Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


112. norci78 (válaszként erre: 109. - Fiatal nő)
2009. aug. 15. 22:31

hát én is! :)

de hátha sikerült! :) nagyon gáz volt?

2009. aug. 15. 20:36

Sziasztok!

Hazaértem én is a vizsgából! Az írásbeli nem volt semmi, a Sprachbausteine tényleg nehéz volt. Nálunk a magnósban 3x újraindították, szal kurva jó volt. Szóbelin nekünk az alap öt téma volt, a Diskussion ilyen egyetemekről szólt, a Problemlösung pedig a külföldi tartózkodási lehetőségekről szólt. :) Remélem sikerült mindkettő. A levélben a pályázósat választottam. :)

2009. aug. 15. 19:11
most komolyan azon vannak a németesek kiakadva hogy megváltoztatták az öt alaptémából az egyiket ami ráadásul még hasonlít is? nálunk angolba az öt alapból semmi nem volt.. olyan két prezentációs téma volt hogy életemben nem láttam úgy hogy életbe vágott a "józan paraszt ész" és azzal kezdtem hogy ne haragudjanak ha nem úgy sikerül ahogy várják de nekem nem volt meg ez a téma :D.. így történt hogy aminek a legjobbnak kellett volna lennie szerintem a legrosszabb lett..
109. Fiatal nő (válaszként erre: 107. - Norci78)
2009. aug. 15. 18:24
Irigylem az ismerősödet. Bárcsak meglenne nekem is tutira a szóbeli... :-( De ez kb. 0,1%... :-(
108. Fiatal nő (válaszként erre: 107. - Norci78)
2009. aug. 15. 18:23
Igaz.
107. norci78
2009. aug. 15. 18:21

hát azért ti már eljutottatok oda hogy elmentetek! :)

Nekem az egyik ismerősöm volt, írásbelin (mert a szóbelije már megvan) és azt mondta hogy a magnóhallgatást átcsoportosították a szóbeli részhez, ez igaz?

106. Fiatal nő (válaszként erre: 104. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 18:19
Szép nyarat! Bárcsak én is mehetnék... De nekem ez a nyár már nyaralás nélkül fog eltelni... :-(
105. Fiatal nő (válaszként erre: 103. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 18:19

De most a Hörverstehenből kell 40% meg ebből kell 40? Illetve a kettőből összesen 60? Na hát igen, csak a hörverstehenből én mennyit találtam el...? Tipp volt az összes. :-S Tippelésből meg nem vagyok túl jó. :-(

De persze soha ne mondd, hogy soha... Mindenesetre ha esetleg mégis meglenne (amit én kétlek), akkor legalább kellemes csalódás lesz.

2009. aug. 15. 18:15
most viszont megyek,mert holnaptól nyaraló üzemmódra kapcsolok^^ szia:D és majd még "beszélünk"
2009. aug. 15. 18:14
meglesz ott neked is^^ hidd el^^ 40% szerintem már ha elmondtad a prezentációdat, meg a másikból még összeszedtél pár pontot, akkor is megvan:D
102. Fiatal nő (válaszként erre: 100. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 18:06

Biztos meglesz.

Nekem viszont kétlem. Eddig bizakodó voltam az írásbelivel, de már azzal sem igazán. :-( A szóbeliről én lemondtam... Miért pont ilyen nehéz témát adtak..? Kitolás. :-(

2009. aug. 15. 18:03
én meg azt amit "bemagoltam. XD"összevontam:D
2009. aug. 15. 18:03
akkor tanulok tovább^^ és majd vmikor elmegyek.
99. Fiatal nő (válaszként erre: 97. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 18:03
Remélem az enyémet nem fogják. :-S Ugyan azt írtam, mint a próbavizsgán, csak kicseréltem benne a dolgokat... Csak nem lesz olyan borzasztó... :-(
98. Fiatal nő (válaszként erre: 97. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 18:01
? Akkor másikat próbálsz meg?
2009. aug. 15. 17:58
amugy nálunk nagyon sokan mondták, hogy ujra jöttek mert a levelüket lepontozák :S lehet rám is ez vár. de én nem megyek megint. nem fizetek 30 ezret megint.
96. Fiatal nő (válaszként erre: 95. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 17:58
Akkor jó. Én is ezeket írtam. Hála istennek... :-)
2009. aug. 15. 17:55

amugy nekünk mondták, hogy 6 vizsgázó után cserélik a feladatlapokat. de mi meg szervezésben kaptunk nehezebbet.

a pályázatnál egy Berufpraktikumos levelet kellett irni ennek a számitógépes cégnek.

Én irtam ami csak eszembe jutott. Irtam az iskolákról.kurzusokról,nyelvröl. és az én elvárásaimról, meg hogy mikor akarok dolgozni.És az idö már le is telt.

94. Fiatal nő (válaszként erre: 92. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 17:32
Ti sokkal könnyebbet kaptatok. :-(
93. Fiatal nő (válaszként erre: 92. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 17:31

:-O Ez komoly?

Akkor én voltam megint egy szerencsétlen hülye, aki ilyen peches? :-( A dohányzásról én is tudtam volna beszélni!!! :-( Micsoda kitolás... :-(((


A pályázatnál pontosan mit is kell írni? Csak mert ezek után én már nem vagyok semmiben biztos... :-((((

2009. aug. 15. 17:27
nekünk ugyanaz az 5 prezentáció volt, mint a gyakorló feladatokba. Meg nekünk a szóbelinél egy nagyon könnyü, dohányzással kapcs. szöveg volt. A szervezés volt egy kicsit fura, mert egy prezentációt kellett késziteni a társamnak, és ugy kért fel engem hogy segitsek. Az iskolai élettel kapcs.,mert jönnek hozzánk osztrák diákok. Mi meg szépen elmondtuk , hogy lehetne moziba küldeni öket, vagy sporteseményre. szerintem ez simán ment.
2009. aug. 15. 16:55
Legyen már szeptember 14, tudni akarom, hogy megbuktam..! :-(
90. Fiatal nő (válaszként erre: 83. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 16:55

Nem Budapestről beszéltem, ez a kérdés szerintem nem illett volna a prezimhez.

A spezialitásos kérdés elhangzott. :-)

Kedvenc városom eleve adott, azzal kezdtem a prezimet, szóval ez is kilőve...

Álomutazás meg hát evidens, hogy ugyan itt, mert kedvenc város. :-D

89. Fiatal nő (válaszként erre: 88. - Fiatal nő)
2009. aug. 15. 16:50
Most hirtelen elgondolkoztam. Kinderernahrung volt vagy Kindererziehung. Előbbi nem??? Ha utóbbi, akkor én vagyok nagy barom... :-S
88. Fiatal nő (válaszként erre: 86. - Dacd09dfaf)
2009. aug. 15. 16:49

A címekeresős, meg párosítós nekem is jó lett, a szövegértős hosszú, hát szerintem 2 legalább jónak kell, hogy legyen... Majd kiderül.

A Sprachbausteinék kib*sz*tt nehezek voltak, főleg a második, a kutyás... :-/

Hörverstehen tipp volt szinte az egész.

Levéllel nem volt gondom, csak annyi, hogy tulajdonképpen mit is kell megpályázni, mit takar a dolog. Valamit írtam, vagy jó, vagy nem. A levélszerkezet, meg minden az ha nem írtam el semmit, tuti jó, mert sablon. :-)) A levél menti meg az írásbelimet, ha megmenti... Nagyon remélem. :-( Szerintem az írásbelire van sansz, hogy meglesz, de a szóbeli... :-S

Szerintem nagyon nehéz volt. Én amikor megláttam a kiscsajt a dinnyével, meg a címet, hogy kinderernahrung, vagy mi a szösz, egyből a gyerekek táplálkozására asszociáltam, hogy egészséges ételek kontra édességek. El is kezdtem írni szépen a jegyzetet, egy lapot teleírtam, mire leesett, hogy oppá, itt nem arról van szó, hanem arról, hogy a gyerek nem bír megülni az asztalnál és hogy... Jelzem, ehhez még magyarul se nagyont tudok mit hozzászólni, mert nem vagyok pedagógus, még sosem volt gyerekem, én egyszerűen csak egy könyvtáros vagyok... :-( Volt 2-3 sablonmondat, meg rögtönöztem egy-két hülyeséget, azokat valahogy elmakogtam tele nyelvtani hibákkal - gondolom... Ja, és ami a legjobb volt, hogy amúgy a szöveget sem értettem, számomra 95%-ban ismeretlen szavakból állt... Aztán amikor erről kellett beszélni a partneremmel, hát nagyjából így elbeszéltünk egymás mellett. Nem egymás "érveire" reagáltunk, csak mondtuk, ami eszünkbe jutott. :-(

A 3. feladatnál már egy kicsit jobb voltam, bár zavaromban hirtelen az a feladat sem volt 100%-ban világos.

A prezentáció. Nem tudom, láttátok-e, de megváltozott az 5 téma. Szegény partnerem kétségbe volt esve, mert Ő egy filmről akart beszélni, de az nem volt a listán. Volt könyv, utazás, színház, sport, meg nem tudom mi, de film az nem volt. Odasúgtam neki, hogy akkor a filmet kicsit alakítsa át könyvvé. Azt volt a mázlija, hogy egy híres megfilmesített könyv volt, tehát tudott beszélni a könyvről.

Én meg ki voltam akadva, mert a prezimet félbeszakajtották. :-( Mondván, elég lesz annyi, köszönjük... :-(

Szóval a szóbelim szerintem nem lett meg... Az írásbeliben meg egy csöppöt reménykedem. Az nekem szerintem sokkal jobban sikerült...

2009. aug. 15. 16:06

ez is túlélve:) én angolból voltam..

párkeresgetős elég könnyű volt, hosszú szöveg.. ki lehetett találni hogy mit akar bár kicsit nekem bonyolultabb volt.. hirdetések K.O. azt hagytam a végére.. mindenki sportolni akart pedig csak egyetemek hirdetései voltak szinte. utánna jött a nyelvtan szerintem jó volt.. lyukas szöveg.. ahhoz képest hogy attól féltem a legjobban szerintem legjobb lett.. ha a szót nem is értetted nyelvtani szerkezetből ki lehetett találni mi hova..(globális felmelegedéses szöveg;))

utánna levél.. az egyik panaszlevél a másik pedig "felvettek egy munkahelyre ami távol van tőled szállást keresel.." ezt jól félre is értettem és arról kezdtem el írni hogy a munkára jelentkezem aztán felénél leesett h nem az egészet átírtam.. előttem ülő csaj a vége előtt 7perccel jött rá hogy ugyanabba a csapdába esett mint én neki úgy maradt:(

aztán magnó..hát nem tudom :Dérthetőbb volt mint múltkor..

aztán 12:45re szóbeli.. kikapjuk a feladatlapot.. prezentációs téma.. khm.. majdnem elsírtam magam:D:D

"UTAZÁSI TIPPEK, VAGY TANÁCSOK/ELLENTANÁCSOK a korosztályomnak"(nem is volt ilyen tételem..)

aztán a netes nyelvkurzusokról kellett beszélni.. szerintem jó lett..

és az egyik ismerősöm eltörte a lábát és kórházban van beszéljük meg mit tennénk vele..

szerintem nemtudom :D nagyon aranyos csajjal voltam bent:)

remélem sikerült... jövőhónapban a majom a vízbe ugrik :D:D

addig puszz

2009. aug. 15. 15:09

én túléltem :D

a német szóbeli eléggé nehéz volt. elöször volt a cimkeresös, az ment. utána a hosszuszöveg, hát az már kevésbé, de a hirdetéses az szerintem jó lett. a két behelyettesitös levélböl a 2. nagyon nehéz volt:S de tippeltem.XD utána jött a levél. tényleg nagyon kevés rá az a 30 perc. arra van idöd, hogy elolvasd, és utána csak ird. csak ird. csak ird. én kb. 180 szót irtam.

utána jött a magnó. na az volt a legnehezebb. kb. a felét fogtam fel, és tudtam. vagy még kevesebbet. tippeltem. a többiek is aztmondták nagyon nehéz volt :S

szóbelin nálunk volt olyan akit negyed 5-re hivtak vissza. mert angolnál 2 bizottság volt.németnél csak egy. én 12:50 fele bementem. a felk. állitólag husz perc volt, de sztem 10 se. a nöci siettetett. a partnerem nagyon kedves volt, megértettük egymást. Mind az 5 prezentációs téma megvolt adva, és abból választottuk ki, ki mit mond.gyorsan lement az egész. sztem a szóbeli sikerült.

és nektek ?:D

2009. aug. 15. 14:16

sziasztok,

Olvastam ma voltatok nyelv vizsgázni.hogy sikerült milyen volt? Igaz hogy változtattak a vizsga menetén?

Én decemberben akarok menni, de mostanában azt hallottam hogy változtattak rajta, Igaz?

2009. aug. 14. 21:21
Visszajöttem, már nem tanulok, de azért parázok, tényleg ti hogy öltözködtök holnap?:)
2009. aug. 14. 19:39

én mikor alapon voltam akkor bementem , és nem éreztem az idöt:-o kijöttem, mindenki kérdésekkel bombázott, én meg nem emlékeztem semmire. a tanárom ott volt, és csak nézet thogy kijöttem kb. 5 perc után.XD pedig ált. 10et vannak bent.de végül én értem el a legtöbb pontot.xD jó lenne ha itt is igy lenne :D


amugy most is kérdeztem jun. vizsgázó németest, elötte májusit, és mind2 azt mondta, hogy mind az 5 téma megvolt.


egy tanács(tanárom mondta) :ne adjátok ki magatokat. Ha kérdezik hogy sokat tanultál, meg minden, akkor annyit mondj hogy "tanulgattam". hogy ne tudja annyira leszürni hogy mennyit tudsz. meg ha te normális kérdéseket tesztek fel, akkor ö is valszeg azt fog.de ezért legyen az eszetekbe 1-2 furfangosabb kérdés:D (nekem van:P)


fiatal nő.én ezeket tenném fel:(amugy kb. 3-4 kérdésre lesz idö, és valszeg megfog állitani a vizsgabiztos, hogy kérdezhessen a másik.)

Hol szeretnéd eltölteni az álomutazásod?

Melyik a kedvenc városod, miért?

Ismersz BP-en nevezetességeket?

Ha nem mondja el, pl. Horvátországba melyik specialitásokat ettétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook