Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


2009. okt. 19. 19:29

macicska:

akkor még jó hogy nem mentem megint szóbelire.multkor is nehéz volt, de ahhoz képest jól sikerült.

én is a fitnesszeset irtam. te miket irtál?

agicast:

ha csak egy kérdést irtál rosszul, azt nem fogják áthuzni, csak lepontozni..szerintem :D

ugyhogymég van remény :D

231. agicast (válaszként erre: 229. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 18:41

HÁt eléggé. Az volt a szitu, hogy érdekel az USA-ban való tanulás. Miért akarsz ott tanulni, mi a végzettséged stb. Ezt még le is írtam, csak azt nem értettem meg (figyelmetlen hülye vaok.)hogy ez egy "pü.segélyprogram" annak akinek nincs pénze tanulásra. És még azt is megkérdeztem, hogy kell fizetnem. :(

A szóbelivel csak az a bajom, hogy a listening is hozzá tartozik, és az is elég nehéz volt szerintem.

2009. okt. 19. 17:27

Sziasztok!

Én is most voltam német középfokon,és a hörverstehen szerintem nagyon nehéz volt...a levélen én is nagyon sokat gondolkoztam,de a modellesnek nem értettem a lényegét így a Fitneszeset választottam.Ez votl az elsö vizsgám,remélem sikerül..de ez az 1hónap várakozási idő katasztrófa:S:S és szóbelin én voltam az utolsó,úgyhogy szétparáztam magam

229. Fiatal nő (válaszként erre: 228. - Agicast)
2009. okt. 19. 13:04

Te is mást írtál, mint ami a feladat volt? :-(


A szóbeli biztos meglesz, még nekem is meglett, ami hatalmas szó..! :-)

228. agicast (válaszként erre: 227. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 12:17
Hát akkor újra próbáljuk.:( (csekély 29000 Ft :( Most már a szóbelin reménykedem, hogy sikerült és akkor arra nem kellene legalább újra készülni.
227. Fiatal nő (válaszként erre: 226. - Agicast)
2009. okt. 19. 11:58
Igen, 0 pont. Végig sem olvassák.
226. agicast (válaszként erre: 219. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 11:11

Sziasztok!

Én is most voltam nyelvvizsgán TELC B2 csak én angol! Most így utólag rájöttem, hogy nagyon elszúrtam sajna a levelet (amit a legjobbnak gondoltam)! Ha elmész a témától már tök 0 pont ugye, hiába fogalmaztál baromi jól?

2009. okt. 17. 19:13
Lehet hogy van könnyebb vizsga is? :))
224. d3c6e89fee (válaszként erre: 221. - S.ada1212)
2009. okt. 17. 19:12
Jézusom szegény:( ez durva...
2009. okt. 17. 19:10

szegény:S

ááááááááááááááááááááááááááááááá

én egy hónap alatt meghülyülök:D

igaz mit reménykedek? ugyse jó..:S

2009. okt. 17. 18:46
pedig mondtam neki előtte, hogy én kidolgoztam meg leírtam a prezentációm is, mert nem tudok annyira improvizálni..nem vagyok annyira nagyágyú:)
2009. okt. 17. 18:45
Kiment...nem volt biztos magában..üresen hagyta a lapot is ..amit a felkészülő teremben kaptunk.nyugtattam h jöjjön be, meséljen magáról..az jól is ment neki..aztán belekezdtem a prezentációmba (buch) és elsírta magát majd szól h ő nem szeretné folytatni...
220. Fiatal nő (válaszként erre: 217. - S.ada1212)
2009. okt. 17. 18:29
Jaaaaj, szegény... Mi volt a téma? :-)
219. Fiatal nő (válaszként erre: 216. - Dacd09dfaf)
2009. okt. 17. 18:29
Kétlem. Ha nem az adott témáról írok, el sem olvassák, úgy húzzák át, mint a sicc... :-(
2009. okt. 17. 18:27

sírva fakadt?kiment?

miért?hogy?:D

2009. okt. 17. 18:19
Szerintem is elég nehéz volt...én májusban voltam..akkor a hörverstehen is könnyebb volt...A szóbeli tetszett..csak sajnos a párom felénél sírva fakadt és kiment..így bentragadtam egyedül a vizsgáztatókkal...de szerencsére tudtam kezelni a helyzetet:))
2009. okt. 17. 17:19

ne foglalkozz vele! hidd el, a remény hal meg utoljára!

lehet találnak benne értékelhetöt!

amugy nem vagy se hülye, se vak, mert mire én is észrevettem..

egyszerüen nem birtam felfogni hogy melyik irjam.. utána "nyugodtan átolvastam" és ugy esett le, hogy a modelles panasz:S

215. Fiatal nő (válaszként erre: 210. - Dacd09dfaf)
2009. okt. 17. 17:16
Én amúgy be se tudtam fejezni, de úgyis mindegy, mert át fogják húzni az egészet... :-/
214. Fiatal nő (válaszként erre: 211. - Dacd09dfaf)
2009. okt. 17. 17:15

Tényleg? :-O


Akkor én nem csak hülye, de vak is vagyok... :-(

213. Fiatal nő (válaszként erre: 212. - Dacd09dfaf)
2009. okt. 17. 17:14

Nálunk meg szinte egyfolytában járkált a nő, megőrültem már a mászkerálásától...


Ja, és a legjobb, hogy most másik épületben vizsgáztam, konkrétan egy általános iskola szerűségben, ahol beültettek minket az extra kicsi padokba. :-S

2009. okt. 17. 17:07

jajj meg most a nő se segitett.majdnem félretöltöttem a lapot:S

közbe a nöci folyanmatosan kérdezett minket (levél közbe!) hogy nehéz volt-e meg minden.. meg járkált körbe.

egyik kiscsaj nem irt cimzést meg ilyeneket. :S

meg elkezdett a nőci nyugodtan enni.. kicsit se zavart hogy ö ott csámcsog.xD

2009. okt. 17. 17:06

nekem a nyelvtan most se ment:S

csak a 2 levél elött volt odairva hogy

1. bitte um information

2. beschwerde brief.

nem tudom multkor hogy volt , azt automatikus irtam..

2009. okt. 17. 17:02

nagyon sajnálom :(

amugy én is nagyon siettem.. multkor is ültem egy csomót, most meg kapkodtam..

15 perc alatt irtam levelet.

209. Fiatal nő (válaszként erre: 204. - Dacd09dfaf)
2009. okt. 17. 17:00

A modelles az panaszlevél volt. :-S Én is azt írtam egyébként, csak másnak értelmeztem. :-S


Plusz óriási kitolás volt, mert az előző vizsgánál nagy betűkkel a szöveg fölé volt írva, hogy BESCHWERDE BRIEF meg BEWERBUNG... Egyből láttuk, miről szól... Én meg nem láttam sehol, itt már pánikoltam kicsit, aztán ugye a sietség... Csesszék meg... :-(


A szövegek egyébként szerintem sem voltak olyan egyszerűek, múltkori könnyebb volt. Viszont a nyelvtan az nem volt annyira vészes, mint a múltkor. Mondjuk nekem már nem oszt, nem szoroz... :'-(

2009. okt. 17. 17:00

én voltam már augusztusba. az ehhez képest ezerszer könnyebb volt. a levél is nem ilyen sz@r, hanem rendesen panasz és jelentkezös.

erre most egy panasz meg egy infókérés.

annyi hülyeséget irtam benne.

nekem 1,5 pont hiányzott multkor, hát sztem most nem lesz meg..de a remény hal meg utoljára.


amugy mi volt szóbelin?

sztem jó hogy nem mentem ujra, multkori 95%-oslett.felesleges lett volna :D

ti miröl irtatok levelet?

207. Fiatal nő (válaszként erre: 203. - D3c6e89fee)
2009. okt. 17. 16:58
Dede, így jártam. :-(
206. Fiatal nő (válaszként erre: 202. - S.ada1212)
2009. okt. 17. 16:58

Biztos. Pályáztam panaszkodás helyett... :-(

A végén tűnt fel, hogy oppá, ez mégsem az, de már késő volt...

Mert 30 perc volt ugye, és ebbe beleszámított a feladat elolvasása és értelmezése is. Ráadásul az előző feladattal is úgy elmaradtam, hogy nagyon... A végére már siettem, hogy be tudjam fejezni. (vicces, 2 hónapja meg 30 percig csak ültem, mert annyival előbb befejeztem) Szóval bennem volt a drukk, hogy siessek, másrészt meg én "pályázati üzemmódra" voltam kapcsolva... :-(

2009. okt. 17. 16:52

Sziasztok!


Ma voltam először Telces nyelvvizsgán. Szerintem kurva nehéz volt, pedig elég jó tudásom van. De ezek a szövegek...Szóbelin mondtam a szöveget meg minden. Elfelejtettem papíron kidolgozni a 3. részét. Improvizálnom kellet. Nem tudom, majd meglátjuk mi lesz.Legalább izgalmas volt. Valaki vélemény a mai vizsgáról esetleg?

2009. okt. 17. 16:51

nekem is annyi.

kegyetlen nehéz volz:'( sokkal nehezebb mint a multkori. 10 percig csak lepozgattam,és néztem hogy mit tudok ezzel kezdeni.

a levél.. hát kitolás.

mert alig tudtam mit irni.

végül a fitnesszeeset irtam.

a modellesnél mi volt a lényeg?


fiatal nő: miért irtál rosszat?:S

203. d3c6e89fee (válaszként erre: 201. - Fiatal nő)
2009. okt. 17. 16:32

Hogy hogy rossz levelet írtál?


Ne mááár:((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook