Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő alatt lehet felkészülni a TELC középfokú nyelvvizsgára? fórum

Mennyi idő alatt lehet felkészülni a TELC középfokú nyelvvizsgára? (beszélgetős fórum)

10. Habcsoook (válaszként erre: 9. - Antistatic)
2013. szept. 29. 09:19

Szia,

Te hogyan készültél? Én a novemberi vizsgára megyek és megvan 12 feladatlap megoldókulccsakl plusz egy korábbi nyelvvizsgára már készültem a szóbelire 25 féle témakörrel, szóval szerintem az elég lesz. Inkább az írásbeli része érdekelne.


Köszi

2012. febr. 26. 18:44

sziasztok

A januári telcen voltam.

Sikerült.

Szeptemberben kezdtem /0-rol/,tanári segitseg nélkül.Szoval 4-5 honap volt a felkészülés.

Bárkinek kérdése van (pl.vizsga elöttt áll stb..)

szivesen segitek.

8. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 7. - Dolly001)
2011. okt. 20. 21:23
Májusban voltam TELC-en. Június-júliusban is akartam de nem tudtam koncentrálni.Aztán július közepe -végétől het 3-szor 2 órában jártam magántanárhoz szeptemberig. Októberi vizsgát nem javasolta mert eléggé fáradékony vagyok és egyidő után már nem tudtam koncentrálni + szóban nem merek nagyon megnyilvánulni. Azóta ehétig nem tanultam semmit. Most is legalább annyira hanem jobban fáradékony vagyok. Igaz ,hogy most már nem 2 hanem akár 3-4 napot is önkénteskedek de most már nem több,mint 4 órában (de inkább 3 a fáradékonyság miatt.) plusz az el-visszajutás .
2011. okt. 20. 21:12

Nekem 4 hónap alatt sikerült. INTENZÍV magántanári segítség mellett. 2 nap munka 2nap angolzás....kemény volt, de hidd el ha komolyan meg akarod csinálni menni fog!!!!!

Ja előtte igen hanyagoltam a nyelvet, volt mit behoznom!


Hajrá menni fog!!!!!

2011. okt. 18. 11:52
Szia! Ha nem próbálod nem fog sikerülni soha. Tudom, hogy sok pénz, de nyugodtabb lennél ha ne mennél el? Szerintem ha ki tudod fizetni menj, mert így adsz esélyt magamnak. Esetleg egy tanárhoz nem tudnál addig eljárni? Mert szóbeliben nekem az segített nagyon sokat.
2011. okt. 17. 18:33
Elmenjek vagy nem menjek el vizsgázni november 19-én ? 29000 Ft. Úgy érzem ,hogy akárhogy döntök az rossz lesz . Holnap az utolsó nap amikor még lehet jelentkezni. Utána csak januárban lesz és nagyon kéne. Egyedül készülök.
2011. okt. 13. 15:49
Amikor voltam akkor Reading és Listening 50-50 % lett,a nyelvtan 51 %,a levél 0 pontos és a beszédkészség az 35-37 pont lett a 75-ből. Amúgy figyelemzavarom vagy koncentrációs zavarom van meg nagyfokú szorongásom. Ezt a legutolsó sikertelen nyelvvizsga után csináltattak neuropszichológiai vizsgálatot ott derült ki.
2011. okt. 13. 15:22
Ha olyan feladatsort oldasz meg, ami a telces könyvben van, az sokat segít, de az hogy te milyen szinten vagy csak te tudod. Szerintem nem volt olyan könnyű a középfokú, főleg a szöveghallgatásos része nem.
2. R75
2011. okt. 13. 15:17
A szóbeli részére biztosan elég...
2011. okt. 13. 15:08
Ha megoldok 31-40 feladatsort és a tervek szerint 2,5 hetet készülök szóbelire + az összes nyelvtant átismétlem milyen az esélyem ,hogy a november 19-ei sikerül? Voltam már 1x TELC középfokún is meg 3 x más fajta (kétnyelvűn).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook