Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam? fórum

Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
125. subszi (válaszként erre: 124. - Cicamica3)
2022. jún. 28. 14:12

Persze, ésszel csinálom, mindent eszem, még gyrost is. :) Ebédre eszem szinte bármit, aztán már attól függ, hogy hány kalóriát viszek be, hogy az ebéd mennyit tartalmazott. A fehérjére kifejezetten figyelek.

Tavaly márciusban raktam le a cigit, 8kg-t híztam, de eleve volt rajtam plusz 7. Januárban kezdtem diétázni (2 szünet is volt), 12 lement, és most újra beindult. :)

A mennyiséggel van problémám, ezért kell arra különösen fogyelni, hogy mit eszem, ezt javaslom a fórumindítónak.

2022. jún. 27. 08:13
Csak óvatosan a drasztikus diétával,csak ha teljesen egészséges vagy akkor hasznos.De nyilván okkal akarsz fogyni,így csak a fokozatosság és a kis adagokban fogyasztás lehet a célravezető szerintem.No meg a mozgás,olyan ami neked nem okoz kellemetlenséget.Mindent teljesen megvonni nem jó.
123. subszi
2022. jún. 27. 08:07

Most, hogy fogyózom, sok zöldséget és salátát eszem, és ezt lehet egész nap enni (persze a 4-5 étkezés tartom), ezzel nem eszem úgy teli magam, össze tud szűkülni a gyomrom. Ilyesmit javaslok.

Húst is eszem 2-3 naponta természetesen.

2022. jún. 27. 05:45
Valóban a sokszor kevesebb a jó megoldás eddigi tapasztalataim szerint. Édességnek fagyit, kicsi csokit, tejeskávét szoktam fogyasztani. Illetve egyszerre nem eszem két-három fogást- nem is bírok. Egy kicsi adag bőven elég ebédre. Ha összeszűkül normális méretűre a gyomrod (pár hét alatt visszamegy), akkor már nem maradsz éhes.
121. subszi
2022. jún. 26. 15:10

Ha leves van vagy sült pl. csirkecomb, akkor tudok egész nap folyamatosan enni, 2 óránként is akár. Éhesnek is érzem magam, nem csak kívánom, imádok enni, így tudom, miről beszélsz. Csak nekem ez nem mindennapos.

Cukrom, minden rendben.

Most, hogy fogyózom (cigileszokás után), a levest nem fűszerezem úgy, ahogy egyébként szoktam, csak sót és borst használok, így nem eteti magát annyira.

Ha elmegyek sétálni, akkor elmúlik az éhségérzet. Bár korog nekem is a gyomrom, éhes vagyok, ha az említett étel valamelyike van, mégsem hiszem, hogy ez valódi éhség.

Javult a helyzet nálad?

120. Hattori (válaszként erre: 119. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 24. 18:59
Szuper! Én mindig rendesen ettem,mégis cukbeteg lettem!
119. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 118. - Hattori)
2022. jún. 24. 15:03
Igen.
118. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 18. 17:03
Cukros rendben?
117. subszi
2022. jún. 18. 15:40

Kedves fórumindító, itt vagy? :)

Érdekelne, hogy kipróbáltad-e valamelyik tanácsot.

Ha itt vagy, írnék is.

116. 55Judit (válaszként erre: 115. - Hattori)
2022. máj. 26. 14:07
Nem kétlem hogy fogysz ha evés helyett teát vagy vizet iszol. De úgy szenvedés az élet. Én úgy fogyok hogy nem szenvedek. Sőt! Egyre jobban érzem magam. Nincs fogyókúra. Folyamatosan változtattam azon amin kellett, és eszek rendesen. Lassacskán telítődött a szervezetem minden szükséges nyomelemmel, vitaminnal, stb. amit fenn is tartok, ezért kevesebbet is kívánok enni amellett, hogy az a kevesebb egészségesebb is mint előzőleg. Az évek alatt mennyi fogyókúrát kipróbáltam Úr Isten! Mindegyik után többet híztam vissza mint eredetileg voltam. Szörnyű volt. Nincs több fogyókúra.
115. Hattori (válaszként erre: 114. - 55Judit)
2022. máj. 26. 13:58
Nekem bejött. 10 kg-t fogytam.
114. 55Judit (válaszként erre: 113. - Hattori)
2022. máj. 26. 13:24

Igen. Meg napközben is ha éhes, igyon vizet mert lehet hogy nem éhes hanem szomjas, csak nem jól érzi. Baromság! Nem tudom kinek a fejében született meg ez az eszement tanács, de nagyon sokszor találkoztam már vele. Hatástalan, és terjeszteni is csak az szokta aki nincs benne a helyzetbe.


A 4 oldalnyi iromány fényében ő már biztosra tudja mi a megoldás, mert azért leíródott itt már értelmes dolog is.

113. Hattori (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 12:29
Este,ha megéhezel, inkább készíts gyógyteát és azt kortyolgasd.
112. globus (válaszként erre: 108. - Libikóka)
2022. máj. 25. 22:45
Mennyi ideig tartott?
2022. máj. 25. 20:54
Végülis a "nem ízlik annyira", mint a totál hizlaló változat már túl nagy ár lenne a fogyás oltárán. Semmi baj azzal, hogy nem akarsz fogyózni. De akkor minek gyártod a kifogásokat?
110. Napsugár8 (válaszként erre: 108. - Libikóka)
2022. máj. 25. 16:44
Nekem anno bejött a répa, vagy a karaláb felszelve szalmakrumplinak. Igaz, hogy nekem csak evés-kényszerem volt, de nem ragaszkodtam az édességhez. FI is az elején evés kényszerről beszélt, nem részletezte, hogy nála csak az édesség jöhet szóba. Nem tudom. Lassan olyan érzésem mondhatunk mi itt akármit, mindig van kifogás. Ő tudja.
109. 55Judit (válaszként erre: 101. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 16:31

Most támadt neked egy ötletem. Van a Szafi reform palacsinta lisztkeverék. nagyon-nagyon finom,édes, alacsony szén hidrát és kalória tartalmú. ha túróval töltöd, ertritet teszel bele meg pár szem mazsolát, Isteni. De magában is finom nagyon. Akkor itt ez a diétás mascarponés lisztmentes palacsinta: [link] Ilyeneket ki kell próbálni.

Akkor itt ez a finom karfiolos menyemunya: [link]


ha meg mindenképpen édesség kell, akkor iszol egy nagy adag vaníliás fehérjét és órákra el vagy intézve édességügyileg.

Én most egy tejeskávét ittam laktózmentes tejjel. Sokkal édesebb mint a laktózos, mert ebben már enzimekkel le van bontva a laktóz. Pont ez az enzim bontja a mi beleinkben is, csak akkor már nem érezzük az édes ízt. A kávé amit beleteszek gabonakávé a bio boltból. Csak elkeverem, cukor se kell bele, finom. Jóllakat.

108. libikóka (válaszként erre: 106. - Napsugár8)
2022. máj. 25. 16:04

Tulajdonképp egyszerű lehetne,,valóban.

Mégis tudom magamról ha nem volt édesség,,még este 9 -kor is képes voltam tejbedarát főzni,,vagy pudingot.Kell a fenének a répa ha csokit akarok.Max megeszem a répát és bedobok utána mást is.Mára már kihevertem az ilyeneket szerencsére.

107. libikóka (válaszként erre: 105. - Globus)
2022. máj. 25. 16:00
Briliáns megoldás:))Mondjuk én szeretem a csokit is,,meg mindenfélét,,de aztán a ketó diéta helyrebillentett és azóta is ok:))
106. Napsugár8 (válaszként erre: 104. - Libikóka)
2022. máj. 25. 15:56

Ez jó ötlet, talán eddig a legjobb!

Nem kell megvenni, nem kell hazavinni!

Persze azt már én is írtam még az elején, hogy olyankor rágjál sárgarépát, hasonlót. De ahhoz az kell, hogy a répa legyen otthon, és ne az egyéb nasi!! Ilyen egyszerű az egész.

105. globus (válaszként erre: 104. - Libikóka)
2022. máj. 25. 15:55

Ha ló nincs, jó a szamár is 🙂

Én pl. nem szeretem a csokit, ha nagyon rám tör a vágy, kinyitom a bárszekrényt. Tele van konyakosmeggyel, Mercivel, megállapítom, hogy nincs ítthon semmi ehető.

Ekkor jön a joghurt, kakaós csiga, tejbepapi, puding, mogyoró, pattogatott kukorica 🙂

104. libikóka (válaszként erre: 103. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 15:50
Hidd el ha nem vennél mást,,bitang jó lenne az is:))Plusz nem is lehet belőle sokat,,mert nagyon drágák:DDDupla haszon😏😀
2022. máj. 25. 15:44
A kevesebb édesség is lehet opció.Kóatoltam már cukornélküli desszerteket,de nem ízlenek annyira.
2022. máj. 25. 08:10
Ma már rengeteg alternatíva van édességre. Nagyon finom desszerteket lehet csinálni, amik kalóriatartalma a hagyományos sütemények töredéke. Egyre több cukrászda is árul ilyen tortákat. Nem kell lemondanod az édességről, csak egészségesebbre kell cserélned.
2022. máj. 24. 22:15
Irigykedem,hogy nem vagy édességes.
100. ganita73 (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 17:59
Nem mondanám hogy könnyen fogyok, bár nem vagyok kifejezetten oda az édességekért. Ha édességre vágyom, akkor jöhet egy Danette puding.
2022. máj. 24. 17:26

Van olyan aki kifejezetten nem édesseges és így van aki könnyebben fogy.


Egy darabig mindig tartottam magam és bar fogytam is,de aztán ha abba hagyom,újra indultak fel a kilók.

Este 6 után nem ettem,meg úgy általában nem túl sokat napköznap és a heti 3 edzés megvolt.

98. ganita73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 17:08
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Derék panaszok miatt Medrolt kellett szednem. Az eredmény, 58 kg-ról 96 kg-ra híztam. Mindent amit megettem, rajtam maradt. Kínoztam magam, éheztem, napi 1x ettem, nem változott semmi. Aztán kiderült, hogy pajzsmirigy problémám is van, 2015-ben meg is műtöttek.(göbök miatt kellett a műtét, az eredményeim jók voltak) A nem evés helyett, elkezdtem 5x enni, keveset. Ez nekem nagyobb kihívás volt a nem evésnél, mert soha nem voltam éhes, de tudtam hogy enni kell hogy a lelassult anyagcserém beinduljon. Elkezdtek olvadni rólam a kilók, és 8 hónap múlva már -24 kg -nál tartottam. Az 5x-i evést betartva, 68-69 kg között mozgott a súlyom, a pajzsmirigy eredményeim tökéletesek. Februárban gondoltam egyet, hogy lecsökkentem ezt az 5x-i evést 3-ra, mert soknak éreztem és szerettem volna egy kicsit fogyni nyár előtt. Hát az a kicsi -10 kg lett. Nem követek semmiféle diétát, mindent eszem. Most 59 kg vagyok, tornázni a folyamatos 3 műszak miatt nincs időm. Jaaaa...160 cm vagyok, és 48 éves. Ne add fel!!! " Nincs lehetetlen, csak tehetetlen"
2022. máj. 24. 17:06
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Derék panaszok miatt Medrolt kellett szednem. Az eredmény, 58 kg-ról 96 kg-ra híztam. Mindent amit megettem, rajtam maradt. Kínoztam magam, éheztem, napi 1x ettem, nem változott semmi. Aztán kiderült, hogy pajzsmirigy problémám is van, 2015-ben meg is műtöttek.(göbök miatt kellett a műtét, az eredményeim jók voltak) A nem evés helyett, elkezdtem 5x enni, keveset. Ez nekem nagyobb kihívás volt a nem evésnél, mert soha nem voltam éhes, de tudtam hogy enni kell hogy a lelassult anyagcserém beinduljon. Elkezdtek olvadni rólam a kilók, és 8 hónap múlva már -24 kg -nál tartottam. Az 5x-i evést betartva, 68-69 kg között mozgott a súlyom, a pajzsmirigy eredményeim tökéletesek. Februárban gondoltam egyet, hogy lecsökkentem ezt az 5x-i evést 3-ra, mert soknak éreztem és szerettem volna egy kicsit fogyni nyár előtt. Hát az a kicsi -10 kg lett. Nem követek semmiféle diétát, mindent eszem. Most 59 kg vagyok, tornázni a folyamatos 3 műszak miatt nincs időm. Jaaaa...160 cm vagyok, és 48 éves. Ne add fel!!! " Nincs lehetetlen, csak tehetetlen"
96. michelle.r (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 12:36

Itt az ideje, hogy megismerd. De ne női lapokból, hanem a szakemberektől

A környezetemben nagyon sok ember lefogyott vele, bár nem fogyókúra, hanem terápia, a fogyás csak egy mellékhatás.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook