Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben fórum

Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
48. b59e85f65a (válaszként erre: 44. - Correct)
2010. jún. 12. 12:24
köszönöm,igen azert van jatekszabaly jatekosan agyerek szinten nalunk acsaladban,, en utalok parancsolgatni,es idomitani ,nem cirkuszi allatok, hanem az en gyerekeim,tudom miert valalltam ,3 gyereket, magamnak szültem ,nem arokonoknak es ismerösöknek, ez en felelösegem egy eleten at.....
47. ebba518fdb (válaszként erre: 44. - Correct)
2010. jún. 12. 12:21
megkérdezhetem, hogy neked van-e gyereked? csak mert annyira érzed a lényegét, és még fiatal is vagy.. :)
46. csibefalat2008 (válaszként erre: 36. - Csiga1170)
2010. jún. 12. 12:21
Szia, mintha csak az én fiamról lene szó ő is igy csinál, csak ő még a kaját is kiköpködi ha nem játszahat meg nem a kedvenc kajáját eszi. Tud már totyogni, állni? Én azóta ha pelenkázom hagyom hogy vmi mellett kapaszkodva álljon az sem baj ha vmi játékot talál magának addig és állva pelenkázom. Nálunk is ugyanazt csinálta mint a tied mikor pelenkáztam kb. 7 hónapos kora óta ment a hisztike e miatt most megoldódott. Szerintem még nem értik minden tiltás értelmét remélem később mikor már szépen kommunikál jobban megérti mit lehet. Addig marad a türelem:-)))
45. ebba518fdb (válaszként erre: 43. - Correct)
2010. jún. 12. 12:19
igen ez valószínű.. és nagyon elszomorító is.. :(
44. correct (válaszként erre: 42. - B59e85f65a)
2010. jún. 12. 12:18
Szép gyerkőceid vannak, gratulálok! :) Igen, a jövőben jól jön majd az erősebb akarat, főleg ebben a világban, de van egy választóvonal az erősebb akarat és a hiszti között. A hiszti az egy értelmetlen dolog, azt pedig, hogy egy gyerek kifejezi a saját akaratát, egy határig el is kell fogadni.
43. correct (válaszként erre: 40. - Ebba518fdb)
2010. jún. 12. 12:14
Szerintem azonnal akarják elérni a kívánt hatást, mintha valami tárgyat néznének, csakhogy ők is egész emberek, saját aggyal. Lehet, hogy azt hiszik, hogy mivel belőlük van, nem lehet annyira különböző, és könnyebb lesz a gyorsabb út...de az biztos, hogy türelmetlenek és erőszakos hajlamuk van. Én is volt, amikor így gondolkodtam, de rájöttem, hogy a gyereket csiszolgatni kell, és a hosszabb ideig tartó átformálás a legjobb, mivel akkor hosszútávon kapja az egyengetést.
42. b59e85f65a (válaszként erre: 35. - Correct)
2010. jún. 12. 12:12
igen en nem akönyvekböl meritem a nevelesi elvemet, vagya "szomszed pistatol,"mert minden ember mas egyik szöke masik barna, aharmadik vörös,anyai ösztönök,es egy szuper hazassag, segit abba, hogy bizzak magamba es agyerekeimbe, mindket lanyom erös akaratu ,kesöbb elöny az eletbe," ajeghatan is megelünk" apicifiam meg csak 1 eves nala most fejlödik az egyenisege...en külföldön elek es megtanultam 11 ev alatt hogy sok masember kultura el svajcban,respekt(megertes) itt amozgatorugo ebben az orszagban....
41. correct (válaszként erre: 39. - F8db0709b8)
2010. jún. 12. 12:11
Az nem is = azzal, hogy rázúdítasz nagy felülettel egy pohár vizet. Nekem még játékosnak is tűnik ez, bár gondolom, nem vigyorogtatok közben...örülj, hogy ez használt, ezek szerint nem volt mély benne a dolog, csak felületes.
40. ebba518fdb (válaszként erre: 35. - Correct)
2010. jún. 12. 12:10
:) igen és nem is értem, hogy az emberek nagy része, miért pont a gyerekeikkel szemben a legkevésbé empatikusak.. :(
39. f8db0709b8 (válaszként erre: 37. - Correct)
2010. jún. 12. 12:09
fecskendővel spricceltem le 1szer,azóta nem kellett,és imád fürdeni meg strandolni.Viszont nem hisztizik azóta:)
38. correct (válaszként erre: 36. - Csiga1170)
2010. jún. 12. 12:09
Változó...de persze nem azonnal, de meg kell vele értettni, vagyis ki kell benne alakítattni a tudatot, hogy Te neveled Őt, és nem Ő Téged. Hogy vannak bizonyos korlátok, és, hogy semmire sem megy a hisztivel. Ha nem engedsz neki semmit, amit hisztivel akar elérni, akkor előbb-utóbb menni fog.
37. correct (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2010. jún. 12. 12:06

Gratulálok a magasan képzett óvónőnek. Biztosan nem is volt idegbajos :D Egyébként ennek egy verziója igaz: ABBAN AZ ESETBEN, ha a gyereket veszélyezteti a hiszéria, vagyis bele is ájulhat, és sehogy sem lehet leállítani, akkor hideg vízzel le lehet spriccelni, de úristen, nem leönteni!!!! Egész életére halálfélelme lehet a nagyobb víztől is!


De kezdek még jobban nem csodálkozni, hogy miért van egyre több agyaszökött felnőtt és sérült gyermek!

2010. jún. 12. 12:06
Sziasztok! Mi a véleményetek mikortl lehet tenni a hiszti ellen? Az én kisfiam 1 éves és szeret hisztizni, ha nem az történik vele, amit szeretne pl. utálja ha pelenkázom, mindig hasra fordul én visszafordítom, ő ordít(próbáltam lekötni, játékot adni a kezébe, énekelni közben)van amikor bejön, van amikor nem. Ezt csinálja ha vágom a körmét, ha öltöztetem, ha rászólok, hogy nem szabad, az orvosnál, ha vizsgálja a dokinéni. Nem minden alkalommal van így, de gyakran. Egyébként nagyon aranyos, vidám kisfiú.Ő úgy gondolom még nem érti a büntetést vagy igen?
35. correct (válaszként erre: 32. - Ebba518fdb)
2010. jún. 12. 12:03
:) És így is van - pszichológia. Meg alap emberi értelem, hogy ezt tudjuk is. Dehát az itt fórumozók között is mindenki más és más, ez van.
34. b59e85f65a (válaszként erre: 21. - Peppelínó)
2010. jún. 12. 12:03
ne vedd ugy elelkedre, nalam mind harom neha egyszerre elkezdi a notajat,tudod az olyan savanyu uborkakkal nem cserelnek egy percet se, jo viselkedni mert annak avadidegenek meg kell felelnem es ö meg felel az en kivansagomra,?a lanyaim tudjak mik ajatekszabalyok,de nem fogunk mindenegyes embernek megfelelni, mert akkor nincs mar ate szemelyiseged,
33. correct (válaszként erre: 17. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 12:01

Azért nem egy üzleti érdekből kreált média műsorból kéne hosszútávú ötleteket csinálni...ott is tuti kiválogatják a gyerekeket és a szülőket pszichológussal...éppen azért, mert minden gyerek más, van, akinél ez beválhat, van, akinél nem...aztán ki tudja, mi lesz egy év múlva.

De nézettséget meghozza. :)

32. ebba518fdb (válaszként erre: 30. - Correct)
2010. jún. 12. 11:58
ez korrekt.. :) pont erről beszélek én is.. :)
31. ebba518fdb (válaszként erre: 29. - Kathlee)
2010. jún. 12. 11:57
én is olvastam, de egyik fiamat sem tudtam egyik típusba sem sorolni.. persze ha biztos támpontnak érez valaki, egy ilyen vagy hasonló könyvet, szíve joga én is sok könyvet elolvastam már.. én csak arra utaltam, hogy leginkább a saját megérzéseinkre hallgassunk és ne egy sémát kövessünk, mert akárhány típust sorol fel, nincs két egyforma gyerek.. :)
30. correct (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 11:56
De nem uralkodni kell a gyerek felett! Neki is amint kifejlődik a kis értelme, és pont 3 éves kora körül az éntudata is, nyílván használja is, ez természetes és nem tehet róla! Ő nem tudja, hogy hogyan kellene viselkedni, és mi a nem helyes. Ez, hogy kialakuljon, mind a szülőn/kön múlik, és a környezeten. De a gyerek nem állat, hogy így bánjunk vele. És ez nem következetesség, hanem nagyon durva dolog egy épp fejlődő éntudat számára. Lassú víz mossa a partot, ezek csak roncsolják a lelket, ami később minimum egy önbizalomhiányba, erőszakosságba csaphat át.
29. kathlee (válaszként erre: 26. - Ebba518fdb)
2010. jún. 12. 11:53
Nah, ez erre a könyvre pont nem igaz. Kapásból felsorol vagy 8 "gyerek típust". Én nagyon szeretem, sok mindent taultunk belőle, mint kezdő, fiatal szülők. :)
28. correct (válaszként erre: 2. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 12. 11:53
Ez nagyon megalázó a gyereknek(önmaga előtt is), és csak sérült lesz tőle, nem ajánlom ezt a megoldást senkinek! Épp erről volt szó, kiselőadáson mondta pszichológus, hogy sarokba állítást soha!
27. correct (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 12. 11:51

Mi is így voltunk vele.

Nem verbális kommunikációval közölte, ha valamit akart, hanem hisztivel.

Mondjuk azért nem egész nap. Ez ment évekig, most lesz 6 éves, már elértem azt, hogy először verbálisan mondja, utána viszont amint nem ugyanazt a választ kapja amit a fejében várt, elkezd hisztizni. Az óvónők is megjegyezték, hogy nagyon akaratos.

:D Kiborító, de újabb pár év múlva majdcsak még jobb lesz :)

26. ebba518fdb (válaszként erre: 20. - Kathlee)
2010. jún. 12. 11:49
az a baj ezekkel a könyvekkel, hogy megpróbálja a gyerekeket egy séma alapján nevelni.. de minden gyerek teljesen más személyiség, nem lehet őket egy kalap alá venni.. igazából a szülőnek kell felmérni, hogy melyik gyerkőc milyen reakciót igényel, hisz ahogy már egyszer el is hangzott, mi anyucik ismerjük őket a legjobban..
25. ebba518fdb (válaszként erre: 23. - Kathlee)
2010. jún. 12. 11:44
így van.. :) megnyugtatni és megkeresni az aranyközéputat.. :)
24. ebba518fdb (válaszként erre: 21. - Peppelínó)
2010. jún. 12. 11:43
ne várjuk már el egy másfél évestől, de még egy nagyobbtól se, hogy úgy viselkedjenek mint a felnőttek.. inkább figyelni kell az igényeikre, arra, hogy mit is szeretnének igazán és kompromisszumokra kell törekedni, nem megtörni az akaratukat.. az, hogy más mit gondol egy ilyen hiszti láttán, meg teljesen mindegy, akinek van gyereke mindenkinek volt ilyesmiben része, akinek meg nem, ott nagy baj van.. :)
23. kathlee (válaszként erre: 21. - Peppelínó)
2010. jún. 12. 11:41
Ez a legnagyobb baj, hogy így éled meg! ("Égett a képem") Ilyenkor be kell venni a lesz@rom tablettét és nem törődni a külső szemlélőkkel, csak a gyerkőc megnyugtatásával.
22. ebba518fdb (válaszként erre: 19. - B59e85f65a)
2010. jún. 12. 11:39
ez nagyon helyénvaló gondolat.. :D
2010. jún. 12. 11:38

Sziasztok!

Nekünk 18 hónapos a fiunk. Ő egy kis hisztigép. Tegnap úgy éreztem megőrülök tőle, amit egy bevásárlóközpontban művelt. Vittük a nagy fémkosarat, hogy beleültessük, de hisztizett és dobálta magát benne. Leraktuk a földre, végig rohangálta az áruházat, apja meg vágtatott utána. Mikor felakartam venni, vagy a kosárba ültetni úgy visított, hogy az egész áruház zengett tőle. Jól égett a képem. Az emberek is úgy néztek ránk, mint a véres rongyra. Volt ott más ilyen idős kislány, de ő szépen ment az anyukája mellett, nem rohangált.

2010. jún. 12. 11:38
Ajánlanám neked a Suttogó mindent megold c. könyvet. Az én lányomnak is volt egy kezelhetetnen időszaka, nagyon hisztis volt. Miután elolvastam a könyv erre vonatkozó részét, rá kellett jönnöm, hogy velünk (a szüleivel) van a baj. Nem voltunk elég következetesek! Utána 1 hét sem kellett és teljesen hisztimentes lett a kicsi lány. Lehet, hogy elkezd ezért vagy azért sírni, de megtanítottuk neki, hogy kell megnyugodni, így a hisztijig el sem jutunk!
2010. jún. 12. 11:37
ha valaki a sajat gyerekevel, akit,akihordastol,szülestöl kezdve jobban ismer mint barki mas nehezen jön ki ha hisztizik, akaratot ervenyesit,hogy jön mas emberekkel akit egyaltalan nem ismer,elöször magunkat kell elfogadni ,olyannak amilyenek vagyunk,es agyerekeinkkel jobban kijövünk,engem mar nem hat meg azasüket duma,hogy aszomszed gyereke,felall 7-8honaposan ,hogy ax,y gyereke ebbe jobb abba jobb,az enyem ilyen es 1000%ban igy szeretem öket ,3 gyerekes anyuka,segitsegnelküli tapasztalatta beszel belölem...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook