Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben fórum

Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
78. tündér74 (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 12. 15:16

Szia! Ha naponta van hiszti nálatok, ráadásul egész nap ez megy, akkor forduljatok gyermekorvoshoz.

Családi légkör egyébként milyen?

77. tündér74 (válaszként erre: 76. - Jozsi.38)
2010. jún. 12. 15:06
A lehető legrosszabb nevelési módszer.:( Bővebben inkább nem fejteném ki.
2010. jún. 12. 14:29
pelenkázáshoz: én menet közben adtam a gyerekre a pelenkát miután nem volt hajlandó még megállni sem annyi időre,és ezért megkapom a magamét tuti, de én bezártama gyereket a házba amíg hisztizett és közöltem vele amíg hisztizik nem nyitom ki az ajtót.a határokat meg kellett húzni mese nem volt, mert hiába szólok rá ha nincs foganatja, és ha nem fogad szót ritkán de elcsattan egy pofon
2010. jún. 12. 14:23
Ha hisztizik, pl otthon, hagyd ott. Azért nézz be rá úgy, hogy ne lásson, nehogy baj történjen Vele. Majd ha kihisztizte magát abbahagyja. Rá jön, hogy hisztivel nem ér el semmit. Én 1x akartam ilyet kicsi koromban, Anyu ott hagyott, belesett, meguntam a hisztit és mentem ki hozzá, mint ha mi sem történt volna. :) Én sarokba nem állítanám, de elmagyaráznám neki mit szabad és mit nem. Rávezetném. Sokáig tart, de megéri.Fő a TÜRELEM és a SZERETET!
74. cbe267d9cf (válaszként erre: 69. - F8db0709b8)
2010. jún. 12. 13:21
mert a suszternek mindig lyukas a cipője... :)
73. panna77 (válaszként erre: 6. - Zsurmi)
2010. jún. 12. 12:55

Egyetértek. Szeretet, türelem és KÖVETKEZETESSÉG.

Nálunk is előjönnek a hisztik, de nem engedek. Felőlem a földön is fetrenghet, nem érdekel. Nem szabad nekik engedni, mert csak egyszer teszed meg és elvesztél. :-)

Az a fontos, hogy maradj nyugodt, de tarts ki az álláspontod mellett!

72. b59e85f65a (válaszként erre: 58. - Correct)
2010. jún. 12. 12:55
nem a3 szam atenyado, de az elsönel sokan beleszoltak amasodiknal paran aharmadiknal mar nem hagyom ,hogy okos tanacsokkal lassanak el tapasztalat beszelbelölem,
71. ebba518fdb (válaszként erre: 67. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 12. 12:46
én pont erről beszéltem, hogy meg kell keresni a kiváltó okot és lehetőség szerint meg kell szüntetni.. :) én sokszor megyek bele "őrültségekbe" a fiúk kedvéért, csak, hogy mindenkinek jó legyen, persze csak az ésszerűség határain belül.. :) és legalább jól is szórakozunk közben.. :)
70. ebba518fdb (válaszként erre: 68. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 12. 12:43
nem jók a szélsőségek.. :) a legjobb az anyai megérzés.. :)
69. f8db0709b8 (válaszként erre: 68. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 12. 12:43
nekem is van ilyen ismerősöm és nagyon durva felnőtt lett belőle.
68. cbe267d9cf (válaszként erre: 62. - Correct)
2010. jún. 12. 12:41
Van olyan ismerősöd, aki pszichológus házaspár gyereke? Nekem van. A Jó Isten mentsen meg tőle! Teljesen defektes, deviáns, abszolúte problémás felnőtt (mostmár családanya). Szóval azért a pszichológusok/pszichiáterek tudományára sem mindig vennék mérget!
67. cbe267d9cf (válaszként erre: 63. - Csiga1170)
2010. jún. 12. 12:39
Az én fiam is ezt csinálta, és akkor megtaláltam a nadrágpelenkát! :) Örök hála a feltalálójának! Merthogy rájöttem, a gyereknek nem a pelenkázással volt baja, hanem a háton fekvéssel. Mióta állva csináljuk, nem tiltakozik, sőt, szól ha kaka van... 15 hónapos.
66. f8db0709b8 (válaszként erre: 59. - Correct)
2010. jún. 12. 12:37

Na igen.

én sem.

2010. jún. 12. 12:36
Sziasztok, további szép napot!
64. correct (válaszként erre: 61. - Ebba518fdb)
2010. jún. 12. 12:36

Így van, legyen meg a gyereknek a gyerekkora is!

Ne akarjunk felnőttet egy kisgyerekből, de még egy 10 évesből sem. Majd úgyis levonja a helyes viselkedést, ha folyamatosan látja a szülő helyes viselkedését!

63. csiga1170 (válaszként erre: 46. - Csibefalat2008)
2010. jún. 12. 12:35

áll már és kapaszkodva megy, de ha meglátja a pelust nevetve szökik előlem:) Nem minen pelenkázásnál hisztizik, de ha igen teljesen kikészít, mert kakás fenékkel elindul valamerre, érted biztosan....Nekem, ami eddig legjobban bejött, hogy bíbelődik a törlőkendővel, rágja.

Ő enni nagyon szeret, olyankor nem hisztizik soha.

2010. jún. 12. 12:35

Egy gyermekpszichiáter, és amit TANÍTANAK egyetemeken, az nem 3 gyerekből van levonva, hanem nagyon sokból, rengeteg teszt után, tömérdek megfigyelés és évtizedek után.

De fenntartom, hogy simán egy embernek értelem miatt kell tudnia, hogy mi a helyes hosszútávon.

Honnan tudhatja az ember, hogy felnőttkén majd nem jön-e elő valami negatívuma annak, amit hirtelen kényelemből tett a gyerekével?...


Családsegítőben dologzom, annyi mindent tapasztaltam a gyermekjóléten...pont ilyen típusú emberekkel és gyerekeivel van probléma...úgyhogy nem is állok le ilyennel vitázni.

61. ebba518fdb (válaszként erre: 53. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 12:33
neked mit jelent a liberális.. ? mert én következetesen nevelem a fiaimat, ha úgy tetszik liberálisan, sarokba állítás és egyéb büntetés nélkül, nagy hangsúlyt fektetve a jó kommunikációra.. és teljes mértékben működik.. :) igazi eleven, csintalan fiúk, hiszti is előfordul, de minden helyzethez jól alkalmazkodnak, feltalálják magukat és abszolút irányíthatóak.. :) bár tény, hogy rengeteg "melóm" van bennük.. :)
2010. jún. 12. 12:31

Persze persze, pszichológia, meg megértés, meg hasonlók. De azért azt ne felejtsétek el, hogy minden szülő csak a maga szintjén képes megélni a dolgokat. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy ugyanaz elvárható egy biztonságban, nyugalomban, boldogsában élő anyukától, mint mondjuk attól, aki esetleg egyedül neveli a gyerekét, és neki kell gondoskodnia a napi betevőről, és minden hónapban rettegve várja a gázszámlást. Szóval annyiban azért valóban minket tükröz a gyerekeink viselkedése, hogy a nyugodt háttér nagyon fontos. Én éppen ezért nem ítélném el a szigorú sarokbaállítós anyukákat sem, hiszen nem tudhatjuk, hogy ki miért alkalmazza ezt a megoldást. A gyerekem lelke meg akkor is sérülni fog, ha én a lehető legjobb szándékkal és a legtudományosabb pszichológiai módszerekkel nevelem. Egyszerűen attól, hogy nevelem. Vagy maradjunk a klasszikus viccnél?

Utazik a mama a villamoson a gyerekével, és a gyerek rugdossa a szemben lévő idős hölgyet a sáros cipőjével. Az idős hölgy megkéri az anyukát:

-legyen már kedves rászólni a gyerekére, hogy ne rugdosson!

Mire az anyuka:

- nem szólok, mert én liberálisan nevelem a gyerekemet, és hagyom kibontakozni sérülés nélkül az egyéniségét! Ha ehhez van kedve, csinálja. Mindezt hallva egy PUNK odamegy az anyukához, kiveszi szájából a rágóját, belenyomja az anyuka hajába, és azt mondja:

- engem is liberálisan neveltek! :)))

Szóval azért szerintem kellenek a határok! Mindenkinek a maga módszerével. Ha valkinek a sarokba állítás jön be, hát azzal. Ne felejtsük el, hogy a gyereknevelés egy kettős/hármas viszonyrendszer: nem csak a gyerekről szól, hanem a szülőkről is. Szerintem azzal sem megyünk sokra, ha valaki szigorúan odafigyel, hogy nehogy sérüljön a gyerek lelke, ezért nem bünteti, de közben ő maga meg idegroncs lesz. Akkor ugyanúgy sérülni fog a gyerek, mert leveszi, hogy idegbeteg az anyja, és akaratos kis zsarnok válik belőle. Szóval szerintem ebben is az arany középút a legjobb!

Ja, és senkit nem akarok meggyőzni, vitatkozni, vagy ilyesmi, csak nekem ez a véleményem.

59. correct (válaszként erre: 57. - F8db0709b8)
2010. jún. 12. 12:31
Én azért piszkosul ideges tudok lenni a hisztitől, de nem vetítem le a gyerekre.
58. correct (válaszként erre: 55. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 12:31

Egy. Miért, számít itt valamit a szám? Lehet 3-at is rosszul nevelni, és lehet egyet is jól nevelni.

Jusson eszedbe, hogy nem a 3 gyereked él egyedül gyermekként ezen a Földön, hanem rengeteg, több millió, és abból kell levonni a következtetéseket.

57. f8db0709b8 (válaszként erre: 54. - Correct)
2010. jún. 12. 12:30
Csak kicsit:)
56. correct (válaszként erre: 53. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 12:29

Szép, merész kijelentés, csakhogy az intelligens értelmes gyerekek, akiknek semmilyen sérülésük nincs, és boldogak, ezek közül kerülnek ki, ez tény.

Hogy milyen lesz a gyerek, felnőttként, az nem a gyereken múlik, ez biztos. De én nem akarnék idegbeteg embert nevelni, idegbajos módszerek által.

55. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 52. - Correct)
2010. jún. 12. 12:28
Három gyereket nevelek, szóval hidd el, megéltem már egy s mást... Neked hány van? :)
54. correct (válaszként erre: 51. - F8db0709b8)
2010. jún. 12. 12:28
Igen, úgy értettem, hogy biztosan már ki voltál...
53. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 30. - Correct)
2010. jún. 12. 12:27

Senki nem mondta, hogy uralkodni kell. Csak tudnia kell, hogy meddig van a határ.

Az a baj a liberális nevelési elvekkel, hogy nem működnek! És ez nem a gyereken múlik.

52. correct (válaszként erre: 49. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 12:27

Nekem meg az a marhaság. Különösebben nem érdekel, hogy milyen az idegrendszered, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja (sajnos).

A gyermeki lélekkel és a pszichológiával viszont ne állj le vitázni.

51. f8db0709b8 (válaszként erre: 41. - Correct)
2010. jún. 12. 12:26
Nem vigyorogtam,és én is durvának találtam az öntés fogalmát.Ezért sem öntöttem,csak spricceltem.
50. correct (válaszként erre: 45. - Ebba518fdb)
2010. jún. 12. 12:26

Igen :S

Tény, hogy - gyereke, illetve esete válogatja - hónapokig, vagy akár évekig eltarthat, szóval türelem az bizony kell, és még jópár dolog.

Az is, hogy az ember visszafogja magát amikor már szétrobbanna, de attól még kell a szigorúság, ha ott van mellette a szeretet is, és a tisztelet is oda-vissza. De nem az adott pillanat számít, hanem az, hogy a gyerek érdekében normális, hisztimentes :), értelmes és intelligens felnőttet neveljünk, aki majd öregkorára is olyan lesz (legalábbis az alapok), amilyenné neveltük.

49. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 28. - Correct)
2010. jún. 12. 12:25
marhaság....
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook