Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? fórum

Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
63. takakoko (válaszként erre: 61. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 15:39

jaj, szerintem ne menj psichodokihoz, ott rögtön megállapítják, h süsü vagy. én úgy érzem, Te képes vagy változtatni, van benned erö. fiatal vagy még, nem szabad feladni.

én régen úgy éreztem, hogy túlélem a napjaimat. reggel nagy nehezen felkeltem, s azt kérdeztem, mikor lesz már este. (hozzáteszem: párommal minden tökéletes, figyelmes, ágy is ok, 19 éve vagyunk együtt, még mindig szerelmesek vagyunk). december óta, mint lejjebb írtam: megélem ill átélem a napjaimat, ismét örömet leltem a tevékenységekben (lsd háztartás, gyereknevelés, kommunikáció).

62. ancsika72 (válaszként erre: 61. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 15:28

Szerintem igen,menj.

Mielőtt még esetleg a kapcsolatotok is megsínylené.

61. 337ac1489c (válaszként erre: 60. - 021a029148)
2009. okt. 7. 15:20

Igen, közben itt olvasom, nagyon gáááz... De azért az a durva, h. tulképp ez is egy lehetőség, de anniy más is lehet...ezért nehéz, pláne, amikor a labor nem mutat ki semmit...úgy egyszerűbb lenne...


Akkor szerintetek menjek pszichológushoz/pszichiáterhez, ha a pajzsmirigy is negatív lesz? :S

2009. okt. 7. 15:17
És sokan még csak nem is hallottak erről, gondoltam megosztom másokkal is, hogy sajnos ez is egy létező dolog.
59. 021a029148 (válaszként erre: 58. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 15:17
Bocsi, nem akartalak megijeszteni, tényleg csak mint egy eshetőség jutott eszembe, mert amikor olvastalak, beugrott, hogy a kiégés jár ilyenekkel.
58. 337ac1489c (válaszként erre: 52. - 021a029148)
2009. okt. 7. 15:16
Na, kedves gsilver, most aztán jól rámijesztettél, mert elkezdtem utánaolvasni ennek a burnoutnak és no igen, ezt is szinte tökéletesn ráhúzhatnám a tüneteimre... De ne már.... ez még csak a 3. évem eleje a tanításban... előtte 2 helyen irodai asszisztens vtam és azt nagyon nem szerettem. Nem nekem való a napi 8 órás ülőmunka...én tanítani szeretek. Viszont az is igaz, h. eddig mind a két suli nagyon nehezen kezelhető és tanítható gyerekekkel volt/van tele...és én nagyon magamra veszem a gondokat, a kudarcokat, ez az egyik nagy hibám:(
2009. okt. 7. 15:13
Csak egy lehetőség a sok közül, nem azt jelenti, hogy nálad is ez a probléma, de érdemes erre is odafigyelni.
56. 021a029148 (válaszként erre: 54. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 15:10
Ez nem fizikai kiégésről szól. Hívják úgy is - nem véletlenül - hogy halflife crisis, quarterlife crisis.
55. 021a029148 (válaszként erre: 53. - 8fec55f974)
2009. okt. 7. 15:10
Sajnos nem így van. A huszon és harmincévesekre a legjellemzőbb a kiégés szindróma.
54. 337ac1489c (válaszként erre: 52. - 021a029148)
2009. okt. 7. 15:09

Kiégés?:O A párom is poénkodott ezzel...de csak poénkodott... Tény, h. fárasztó tanítani, de én szeretem. No persze egy jobb suliban jobb lenne, de ha azt vesszük, mindig van, ami a jelenleginél jobb...vagyis az embernek mindig vannak céljai...

És igen, 25 évesen kiégni?!?!?!? Meg azért annyira nagyon nem pörögtem meg hiperaktívkodtam azelőtt, h. most akkor eljöjjön ez a pillanat...:(

53. 8fec55f974 (válaszként erre: 52. - 021a029148)
2009. okt. 7. 15:01
Drenaa 49. hozzászólását csak most olvastam, ez tényleg kissé árnyalja a képet... de kiégésnek talán korai lenne, huszonévesen, pár év tanítás után... kivéve, ha más céljai vannak az életben, és ez csak valami pótmegoldás addig.
2009. okt. 7. 14:56
Én pedig azt gondolom, hogy inkább pszichés jellegű a dolog (persze, ha a vérkép, meg egyebek rendben vannak). A kiégés szindróma pont ilyen tünetekkel jár.
51. 8fec55f974 (válaszként erre: 46. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 14:53
Drenaa, sztem ez nem pszichés alapon van. Egy vérképvizsgálat az nudli. Ennyire vitaminhiányos meg nem lehetsz szerintem, ha napi szinten eszel zöldséget-gyümölcsöt. Ha a pajzsmirigyed negatív, komolyabban ki kellene magadat vizsgáltatnod. Hogy midet, azt én se tudom, de ne hagyd annyiban.
50. 337ac1489c (válaszként erre: 48. - Manon)
2009. okt. 7. 14:50

Nem volt szünet köztük...


te most akkor nem szedsz semmilyen fogigátlót?

49. 337ac1489c (válaszként erre: 47. - Ancsika72)
2009. okt. 7. 14:49

Nem mondanám tipikus rosszullétnek...


A fáradtság, aluszékonyság és ingerlékenység mindenhol, itthon is, máshol is. Most is pl. majd leragad a szemem, nincs kedvem nekiállni a dolgaimnak, nem elsz kedvem este levonszolni magam a néhány 100 m-re lévő fitness terembe... Ilyesmik.

A testen kívüli érzés csak ha vhol megyek (plázában, utcán, stb.). Ez fura érzés, de nem gyakran van már hál istennek.


Egyébként fura...most ne nézzetek hülyének:), de egyfajta...nem is tudom...blokkot érzek magamban...vagyis olyna, mintha lenne vmi, ami megakadályoz mindenben, érzéseket sem tudok olyna intenzíven átélni, nincs kedvem semmihez, mert ez az izé elnyom bennem minden kedvet és vágyat vmihez... Olyasmi ez, mint amikor pl. pár éve elég nagy traumaként éltem meg, h. anno az akkori btom otthagyott meg ahogy otthagyott meg az húzódott jó sokáig...na, akkor lettek a pánikrosszullétek. Az orvos szerint valszeg ezt akkora traumaként éltem meg, h. a testem ilyen tüneteket produkált. Én anno akkor nagyon szenvedtem és csak úgy tudtam kijönni ebből, h. úgymond blokkoltam a vele kapcsolatos érzéseimet és élményeimet, elfojtottam őket, nem gondoltam ezekre, nem akartam semmire visszaemlékezni.


Na most ma már hálát adok a jó égnek, hogy otthagyott, mert közben rájöttem dolgokra, nem egy őszinte ember, nagyon rossz hatással volt rám, szóval csakis jót tett velem ezzel. Amióta vége lett a kapcsolatunknak, elkezdtem élni:) és azóta megtaláltam életem párját, akit imádok, ő is engem, együtt is élünk, szóval most full boldog vok, de olyna, mintha ez a "blokk" megmaradt volna, csak most mindenfélét blokkol...


Biztos sok hülyeséget hordok össze, már bolondnak is néztek:))), de nem tudom másképp megfogalmazni...


Nem vok őrült azért...:))))

48. Manon (válaszként erre: 46. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 14:40

nem tényleg nem kéne..


sajnos akkor tényleg nem tudom mi lehet, sajna nem diplomáztam orvoslásból


Szedd a vitaminokat, esetleg a dokidnak említsd meg ezt a problémát is, hátha tud valamit, valamint a nőgyogyónak is lehet mondani. Hátha összefügg a bogyóval

Bár én is szedtem évekig a mercilon, de ilyet nem tapasztaltam, viszont a hizást nagyon is. amint abbahagytam tudtam fogyni.

Remélem hamar elmúlnak a tüneteid.


Még annyi, hogy a bogyók között volt szünet? Nem lehet, hogy a hormonok összezavarodtak?

Persze ez csak laikus kijelentés :)

47. ancsika72 (válaszként erre: 46. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 14:36

Ezek a rosszul létek hol jelentkeznek??

Otthon v ahogy kilépsz a lakásból??

Mennyi ideig tartanak,mit érzel még???

46. 337ac1489c (válaszként erre: 42. - Manon)
2009. okt. 7. 14:09

Hát ez az! A legtöbbször "csak" összebújunk...Mert hogy nekem nincs kedvem sokszor többhöz... Mondjuk hál'istennek a Párom is bújós típus, nagyon igényeljük egymás közelségét.:)


Hát nem tudom, de ma, ahogy mentem be a suliba...meg ott bent is...azt hittem, menten összesem...és arra gondoltam, ott helyben le kell feküdnöm, különben összeesek... De aztán azért erőt vettem magamon... Nem kéne, h. a kölkök lássanak összeesni:))

45. Farika (válaszként erre: 43. - Takakoko)
2009. okt. 7. 13:23
Hát a fene se tudja, nekem az endo. dokim kifejezetten tiltakozott ellene a vérnyomásom miatt!
2009. okt. 7. 13:01
Szerencsére nem :)
43. takakoko (válaszként erre: 39. - Farika)
2009. okt. 7. 12:32
ez érdekes, mert a zöld tea is tartalmaz kis mennyiségben koffeint, s élénkítö hatása is van. én amióta vizet s zöld teát iszom, leszoktam a kávéról, pedig azt 16 éves korom óta iszom, eleinte orvosi tanácsra, mert nagyon alacsony volt a vérnyomásom. (most is 90/60, de nem okoz panaszt)szóval én a zöld teával pont ellenkezöt tapasztaltam
42. Manon
2009. okt. 7. 09:37

Szerintem, figyelj a vitaminokra hátha csak az a baj, és azért vagy fáradt mindig.

Ha elmúlik a fáradság, remélhetőleg visszajön a kedved is a sexhez.


Próbáljatok romantikát vinni a hétköznapokba, és a sexbe is. Nem kell minden összebújásnak végigmennie.

Ha odafigyeltek jobban egymáshoz, sokszor csak összebújtok, megjön a kedved a sexhez.

Én drukkolok, hogy mihamarabb minden rendbejöjjön. :)

2009. okt. 7. 09:35
No lányok, megyek melóba...:( De ma csak 3 órám lesz, csak nem alszom bele:))))
40. 337ac1489c (válaszként erre: 39. - Farika)
2009. okt. 7. 09:30
Ne máááár...:( Nekem pedig ez bevált éhség ellen!! Mondjuk, ha belegondolok, a zöldteát csak kb. két hónapja iszom és már jóval előtte kezdődött ez a fáradékonyság meg a többi... So talán nincs ezzel összefüggésben...remélem!!!:)
39. Farika (válaszként erre: 37. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 09:24
a zöld tea nagyon jó, de nem mindenkinek, pl. ha neked alacson a vérnyomásod kifejezetten káros a fogyasztása, ugyanis drasztikusan képes csökkenteni és hát ez is okozhat fáradékonyságot rendesen. Nekem szinte mindig 90 körül van, hát elég gyenge vagyok!
38. 021a029148 (válaszként erre: 37. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 09:22
Én 10 évig szedtem a fogigátlót, először Tri-Regolt egy évig, majd Dianét és végül a Minuletet (4-5 évig). És csak az utóbbi 3 évben szenvedtem a szexuális kedvetlenségtől. Én elsősorban a gyakori fejfájás miatt döntöttem az abbahagyás mellett, de annak nagyon örültem, hogy a libidómon változtatott jó irányban.
2009. okt. 7. 09:16

No igen, most jó sok mindent mondtatok:)


Én csak és kizárólag ásványvizet, csapvizet és zöld teát iszom.


Igen, szedek fogamzásgátlót, kb. 6 évig szedtem a tri-regolt, most az utóbbi 3 hónapban pedig a mercilonra váltottam a nőgyógyász tanácsára, pontosan ezek miatt a tünetek miatt plusz pecsételtem sokat, így már nem nyújtott a tri-regol megfelelő védelmet. A libidócsökkenést a doki is a fogigátlóval magyarázta, de érdekes módon 5 és fél évig nem volt vele semmi gondom... tehát mégcsak nem is a váltásnál alakult ez ki. gondolkodtam már, h. abbahagyom, páromat nem zavarná az óvszer, viszont én nagyon stresszelnék, h. úristen, nem lyukadt ki, stb., plusz igazándiból azért is kell szednem, mert elég durva menstruációim vtak a fogigátló előtt (erős és hosszú vérzés, borzasztó hasi fájdalom, egy napig menni is alig bírtam, többször is elájultam, stb...) Szóval félek, h. ezek mind visszatérnének,. ha abbahagynám... de sokszor anniyra zavar ez a szex-dolog, h. nagyon meggondolandó, hogy abbahagyjam-e...


Amúgy eddig, vagyis addig, míg volt kedvem, minden rendben volt a szexszel...most van az a gondom, h. egyrészt nincs kedvem, másrészt miattam uncsi..legalábbis páromnak kicsit az, sztem...de nincs erőm-kedvem változtatni, ez is gáz...


Vagy mindez csak hiszti???:) Nem tudom, semmihez nem érzek magamban erőt és energiát...:(

2009. okt. 7. 09:10
ja, a vízröl még: gyorsítja az anyagcserét, segíti a fogyást, és csökkenti ill megszünteti a narancsbört. Ugye milyen egyszerü? extra pénzbe sem kerül, s mindenhol hozzáférhetö. :-)
35. Farika (válaszként erre: 25. - 021a029148)
2009. okt. 7. 09:08
Ez nem így van, "annak szokott jellegzetes külső jele is lenni" sokszor igen, de legalább annyiszor nincs külső jele a pm gondnak.
34. Manon
2009. okt. 7. 09:07

Mindig elcsodálkozom, hogy bizonyos tünetegyüttes, mennyi féle dologra lehet igaz.

És még mennyi van, amit nem is említettünk.


De biztos mindenkinél hamar kiderül, hogy egy apró bibi, és máris mindenki fitt, és vigám lesz :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook