Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


2009. nov. 3. 11:06

Sziasztok,

Emih nekem is szülinapi ajándék(?) lesz. Ha nem sikerül én is szeretnék menni decemberbe de addig nem fizetem be. Nem úgy van, hogy aki az előző viszga sikertelensége miatt jelentkezik később azt elfogadják? Nos, én addig nem fizem be inkább még reménykedek!:-)

291. Tibipapa (válaszként erre: 290. - Fiatal nő)
2009. nov. 3. 10:11
Mármint meg sem várod az eredményeket és már fizetsz is a következőre?
290. Fiatal nő (válaszként erre: 289. - Tibipapa)
2009. nov. 3. 09:41
Én például egyáltalán nem izgulok. Sőt, a héten el kell mennem kifizetnem a decemberi vizsgadíjat, különben kicsúszom a határidőből. :-)
2009. nov. 3. 09:19
Már csak azt nem tudom, hogy min izgulok :) Az esélytelenek nyugalmával kéne ücsörögnöm és a következő időpontra készülnöm :)
288. Fiatal nő (válaszként erre: 287. - Dacd09dfaf)
2009. nov. 3. 08:21

Mi is kevesebben voltunk!

Nyáron sokkal többen mennek, mert akkor szünet van, meg minden, rengeteg tanfolyamos emberke vág neki akkor. Ilyenkor pangás van. :-P

2009. nov. 2. 18:11

szerintem is. hát nekem ha jó, ha rossz, szülinapi "ajándék" lesz :D

amugy szerintem azért lesz meg hamarabb, mert ugy tapasztaltam, h kevesebben voltak. sokkal...

multkor 3 terem tele volt, most 1be voltunk. és még egypadsor üres volt :D

2009. nov. 2. 14:56
Huh :) ez jól hangzik, de ahogy az én formámat ismerem, még késni is fog az eredmény :)
285. Fiatal nő (válaszként erre: 284. - Tibipapa)
2009. nov. 2. 14:44
Hivatalosan november 16 a dátum, de biztos előbb ki fog derülni, mert legutóbb is majd' egy héttel előbb feltették.
2009. nov. 2. 13:40
Nah... :) Hányadikán fog kiderülni ez az átok? :)
283. Fiatal nő (válaszként erre: 282. - Dojszi)
2009. okt. 29. 21:57

Olaszból nem tudom.

Most viszont nem is voltam szóbelizni (németből)...

282. Dojszi
2009. okt. 29. 21:50

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem, most mennék középfokú olaszból vizsgázni, és szeretném tudni, hogy előzőleg pontosan mi volt a levél témája, és a beszélgetésnél a cikk témája!

Előre is köszi a választ :)

2009. okt. 27. 20:24
Nem tudom nekem ezt mondták...nem egyszer...és több forrásból. De őszintén szólva annyira nem érdekel milyen volt régebben; nekem ez az első és remélem az utolsó is. Úgyhogy személyes tapasztalatom nincs, csak a legutóbbi vizsgáról. Az meg, hogy kinek mi nehéz döntse el maga..hiszen nem vagyunk egyformák, aki pedig könnyűnek találja és simán megcsinálja annak gratulálok és örüljön neki :-)
280. Fiatal nő (válaszként erre: 278. - Miskolcikriszta)
2009. okt. 27. 19:37
Az angolról nem tudok nyilatkozni, de a német az régebben is "ilyen" volt. :-) Mondjuk én nem voltam, de sok ismerősöm igen, plusz akkor is jártam felkészítőre.
279. s.ada1212 (válaszként erre: 278. - Miskolcikriszta)
2009. okt. 27. 09:54
Amikor én voltam angolon..szerintem ugyanolyan hosszú feladatok voltak...inkább azt mondanám hogy máshogy volt rendszerezve...a hallgatás hozzátartozott a levélhez...annak alapján kellett megírni...valamint szóbelin mi 4 en voltunk bent az első feladatnál, majd egyesével vissza kellett menni...még 2 feladatot megoldani.
278. miskolcikriszta (válaszként erre: 276. - Fiatal nő)
2009. okt. 27. 09:43

Szia, Én úgy tudom,hogy a feladatok is nehezedtek, a tanárok is mondták a nyelvtanfolyamon és a neten is utána olvastam még a vizsgám előtt. Ezt az egyik honlapon találtam a Telc nyelvvizsgáról:

"Az új, English B2 feladatlapról dióhéjban: hosszú szövegek, rövid idő rájuk, sok ismeretlen szó, vagyis gyorsan kell tudnod olvasni és szöveget érteni, és nagyon fontosak a konkrét feladat-megoldási technikák (=be kell gyakorolnod a feladattípusokat).....A hosszú szövegek és a kevés idő miatt a TELC új English B2 feladatlapja egyáltalán nem könnyű. Csak a címpárosítási feladat egy szövege lehet olyan hosszú, mint a TRINITY vizsga egyetlen feladata. A szóbeli viszont vehető akadály."

277. 53b2c7c315 (válaszként erre: 275. - Fiatal nő)
2009. okt. 26. 19:53

Ez sajnos így van. Egy ismimnek (mondjuk felsőn) az atomerőművekről kellett beszélnie. Az ilyenről az ember még magyarul se nagyon tud beszélni (általában), nemhogy más nyelven.


Szerintem néha azon is múlik, hogy szimpatikusnak talál-e a vizsgabiztos. Ez mondjuk nagyon nem fair, de ettől még nem lesz több pontunk. (Ld. az én rigós vizsgám)

276. Fiatal nő (válaszként erre: 273. - Miskolcikriszta)
2009. okt. 26. 19:47
Nem a feladatok nehezedtek (na jó, egy kicsit azok is, de tényleg leheletnyit), hanem a %-ok! Régen úgy volt, hogy nem kellett részfeladatonként elérni a 40%-ot, hanem az egésznek kellett lennie 60%-nak. Magyarul, ha valaki x feladattípusból "verhetetlen" volt, akkor könnyedén meg tudta csinálni... Most meg ha valaki mondjuk vacak levélíró, vagy nehezen tud információkat kikeresni/értelmezni, akkor nagyon könnyen elcsúszhat.
275. Fiatal nő (válaszként erre: 274. - 53b2c7c315)
2009. okt. 26. 19:45

Ha Origón olyan gyengén teljesítettél, ahol az a fő támpillér... Abból gondoltam.


Szerintem nem garancia az, hogy valaki sokat készül rá, akkor sikerül is. Bármikor bekaphat az ember egy olyan témát, amihez alig tud köpni-nyelni valamit. :-)))

274. 53b2c7c315 (válaszként erre: 271. - Fiatal nő)
2009. okt. 26. 17:07
Miből gondolod, hogy nem az igazi? Nem vagyok nagydumás. Én sokat készültem rá, lehet, hogy azért volt könnyű, nem?
273. miskolcikriszta (válaszként erre: 272. - S.ada1212)
2009. okt. 26. 16:12
valószínűleg pontosan azért mert utána szigorítottak rajta..nem?
2009. okt. 26. 13:17
Mondjuk a németen meglepődtem..hogy mind az 5 prezentáció közül lehetett választani..nem csak 2 -t tettek be...Meg minket időre hívtak vissza..szóval aki 5 re volt szóbelire kiírva annak nem kellett egész nap ott csücsülnie. Az angolt 2 éve csináltam(szintén TELC) akkor még mi sem hagyhattuk el a termet. Őszintén szólva arra semmit sem készültem...előtte egy nappal elővettem a középiskolás jegyzetet (5 év után)és elsőre meglett. A némettel meg szenvedek egy éve...először magamtól akartam de aztán csak voltam nyelvtanárnál is...most sem vagyok benne biztos hogy sikerült.
271. Fiatal nő (válaszként erre: 263. - 53b2c7c315)
2009. okt. 26. 10:14

Bírom, hogy akinek ilyen könnyen ment, az csak így lazázza a dolgot. Ne csináld már...

Amúgy ahogy így olvastalak, lehet, hogy érzéked van hozzá és "nagydumás" vagy, de a nyelvtanod nem az igazi. Arra gyúrhatnál. :-)))

270. Fiatal nő (válaszként erre: 260. - 53b2c7c315)
2009. okt. 26. 10:12
Neki is érzéke van hozzá és szeret beszélni. Ennyi. Plusz biztos kifogott egy egyszerűbb feladatsort is.
269. Fiatal nő (válaszként erre: 256. - Miskolcikriszta)
2009. okt. 26. 10:12
Így van. A TELC egy kicsit lutri. Akármiről lehet téma, itt a szókincs a fontos, meg hogy az ember ne f*ss*n és legyen talpraesett. A nagyszájú emberek előnyben vannak. Én nem vagyok ilyen.
268. Fiatal nő (válaszként erre: 255. - 53b2c7c315)
2009. okt. 26. 10:10

Te nyelvzseni vagy, ennyi az egész. Nekem is volt gimiben olyan osztálytársam, aki 3 hónap alatt csinált egy angol középfokút, holott előtte nem is tanulta a nyelvet... Hidd el, sokan vannak, akiknek nem megy ez ilyen könnyen. Örülj neki, hogy jó nyelvérzéked van. Az, hogy ilyen eredményt értél el, az nem a nyelvvizsgát minősíti, hanem téged... Jó vagy, ennyi az egész. Fogadd el, hogy nem mindenki ilyen képességű.

Amúgy azért sikerülhetett neked ilyen jól, mert szeretsz beszélni. A TELC-en különben sem a nyelvtani helyességen van a hangsúly, mint a Rigó utcain. Itt azt nézik, hogy ADOTT TÉMÁRÓL beszélj, légy kreatív. Azt, hogy ezt milyen nyelvtani helyességgel teszed, "mellékes". Csak akkor kötnek bele nagyon, ha egy anyanyelvű ember nem értené meg, mit akarsz...

267. Fiatal nő (válaszként erre: 254. - Vakosz)
2009. okt. 26. 10:06

A Rigó utcai nyelvvizsga kétnyelvű, és nagyon nyelvtan-központú. Ott nagyon kell kenni-vágni a nyelvtant, különben veszett fejsze...


Egyáltalán nem igaz, hogy a TELC-en mindenkit átengednek, aki megszólal. Én ismerek olyat, akit nem engedtek át... :-S

266. vakosz (válaszként erre: 263. - 53b2c7c315)
2009. okt. 25. 20:03

:)) igenis


ja, a prezentáció egy körülbelül másfél perces rész, amikor előadod, mondjuk a kedvenc filmélményedet, majd a társad kérdez valamit, amire válaszolsz. majd ue. fordítva. asszem ez az.

2009. okt. 25. 20:02

A prezentáció nem nehéz és arra fel lehet otthon készülni. Kapsz a viszgán két témát a lenti címek közül és az egyikről kell beszélned egy másfél percet, aztán a társad által feltett kérdésekre válaszolnod kell.


Amúgy én nem hiszem,hogy attól függ a nyelvvizsga sikeressége ki hány éves..inkább ki mennyi ideje tanulja és milyen képességei vannak. Tesódnak gratula! Én egyáltalán nem tanultam angolt a sulikban. Ezt a félévet tanultam rá meg 6 évvel ezelőtt kb. ugyanennyit. Ez össz-visz 1 év, de hozzá kell tennem nagyon sokat foglalkoztam vele... szerintem. Az is lehet, h azért találtam 'nehéz'nek v. nem egyszerűnek mert még gyakorolnom kellett volna...nem tudom.

264. vakosz (válaszként erre: 259. - Miskolcikriszta)
2009. okt. 25. 20:01

köszönöm a prezentációkat, nem hittem volna, hogy ezek így előre tudhatók, azt hittem ez mindig vizsgától függ, de azért a téma nagyjából belőhető.


egy nagy hajrá, hogy meglegyen a vizsgád

263. 53b2c7c315 (válaszként erre: 262. - Vakosz)
2009. okt. 25. 20:01

Azt semmiképp nem! Inkább készülj túl sokat, és akkor fog könnyűnek tűnni. A félelem legalább motiváló.


Tudod mit??

K.rvanehééééééééééééz!!!!!!!!!

Jobb lesz, ha már most leülsz valamit tanulni. :-)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook