Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett császárral szülés fórum

Tervezett császárral szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tervezett császárral szülés

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
272. luxika (válaszként erre: 212. - Sysy66)
2010. aug. 20. 22:00
A cikkíró nyaral,és nem azért írt,utánna vitatkozzon.Tényleg mindenkit tisztelek azért,ki hogy szülte a gyerekét,akárhogy is volt.Minden anyát tisztelek,aki hasonló szeretettel odaadással neveli fel a kisbabáját mint én.
271. 3a92f8d690 (válaszként erre: 270. - Beuanya)
2010. aug. 20. 22:00

Én pont ezért nem vágattam fel magam pedig a kislányom meghalt a 35 . héten és meg akartak császározni de erős voltam és megcsináltam!! Megszültem....hisz szeretnék még kisbabát!! Nem mindegy hányszor vágnak fel...KIsfiammal aki 5 lesz nem volt választásom faros volt!!!


Hát én nem tudom én a 3. hónap után is majdnem becartam annyira fájt a heg a császár után!!

270. beuanya
2010. aug. 20. 21:54

drnéni,

teljesen egyet értek Veled!!!!


Azért akik írjátok, hogy császár után ennyi meg ennyi órával így meg úgy rohangáltatok, arra nem gondoltok, hogy odabenn is helyre kell jönni a dolgoknak, ott nem úgy gyógyul a seb, mint kinn. Következő terhességnél ez kockázat lehet...aki szeretné még utána babát, a következő gyermekére is gondolni kell szerintem!

269. luxika (válaszként erre: 200. - Gavrilo1)
2010. aug. 20. 21:54
Most már én is értem,amit értek.
268. luxika (válaszként erre: 193. - Bettike2007)
2010. aug. 20. 21:52
Azt hiszem inkább én se mondok erre véleményt...
267. weberkitti (válaszként erre: 257. - Weberkitti)
2010. aug. 20. 21:51
JA, én nem kaptam fájdalom csillapítót, csak az eda-t, és az kb 5 óra múlva ment kiteljesen, de utáána sem éreztem, sem kaptam semmit.
266. luxika (válaszként erre: 185. - Gavrilo1)
2010. aug. 20. 21:43
Tévedés,előbb úgy indult ,hogy a ÁEK-ban szülök,csak később fordult a kocka,mikor az orvosom felmondott ott ,és átkerült az említett magánklinikára.Ekkor tudatta a fejleményeket,hogy mi mennyivel lesz ezért drágább.De mivel ez a hetedik hónapban történt,sok választásom nem volt...
265. drnéni
2010. aug. 20. 21:36

2 császár után (nem én akartam egyiket sem) csak szörnyüködni tudok azon, hogy a puccos magánkórházakban ezek szerint a pénzért odahagyják az etikát, a szakmaiságot. Nem az anyukára vagyok kiakadva, hanem az orvosán.

A császármetszés ugyanis hasi műtét, nem anyajegy-eltávolítás. Annak minden lehetséges rizikójával, az anya és a magzat tekintetében is. És ezt a rizikót csak akkor szabad felvállalni, ha még így is biztonságosabb a műtét, mint a természetes szülés; tehát csakis anyai vagy magzati fenyegettség esetén, amire sok példát írtak már a fórumon. (Nálam az első babámnál HELLP-szindráma lépett fel, a másodiknál téraránytalanság.)

Aki szülész létére ok nélkül bevállalja ezt a kockázatot, ahelyett, hogy szépen rábeszélné az anyukát a rendes szülésre, akár fájdalomcsillapítással (egy ilyen helyen nyilván meg lehet oldani), az... Na jó, nem mondom meg, micsoda, de nekem nem orvos.

264. luxika (válaszként erre: 155. - 25117645d2)
2010. aug. 20. 21:31
Sajnos ez így volt,de ha tudsz olyan orvost aki ugyanebben a formában,sokkal olcsóbban,vagy ingyen és bérmentve megteszi ugyanezt, örömmel szülöm nála a következő gyerekemet ugyanígy...
263. luxika (válaszként erre: 148. - BeaÉrd)
2010. aug. 20. 21:28
A rövid leírásban elmondtam,hogy azért írtam a cikket,hogy azoknak segítsek akik csalódásként élik meg,ha véletlenül másképp tervezték a szülést(azaz természetes módon),hogy ne keseredjenek el,hisz itt a példa ,hogy ez is lehet csodálatos,mert az enyém az volt,most is azt mondom,nem azért,hogy vitatkozzak bárkivel is.nekem(nekünk )így volt tökéletes).Ha a tied is az volt más formában,én annak is nagyon örülök...Írd meg az élményed,ugyanezt fogom mondani.
262. luxika (válaszként erre: 148. - BeaÉrd)
2010. aug. 20. 21:20
Bocsánat de épp nyaralok,az én drága kislányommal,és az ő apukájával,aki támogatott engem ebben...
261. luxika (válaszként erre: 125. - Reno77)
2010. aug. 20. 21:13
Pedig nagyon sokan ezt akarják,csak maguknak sem merik bevallani.Sajnálom hogy neked egy csalódás volt a szülés,és végül császárral kellett szülnöd.Bár az enyém ettől volt csodálatos.,egyébként egy apró vágás van a hasamon,ami mára már szinte nem is látszik.De remélem legközelebb neked is megadatik egy gyönyörű szülés,mert ha császárral is szültél,megvan rá a lehetőség,hogy legközelebb természetes úton hozd világra a kisbabád,van a baráti körömben élő példa erre.
260. luxika (válaszként erre: 85. - Struki)
2010. aug. 20. 20:57
Hála istennek visszaolvasva nem sok anyukát kell sajnálnod,hisz nem én vagyok az egyetlen,akinek hasonlóan csodás szülése volt mint nekem,de azért köszönjük:-)
259. weberkitti (válaszként erre: 250. - 864c5534c9)
2010. aug. 20. 20:51
Miért maradt benn a katéter??
258. weberkitti (válaszként erre: 257. - Weberkitti)
2010. aug. 20. 20:51
De persze lehet csak szerencsés voltam, vagy a szuper doki, nem tudom. De örülök végül is, hogy mindenki jól van! ÉS ebben ez a lényeg!!! Ez azért van, hogy az anya, és a baba is éljen, és egészséges legyen.
257. weberkitti (válaszként erre: 250. - 864c5534c9)
2010. aug. 20. 20:49

Engem éjfél előtt császároztak.

6 óra múlva fel kellett kelnem, addig lecsepegett 3 infúzió, benne gondolom oxitocin(méhösszehúzó)

Segítettek kimenni lezuhanyozni(kicsit szédültem, de ezt nem mondtam senkinek) kivették a katétert, majd átsétáltam a szobámba.

8 óra körül kaptam meg a lányom, mivel a kicsiknél pont akkor volt az orvosi vizsgálat+vizit. És attól kezdve együtt voltunk éjjel-nappal. :D

Soha semmim nem fájt, leszámítva a katéter berakásának és kiszedésének, inkább kínosnak mondanám, érzését.


Igaz az a pár óra mire megtudtam, hogy miért nem hozzák vissza a picim, mikor azt monták, hogy visszakapom, és együtt lehetünk hármasban. :(

256. Veronika27 (válaszként erre: 250. - 864c5534c9)
2010. aug. 20. 20:47
Mázlid volt:) Hátha a következőnél is az lesz!:)
255. luxika (válaszként erre: 45. - Catherine.hsz)
2010. aug. 20. 20:45
Nem Írtam olyat,hogy mozogtam szülés után egy órával,a kislányommal együtt bevittek a szobámba(aki akkor is a mellkasomon volt)ott várt a családom. deréktól felfelé igenis tud mozogni az ember,sőt este tusolnom kellett,oda pedig saját lábamon mentem(kis segítséggel)Remélem így már érthető...
254. luxika (válaszként erre: 42. - Maya80)
2010. aug. 20. 20:37
Furcsa,de én is ugyanezt gondoltam(om)(írtam):mennyire csodálatos volt,és amikor magamhoz öleltem...A végeredmény mégis ugyanaz..
253. luxika
2010. aug. 20. 20:28
Senki se bánt,mindenkinek saját joga eldönteni,mi előnyösebb számára(legalábbis Amerikában,sajnos nálunk még nem)Sajnálom,hogy neked rossz élményeid vannak, szívből kívánom,hogy legközelebb pozitív élményeid legyenek,így vagy úgy...
252. luxika (válaszként erre: 12. - Maya80)
2010. aug. 20. 20:22
A tejtermelés ugyanúgy beindul,talán egy-két nappal később mint rendes szülésnél.egyébként pedig szoptattam a kislányomat..fájdalmat pedig utánna se nagyon éreztem,hisz ezért vannak a fájdalomcsillapítók,ha kér az ember,adnak.
251. luxika (válaszként erre: 10. - 31b7b5919f)
2010. aug. 20. 20:17
Szia,én is saját lábamon mentem fürödni már aznap este,fel kellett állnom,kikísértek,és kis segítséggel megfürödtem,mint ahogy a következő napokon is már egyedül.Fájdalomcsillapítót pedig mindenki kap.Remélem jó volt a bababuli,mindjárt átnézek hozzátok is.Puszi
250. 864c5534c9 (válaszként erre: 238. - 3a92f8d690)
2010. aug. 20. 17:49

Császár után másnap már megkaptam a babámat (bababarát-kórház), és katéterrel is tudtam foglalkozni vele egész nap. Nem kértem érzéstelenítőt sem, mert alig voltak fájdalmaim, csak felülésnél, meg röhögésnél.

Szoptattam is.

Jártam-keltem a katéterrel...

Szóval nekem csak pozitív élményeim vannak.


Szobatársam is dettó így volt a császár után. 1 gondja volt csak, hogy neki nagyon sírós volt a picúrka...


Mikor hazakerültem, no probléma, csináltam a háztartást (főztem, mostam, takarítottam, miegymás), mint korábban, gyalog jártam keresztül-kasul a várost, s intéztem az ügyeket. Pedig csak pár nappal előtte műtöttek... Semmi bajom nem volt...:))))


Úgyhogy kihangsúlyoznám: következő szülésemet is ugyan így császárral szeretném, ha lehetne!!!!!:DD

249. 864c5534c9 (válaszként erre: 226. - F65231edcb)
2010. aug. 20. 17:38
Nagyon szépen írtad, tényleg a pozitív élmény a legfontosabb, s nem az, hogy ki hogyan szül/t. :)
248. 864c5534c9 (válaszként erre: 216. - Veronika27)
2010. aug. 20. 17:34

Vagy 10-15 éven keresztül én is pont így gondoltam, mint te, hogy inkább vegyék ki a hasamból a babát, semhogy meg kelljen szülnöm...

És pillangókat lehetett volna velem fogatni, mikor aztán elérkezett az idő (31 évesen), s tényleg császárral szültem..:)))

Már korábban írtam, de megint leírom, hogy nem szóltam erről a dokinak, csak így alakult...

Mondtam is magamban, hogy "van Isten!"


Csak pozitívan tudok írni a császáros szülésről, és ha bevállalnánk még egy babát, akkor remélem megint császároznak!!!!:)

Szóval a véleményem nem változott...:DD

247. andurka85 (válaszként erre: 229. - Erikpipi)
2010. aug. 20. 16:40

NEM AZT ÍRTAM,HOGY ,,ROSSZ ANYA,,!!!!! Miért is írtam volna! Úgy gondolom,én sem vagyok attól rosszabb mint a többiek,mert császárral szültem! És nem ez esik rosszul! Már írtam. Szerintem érthető voltam...Hanem hogy valakinek NEM ADATIK MEG A TERMÉSZETES SZÜLÉS,SAJNOS.... a másiknak meg igen,és NEM ÉL VELE! Az meg hogy van kockázata a hüvelyi szülésnek is?? Igen!! Van! De akkor sem olyan egyszerű...és csip-csup dolog az a császármetszés sem,nem emelhetek azóta nehezet..mert csupa összenövés a hasfalam a két műtét után...érzéketlen a hasam alja azóta,egy tűt is bele lehetne szúrni. A gerinc érzéstelenítő rosszul beadása,betette a kaput! Néha olyan fájdalmaim vannak azon a helyen,hogy tüsszenteni nem tudok rendesen....pedig el telt azóta 4 év!

Zárásul tehát! Nem érdekel ki hogy szüli meg a gyerekét! Saját döntése!!! De akkor sem értek egyet! Ez van! Sajnos!

246. struki (válaszként erre: 242. - C33bd8536b)
2010. aug. 20. 16:07
Igazad van, nem vagyunk egyformák. Hála Isten!!!!!
2010. aug. 20. 16:01
Én beöntést nem kaptam,katétert igen,egyátalán nem volt fájdalmas,cseppet kellemetlen de még az sem nagyon,nekem már akkor mindegy volt 18 óra vajúdás után hogy mit csinálnak csak szerettem volna végre megszülni a kisfiamat,megviselt testileg és lelkileg is a vajúdás-szülés de ennek így kelett lennie,nekem az jutott hogy igenis szenvedjek meg a 9.hónap után,megszenvedtem,és kaptam egy csodálatos kisfiút.A hosszú vajúdás végén vákummal segítettek mert semmi erőm nem maradt sajnos,de akkor is kibújt Viktor 3700 grammal 57 cm el gyönyörű barna szemekkel :) Ha lesz egyszer kistestvére szeretném őt is természetessen megszülni,de nem bánnám ha nem 18 órát vajúdanék :) Gátmetszésem volt,a varrás nagyon fájt de semmi nem volt az előző 18 órához képest,rengeteg vért vesztettem jól ki is fehéredtem,de mára már el is felejettem a sok szenvedést és boldog vagyok hogy itt van az én 14 hónapos nagy legényem aki ügyes,okos fiúcska :)
244. dj.cica
2010. aug. 20. 15:58

Én csak annyit füzök hozzá,vajon megírodott volna e a cikk ha császár után sokáig tartott volna a felépülése?

Vagy esetleg mégis természetes úton jött volna világra a csöppség,ha mondjuk hamarabb megindul a szülés,és gyorsan lezajlik.Kevés fájdalommal stb

Azért megprobálni meg lehet mennyire bírja a fájdalmakat egy nő és még utána is lehet császár,legalábbis én erre törekedtem volna mindenképp,gondolom ez egy magánklinikán megoldható lett volna.

Ezek csak az én elmélkedéseim:) semmi több

nem itélkezem,megértem a döntését,de én biztos nem választanék császárt ,csak ha muszáj,mert én félek töle.

Sokan így vannak hogy valamitöl félnek,na én épp az ellenkezöjétöl ,mint a cikk írója

2010. aug. 20. 15:43
Elolvastam az összes hozzászólást,megnéztem a cikk író képeit is,és nem értem az összefüggést,amit itt egyesek írnak,hogy most már tudják miért a császár mellett döntött.Ti úgy gondoljátok,hogy azért,mert az alakját féltette?Mert én nem hinném,pláne,ahogy ránézek,mindig is csinos volt,valószínűleg szerencsés alkat,és nem valószínű,hogy a csípőjét féltette.Szerintem félt a fájdalomtól,és ez nem elítélendő,nem vagyunk egyformák,nem mindenkinek erős a fájdalomtűrő képessége.Nekem az összes ismerősöm természetes úton szült úgy,hogy amikor én mentem befeküdni a kórházba,ők vagy már előtte egy hónappal megszültek,vagy pont akkor engedték őket haza,na a lényeg a lényeg,hogy úgy néztek ki,mint akik a Bahamákról jöttek haza,és nem pedig a kórházból egy szülés után.Az alakjuk is tökéletes volt,és fizikailag is jól érezték magukat.Ez kérem szépen genetika.Én úgy indultam,hogy természetes úton szülök,41.héten befektettek,3 nap kórházban töltött idő után pedig beindították a szülést,azzal az indokkal,hogy kevés a magzatvíz,és jobb lesz ennek a babának kint,mint bent.Beöntés,egyebek,amik ilyenkor szükségesek, burokrepesztés,aztán rá az infúzióra,majd várni a csodát,a fájásokat,amik elég gyengén jöttek,majd 16 óra után,amikor már erősebbek voltak,de még mindig csak 2 és fél ujjnyira voltam nyitva,úgy döntöttek,császár lesz.a gerincbe érzéstelenítés nem ment,kábítottak,így tehát mindenről lemaradva jött világra a kisfiam,sem a sírására nem emlékszem,sem semmire.Délelőtt 11:04-kor vették ki belőlem,és este 10-kor láttam először,akkor is pár percre.Ezt bánom a legjobban,de azt nem,hogy császáros lett.Miért nem?Hát azért,mert kiderült,hogy csupán 5-ször volt rátekeredve a köldökzsinór a nyakára,ezért nem tudott ő magától jönni.Végig attól rettegtem,hogy csak ne császárral szüljek,had éljem át a természetes szülés örömeit,de nem így hozta a sors,és még sem bánom.Örülök,hogy egészséges lett a pici babám,sőt,messzebbre megyek,bármikor bevállalnám a császárt még egyszer,mivel akik megszültek mellettem,míg vajúdtam,igen csak sokat és nagyokat sikoltoztak.Nekem nem volt kellemes a műtét utáni 2 hét,sőt,sírtam ha kellett,ha nem,de semmit sem bántam meg.Megérte.Ne higyje azt senki,aki csak az egyik oldalon állt,hogy akár az egyik vagy a másik fájdalom mentesebb.Nem!Mindkét szülési mód kellemetlen,csak nem egy időben.Ennyi.Ítélkezni meg ne ítélkezzen senki mások felett.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook