókat.

280. luxika (válaszként erre: 204. - BeaÉrd)
2010. aug. 21. 07:14
Ó igen,és megjelent az intelligencia teljes hiánya:Ha nem tartozunk abba a 70%-ba aki egyetért(vagy csak nem foglal állást,mert neki mindkét út elfogadható,azaz mindegy,kinek így ,kinek úgy), AKKOR GYORSAN FIKÁZZUK A KÜLSEJÉT!!!
279. luxika (válaszként erre: 274. - BeaÉrd)
2010. aug. 21. 07:03
Én meg azt nem értem,ha nem érdekel,miért írtam,miért olvastad el.A miértedre tovább,már azt is leírtam,hogy azért,mert számomra,ez így volt gyönyörű,így terveztem,így szerettem volna megélni.Többször már nem írom le.Ja persze szerinted ezt csak egyféleképpen lehet megélni:fájdalommal,szenvedéssel,te csak ezt tudod elfogadni.Bár így is lehet csodás a szülés,de köszönöm,én legközelebb is ezt választom.Ja és a mikor?a 39.héten történt,amikor már szinte bármelyik percben szülhet az ember.Ha hamarabb megindul a szülés,mint ahogy terveztük,akkor belekóstoltam volna a fájásokba,aztán hanyatt-homlok repültem volna a kórházba,és a megbeszéltek szerint előkészítenek a műtétre...
2010. aug. 21. 01:12

Azt írják sokan, hogy "félt a fájdalomtól, azért kért császárt", és ettől már nem is jó anya?! És akik EDA-val szülnek természetes úton, azok már jó anyák? Mindenki maga választ.

Ettől szerintem nem függ semmi. Az a jó anya, aki szereti a gyerekét és egyebek. :DD


Én egész terhesség alatt azt gondoltam, hogy "csak nehogy császár legyen a vége"! Valószínű ezzel be is vonzottam. És a természet úgy alakította, hogy nem tudott természetes úton megszületni a kislányom. Utólag már hálás vagyok a dokimnak, hogy abban a pillanatban úgy döntött, hogy ezt nem hagyja már tovább és megyünk a műtőbe. Jól döntött. Kislányom 4720 grammal és 58 cm-rel született meg. Nagy volt. :))

És akkor már inkább egy császár, mint vákuum vagy hasba térdelős,kipréselős. Mert valószínű, hogy ez lett volna, ha hagyja a folyamatot.


És az említett alagút teszt: ha programozott császár van (akár orvosi indokkal, akár kérésre mindegy), akkor van lehetőség felkészülni, a babát felkészíteni és kisebb lesz a hátránya, mint egy komplikáció miatt beíndított szülésnél vagy hirtelen császáros szülésnél.

A 21. században meg erre is van már orvosi segítség, hogy ezeket a traumákat feldolgozza az ember.

277. BeaÉrd (válaszként erre: 276. - 6f7563ce7e)
2010. aug. 20. 23:43

egyetértek legyen oka a császárnak

ennyire nem lehet elkényelmesedni

főleg ha először szül,azt se tudja mennyire fájna

de át élte volna akkor lett volna még lehetősége esetleg fájdalomcsillapításra

de én még azt se kértem .eszembe se jutott ,valahogy erőt adott a baba és az,hogy rajtam kívül már több száz sőt ezer nő kibírta

2010. aug. 20. 22:49

olvastam a cikket, érdekesnek tartom

3-at szültem, minden segítség és beavatkozás nélkül. Büszke vagyok rá.

ha probléma, nehézség adódik az életemben, szinte mindig a szülésélményeimhez térek vissza, merítek belőlük, energiával, erővel töltenek el

sztem nagyon sokan nem is értik azt, h miért lenne fontos minél több nőnek megtapasztalni ezt

szülészetben dolgozom, sok mindent láttam

láttam a császáros babák légzés problémáit, azt h életük első (jó)néhány óráját inkubátorban töltik, távol a mamától, néha üvöltve, sírva

néha tényleg elkerülhetetlen de számomra felfoghatatlan, h vki ezt az utat választja, önként, dalolva

valószínűleg nem volt pontosan tisztába a lehetséges kockázatokkal, következményekkel

sajnos nagyon sok császáros mamát-hangsúlyoznám, h az indokolatlanul elvégzett császárra gondolok nyugtatnak az "örülj h egészséges2 c, momdattal


Nem hiszem, hogy valós tartalma lenne annak a - szerintem téves és káros - nézetnek, hogy a gyönyörű egészséges kisbabám mindent feledtet majd velem. (ez kb olyan, mint hagyd sírni a babát, mert erősödik a tüdeje). A lelki megrázkódtatásokat el lehet kendőzni - ahogy azt a nők el is kendőzik - de nem lehet elfeledni. Mert erőszakot tesznek rajtuk és még a köznyelv sem hagyja, hogy az erőszakot feldolgozzák. Örülj neki (akár az erőszaknak is) mert van egy babád. Haj de jó!

sajna a szülészetben az erőszak nem látszik-feketén fehéren

az eredmény nem csak az h át van vágva a gátunk, hanem a baba is megszületett, és ezért hálát érzünk

számomra megdöbbentő, h errefelé tendál a dolog, és a törvények ellenére megvalósítható az indokolatlan programozott császár

275. 2ed619333f (válaszként erre: 274. - BeaÉrd)
2010. aug. 20. 22:49

Nem értem miért gond az, hogy ő tervezett császárral szült. Nyilván nem emelték ki korán a picijét, és nem is hagyták bent tovább.

Szerintem épp ez az egyik ( a nem sok) csodálatos dolog abban, hogy fejlődik a világ, hogy az ember megválogathatja, hogyan hozza világra a gyermekét.

Fejlődik a világ, ez van...vannak rizikók, igen, a császárnál is...de tudok olyanról, akinek természetes szülésnél az érnél repedt el a burok, és elvérzett az anya.

Ha nem fejlődne a világ, nem lenne internet sem...nem lenne min felháborodni.

274. BeaÉrd (válaszként erre: 263. - Luxika)
2010. aug. 20. 22:27

Szia!engem nem az érdekelt,hogy a cikket miért írtad hanem,hogy miért nem szültél természetes úton?Miért kellett direkt keresni dokit aki elvállal!

te döntötted el (vagy a doki) mindegy,hogy mikor szülessen a kislányod amit nem értek!

273. luxika (válaszként erre: 243. - Ronikutyi)
2010. aug. 20. 22:12
Köszönöm.A dolognak semmi köze az alakomhoz,a terhesség alatt 20 kilót híztam,nem érdekelt az alakom.Megadtam magamnak,amit kívántunk.Most tizenegy hónap után még mindig van rajtam 4 kiló,de nem érdekel,a gyerekemnek szentelem minden időmet.Bár nem érzem jól így magam,de egy a lényeg,a kislányom jól érzi magát,ez a képen is kiderül,csak azt nem látja senki,és azt hogy ő az ÉLETEM.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook