Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagy gyerekemmel valami nincs rendjén - egy anya fórum

Nagy gyerekemmel valami nincs rendjén - egy anya (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. ápr. 15. 11:21
Huuuuú! fórimindító! Mi van veletek?
103. lolita13 (válaszként erre: 102. - B4ca0947f4)
2012. ápr. 2. 09:40
Teljesen igazad van!!!
2012. ápr. 1. 08:33
A lányod nem buta, felfogja, hogy beteg és szeretne ezen változtatni. Legyél benne partner és ne szégyelld átölelni és éreztetni vele, hogy mennyire szereted. Egy ölelés, a kedvesség , a türelem, a bizalom csodákat tesz. Addig menjetek orvoshoz, amíg nem késő... mert akkor azzal a tudattal kell élned az életed visszalévő részét, hogy nem tettél érte semmit... hagytad elveszni. Ennyit egy férfi sem ér meg. Mindkettőtöknek szüksége van orvosra, neki a megfelelően adagolt gyógyszerekre, neked pedig segítségre, hogy megértsd a betegségét.
2012. márc. 30. 20:35

Igen,gondolom,hogy már nagyon ki van készülve,biztos borzasztó neki is... Na akkor most ki-kit vigyen orvoshoz...lehet,hogy kéz a kézben kéne besétálniuk...egyáltalán mire vár még?...

Na nem akartam itt okoskodni,meg pálcát törni...kívűlállóként könnyű okoskodni,csak a gondolataim írtam le a hozzászólások alapján...

De kettőjük közzül,nekem úgy tűnik,hogy a leányzó szorul inkább segítségre...

100. Fuvallat71 (válaszként erre: 99. - Emi1206)
2012. márc. 30. 20:08

Bizony bizony, valószínűleg nagyon fáradt már!!!

Ráadásul, ahogy én értettem, nem diagnosztizálták a lányánál egyértelműen a borderline betegséget. Vagyis nem biztos benni, hogy csak a betegség okozza ezt a viselkedést, az Anyuka lehet, úgy gondolja, konok és makacs is a lánykája.


Én nem tudom ennyire elítélni Őt, hiszen ha nem volna fontos a lánya, nem kérdezett vona itt a fórumon sem. Bár való igaz, hogy az sugárzik a hsz-iből, hogy elege van és már szeretne végre élni...ebben is lehet valami...


Valami kompromisszumos megoldás kellene. Úgy felügyelni a leányzót, hogy ne tudjon róla. Ha egyedül szeretne élni, próbálja meg (persze ha képes rá...) és a háttérből figyelni, felügyelni Őt, segíteni, ha szükséges.


Bár én leginkább egy komoy orvosi vizsgálatra vinném, hogy kiderüljön, vaóban egy betegség okozza ezt a viselkedést, vagy van benne egy adag konokság is...Hm? Csak találgatok...

99. emi1206 (válaszként erre: 94. - Lolita13)
2012. márc. 30. 15:53
Ebben igazad van, hogy senki se mondta, hogy egyszerű gyereket nevelni. Én csak arra gondoltam, hogy esetleg a fórumindító hozzászólásai nem pontosan tükrözik a lelkiállapotát. A hsz-ek alapján úgy tűnik, mintha nem tenne meg mindent és a lánya helyett a pasiját választaná, de nem biztos, hogy leírta, hogy mi mindenen ment keresztül ő maga is.
98. memimemi (válaszként erre: 93. - Emi1206)
2012. márc. 30. 12:10
Pontosan ezt említettem én is a másik fórumban. Mert nagyon sok a hasonlóság...
97. 9536810fa1 (válaszként erre: 96. - 9536810fa1)
2012. márc. 30. 11:59
... amúgy így persze...utána aztán gyakorlatilag se párom, se lányom :))), de soha nem tudnám feldolgozni, ha nem tettem volna meg mindent a helyzet normalizálása érdekében... hm... így se volt könnyű feldolgozni. :)
96. 9536810fa1 (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 30. 11:19

... Igen.

Annak idején én is simán feladtam... tini korba került a Leányom, mindenkit utált, akit addig szeretett és tisztelt, hozzáteszem a páromat is kedvelte. Egyszer csak nagyot fordult a világ... hatalmas erőket emésztett fel tőlem a Leányom, és megmondtam az akkor páromnak, hogy nem tudok és nem akarok kettészakadni, és nincs erőm gyereket is kapcsolatot is egyensúlyban tartani. Elköltözött.

Aztán a gyerekem is... már új utat járt, amikor hirtelen utálni kezdett bennünket, csak "elfelejtette" közölni velünk.

95. lolita13 (válaszként erre: 92. - B4ca0947f4)
2012. márc. 30. 09:03
Ez így igaz! Még csalódhat a pasiban is és akkor kire fog támaszkodni?...
94. lolita13 (válaszként erre: 93. - Emi1206)
2012. márc. 30. 09:02
Senki nem mondta,hogy egyszerű,de mint írtam is vannak sokkal rosszabb helyzetek és igen egyszer eljön az idő mikor el kell engedni a gyerek kezét,de ez esetben még nem jött el az idő...én azért úgy látom,hogy amikor gyereket vállalunk,felelőséget is vállalunk,hogy egy olyan embert indítunk "útnak" a nagyvilágba aki készen áll az életre!
2012. márc. 29. 20:39

Sziasztok!

Labradordízánj, véletlenül nem a lányod indította a "Jogosan vagyok mérges" fórumot ?

Egyébként könnyű ítélkezni az anya felett, de a legtöbb nő életében eljön, hogy most már saját magára is szeretne gondolni, ráadásul az se lehetett semmi, amit ő kapott a lányától. Szörnyű lehet, hogy gyűlölködik veled a saját lányod.

Ettől függetlenül persze segíteni kell a leányzónak, de valószínűleg nem olyan egyszerű ez, mint azt gondolnánk.

2012. márc. 29. 19:31
lolita13! teljesen igazad van. Az igazi anya a gyermekéért ölni tudna és a saját életét feláldozni. A pasi az csak pasi, jöhet-mehet, a gyermekünk mindíg a gyermekünk marad, amíg élünk.
91. memimemi (válaszként erre: 90. - Lolita13)
2012. márc. 29. 19:28
Egyetértek. Az utolsó két hsz-eddel!
90. lolita13 (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 29. 16:35

Te jó ég! Hallanád magad kívűlről!

Az én anyámnak én vagyok az első...nekem meg a lányom..egy pasi sem ér annyit mint a saját véred...de senki sem mondta,hogy add fel a szerelmed...csak amikor a lányoddal vannak gondok,miért azt olvasom ki a soraidból,hogy én,én,én...meg a szerelmem.

89. lolita13 (válaszként erre: 76. - 6826d9e559)
2012. márc. 29. 16:30

Hát elég hamar lemondtál róla...basszus nem te szülted véletlenül?

Nem kéne mindent ismétlem MINDENT megtenned,hogy javuljon a helyzet. Már ne is haragudj,de nem csodálom,hogy ilyen a lányod...ja,hogy gondok vannak? Jaa,hogy már 20 éves,mostmár felnőtt...had menjen?..

Pont te írtad,hogy nem kész az önnáló életre! Akkor inkább a pasi mint a saját véred?

Nem ölt embert a lányod,ugyhogy szerintem semmit nem követett el amit ne lehetne megbocsájtani!

Nem hinném,hogy érdekli az új cipőd,vagy,hogy mi van a te barátnőiddel,mikor valószínűleg sokkal nagyobb gondokkal küzd mint gondolnád! BETEG! Fogd már fel!

Már ne is haragudj...vagy haragudj...mit bánom én,de lehet,hogy nálad is gondok vannak és valóban önző vagy!

Mindenhol vannak gondok,vannak családok ahol még súlyosabb betegséggel küzd a gyermekük,de az utolsó pillanatig harcolnak!

Most is van egy ismerősöm,kinek a 7 éves kislánya haldoklik...hetei vannak..szerinted cserélne veled? Biztosan!

Én embert tudnék ölni a lányomért..ha ezen múlna az élete!

Igazábol lehet,hogy valóban nem rád van szüksége,hanem orvosra!

88. b4ca0947f4 (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 27. 18:53

Baromság, nem kell feladnod... bár a lányodnak anyja maradsz még 20 év múlva is... a szerelmed meg lesz még akkor?

Leírtad a gyermekedet, és ez rettenetesen durva . Bízz meg benne és valahogy próbáld azt is megtudni, hogy miért ellenzi a párodat? Lehet, hogy oka van rá, csak nem mondja el, mert úgy sem hiszed el neki? Könnyebb elfogadni azt, hogy a lányod nem egészséges , mint hogy esetleg meglásd mi a probléma a pároddal?

87. Hitta (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 26. 07:36
Nem kell feladnod a szerelmed, de együtt a pároddal össze kellene fognotok és segítenetek a lányodnak, mert csak így lehet boldog családod. Vigyétek el orvoshoz, hidd el, hosszútávon megéri!
86. 3cde375c32 (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 26. 06:55
Dehogy kell..viszont ha a lányod közben kárt tesz magában,akkora lelkifurdalásod lesz,hogy nem leszel boldog,hiába vagy most szerelmes.
85. 5751a2a59f (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 25. 20:39
Nem kell feladnod! Ha a párod igazán szeret akkor támogat abban, hogy foglalkozz a lányoddal és elvidd orvoshoz. Ne úgy hívd el táncolni hogy ott a párod is, pláne ha esetleg alányod alapból nem is szeret táncolni, olyan programra hívd amit esetleg régebben ő szeretett csinálni.
84. memimemi (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 25. 20:11

Mert ki a fontosabb?

A Lányod beteg, szüksége van rád...

83. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 25. 18:42

A lányod beteg, értsd már meg!

Ne haragudj, de süt a soraidból, mennyire terhedre van a saját lányod...

82. a31cf0fa6a (válaszként erre: 81. - 6826d9e559)
2012. márc. 25. 17:56

Már miért kéne azért?

Én azt szoktam mondani a lányomnak, ha nem tetszik neki valami, hogy akkor is úgy lesz, és hogy ne szóljon bele a felnőttek dolgába. :)

2012. márc. 25. 17:52
Most komolyan, fel kéne adnom a szerelmem, azért mert a lányomnak nem tetszik?
80. Hitta
2012. márc. 25. 14:46
Szerintem mindenképpen el kellene vinned pszichológushoz, nem gondolod, hogy az segítene? Lehet, hogy anyagilag megterhelő, de hosszútávon mindenképpen megérné, hiszen a lányodról van szó. Sőt egy szakember még neked is tudna tanácsokat adni, mit hogyan lenne érdemes csinálnod, hogy változzon ez a helyzet.
2012. márc. 25. 08:46
Hát egy borderline beteget elviselni igen nehéz, rengeteg szeretet és türelem kéne hozzá. A te soraidból azt érzem, hogy ez nincs meg benned a lányod felé, inkább élnéd a saját életedet, amiben úgy érzed, ő akadályoz. Szomorú helyzet, én nem ítéllek el, de nem is tudok jó tanácsot adni.
78. 3cde375c32 (válaszként erre: 76. - 6826d9e559)
2012. márc. 25. 08:28
te el mernéd engedni?
77. memimemi (válaszként erre: 76. - 6826d9e559)
2012. márc. 24. 21:14
De hova menjen? Ha már ennyire bezárkózik, nem beszél, nincs érzelmi reakciója semmire, akkor szerintem kezd nagyobb lenni a baj..Kezdi feladni.
2012. márc. 24. 17:10

Hogy javult e a helyzet? Egy cseppet sem. Utál engem, azt mondja átlát rajtam. Illetve, hogy én bár képtelen vagyok önmagamba nézni, ő pontosan tudja mi van bennem legbelül! Rám mondja hogy önző, egocentrikus, meg még mi minden vagyok. Nem hívtam el azóta semmilyen közös programra, nem jönne el velünk táncolni, vagy kikapcsolódni másutt. Annyira próbálok felé nyitni amenyire csak tudok: felhívom, mit vegyek neki kaját, nasit, próbálok vele beszélgetni. Mesélek neki a barátnőimről, zenéket is mutatok neki, de már egyáltalán meg se szólal: néz fapofával, alig várja hogy elmenjek. Régebben panaszkodott, hogy ő itthon semmiről se tud, most szólok neki előre, hogy ne érjék váratlanul az események. Ha van új cipőm, vagy valamit vásároltam azt is megmutatom neki.

De felőle már semmi közlés, semmi érzelem. Azt, hogy T. - a párom - valószínüleg idejön azt is tudja, nem lett belőle veszekvés, csak rábólintott. Az a terve, hogy mivel neki "nincs anyja" elköltözik itthonról. Bár ő se tudja hogy hová, barátok híjján, és munka nélkül. De azt mondja, ha tovább marad, fél, hogy felakasztja magát a szobában. (és ő ezt nem akarja megtenni) Ha ennyire akar, akkor szerintem menjen.

75. Fuvallat71 (válaszként erre: 72. - 6826d9e559)
2012. márc. 24. 08:52
Mielőtt a párodat beköltöztetnéd, írj arról kérlek, hogy történt e valami előrelépés a Lányoddal! Hogyan teltek a napok azóta, hogy ezt a beszélgetést elindítottad?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook