Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben fórum

Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. jún. 12. 11:29
Öntsd le egy pohár hideg vízzel..nekem ezt védőnő mondta annó és nálunk bevált.
17. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 15. - Gerna)
2010. jún. 12. 11:29
Így van! És működik!
16. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Zsurmi)
2010. jún. 12. 11:28
pedig teljesen így van! Csak tény, hogy baromi nehéz beismerni. :)
15. gerna (válaszként erre: 5. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 12. 11:20
A Szuperdada nem a gyerekeket változtatja meg, hanem a szülőket. Tehát 2 hét után is hatni fog a módszer.
14. ebba518fdb (válaszként erre: 8. - Zsurmi)
2010. jún. 12. 11:20
így van feszegetik, mert a személyiségük fejlődéséhez tartozik, de ez természetes dolog.. de szerintem ezt semmiképpen nem büntetni, kell, hanem a viselkedésüket a helyes mederbe terelni, ami bár sokkal több melót igényel, mintha büntetéssel gyakorlatilag beléjük folytja az ember a kis dolgaikat.. biztos működik, ha ezerszer leültetem, mert valamit nem úgy csinált, ahogy én akartam.. de ez nem hatalmi kérdés.. leginkább példát kell mutatni, már csak azzal is ha jól kezeljük a műsoraikat és tiszteletben tartjuk a kis akaratukat.. nem mellesleg ezáltal még a helyes konfliktus kezelést is megtanulják..
2010. jún. 12. 11:18
nemakarásnak nyögés a vége!
2010. jún. 12. 11:17
Még az jutott eszembe, hogy mivel már tud szépen beszélni, ha hisztivel akar elérni valamit, ne elégítsd ki a vágyát, még ha tudod is mit akar. Nálunk még a "kérem szépen" nélküli mondatok sem nyernek meghallgatást; olyankor mindig visszakérezek: Tessék? Hogy is mondtad? És egyből tudja, mi a bibi. Az biztos hogy kitartás és következetesség kérdése az egész.
11. henkoki (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 11:09
Egyetértek, a módszer használ. Ha nincs sarok, jó egy párna is a földön, vagy odakint egy fa töve - a lényeg, hogy elszeparáld onnan és attól ahol és amit a hiszti kitörésekor csinált. De egy dolog fontos: figyelmeztesd mindig előtte, hogy ez fog következni!!! Ha folytatja, akkor mehet a büntibe, de mindig pontosan magyarázd el neki, hogy miért kell ott lennie. Egy idő után már a bünti sem kell, mert a figyelmeztetésre is hallgat majd. Ja, és ne lássa rajtad,hogy dühös vagy, próbálj higgadtságot erőltetni az arcodra. És a bünti után jöhet a bocsánatkérés, a puszi, meg az ölelés. Nálunk ez elmaradhatatlan. Nekem már a 18 hós kisfiam is tudja, mi az a bünti, mert látta a 3 éves nővérétől, és volt hogy magától ment a sarokba (pedig előtte sosem küldtem!) amikor rosszaságot csinált :-).
10. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 12. 11:09

szia!


nekem két fiam van, 4 és 2 évesek, tehát nekem duplán kijár ezekből a balhékból úgyhogy tudom miről beszélsz.. :) 3 évesen még kicsi, hogy bizonyos dolgokat megfelelően kezeljen, hiába megy szépen a beszéd.. :) na persze én sem szoktam rájuk hagyni és sokszor a türelmem sem elég hozzá, de mindig elgondolkozom azon, hogy igazán mi az ami kiváltotta a hisztit, mert azt tapasztaltam, hogy általában az váltja ki, ha nem "jól" kommunikálunk egymással, hisz nekik még teljesen más rugóra jár az agyuk mint nekünk felnőtteknek, sok mindent másképp látnak, másképp érzékelnek, ebből erednek a nézeteltérések.. ja és persze ebben a korban egyre többször előfordul, hogy a határaikat feszegetik, de ez is természetes, nem ellenünk szól.. ez "sajna" türelem játék, nekünk kell megtalálni a helyes utat hozzájuk.. :) inkább a megelőzésre igyekszem a hangsúlyt fektetni, mert ha egyszer beindulnak, már mindenkinek nehéz leállni.. :) ez egy ilyen nehéz időszak mindenkinek, szülőnek, gyereknek egyaránt.. :)


hát sok sikert és türelmet a továbbiakhoz.. :)


üdv


Móni

2010. jún. 12. 11:07
Jönnek -mennek a sorok. "A gyerek viselkedése a szülőkét tükrözi le."-ezzel nem feltétlen értek egyet.
2010. jún. 12. 11:07
Most olvastam Murila hozzászólását, tökre egyetértek!! Működik, de baromi sok türelem kell. Én sokszor szoktam mondani, hogy adjon valaki egy pisztolyt, fejbelövöm magam, mert már kiakaszt a gyerek. Közben pedig nyelek egyet és mérhetetlen nagy higgadsággal és türelemmel beszélek hozzá. A gyerekek feszgetik a határokat.
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 12. 11:07
Sztem csakis a szülőm múlik! A gyerek viselkedése a szülőkét tükrözi le.
6. zsurmi (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 12. 11:04
Ismerős a dolog! Ajánlom Neked a Viasat-on a segítség gyerekeim vannak műsort. Nekem nagyon bevált. A fő titok szerintem: türelem, kitartás, következetesség. Idő kell véghez vinni a terved és egyszer sem szabad feladnod, meg kell tanulni a gyereknek, hogy Te vagy az "Úr". Az én fiam is sokszor hisztizett. Ha nem tartja be a szabályt, akkor bünti van. Pl.: szólok neki, hogy rendesen egyen ne játszon az étellel. Kétszer szólók, h fejezze be a butaságot, mert ha mégegyszer szólók, bünti lesz. Pl. ő nem kap desszertet. Továbbfolytatta a dolgot, én meg mondtam: Kisfiam megkéretelek vmire, nem teljesítetted. Szépen kértelek, hogy hagyd abba, nem tetted,ezért nincs süti. Na ilyenkor könyörög a gyerek és fogadkozik, hogy anya soha többet bla-bla-bla. Na ilyenkor kell következetesnek maradni.Olyankor leguggolok hozzá, akkor általában ütni akar, üvölt, hadakozik, én meg baromi nagy nyugalommal (közben egyébként belül majd felrobbanok) a szemébe nézek és elmondom megint: Kisfiam, nem úgy viselkedtél, ahogy kellett volna, nem kapsz sütit. Ha holnap reggel ügyesen reggelizel, akkor megkapod. Következik fél óra hiszti, akkor nem veszek róla tudomást, teszem a dolgom, aztán megunja a dolgot és befejezi. Utána bármilyen ügyes, aranyos, a sütit max tényleg másnap reggel kapja meg, ha ügyesen reggelizett.Akkor elmondom neki, hogy sajnálom, hogy csak ma reggel adhatom neki oda, de sajnos rajta múlt a dolog. Máskor legyen ügyesebb és ha egyszer rászólok, fogadjon szót és elkerülhető ez az egész tortúra. Ez csak egy példa. Van millió verzió. Pusz
2010. jún. 12. 11:01
Már játsszuk ezt egy ideje, de szinte semmi értelme. Ezt biztos a dadás műsorból vetted, de egyszer eljöhetne az én gyerekemhez is, mert kiváncsi lennék vele mit kezd. Nem igazán hiszem el, hogy elmegy egy családhoz és két hét alatt megváltoztatja a gyerekeket és utána minden szuper.
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2010. jún. 12. 10:59

De. Biztos! Következetességgel biztos. Ha a gyerek érzi, hogy ki az úr a házban.

Most még ő az!

3. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 10:58
Egyáltalán nem biztos.
2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 12. 10:55

Állítsd be a sarokba,3 percre, mondd neki, hogy azért áll ott, mert hisztizett, és hogy ezt nem tűröd.

Ha nem marad ott, vidd vissza, és megint magyarázd el neki. Lehet, hogy eljátszátok 100-szor is. Türelmesnek kell lenned.

Egy hét alatt leszokik!

2010. jún. 12. 10:46
Tanácsot szeretnék kérni. A kisfiam szeptemberben lesz 3 éves. Nem régen kezdett el beszélni, de mostanra már szinte mindent tud mondani. Eddig a hisztit be tudtam azzal, hogy még nem beszél és nem tudja elmondani, hogy mit szeretne. De mostanra már teljesen kezelhetetlen lett a helyzet. Hisztivel kelünk, hisztivel fekszünk. Reggeltől estig a hiszti megy. Ha elfogy az ennivalója, nem azt mondja, hogy anya kérek még, hanem elkezd hisztizni. Én próbálok neki mindent szépen elmagyarázni, hogy nem hisztizni kell, hanem szólni, hogy anya kérek még, de semmire sem megyek vele. Már nagyon tehetetlennek érzem magam. El vagyok keseredve, mert már nem bírom az állandó ordítást. Kérlek segítsetek!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook