Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


2009. aug. 9. 18:52
Hány ilyen topic van még? Ez a 3., amit számolok... X-D
2009. aug. 9. 18:51
ha megadtad az email címed szólniuk kell, nem tudom részt veszel-e most valamilyen kurzuson, a nyelviskoláknak mindenképpen szólnak:)
2009. aug. 9. 17:53
és ha változtatnak, mármint ha az újakat életbe léptetik akkor arról szólnak majd? /mail vagy valami/ vagy esetleg elmegyünk és majd nézzünk nagyokat?:S
2009. aug. 6. 07:15
Úgy tudom, még, hogy nem, de ez alatt az egy hét alatt is kitalálhatják, hogy az újak lesznek benne...:O
18. tori24689 (válaszként erre: 17. - Catja larena)
2009. aug. 5. 17:35
de ez akkor még nem lépett életbe vagyis elég az eredeti öt igaz?
2009. aug. 5. 17:22

Az eredeti öt:

a, egy könyv, amit olvastál

b, egy film, amit láttál

c, egy utazás, amin részt vettél

d, egy koncert(vagy zenei esemény)

e, egy sportesemény.

Elvileg, ha Németországból úgy rendelik, hogy, az új szabályok szerint kell, akkor a vizsgáztatók is aszerint fognak eljárni. Az új prezentációs témák foglalkozhatnak pl.: környezetvédelemmel, káros szokásokkal vagy ilyen napjaink beli problémával... legalább is én ezt hallottam.

2009. aug. 5. 13:29
ja nem film amit láttál volt az ötödik.. bocsi
15. tori24689 (válaszként erre: 14. - Catja larena)
2009. aug. 5. 13:28

de melyik öt mert én a májusira úgy készültem hogy -koncert amin részt vettél,

-könyv amit olvastál

-egy kirándulás vagy hely ahol voltál

-sportesemény amin részt vettél

-koncert amin részt vettél.. és nekem könyv meg sportesemény közül lehetett választani :)

de most megyek megint 15-én..és nézegettem neten olyanokat találtam hogy valaki azt hallotta a klónozásról kell beszélni.. mondjuk ez inkább a cikkes részbe tudom elképzelni :O de huhh..

meg alapból neten ezek a témák vannak fennt:


"TOPICS FOR THE CERTIFICATE IN ENGLISH

# PERSONAL IDENTIFICATION

# HUMAN BODY, HEALTH AND BODYCARE

# HOME AND HOUSING, ACCOMMODATION

# PLACES

# EVERYDAY LIFE

# FOOD AND DRINK

# EDUCATION, TRAINING AND LEARNING

# OCCUPATION, PROFESSION, JOB

# ECONOMY, COMMERCE AND TRADE, THE CONSUMER

# COMMERCIAL AND PUBLIC SERVICES

# THE NATURAL ENVIRONMENT

# TRAVEL

# SPARE TIME, LEISURE, ENTERTAINMENT

# MEDIA, COMMUNICATIONS

# SOCIETY, STATE, GOVERNMENT

# RELATIONSHIPS WITH OTHER PEOPLE(S) AND CULTURES"

akkor még ezek nem is léptek "életbe" és elég ismét arra az ötre készülnöm? vagy áááááááááááááá??

2009. aug. 4. 08:03

Sziasztok!


Még nem biztos, de lehet, hogy az augusztus 15-ei vizsga már az új szabályzat lesz értékelve. Mondjuk nem lenne jó, ha a vizsga előtt 2 nappal szólnának, hogy bocsy 16 téma lesz és nem 5. Amúgy én is most készülök a német középfokúra a telcesen... :) szép napot:)

13. 06718ca650 (válaszként erre: 12. - Myrthil)
2009. júl. 9. 10:02
hm. akkor nem értem. :) de hogyan lehet tök ugyanaz két vizsgán a feladat?
12. Myrthil (válaszként erre: 10. - 06718ca650)
2009. júl. 7. 21:42

Ha teljesen ugyanaz volt a feladat, akkor valószínűleg igen :)

Annyira örültem neki, hogy majdnem ugráltam. Ezért is esett olyan rosszul, mikor megláttam az eredményt :S

2009. júl. 6. 21:13
ahogy én hallottam, elvileg azért kell cerkával, mert a számítógép azt látja, nem azért mert kiradírozzák. :)
10. 06718ca650 (válaszként erre: 9. - Myrthil)
2009. júl. 6. 21:12
szia! azt figyelted, hogy mik azok a szempontok amiknek benne kell lenni kötelezően? mert én is hallottam már olyat, hogy pedig teleírtam a papírt, csak nem olvasta el pontosan az illető mit is kellett volna írni.
2009. júl. 2. 08:21

Sziasztok!

Én nem rég voltam. 5 téma van, ott kell egyet húzni.

De szerintem nem ér semmit a vizsga. Azt nem mondom, hogy ügyeskednek, amiért te ceruzával töltöd ki, de nekem nagyon fura volt, hogy előtte egy másik típuson ugyanazt a levél feladatot kaptam, és ott 80%-ot értem el, itt meg 25-öt se :S

2009. jún. 29. 20:50

sziasztok,

én azt hallottam hogy most már több mint 5 téma van

ez igaz????

7. 06718ca650 (válaszként erre: 6. - Dacd09dfaf)
2009. jún. 21. 14:48
szia! május 30-án voltam nyelvvizsgázni, az 5 témából kellett választani, nem húzni, nem adtak meg kevesebbet sem. ahogy a példafeladatsorokon volt, az az 5 db volt, és ebből választottam.
2009. jún. 17. 13:37
sziasztok. Én most készülök telc német középfokutn csinálni.Nekem ugy van a lapra irva és a tanárom is aztmondta hogy csak egyből készüljek fel. Itt is az van hogy az alábbi témák egyikét kell bemutatni, és felsorolja hogy mik lehetnek a témák. Akkor most hogyvan?:) Aki nemrég volt ilyen vizsgán , kérem az irjon.
2009. máj. 21. 15:13
majd csak összel:)
4. Cloe08 (válaszként erre: 3. - Anshal)
2009. máj. 20. 07:46

Igen, inkább tudj mindegyik témához hozzászólni, minthogy vmelyihez nem, és netán azt húzd.

Sok sikert Neked! Írj ám, hogy mi volt! :)

Én mondjuk szóbelin húztam egy párbeszédet, azt kellett egyik csajjal elmondanunk (tartottam tőle, h jóval többet tud, mint én)... aztán mégsem.:)

Amúgy mikor lesz??

2009. máj. 19. 15:27
szia, köszi! arra gondoltam, hogy felkészülök az ötböl, + a többi 16-ból is, ami más vizsgákon témaköröknek fel van tüntetve. akkor nem érhet meglepetés:)
2. Cloe08 (válaszként erre: 1. - Anshal)
2009. máj. 15. 20:02
Mikor én csináltam Telceset, akkor (ha jól emlékszem), nem adtak meg 5 tételt... De mindegyikből készülj fel, ha legalább azt megmondták, milyen témák lesznek. Biztosan húznod kell az 5ből, és azt kell elmondanod! Legalábbis ez a logikus sztem. Remélem tudtam segíteni!
2009. máj. 13. 11:54

Sziasztok!

Ha a középfokú nyelvvizsgára megyek el a TELC-nél, akkor a szóbelin, amikor az 5 téma közül kell egyet prezentálni, akkor mind az ötböl fel kell készülni a vizsgára, és ott derül ki, hogy melyikröl kell beszélni, vagy csak egyet kell kidolgozni, és azt az egyet perezentálni? Nem teljesen világos, ahogy az infóanyagokban le van írva.

Ki tud segíteni? KÖszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook