Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben fórum

Tehetetlen vagyok a hisztis gyerekemmel szemben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
138. Tamianyu (válaszként erre: 135. - Belle Morte)
2010. jún. 13. 17:51
Köszönöm,igyekszem.
137. Belle Morte (válaszként erre: 134. - Tamianyu)
2010. jún. 13. 17:47
A gyakorlat miatt muszáj tanítanom sajnos. :( De fotós szeretnék lenni, tanulom is, szóval lesz ez jobb is. :)
136. Belle Morte (válaszként erre: 132. - Belle Morte)
2010. jún. 13. 17:47
Javítva: Tamianyu :)
135. Belle Morte (válaszként erre: 133. - Tamianyu)
2010. jún. 13. 17:45
Hú... Jobbulást! Gyógyulj meg! :)
134. Tamianyu (válaszként erre: 132. - Belle Morte)
2010. jún. 13. 17:44

Ajjaj,sajna ez mostanában már nem igazán egy szép pálya...Nincsenek megbecsülve a tanárok.A régi helyzet sem volt szerintem jó,amikor túl nagy szabadságuk volt,de ez sokkal rosszabb.

Van pedagógus a családban bőven, a férjem is az,de sem megélni nem tudnánk belőle,se nem bírná idegileg.

133. Tamianyu (válaszként erre: 131. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 13. 17:42
Jaaa,bocsáss meg,tényleg neki válaszolgattam.Asszem lelépek,39C-os lázam van,de nem bírok ágyban maradni.De látom nem vagyok agyilag toppon.Akkor bocs még egyszer,olyan hasonlónak tűnik a nevetek:D.Neki szántam a mondandóimat.
2010. jún. 13. 17:41

Ezek szerint nem vagyok gáz ember, mert jogosnak tartanék én is egy jól irányzott taslit akár szülőtől, akár tanártól. Én is kaptam anno a tanártól, mert dumáltam többszöri kérés ellenére is. :D És mai napig azt vallom, jogosan. Most, hogy tanárnak készülök és a 12éves gyerekek anyáznak már engem is, mint tanárt, én is megtenném, de nem tehetem sajnos. :(


morca: neked ki mondta, hogy sokat vertek? Ha megérdemeltem kaptam, de sokszor inkább könyörögtek előtte. Nem igen kaptam, talán 3 esetet tudnék mondani 21év alatt. De forgasd ki, amit mondok, egészségedre, és javaslok egy kis szövegértelmezést. Bár gyanús, hogy ez már szándékos, de csináld csak. Nem én állítottam ki magamról szegénységi bizonyítványt. Timianyu, jozsi, én Veletek vagyok elvekben. :) Aki pedig kiállt mellettem és felfogta, tudta értelmezni mit írtam, annak köszönöm. :)

131. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 130. - Tamianyu)
2010. jún. 13. 17:39
Vaze olvass már vissza! Te morca-ra gondolsz. Én nem ő vagyok... a 115-öt is ő írta.
130. Tamianyu (válaszként erre: 129. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 13. 17:37

Nem,nem keverlek.Itt bárki elmondhatja a véleményét,és tudod egyes esetekben nekem is az a véleményem,hogy a szülőnek annyi esze sincsen mint a gyerekének...Nem itt gondolom konkrétan,hanem a sulikba ovikba találkozom ezzel a jelenséggel.Nem tudom a Te gyerekeid járnak-e már közösségbe,de nagyon meg kell nézni hova járatja Őket az ember.

Én a nagyobbikkal nagyon sok mindent láttam már,habár igazán nekünk szerencsére nem volt problémánk,de voltak osztálytársai akiknek igen,és némely szülő helyébe talán meg is skalpolok egyes gyerekeket szülőket.Na nem ovisokat vagy kisiskolásokat,de igenis pici korban kell elkezdeni a nevelést a jó példa mutatását.

129. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 128. - Tamianyu)
2010. jún. 13. 17:32
Mondom, hogy keversz valakivel :D Nézd meg megint. :)
128. Tamianyu (válaszként erre: 126. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 13. 17:29

Igen,főleg a 115-ös hsz-od.

Én úgy gondolom,hogy minden szülő felelős a gyerekéért akárki is lesz belőle.Akárhogy viselkedik közösségbe,mert igenis elvárható,hogy beilleszkedjenek,normálisan viselkedjenek.Ha nem tanítom meg nekik a helyes viselkedési formákat,illetve nem mutatok jó példát nekik,az az én hibám.Ha mindent ráengedek,és ezért nem tud viselkedni,az is.Ha nem tisztel minket a szüleit,vagy másokat,azért is.

A módszert pedig mindenki maga találja meg,amivel hatni tud a gyerekeire.Te itt kiforgattad a hsz-okat,vagy nem tudtad értelmezni nem tudom...

Senki nem javasolta,hogy bántalmazni kellene a gyereket,mert egy jól célzott pofon és eközött azt hiszem van néhány fokozat.Örülj neki,hogy a tieidnél sosem kell alkalmaznod.Aki majom szeretettel szereti a gyerekét,szerintem ez nagyon rossz módszer,és nem a megfelelő a szülői szeretet kifejezésére.Mert ezzel ártok a gyerekemnek,és nem hasznára válik!

127. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 126. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 13. 17:20
amúgy meg kb egyezik a véleményünk is, szóval nem tudom, hol vertem ki nálad a biztit :D
126. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 125. - Tamianyu)
2010. jún. 13. 17:17

:) Ha megnézed, én írtam a legkevesebbet, és még ugyan visszafogottan.

De ha így gondolod, én letojom. :D

125. Tamianyu (válaszként erre: 123. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 13. 17:16
Jah,tőled.Itt a szegénységi bizonyítványod,na meg lejjebb!:))
2010. jún. 13. 17:06

röhejesek vagytok.. :) mindenesetre én a ti hozzászólásaitoktól nem leszek kevesebb.. :)


a soha viszont nem látásra.. :D

2010. jún. 13. 17:04
Ez a topik egyre gázabb.... :(
122. ebba518fdb (válaszként erre: 118. - Jozsi.38)
2010. jún. 13. 17:03

mikor voltam én erőszakos?? csak mert felháborodtam egy megnyilvánuláson??


de tudjátok mit?? ragozzátok csak ahogy akarjátok.. itt egy anyuka kért segítséget, és megint az a vége, hogy megy a bunkózás..


én ebben nem veszek részt, inkább a fiaimmal töltöm az értékes időmet, nem agyatlan gyerekverőkkel.. :)

121. Tamianyu (válaszként erre: 118. - Jozsi.38)
2010. jún. 13. 17:03
Ebből a hsz-ból ez egyértelmű...
120. Tamianyu (válaszként erre: 117. - Ebba518fdb)
2010. jún. 13. 17:02

Te vagy olvasni,vagy értelmezni nem tudsz.

Na kinek is vannak problémái az értelmi képességeivel???

119. Tamianyu (válaszként erre: 116. - Ebba518fdb)
2010. jún. 13. 17:01
Legyen úgy,de az előző hsz-od neked sem volt kulturáltabb intelligensebb annál mint amikor lehülyéznek egyes szülőket.Nem egyformák a gyerekek,ezt is tudomásul kell venni.De,hogy még jobban felháborítsak egyeseket,én az iskolákban is megengedném bizony,hogy a kezelhetetlen gyerekeknek a tanárok adjanak néha egy-egy taslit.Ha már a szülője nem nevelte meg....Én bizony nem háborodnék fel,ha megkapná jogosan.Ugyanis vannak gyerekek,akikkel állandóan gond van,nem alkalmanként.Előre pedig tényleg semmit nem lehet mondani,hogy mi lesz x év múlva.
118. jozsi.38 (válaszként erre: 115. - Ebba518fdb)
2010. jún. 13. 17:01
én úgy látom hogy tisztelet helyett téged is erőszakosságra neveltek. ez a verés hiánya? :-)))
117. ebba518fdb (válaszként erre: 113. - Tamianyu)
2010. jún. 13. 17:01
na igen.. :) és itt a baj.. sokan felnőttként sem tudnak felmérni, beismerni, teljesíteni dolgokat, a viselkedésről nem is szólva.. hol itt a következetesség..? de egy apró gyerektől elvárják, hogy azonnal, parancsszóra működjenek és mindig minden helyzetben az elvártnak megfelelően viselkedjenek.. ha nem, akkor meg jön a pofon.. pedig nem a gyerek érdemelné..
116. ebba518fdb (válaszként erre: 114. - Jozsi.38)
2010. jún. 13. 16:53
nem hinném.. :) de ha gondolod 20 év múlva találkozzunk ugyanitt és majd mesélek.. :)
115. ebba518fdb (válaszként erre: 112. - Belle Morte)
2010. jún. 13. 16:50

nem hinném, hogy előnyödre vált, mert a sok püfölés közben/helyett elfelejtettek megtanítani a tiszteletre.. milyen alapon "hülye szülőzől" le bárkit is.. ez most a te szegénységi bizonyítványod, büszke lehetsz magadra.. nem mellékesen megjegyzem, hogy az, hogy valaki nem veri a gyerekét nem azt jelenti, hogy ész nélkül mindent meg is enged neki.. verés nélkül is el lehet juttatni a gyerekhez a megfelelő infót, de ehhez úgy tűnik több ész kell, mint ami neked jutott.. :)

az, hogy az unokatesódékat nem verték, és drogoznak nem hinném, hogy összefüggésben van egymással, ott más problémák lehetnek, ami csakis a szülők hibája..


engem sem ütöttek meg soha és nem drogozom, még csak nem is dohányzom, alkoholista sem vagyok, sem rablógyilkos, hanem egy jó érzésű, becsületes ember.. és tisztelem annyira a saját gyerekeimet, hogy sosem tennék velük olyasmit, ami nekem sem tetszene, vagy esne jól, ha velem megtennék.. de ettől még szabok határokat csak ésszel és nem izomból.. és be is tartják, mert jóérzésű intelligens gyerekek, akik használják az eszüket és a szívüket.. :) bizton állíthatom, hogy a kétévesembe több ész szorult mint amennyivel most te rendelkezel, és ő még sokat fog fejlődni veled ellentétben..


további szép napot, szüljél sok gyereket és püföld csak őket kedvedre.. már én is azt mondom, hogy már most sajnálom őket..

114. jozsi.38 (válaszként erre: 110. - Ebba518fdb)
2010. jún. 13. 16:45
ami késik az nem múlik DDDD
113. Tamianyu (válaszként erre: 110. - Ebba518fdb)
2010. jún. 13. 16:39

Na,eben egyet értünk.A gyerekért mindig a szülő a felelős.Azért is,ha nem tud közösségbe beilleszkedni,normálisan viselkedni,nem fogad szót...stb.Ilyen esetekben tényleg a szülőnek járna a pofon,vagy tartsa otthon távol másoktól a neveletlen gyerekét.Azt pedig te tudod milyenek a gyerekeid,milyen eszközökre van szükségetek a nevelésükhöz.De az az egy biztos,hogy általában az érintett szülők,akiknek a gyerekeikkel baj van akár ezért akár azért,ők sosem tartják felelősnek magukat.Na ez még nagyobb baj szerintem.

Én is meg vagyok elégedve a sajátjaimmal,de legyen ez az óvónők tanárok véleménye is én úgy gondolom.Ha nem így van,akkor valami bibi mégis csak van.A gyerekek nem maradnak csecsemők,és a nem megfelelő nevelés igenis meglátszik a későbbiekben.A hisztivel pedig minden gyerek megpróbálkozik,az is a szülő feladata,hogy megfelelően kezelje,találja meg erre a legjobb módszert.Mert bizony látni néha az oviban földön fetrengő gyerekeket,és nem várhatja a szülő,hogy pátyolgassa az óvónéni a hiszérika gyerekét mint ő otthon.Mondjuk ott le is szoknak gyorsan róla,mert senkit nem érdekel.

112. Belle Morte (válaszként erre: 111. - Ebba518fdb)
2010. jún. 13. 16:15
Ki tudná jobban, mint egy fiatal, aki nem is olyan régen volt gyerek? Igen is kiosztom a hülye szülőt. Oké, néha kaptam otthon. De előnyömre vált. Unoka tesómékra SOHA nem emeltek kezet, mindent rájuk hagytak, most iszik, drogozik, füvezik. Ez az ígéretes kilátás. :D Nézd, ha itt olyan vallja, hogy néha bizony oda lehet csapni és kell is, akinek van gyereke nektek az sem jó. Ha olyan, akivel ezt megtették (és hangsúlyozom, ELŐNYÖMRE vált!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), nektek az sem jó. Kíváncsi vagyok mikor jöttök rá, hogy nem félrebeszéltünk. Nem kell kezet emelned a gyerekedre, ha ezt vallod, de ha valaki azt mondja, hogy jogos, és ezzel nincs baj azt te se oszd ki. Ők eltűrik a véleményedet, tűrd ez Te is az Övéiket. Ennyi.
111. ebba518fdb (válaszként erre: 108. - Belle Morte)
2010. jún. 13. 14:17
csak azt nem értem, hogy hogy veszed a bátorságot, hogy tapasztalt anyukákat "osszál ki", olyan témában, amiről fogalmad sincs.. az, hogy vigyáztál már egy-két gyerekre, aki ráadásul neked teljesen idegen, és legkevésbé te vagy rá hatással, nem jogosít fel arra, hogy ilyen stílust engedj meg magadnak.. más az, ha van véleményed dolgokról, azzal nincs is baj, de ez így egy kicsit sok ebben a formában.. és tudod akinek egy gyereke sincs, nemhogy "tökéletes", az nem tudja leginkább, hogy miről beszélünk..
110. ebba518fdb (válaszként erre: 109. - Tamianyu)
2010. jún. 13. 14:08
nálunk nem volt, nincs és nem is lesz anyai-apai pofon és mégis meg lehet nézni milyenek a fiaim.. :) sosem kellett velük sehol, semmilyen körülmények között szégyenkeznem.. és nem is kell ebben is biztos vagyok.. :) és ez se nem hazugság, se nem elfogultság.. :) ez tény.. :) ami pedig a gyerekek viselkedését illeti akár az óvodában, akár bárhol máshol, csak a szülőt minősíti.. miért a gyerekeket kell büntetni pofonokkal? a kialakult helyzetekért, viselkedésért MINDIG A SZÜLŐ A FELELŐS!!!!! a pofonok tehát nekik járnak.. :)
109. Tamianyu (válaszként erre: 104. - Ancsi54)
2010. jún. 13. 13:40

Köszönöm.Természetesen az érthető számomra is,hogy mindannyian mások vagyunk,és a gyerekeink is,és máshogy más módszerekkel nevelünk,de sok esetben meg lehet tényleg nézni ennek a sok tökéletes nevelésnek az eredményét.Ezt a mindent ráengedek a gyerekre stílust.Már az óvodákban súlyos problémák adódnak sok esetben velük,az iskolák nagy részéről ne is beszéljek.Tiszta állatkert...és akkor ez hízelgő volt.Én sem vagyok a verés híve,de szerintem sem nő fel gyerek egy-egy jól irányzott anyai-apai pofon nélkül.Ahol igen,ott meg is lehet nézni mi lesz belőle.Aki már a pici 10 hós vagy kisebb nagyobb gyerekére annyira nincsen hatással,hogy normálisan tisztába tudja tenni..na arra mit lehet mondani.És megmagyarázzák a hülyeséget.Szegény gyereket majd azért kell nagyobb korában pszichológushoz hordani,mert hanyatt fekve pelenkázták,és ki kellett úgy bírnia kemény 2 perceket.Persze kerülje ezt el aki tudja,mert ezzel (is) nagy károkat lehet okozni:)))Na,számomra ez is nevetséges ahogy nagyon sok minden még.

Mindig a barátnőméket tudom példának felhozni.Nekik is nekünk is 3 gyerekünk van,ahogy nekünk.A legnagyobbak között van pár év különbség,a 2 kicsi egy idősek.Mi mindig megyünk a gyerekekkel amikor csak tehetjük,kirándulunk strandolunk...stb,jól érezzük magunkat amikor csak lehet.Régen ezek közös programok voltak velük.De most,nem tudnak a gyerekeikkel fél napra lemenni a Balatonra,mert kikészítik a szüleiket annyira a hisztikkel a neveletlenségükkel,hogy inkább nem mennek velük,vagy lepasszolják őket.Hát számomra ez rémes.Hogy a saját gyerekeinkkl ne tudjuk magunkat jól érezni mert annyira neveletlenek,ez hihetetlen.Vagy ne tudjak elmenni velük bevásárolni,mert fetrengenének egy boltba,ez is.A barátnőm is azt mondogatta régebben,hogy"de még kicsi,nem érti"...aha.na most Ő már érti én akkor miről beszéltem nekik.A legnagyobb olyan hangot üt meg néha a szüleivel,hogy az enyémeket azért nem megverném,hanem agyon csapnám ha ezt mernék.Nagyon sokat égnek miattuk,és jogosan,mert szerintem is a szülő szégyene ha ilyen a gyereke.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook