Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? fórum

Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
33. d94544bae9 (válaszként erre: 22. - Manon)
2009. okt. 7. 09:06
Köszönöm szépen! Kipróbálom!
2009. okt. 7. 09:06

a vízröl is írok pár szót, az a lételemünk. nem a cukros üdítök. amióta a reggelemet egy nagy pohár vízzel kezdem, azóta megszünt a kávéfüggöségem. :-) a kávé vizet von el a szervezettöl, nagyon helytelenül sokn csak egy kávéval indulnak munkába (én is ezt tettem évekig) , tehát amikor felébredünk teljesen üres a szervezetünk, nincs mihez nyúlni, nincs mire építeni, erre iszunk egy kávét, az még több vizet von el tölünk.

javaslom mindenkinek, próbáljátok ki, hogy reggel egy nagy pohár tiszta vízzel indítatok, majd a délelött folyamán többször igyatok vizet. ha iható (nem szennyezetzt a csapvíz), akkor azt, hiszen a sejtekbe ez épül be a legtökéletesebben.

meglátjátok, rövidesen energikusabbak lesztek, elmúlik a fejfájás.

tegyetek egy próbát 1 hétig, kíváncsi vagyok az eredményre! :-)

2009. okt. 7. 09:03

Sziasztok!


Nem tartozik a normál vérvizsgálathoz, és fiatal nőknél sűrűn előfordul az emelkedett prolaktin szint, ami épp ilyen tüneteket okoz. Nekem is vannak hasonló tüneteim , és ugyan nem emiatt, de csináltatott a nőgyógyász hormon vizsgálatot és akkor derült ki. Gyógyszerrel csökkenthető a magas érték, s később a gyermekvállalásnál van nagy szerepe, sok nőnek akkor derül ki, hogy magas a prolaktinja mikor nem esik teherbe.

A pánik betegség ( alvó is) okozhat ilyesmit.

30. Chrissy28 (válaszként erre: 25. - 021a029148)
2009. okt. 7. 09:02

Pajzsmirigy problemanak csak akkor van tipikus kulso jele, ha tulmukodik (Graves-Basedow szindroma) es az eppen nem levertseggel, faradekonysaggal jar, es annal az ember indokolatlanul fogy.

En is kb 3 eve kuszkodom ugyan ezekkel a dolgokkal, de nalam van pajzsmirigy alulmukodes, sajnos.

29. Manon
2009. okt. 7. 08:58

Még egy gondolat....


Minden rendben az ágyban a pároddal??? De tényleg öszintén végiggondolva (természetesen elég magadnak elmondani)

Mert, nálam is voltak hetek mikor egyszerüen nem volt kedvem... Csak muszájból csináltam.

Mikor végiggondoltam a dolgokat, elejétől a végéig, rájöttem, hogy hiányoznak dolgok. Erre finoman (nehogy megbántsam) rávezettem a párom, és azóta ok a dolog.

2009. okt. 7. 08:58

Szeintem a legegyszerübb arra gondolni, hogy hiánybetegség. nem kell komolyabb betegségre gyanakodni, természetesen ki kell zárni, tehát orvos, és labor kell. de mielött mindenkire rásütnék, hogy bolond (depis, hipohonder, stb) érdemes arra gondolni, hogy vitaminhiány. hiszen testünk minden egyes szerve, része sejtekböl áll. A sejtek müködéséhez vitaminokra, ásványi anyagokra és vízre van szükség. Ha a sejteket tápláljuk, akkor nem alakulnak ki betegségek, ill sokkal-sokkal kevesebb százalékban. van egy szuper könyv, ajánlom mindenkinek!!! Andreas Jopp: veszedelmes vitaminhiány. bioenergetic kiadó (ISBN 978-963-9652-89-7)

hihetetlen mennyire egyszerü a testünket karbantartani, ha tudjuk a titkot. :-)

A magnéziumhiány tényleg okozhat depis tüneteket, még pánikbetegséget is, + kimerültséget, fáradékonyságot, de ugyanúgy a B vitaminhiány is.


Az antioxidánsok (c és e vitaminok) kijavítják a beteg sejteket. minöségi zöld tea tartalmaz antioxidánsokat. (pl a rák kialakulásának esélyét csökkentik)


nem szabad elintézni azzal, hogy tja, vitaminok, inkább eszem sok zöldséget, gyümölcsöt. a ma kapható zöldekben alig van vitamin, nem tudsz annyit enni belölük, ami a napi szükségletet kielégítik.

27. Chrissy28 (válaszként erre: 1. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 08:57

szia!

A pajzsmirigy mellett B12 hiany is okozhat ilyesmit, vagy pl maj problemak.

Egyebkent mar egy picit emelkedett TSH-nal (pajzsmirigy) is lehet, hogy az ember rosszul erzi magat. A 30 alul a fogyas nekem sem volt problema. Erot es kitartast kivanok!

26. Manon
2009. okt. 7. 08:54
nem váltottál véletlenül fogamzásgátlót (már ha szedsz egyáltalán)?
2009. okt. 7. 08:54

Sziasztok!


Ugyanez a helyzet velem is. Vérkép rendben, rendszeresen sportolok, testsúly rendben, vagyis fizikailag minden OK. Inkább valami lelki okra, kiégés szindrómára kezdek gyanakodni, na meg a hormonális fogamzásgátlóra.

Te szedsz fogamzásgátlót? 10 év után most hagytam abba. Annyi pozitív változást észleltem, hogy a szélsőséges hangulatváltozásaim javultak és a szexuális vágyam újra megnőtt! A fáradtság egyelőre nem múlt el, de mondjuk én elég korán kelek (hajnal 5 körül), és ezt nehezen viselem.


Megnéztem a fotódat az adatlapodon, nem utal semmi pajzsmirigy problémára, persze majd az eredmények magukért beszélnek, de azért annak szokott jellegzetes külső jele is lenni.

2009. okt. 7. 08:44

Olyan édik vtok, h. ennyien jöttök ide és próbáltok segíteni!!! Nagy cupp érte!:)


Kisbibe és Biobodylife!


Értelemszerű lenne, ha a fogyi ideje altt jelentkezett volna csak ez a dolog, de mint írtam, már több, mint egy éve tart és én egy éve még 14 kg-val több vtam... És csak idén június 21-én váltottam életmódot, egyrészt a fogyás érdekében, másrészt, mert reméltem, h. a helyes táplálkozással meg a sporttal javul a közérzetem és energikusabb leszek, visszatér a kedvem a szexhez, stb... És nem:(

2009. okt. 7. 08:43
De a laboreredménye nem mutatott vérszegénységre utaló csökkenést!!!
22. Manon (válaszként erre: 11. - D94544bae9)
2009. okt. 7. 08:40

vérszegénységre:


Vasat, kobaltot, rezet, és cinket ajánlanak

Ételek: csalán, fehérbab, búzacsíra, Árpa, zab, rozs, csirkehús


Sokat segít a vérszegénység tünetein a Béres csepp.


Talán érdemes megpróbálni, hátha javulsz :)

2009. okt. 7. 08:39
Amit elmondasz, az hiány-tünet, nem feltétlen csak a vas hiányozhat, pláne egy fogyókúra kapcsán és nem is csak a vitaminok.Ennél azért ez bonyolultabb kérdés.Néhány pontosításra volna szükség, hogy ezt jobban be lehessen határolni.Takakoko is tud valamit!
2009. okt. 7. 08:34
Azért azt se felejtsük el, hogy lehet megviselte a szervezetet a fogyás. Nem kell egyszerre lelki okokra hivatkozni. Az biztos, hogy az agyat zsírszövet veszi körül és általában azért is nyugodtabbak a kicsit ducibb emberek. Most lehet nálad egy átmeneti dolog ez, hogy az idegsejteket körülvevő zsírszövet lecsökkent és még nem tudtak megfelelően alkalmazkodni. Nem kell nagyon pánikolni szerintem, főleg ha még tart a súlycsökkenés.
19. Manon (válaszként erre: 16. - D94544bae9)
2009. okt. 7. 08:34

nekem mondjuk, rögtön jobb lett a közérzetem a vastól.


A ginsenget én is próbáltam, a rossz ízén kívül nem éreztem semmit se.. :)

18. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 1. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 08:34

Szia!

Most jut eszembe, hogy a magnézium hiány is okozhat ilyen tüneteket....

17. Manon (válaszként erre: 13. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 08:32

A pajzsmirigy eredményed mindenképpen várd meg.

Közben figyelj a vitaminokra, és hogy elegendő vasat is juttass be a szervezetedbe.


Remélemkiderül valami, és orvosolható.

16. d94544bae9 (válaszként erre: 14. - Manon)
2009. okt. 7. 08:32

De szedtem vastablettát, mondjuk csak egy hónapig, de nem éreztem javulást!:s

Illetve ittam ezt a ginsenget is vagy mi a fenét, de attól se volt jobb!:s

15. ancsika72 (válaszként erre: 9. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 08:27

Vizsgáltasd ki magad,mindent zárjatok ki és akkor vissza lehet térni a lélekre is.

A labor eredmény is sok mindent elárul már és arra azt mondtad,h okés.

A pánik betegség soha nem múlik el legfeljebb szunnyad sok-sok évig is ha kell.

Igen próbálj meg vitaminokat szedni ahogy írták is,sokat sportolj és majd meglátod,h-h hat:-)))

14. Manon (válaszként erre: 11. - D94544bae9)
2009. okt. 7. 08:26

Szia!

Vastablettát kaptál már??? Vagy nem utalt rá a doki, hogy több vasat tartalmazó kaját kéne enned??

2009. okt. 7. 08:24

Lányok, ha tudjátok, h. mi a baj, vashiány, vérszegénység, akkor arra lehet vitaminokat szedni vagy azt, amit az orvos felír. Ez így viszonylag könnyen orvosolható... So Rencike, sztem kérdezd meg a dokidat, mit ajánl!


Nade mi van akkor, ha ezek egyike sem áll fenn?:(

12. 337ac1489c (válaszként erre: 8. - Takakoko)
2009. okt. 7. 08:22

Juj de irigyellek!:) Na, ilyet akarok én is!!!:)


Én csak azt nem értem, hogy a fogyim elején én is szedtem egy dbig vitaminokat, aztán azt vettem észre, hogy eléggé éehs vok és azt gondoltam, h. a vitaminoktól, ugyanis azoknak van ilyen hatásuk... Aztán a multit abbahagytam, csak Ca-t szedtem külön. Emellett sok gyümit meg zöldséget eszek. Most pár napja szedem megint a multit, csak félek, h. megint nagyon éhes leszek...és még sokat kell fogynom... Szóval szerinted vitaminhiány?

2009. okt. 7. 08:21

Sziasztok!


Nálam is ugyanez a helyzet!

Sokszor fáradt vagyok, semmihez sincs hangulatom, rossz kedvű vagyok, ilyenkor idegesít mindenki!

Ahogy haza érek már feküdnék is az ágyikómba és aludnék, de a párom sokszor kivan tőlem emiatt!:(

Nálam nem mindig van ez, de sokszor sajnos! Alacsony a várnyomásom és vérszegény is vagyok! :(

Tudtok vmi megoldást ezekre?

10. Manon
2009. okt. 7. 08:20

Nekem mondhatni szerencsém volt, hiszen soha nem foglalkoztam ezzel a dologgal, fáradt vagyok ok, hiszen melózom itt, és otthon is. Ingerült vagyok, mert a vérem olyan.


Aztán jött egy betegség, és kiderült a dolog. Azóta tudom, hogy mi is volt a bajom.


Még a fönökök is azt mondják, szeretik a mostani állapotomat, mert nagyon hárpia voltam :)


Annyira talán odafigyelhetsz, hogy iktass az életedbe több vasat tartalmazó ételt. Végülis ha nagyon gáz lenne akkor az orvos felír valami bogyót. De rásegíteni rátudsz a napi vasbevitelre.



Cékla, borjúmáj, tojássárgája,Spenót, vörös szőlő,lencse, zabpehely, aszalt sárgabarack, Mák, mogyoró.


ezeket találtam a neten :)

9. 337ac1489c (válaszként erre: 5. - Ancsika72)
2009. okt. 7. 08:20

Hú, ez hosszabb kifejtést igényelne:)

Node a lényeg: régebben pánikbeteg vtam, viszont egy ideje már nincsenek olyna jellegű rosszulléteim, egyszer vtam pszichiáternél, de kb. 5 percet vtam nála és azt mondta, nem kell erre gyógyszer - szerencsére!!!! -, mert nem olyan súlyos... (Ájulás, testen kívüli élmény, állandó szédülés, depi, állandó ziziérzés, légzési nehézségek, stb. vtak a tünetek).


Ez kb. addig volt, amíg nem rendeződtek a lelki dolgaim. Néha-néha még lájtosabban most is előfordul egy-egy ilyesmi rosszullét, de tényleg csak "lájtosabban"...nem tudom, ennek köze lehet-e ehhez... Nade a fáradtságom már egy éve tart!!! Sőt...:(

8. takakoko (válaszként erre: 1. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 08:19

Szia, ismerös, amit írtál, nekem ez az állapot évekig tartott, és a vérképem tökéletes volt. tavaly decemberben már annyira elkeseredtem, minden izületem fájt, minden mozdulatnál éreztem, hogy valami nincs rendben.

akkor elkezdtem étrendkiegészítöket szedni, vitaminokat, ásványi anyagokat, s rengeteg vizet ittam hozzá. 2. napon reggel kipattantam az ágyból, 2 hét alatt elmúlt minden fájdalmam, krónikusnak hitt gyulladásaim, szebb lett a böröm, és elkezdtem diéta nélkül fogyni.

az történt, hogy megadtam a szervezetemnek mindent, amire szüksége van, amiböl építkezhet, regenerálhat, s elkezdett rendesen müködni.

én elhanyagoltam magam nagyon, értem ezalatt soha nem néztem mit eszem, soha nem szedtem vitamint, s szültem 3 gyereket. kimerült a szervezetem. most ismét toppon vagyok, szebb színben látom a világot. :-)

2009. okt. 7. 08:16
Igen én is,de gondolom nem ok nélkül!
6. 337ac1489c (válaszként erre: 3. - 6b959121ac)
2009. okt. 7. 08:15

Szia eva03!


A pajzsmirigyes topikot is olvasgatom, már veled is kommunikáltam:), de szerintem nem az lesz, mert fogyni hála a jó égnek tudok...ha meg alulműködne, akkor nem tudnék...nem?

5. ancsika72 (válaszként erre: 1. - 337ac1489c)
2009. okt. 7. 08:15

Szia!

Ha a pajzsmirigy eredményed is jó lesz akkor pszichés oka lesz valószínű.

Nagyon sokan mondják azt mint Te,h nincs semmi baj a kapcsolatukkal,boldogok,lelki egyensúlyuk rendben van.de mégis sokan lesznek pánik betegek,depressziósak.

Pl a sírás is lelki okokra vezethető vissza.

Mit gondolsz??

4. 337ac1489c (válaszként erre: 2. - Manon)
2009. okt. 7. 08:12

Üdv itt is, kedves Manon!:)


Ugye, hogy ugye?!?!? Engem már nagyon idegesít ez az állapot...:S


No igen, az orvosom is azt mondta, h. ez valszeg vashiány vagy vérszegénység vagy pajzsmirigy-alulműködés lehet, ha egyik sem, ő fölteszi a kezét, nem tudja...:S

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook