Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


262. vakosz (válaszként erre: 260. - 53b2c7c315)
2009. okt. 25. 19:58

Szaja, :D mondom én, hogy lehet itt valami a vérvonalban.


köszi szépen, ez megnyugtatott valamennyire, de azért nem hagyom magam lebeszélni a készülésről, mert végén ellazsálom az egészet.


miskolcikriszta, köszönöm szépen, anyagokat még nem tudom kérek-e. holnap megkérdezem az angoltanáromtól, hogy neki mije van. lehet, nem kell semmi.

direkt telc felkészítőre meg nem megyek, mert előreláthatólag nem lesz pénzem rá. és talán nem is szükséges, most egy olcsó nyelviskola felkészítőjére járok, talán az is megteszi a híg lé ellenére.


ti hányan voltatok a telces felkészítőn egy csoportban?

2009. okt. 25. 19:16

Mondjuk az tény, hogy én rég csináltam meg. Az én középfokúm 8 éve volt. A felsőm meg 4 éve. És egyiknél se volt még prezentáció.


Az mit takar és mit várnak el?

260. 53b2c7c315 (válaszként erre: 257. - Vakosz)
2009. okt. 25. 19:10
A 15 éves tesóm is most csinálta meg, majdnem 90%-os eredménnyel. Még különórára se jár, csak a suliban tanulta az angolt.
2009. okt. 25. 19:01

szia vakosz, igen sajnos 1 hónap míg az eredményt megtudjuk! Őszintén szólva nem tudom megítélni,hogy sikerült. Mindenképpen azt gondolom megérni elmenni egy felkészítőre, de legalább a feladatokat begyakorolni. De nem 1-2-re gondolok..amennyit csak lehet és aztán könnyebben megy. Én az írásbelin a nyelvtani részt rontottam el a 2.részt(behelyettesítős) és időm sem maradt rá. A levelet sem tudom megítélni, nagyon sok véleményt, tapasztalatot hallottam/olvastam már a levél értékelésével kapcsolatosan ezért elképzelésem sincs, hogy sikerült.


prezentációk: könyv, film, koncert, sportesemény, turistalátványosság, híresember akire felnézel, műveszeti alkotás, korod előnyei/hátrányai, találmány bemutatása, mit szeretnél tanulni, magyar oktatás, magyar nyelvjárás, magyar konyha,

legutóbb volt két új is: kedvenc jármű/utazási eszköz, emlékezetes nap az életedben


Én ennyiről tudok. Ha valami érdekel kérdezz, vagy ha anyagra van szükséged is jelezd nyugodtan!

258. vakosz
2009. okt. 25. 16:52

mi lenne, ha összegyűjtenénk a lehetséges szóbeli prezentáció témákat?


pl azt, amit a honlapon is ismertetnek, meg azt, amit már a vizsgázottak kaptak:


1 A book that you have read (topic or plot, author, style, your opinion, etc.)

2 A concert you have attended (type of music, musicians, where, personal preferences, etc,)

4 A traditional public holiday in your country (date, customs, food, etc.)

5 A tourist attraction near your town (how fair, what to see, best time of year to go etc.)

6 A sporting event you have attanded (which sport, where, people involved, result, etc.)


ha van kedvetek bővítsétek a listát, szerintem más nyelv kérdései is segíthetik a felkészülést.

257. vakosz
2009. okt. 25. 16:45

Azt hallottam, hogy a telcet valamikor megváltoztatták, nehezebb lett néhány feladat. lehet, hogy Szaja még az előző rendszerben tette le a vizsgát. de egyébként minden embernek más és más a piti. szerintem én sem fogom lepitizni, annyit tanulok rá.


miskolcikriszta, hogy érzed, hogy sikerült a nyelvvizsgád? melyiket tartottad a legnehezebbnek? mit gondolsz tényleg bele lehet rázódni az írásbelibe?


Mikor lehet megtudni az eredményt? egy hónapon belül?

256. miskolcikriszta (válaszként erre: 254. - Vakosz)
2009. okt. 25. 14:18

Hello. Először is én nem mondanám, hogy piti a Telc nyelvvizsga és rosszul vagyok tőle amikor ezt hallom...

Szóval én 6 évvel ezelőtt alapfokúztam angolból(ECL) és természetesen utána mindent elfelejtettem, mert egyáltalán nem használtam. Fél évvel ezelőtt elkezdtem újratanulni az az angolt, fel kellett magam tornázni arra a szintre ahol voltam aztán rádolgozni a középfokúig. Először heti 1x eljártam tanárhoz a nyelvtant átvenni most pedig megcsináltam egy 60 órás Telcre felkészítő tanfolyamot. Mindemellett én rengeteget foglalkoztam vele otthon is. Ezer kérdés, ezer válasz, Channel 4.-ik könyvéből tanultam majd a vizsgára az Akadémiai kiadós Telc könyv és a Klett kiadó Telc angol vizsgafeladatok könyveiből. Most októberben voltam először vizgázni és még nem tudom az eredményt de egyáltalán nem mondhatnám azt, hogy 'piti' vagy egyszerű volt. A szóbelitől én is nagyon tartottam. Elég sokat gyakoroltunk rá a tanfolyamon, de a vizsgán nagyon sok múlik a szerencsén is. Ha rossz témát kapsz amiről nem sokat tudsz beszélni, vagy nincsenek jó ötleteid.. és a társadon is sok múlik,hogy mennyire kommunikatív. Szerintem az nem lett annyira rossz, de mivel a magnós rész nem ment jól félek, hogy lehúzza.. majd kiderül. Ja és egyáltalán nem volt most környezetvédelmes téma, az igazság az, hogy bármi lehet az jóslástól kezdve az on-line randevún keresztül a kutyatartásig. Remélem tudtam segíteni, ha valami kérdésed van szívesen válaszolok rá.

255. 53b2c7c315 (válaszként erre: 254. - Vakosz)
2009. okt. 25. 11:56

Sokkal könnyebb a telc. Nekem a rigó szóbeli alig volt 60% felett. Pedig ott angollal voltam, ami elvileg ment. Ja és egy hónappal előtte szintén középfokú angolból telc-en 100%-t kaptam szóbelire.. szóval kb ennyi a különbség. :-)


Szerintem az kell a szóbelihez, hogy ne ijedj meg, legyél kedves, és kommunikálj a partnereddel. Amikor én voltam, akkor páronként, vagy kisebb csoportokban volt a beszélgetés. Mindig kérdezd meg a partnered, hogy ő erről mit gondol stb. Próbáld őt bevonni. Azt jobban értékelik, mintha csak te akarsz beszélni és elnyomod a másikat.


Pl nekem egyszer volt felvételim angolból és képleírás volt a feladat. Egy lapon több kép is volt, mindegyikről kellett beszélni. Az egyik kép nem tudtam mit ábrázol, és és így beszélni se tudtam róla. De annyival elintéztem, hogy mondtam, hogy "fogalmam sincs mi van ezen a képen, úgyhogy erről nem fogok beszélni." Mivel magabiztosan adtam elő, a vizsgabiztosok inkább viccesnek találták. A többiről meg úgyis tudtam beszélni, szóval elhitték, hogy nem kamuzok.


És nem vagyok nyelvzseni, mert egy 35 fős osztályból, amikor először írtuk meg a telc gyakorlófeladatsort, nekem lett a legrosszabb. Nagyon sokat sírtam miatta akkor, azt hittem nagyon buta vagyok. De aztán hozzászoktam, utána már nem írtam 80% alatt.

254. vakosz
2009. okt. 25. 11:50

:) oké. de mi van, ha te egy nyelvi őstehetség vagy, és ezért volt piti neked.


na mindegy, tegnap kicsit felstresszeltem magam, de azért még minidig jobb tanulni, mint ezen izgulni, már három hónappal előtte.


de köszönöm a tanácsokat, ennyit mndjuk a saját fejemből is kiókumuláltam. :)


angolosoktól továbbra is kérdezném, hogy miből tanultak. én headway intermediate-et legyűrtem, meg most fce gold-ból és GCSE-ből tanulok. Emellet az English vocabulary in use pre- és szimpla intermediate-jét meg a English grammar in use intermediate-t is forgatom, és olvasok mellette, ha van időm, perpillanat Bronte-t, de van, hogy könnyített olvasmányokat(nem kell annyit szótárazni és gördülékenyebb). Szoktam hallgatni a könnyített könyvek hangoskönyv változatát, és nagyon nagyon ritkán rádiót.


TV-t meg nem nagyon van kedvem nézni, max filmeket töltök le. de időm sincs erre.


A teszteket csak később akarom elkezdeni, mert nincs olyan sok, ahogy látom, és akkor akarom elkezdeni a drillezést, amikor már magabiztosabb a tudásom.


én eddig rigón nyelvvizsgáztam franciából középszinten(ahhoz én sem jártam nyelviskolába, de mondjuk voltam a bennszülötteknél), ahhoz képest szerintetek milyen? ja meg angolból alapszinten, nekem az volt a piti.


egy másik fórumon azt olvastam, hogy mindenkit átengednek, aki megszólal, ez mennyire lehet igaz? mindenesetre megnyugtató volt olvasni. :)


Szaja, te hogyan szóbeliztél, hogy 99% os lettél?

mármint, te hogy érzed, miért lett annyi?

253. 53b2c7c315 (válaszként erre: 251. - Vakosz)
2009. okt. 25. 10:47

A Telc elég piti. Én úgy kaptam 99%-ot szóbelire (német), hogy előtte életemben nem szólaltam meg németül (és utána se). Magam tanultam, nem iskolába jártam.


Az angol se nehéz. Az írásbelihez azt tudom tanácsolni, hogy ismerkedj meg a típusfeladatokkal és sok olyat csinálj. Rááll az ember agya hamar.


A szóbelinél pedig vannak témakörök. Ha mindegyikből megtanulsz jópár szót, vagy akár szövegrészleteket, akkor azokat tudod hasznosítani. Pl én már most megmondom neked, hogy lesz környezetvédelem. Abból tanulj meg pár flancos szót, majd ott használd őket.

252. Fiatal nő (válaszként erre: 251. - Vakosz)
2009. okt. 25. 10:25
Nézzél sok külföldi csatornát, olvass sok szöveget, szótárazz, tanulj szavakat. És hát próbálj beszélni, akivel lehet. Kb. ennyi. :-)
251. vakosz
2009. okt. 24. 22:28

Sziasztok!


Biztos röhögni fogtok, de már most elkezdtem izgulni a januárra tervezett vizsga miatt. Olyan kérdéseim lennének, hogy mások mennyit tanultak rá, hogyan, mit gondolnak mennyi múlt a nyelviskolán, a saját szorgalmukon stb...


angolosoktól az is érdekelne, hogy mikből tanultak, merthogy én angolra megyek.


Amitől legjobban félek, az a szóbeli rész, azon gondolkodok, hogy anyanyelvi tanárral kellene beszélgetnem, ti csináltatok ilyet? esetleg ismertek jó tanárt, mert én eddig kevés igazán jó tanárral találkoztam.


van valami tippetek, amivel a beszédkészséget jól lehet fejleszteni?

2009. okt. 23. 19:52
Én németes vagyok, úgyhogy I don't no. (Ich weiß nicht. :-))
2009. okt. 23. 15:20
Egyéb vélemények?
248. Tibipapa (válaszként erre: 247. - Miskolcikriszta)
2009. okt. 23. 10:42

Hali! Hát én is sok baromságot hordtam össze a levélben :) Én még valami rock bandát is rendeltem a vacsi mellé :) De remélem azért még tűréshatáron belül van. :) Na igen az idővel nekem is voltak problémáim :)

Hát a szóbelit még tavaly nyáron csináltam. Azóta nem volt időm ezzel foglalkozni. Meg azt én az Euro nyelvizsga keretén belül csináltam. Ha jól emlékszem az 87 % lett.

247. miskolcikriszta (válaszként erre: 246. - Tibipapa)
2009. okt. 23. 10:26

Hello. Az a nyelvtani rész tényleg nagyon nehéz volt, meg az időm is kevés.. Én is az éttermes levelet írtam de félek, h nem lett a legjobb. Annyira kapkodtam, hogy beleférjek a 30 percbe. Meg lehet, h el se fogadják..az étterem hirdetésében szerepelt, hogy milyen ételeket készítenek (olasz, spanyol, török..) erre én megkérdeztem tudnak-e készíteni hagyományos magyar kaját, hirtelen ez jutott eszembe. Nincs időd tökölni mert nem férsz bele az időbe.

A szóbelid mikor csináltad és hogy sikerült? El se tudom képzelni, hogy pontozták mennyire elnézőek stb.. pl. a középső (discussion) résznél

a végén már összevissza beszéltem, mert már semmi ötletem nem volt a témához..

246. Tibipapa (válaszként erre: 245. - Miskolcikriszta)
2009. okt. 23. 09:21
Hali. Igen én is most voltam. Bár én a szóbelin nem voltam. Hál Istennek az a része már megvan. Nekem ami nehéznek bizonyult az a nyelvtani rész volt. Pontosabban az a szatyros szöveg. :) Na azzal sokat bíbelődtem. És levélben mit írtál? Én azt az infós éttermes témát választottam. Meg ott nekem egy kicsit kapkodnom kellett. Ép, hogy időre befejeztem. De bizakodom, hogy nem lesz vele gond.
245. miskolcikriszta (válaszként erre: 244. - Tibipapa)
2009. okt. 22. 22:01
Szia! Te is most voltál? Nos, én úgy gondolom a nyelvtani rész nehéz volt, meg a reading comprehension első feladata se volt a legegyszerűbb a többi elment.. A magnó 2.részét értettem, az első és a harmadik nem ment. Főleg a 3 részt találtam nehéznek, de az is lehet,hogy csak a bénaságom miatt maradtam le mindig a fontos infóról. Szóbeli..hát megmondom őszintén mire bekerültem szóbelizni már annyira fáradt voltam, ráadásul a fejem q....a fájt. Ugye fél 9-től ott ültem és utolsóként (pedig sz. betűs az a családnevem) mentem be a párommal 5 körül. Úgy érzem ha 2-3 körül sorra kerültem volna, jobban sikerült volna az is. Úgyhogy részemről 5 órát ültem egy teremben (mert ugye ki sem lehetett menni az épületből)és vártam mikor leszek már túl rajta. Bocsi hogy hosszú lett, de ezt így nem érzem igazságosnak és muszáj volt leírnom!
2009. okt. 22. 21:11

Angoloskák!!! Írjátok meg légyszi, hogy Ti milyennek véltétek a nyelvizsgát!

Köszike!

2009. okt. 22. 12:49
Na igen. Addig kell járni és fizetni a 30.000 forintokat, amíg ki nem fogunk egy egyszerű feladatsort. X-D
2009. okt. 22. 12:30
Én is így gondolom..ki kell fogni, mert hol nehezebb..hol könnyebb feladatokat tesznek be...nekem az angol nagyon könnyű volt..a német meg hmmmmm...nagyon nehéz...ha nem sikerül, lehet hogy én is ecl-t próbálok..
2009. okt. 22. 11:43
Igen, jól esett az áttekintés. Köszönöm, hogy írtál. Gyakorolok tovább, aztán ha már úgy érzem, megpróbálom.
240. miskolcikriszta (válaszként erre: 239. - Kozveszelytelen)
2009. okt. 22. 09:54
hello, szerintem egyik sem "könnyű". Mindegyik nyelvvizsgának meg van a nehézsége. Először is azt döntsd el egynyelvű v. kétnyelvű vizsgát szeretnél. Én semmiképpen nem akartam fordítást így hát maradt az egynyelvű. Ezen belül ECL v. TELC. Az ECL nél nincs nyelvtani rész, de mivel kevesebb feladat van az írásbeli részen, nincs sok lehetőséged hibázni. A szóbelije nem nehéz de a magnója az egyik legnehezebb. Maradt a Telc. Az igazság az, hogy szerencse is kell hozzá, hiszen ahogyan a többiek is írták nem mindig egyforma 'nehézségű' feladatok vannak.. remélem azért tudtam egy kicsit segíteni.
2009. okt. 21. 16:43
Én is szeretnék angolból nyelvvizsgát tenni? Szerintetek a tercnél próbáljam meg? Vagy ott nem oly könnyű? Tanácsoljatok lécci valamit.
2009. okt. 21. 16:37
hát igen:D lehet túlzásokba estem,de akkor nem gondolkodtam h mennyi az a 20kiló:D amúgy sztem se kevés az a 135 szó.nekem mondta a tanárom h csak akkor szoktak levonni ha jóval kevesebb,meg nincs eleje meg vége..szval ne aggódj! nekem is a hörverstehenek jól mentek nagyon, voltam telc tanfolyamon is nyáron, meg különtanároz is jártam,(aki telcnél vizsgabiztos)és tök jól mentek, de a mostani az kéész...tippelgetés.na meg h csak egyszer lehet meghallgatni.
2009. okt. 21. 14:39

én ugy tudom h megkell lennie a 150-180(200) szó között, mert akkor is pontlevonás. de nemtudom..

én is hasonlókat irtam:D

csak én csak 5 kg-t akartam lefogyni:D

236. s.ada1212 (válaszként erre: 233. - Macicska)
2009. okt. 21. 10:18
Szia..én is ezt a témát választottam és majdnem ugyanilyeneket írtam:))) Bár nem sikerült összehoznom 150 szót, csak kb 135-öt...kicsit kifogytam az időből...de azt mondta a felügyelő, hogy nem baj az ha kicsit kevesebb csak legyen eleje meg vége:)
2009. okt. 21. 10:16
Szerintem is nagyon nehéz volt most a hörverstehen...eddig ezek jól mentek nekem a felkészülés alatt..de most..mintha semmit sem értettem volna..így tippelgettem
2009. okt. 21. 10:06
Hello mindenkinek, én is most voltam angolon..szerintem nehéz volt, bár első próbálkozás és remélem utolsó is. A nyelvtani rész főleg a 2.része nagggyon nehéz volt és időm sem maradt rá, attól tartok lehúzhatja az egész írásbeli részt. Levél? Fogalmam sincs..én a 2.-at írtam az étteremnek kellett információkérő levél, de úgy kapkodtam,hogy nem is emléxem mit írtam. Szóbeli nem lenne annyira gáz, ha a magnó ment volna...de nem így történt. Nagyon remélem, hogy valahogy összejön a bűvös 60% !
233. macicska (válaszként erre: 232. - Dacd09dfaf)
2009. okt. 19. 22:09
Hát így leírtam ,h kicsit el vok hízva és h 20 kilót le szeretnék adni ez lenne a célom.akkor írtam h elfoglalt vok és h esténként tudnék edzeni,és az jó lenne e nekik.meg h rossz élményeket szereztem az előző fitnesztermekben,mert h nem volt modern felszerelés,meg a környezet se volt jó.Meg h a jelenlegi állapotom nem vmi jó,és h szeretem a fitneszt.így ezeket röviden.Remélem nem pontozzák le,bár nyelvtani hibák biztos vannak benne,utólag jön rá az ember h miket irt rosszul.. Te miket írtál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook