Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? fórum

Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
153. Lio78
2009. okt. 20. 08:54
Gondoltam megosztom az új felfedezésemet. A tibeti 5 jógagyakorlat. Szervileg nálam se találtak semmit, ezért azt mondták kimerültség, de ettől még 2 hónapig szenvedtem. Én most úgy oldottam meg a dolgot (persze még az elején vagyok), hogy reggel B... csepp + 500 mg C-vitamin + ébredés után rögtön az 5 tibeti jógygyakorlat, majd délben egy napi adagos multivitamin, este pedig svédcsepp(alkoholos ezért este, vezetek napközben), 9 óráig legkésőbb pedig lefekszem. Na én ettől javulok pillanatnyilag, de oda elmegyek amit Tina ajánlott, csak 1 hónapos várakozás van.
152. biobodylife (válaszként erre: 141. - 337ac1489c)
2009. okt. 18. 22:14
Melyikre cserélte ki?Melyik multivitamint nem szedted 2 napig?Jól olvastam, hogy probálsz egészségesen élni, ez mit jelent?Keress priv-ben, mert ez bíztosan hosszú lesz.
151. anita674 (válaszként erre: 150. - Manon)
2009. okt. 18. 17:43
Köszönöm, így lesz.
150. Manon (válaszként erre: 148. - Anita674)
2009. okt. 18. 08:28

Szia!


Mindenképpen menj a háziorvoshoz, és kérj kivizsgálást.

Ez így nem maradhat...

149. 021a029148 (válaszként erre: 148. - Anita674)
2009. okt. 17. 15:46
Hát igen, sajnos ez az általános magyar eü-i helyzetkép. Ezért is van ennyire rossz állapotban a lakosság.
148. anita674 (válaszként erre: 145. - Manon)
2009. okt. 17. 14:31

Egyszer régen a háziorvosnál voltam, Ő mondta, hogy beképzelem a dolgokat. Kb 2hónapja pedig ortopédián voltam, mert a hátam is nagyon fáj éjjelente. Ott azt mondták, tornázzak. Ennyi. A vizsgálat kb 2percig! tartott.

Nem vagyok orvoshoz járó típus, szerintem 20évig egyáltalán nem voltam, kivéve a kötelezőeket és a fogorvost. Soha semmi problémám nem volt, csak néha egy kis nátha.

Nekem biztos nincs pénzem egy olyan vizsgálatra, amit írtál. Ismerve az árakat, szerintem méregdrága lehet.

De most felkeresem a házorvost újra és az asztalra csapok! Édesanyám fél éve halt meg rák miatt, legalább emiatt lehetne kicsit körültekintőbb. Nem akarom én is azt átélni, mint Drága Anyukám.

2009. okt. 17. 09:37

Szerintem érdemes elmenni egy ilyen komplex szűrésre , ha sehol sem találják a probléma gyökerét (bár ettől függetlenül sztem mindenkinek el kellene mennie egyszer-kétszer). Nagyon húzós ára van, de legalább elmondhatja az ember, hogy alaposan kivizsgálták. A háziorvosnál és az sztk-ban úgysem kap ilyen lehetőséget soha.

És ha ez a vizsgálat is negatív, akkor örülni kell, hogy szervi baj nincs, és talán könnyebb továbblépni.

Én jövőre el fogok menni egy ilyenre.

146. Manon
2009. okt. 17. 08:17

ez az endrometróris nem hangzik túl jól... :(


De Dremaa84 végeztesd el a laparoszkópiát, hogy kiderüljön a görcsök ezért vannak-e!

145. Manon
2009. okt. 17. 08:12

Sziasztok!

Kicsit kutattam a neten...


emlékszem egy tv-s interjúra, amiben arról volt szó, hogy elvégeznek egy alapos kivizsgálást.


Ezután próbáltam kutatni


két dolgot találtam az egyik: az ESG - javasolják azoknak is, akiknek régóta problémájuk van, de megoldás még nincs


a másik: egy egészség kp. ahol csinálnak managerszürést (Belgyógyászati kardiológiai vizsgálat

Nyugalmi EKG

Terheléses EKG

Hasi és kismedencei ultrahang

Mellkas röntgen

Labor: vérkép, vércukor, koleszterin, triglicerid, máj- és vesefunkció, teljes vizelet)

Nőgyógyászat + citológia / Urológia, PSA

Szemészet

Írásos, összefoglaló vélemény

Leletkonzultáció)

valamint sima szűrést (Belgyógyászati szakvizsgálat

EKG

Mellkasröntgen

Nőgyógyászat / urológia

Szemészet

Labor: vérkép, vércukor, kreatinin, SGP, koleszterin, HDL-koleszterin, LDL-koleszterin, triglicerid, teljes vizelet

Írásos összefoglaló vélemény)


Igaz mind tuti fizetős!!!! de talán érdemes megérdeklődni, hogy mennyi az annyi, és kipróbálni. (ha van rá mód)


Anita674 elhiszem, hogy el vagy keseredve, de nem szabad feladni.


Milyen vizsgálatokon voltál eddig???


Háziorvosod mit mond?

2009. okt. 16. 19:25

Sziasztok!

Igyekeztem nagyjából végigolvasni az összes hozzászólást; vártam, hogy végül lesz megoldás.

Nos, én az összes tünetet produkálom. Ott tartok, hogy 2éve szinte sehol sem voltam, csak dolgozni. Mindent lemondok, kimentem magam. Állandóan fáradt vagyok, nincs kedvem semmihez és én is érzem magamban azt a blokkolást. Csinálnék mindent, de mégsem. Minőségi vitaminokat szedek, nem szedek kb 10éve fogamzásgátlót. Baromi erős menstruációs görcseim vannak, ájulásig szinte. EGyre több porcikám fáj, brutális mértékig. 35vagyok, 30éves koromig soha semmi bajom nem volt. Most minden. Voltam 1-2szer dokinál, de elküldtek egy felületes vizsgálat után, hogy beképzelem. Ott tartok (mégha most ki is zártok az ép elméjűek csoportjából), hogy elmegyek egy alapos kivizsgálásra, és ha azt mondják, ez így marad, nem akarok tovább élni. Nem bírom tovább. Nincs probléma a lelkemmel, a testem adja föl.. A Szerelmem ezért most a fejemet venné.. :)

Bocs, hogy túl negatív voltam!

143. 337ac1489c (válaszként erre: 142. - Angyalka87)
2009. okt. 16. 18:09

Dehogy zavarsz, sőt!!!:)


Az meg mi a csoda?:) Nem hangzik túl jól...:S Amúgy a gyógyszer mellett már nincsenek görcseim hál' istennek,csak minimális, elviselhető kis kellemtelenség, pici fájdalom, de tényleg minimális.

142. angyalka87 (válaszként erre: 141. - 337ac1489c)
2009. okt. 16. 18:04

Drenaa84!

Bocsi,hogy igy ismeretlenül írok neked!Azt látom a mercilon-t eldobtad,ezt nagyon jól tetted!Olvastam hogy görcsök,sok és egyéb menstruációs problémák miatt kezdtél gyógyszert szedni. a gyógyszer melett is szoktak lenni görcseid??Az endometriózis nevű betegségről hallotál már???nekem az van és nekem is sokáig voltak ilyen tüneteim:fáradtság kedvtelenség,stb....nem mondom hogy ez a bajod de nekem pl ez volt.ha zavartalak a hozzászólásommal akkor bocsi.Angyalka

2009. okt. 16. 14:29

Mire gondolsz? Persze, persze, segíts!:)

Most vettem egy új fogigátlót, amit a fiatal doki ajánlott...Nem tudom, majd egy-két hónap után kiderül, holnap kezdem el szedni...


Viszont most kísérleteztem. Két napig nem szedtem a multivitaminokat és azt vettem észre, h. fáradtabb vtam így...tehát akkor lehet ebben vmi. A baj csak az, h. a vitaminoktól meg csuda éhes vok!!!:S

Erre meg most vettem zabkorpa tablettát, elvileg eltelít...nem tudom, majd kiderül...

140. 021a029148 (válaszként erre: 139. - 337ac1489c)
2009. okt. 15. 07:44
Ha most csak a fogigátlós dolgot nézzük, akkor az végül is egy otromba beavatkozás a szervezetbe, a hormonális rendszerbe. Kényelmes ugyan (én is 10 évig szedtem), de biztos, hogy nyoma van, és böjtje is van.
2009. okt. 15. 07:37
Nekem csak az a fura, h. én most pont "jó életmódot" folytatok és pont ettől vártam a javulást...és nem:( Na ebben legyen okos vki!:)
138. 021a029148 (válaszként erre: 137. - 00346cf747)
2009. okt. 15. 07:34
Egyetértek. Egyszerűbb mindenre bakapni valami gyógyszert (ide értve a pszichés problémákat is), mint hogy belássuk azt, hogy nem jó életmódot folytatunk...
137. 00346cf747 (válaszként erre: 135. - 021a029148)
2009. okt. 15. 07:08
Sziasztok! No igen, írják a gyógyszert, de sajna van is rá kereslet, az emberek is változtak az idő során. Régen a tizenévesek bulizni, szórakozni jártak, és max. iskolai lógás miatt igazolásért. Ma szinte mindenki asztmás, pánikos, kényszeres, allergiás, szívbeteg, alacsony-magas vérnyomású, mozgásszervi, mindene fáj. Már az ovisok járnak pszichiáterhez, semmi jó nem ígérkezik :(
136. 337ac1489c (válaszként erre: 135. - 021a029148)
2009. okt. 15. 07:01

No igen, ebben egyetértek... A tegnapi doki is egyből kitöltetett velem egy gyors kérdőívet a fogigátlókkal kapcsolatban, mondván, h. vmi sorsoláson vehetek részt vele...kötelezően persze, aztán jól berakta a fiókjába... Biztos azzal a céggel szerződése van és jutalékot kap vagy ilyesmi...


Mindegy, azt hiszem, adok egy esélyt ennek a tabinak, aztán 1-2 hó után meglátjuk... Nem tűnik egy csodaszernek ez sem...

135. 021a029148 (válaszként erre: 129. - 337ac1489c)
2009. okt. 14. 18:47
Őszinte legyek: nekem az a tapasztalatom, hogy az orvosok MINDENT megtesznek azért, hogy ne essenek el a gyógyszerfelírási lehetőségektől. Akkor is ezt szajkózzák, amikor már fetreng az ember az egyre gyakrabban jelentkező migrénes rohamoktól, vagy már szeded ezer éve azt a tablettát, amit max. 1 évig szabad.
2009. okt. 14. 16:53
Köszi Lányok,olyan édik vtok!!!!:)
133. Manon (válaszként erre: 131. - 337ac1489c)
2009. okt. 14. 16:39

szerintem is próbáld ki, adj neki esélyt, ha nem, még mindig marad az abbahagyása, és a gyógyszerek keresése a görcsökre



De bízni kell benne, hogy az orvos tudja mit beszél, és ez bevállik, és elmúlik ez a szörnyű időszak. :)


Én drukkolok mindenesetre :)

132. Manon (válaszként erre: 129. - 337ac1489c)
2009. okt. 14. 16:32

egész életedben csak nem szedhetsz bogyó...

jaj :(

131. 337ac1489c (válaszként erre: 130. - Manon)
2009. okt. 14. 16:31
Igen, szerintem is az lesz, h. kipróbálom az újat 1-2 hónapig, aztán meglátjuk, változik-e vmi. Bogyó? Hát én mindig vmilyen közepes fájdalomcsillapítót szedtem rá, de ez még anno 19 évesen volt (azóta szedek gyógyszert).
130. Manon (válaszként erre: 129. - 337ac1489c)
2009. okt. 14. 16:26

Szia!


Ajaj, nehéz döntés.


Én mindig csak azt tudom leírni, amit én tennék...


Kipróbálnám a gyógyszert, hátha....


Nem csoda hogy félsz az erős görcsöktől :(


Valami bogyó nem segített soha?

Homeos, vagy hasonló?

2009. okt. 14. 16:11

Sziasztok Lányok!


Na, vtam nőgyógyásznál, javasolt egy másik fogigátlót, adott receptet, azt mondta, ez legalább nem csökkenti a libidót. . . ennél lejjebb. . . az szép lenne. . . :S:S:S Azt mondta, a döntés az enyém, de ha abbahagyom, akkor azt 3-4 hóra kell min. és valszeg visszajönnek a görcsök, rosszullétek, stbstb. . . Úgyhogy sokkal nem lettem okosabb:)

128. Tina0512 (válaszként erre: 125. - Lio78)
2009. okt. 14. 13:05
Nagyon szívesen, majd számolj be az eredményről (ha nem titok).
127. 021a029148 (válaszként erre: 126. - 337ac1489c)
2009. okt. 13. 17:54

Hát próbáld meg mindenesetre. Azzal semmit nem veszítesz. Gondolj arra, hogy van olyan nő, aki nem is szedhet fogigátlót, és valahogy átvészeli azt a pár napot, na meg más fogamzásgátló dolgok is vannak.

Ha ez nem segít, azt úgyis meglátod pár hónap, fél év alatt, és utána még dönthetsz másképp.


Szerintem meg mindenkinek van pánikbetegség jellegű tünete, ha sokáig tart, az a baj. A gyógyszer viszont csak függővé tesz. Egy jó pszichológus pedig segít, hogy az ember más oldalról lássa a saját problémáját, helyzetét, és másképp oldja meg a dolgait.

2009. okt. 13. 16:44

Hm...gsilver, köszi a tapasztalatokat, pontosan ez okozza nálam is most a dilemmát! Hogy ha abbahagyom, rendszertelen lesz a menstruációm és akkor folyton azon fogok parázni, h. mi van, ha terhes vok...:S No meg a görcsök, rosszullétek...de lehet, h. megérné megpróbálni, mert már nagyon gáz...szegény párom nem hányja a szememre, de lassan már le fog szokni a próbálkozásról is:( Én is szeretném őt ugyanúgy kívánni, mint régebben...:(


A másik dologgal kapcsolatban meg: nekem is diagnosztizáltak pánikbetegséget, de a pszichiáter kb. 5 perc után "kidobott", mondván, h. fiatal vok még és ennyi belefér....:S

125. Lio78
2009. okt. 13. 13:20
köszi a tippet el fogok menni, valahogy... kicsit messzi vagyok de megoldom valahogy.
124. Tina0512 (válaszként erre: 123. - Lio78)
2009. okt. 13. 12:30
Mielőtt dilidokihoz szaladnál... szerintem!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook