Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? fórum

Te is látszólag ok nélkül állandóan fáradt, rosszkedvű és aluszékony vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
123. Lio78
2009. okt. 13. 11:55
azt hiszem utána nézek hol találok itt a környéken egyet :) Hátha....
122. 021a029148 (válaszként erre: 120. - Lio78)
2009. okt. 13. 11:50
Én a pszichológust nem hívnám dilidokinak. Nagyon sokat tud segíteni olykor.
121. Lio78 (válaszként erre: 119. - Tina0512)
2009. okt. 13. 11:48
macslee@citromail.hu
120. Lio78
2009. okt. 13. 11:47

csináltak szerológiát is amibe benne volt, de csak annyi eredménye lett, hogy a macskáim toxoplazmózisán már túlestem, mert az ellenanyagot kimutatta a teszt, de a kórokozót már nem, tehát az is kilőve.

Lehet hogy tényleg dilidoki lesz a vége?

119. Tina0512 (válaszként erre: 112. - Lio78)
2009. okt. 13. 11:46
Én tudnék javasolni egy helyet, de miként juttassam el hozzád, hogy ne dobjanak ki "reklám" miatt.
118. 021a029148 (válaszként erre: 116. - Lio78)
2009. okt. 13. 11:43

Én inkább a pszichológust javaslom, az nem egyből gyógyszert ad, hanem lelkileg próbál segíteni.

Kullanccsípésed nem volt valamikor?

117. Lio78
2009. okt. 13. 11:42
azt elfelejtettem hogy egyébként nekem jó kedvem van még a fizikai tünetek ellenére is vidám vagyok, nem boldog csak vidám
116. Lio78
2009. okt. 13. 11:39
nekem is sántít de már a végén majdnem kidobtak és nem akarták elhinni hogy tényleg bajom van. A kimerültségre azt mondták pihenjek (kac-kac) 3 hétig voltam otthon, amikor egyébként tényleg munkaképtelen voltam, de hát gondolom nem kell mondanom hogy nem sok munkahelyen néznek el ennyi hiányzást. Ráadásul nem írtak fel semmit csak a magne b6-ot és 500 mg C-vitamint "javasoltak". Azt is a netről szedtem össze hogy sokan többezer mg C-vitamint szednek. Attól javultam kicsit, de a mai napig elég rázós. És igazából nem tudom mi van ha lelki probléma áll a háttérben mert nem volt ilyen gondom, de az nem rohamszerű? Elég nagy volt a hajtás ezért az is lehet de nem ismerem a tüneteket ezért nem tudom.
115. 021a029148 (válaszként erre: 113. - Tavasi)
2009. okt. 13. 11:24
Lehet, hogy jobban jár, ha nem megy el, mert ott még azt is teletömik gyógyszerrel, akinek semmi baja. Aztán abból az ördögi körből kikecmeregni sem egy egyszerű feladat.
114. 021a029148 (válaszként erre: 112. - Lio78)
2009. okt. 13. 11:23
De a fizikai kimerültséget nem tudták meggyógyítani pihenéssel, vitaminokkal, nyomelemekkel stb.? Nem lehet, hogy nálad van valami más baj is, amit eddig nem ismertek fel?
113. tavasi (válaszként erre: 112. - Lio78)
2009. okt. 13. 11:21
Menj el pszihiáterhez, nekem is ilyen tüneteim vannak, össze-vissza vizsgáltak EEG, MRI, EKG, LABOR, FÜLÉSZET..SEMMI..Most pánikbetegséggel kezelnek!
112. Lio78
2009. okt. 13. 10:53

Sajnos én is hasonló cipőben járok. Nálam teljes fizikai kimerülés lett a diagnózis, de a leírtakon kívül állandóan fájt a fejem és 6 hétig szédültem folymatosan. Az első héten a mosdóig is csak kapaszkodva tudtam elmenni, az orvoshoz pedig támogatni kellett, ráadásul hol itt, hol ott zsibbadtam le teljesen. Rosszul lettem a hidegtől- melegtől, a zuhany alatt fulladtam, mert párás volt és a lábam görcsöt kapott stb.

Ma több kilónyi vitamin és Béres csepp után folymatosan álmos vagyok már csak a frontokat nem bírom, viszont 100 m-t se tudok lefutni, ja és mindehhez 31 éves vagyok. Ráadásul eddig szinte beteg is alig voltam, a fizikai munka meg sem kottyant. A ciki hogy be van fizetve egy Londoni út (2évig spóroltam rá) és nem tudom elmerjek-e indulni, mert elég sokat kéne sétálgatni és hát nem tudom mennyire fog menni.

Újabban megint előjöttek a zsibbadások is és a fejem is elég fura megint. A kivizsgálás nálam is negatív lett, olyan jók az eredmények hogy mutogatni kéne, a magne b6-től én nem javultam semmit, eddig 2000 mg C-vitamin javított a legtöbbet de azt meg nem mertem sokáig szedni. Szóval remélem nekem is tud valaki segíteni, mert az útig 3 hetem van :S

111. 021a029148 (válaszként erre: 109. - 337ac1489c)
2009. okt. 13. 08:28

Első és legfontosabb (számomra): nem fáj a fejem! Ez azért lényeges, mert nekem a fogigátlótól kezdődött a migrén, majd egy másik fajta fejfájás, és már nem bírtam tőle létezni sem.


Második: a hangulatom sokkal-sokkal jobb. Olyan szélsőséges hangulatváltozásim voltak az utóbbi időkben, hogy már komolyan megijedtem magamtól. Egyik pillanatban még boldognak és vidámnak éreztem magam, a másikban pedig már világvége hangulatom lett, minden ok nélkül. (Most is vannak rossz napjaim, amikor depisnek érzem magam, de össze sem tudom hasonlítani azzal, amit az előbb leírtam).


Harmadik (és ez is nagyon fontos!): a szex! Sokkal több kedvem van hozzá, és valahogy a testemből jön ez a vágy, nem pedig megfelellési kényszerből, vagy görcsös akaratból. Hanem újra érzem, hogy a testem kívánja a szexet.


Hát ennyi a pozitív hatás.


A negatív pedig (mert erről is kell szólni): a védekezés nagyon gáz; a menstruációm késett cirka 3 hetet, ami parázással telt el és amikor megjött, azt se nevezném vérzésnek; kicsit pattanásosabb lett a fejem; és a mellem sem duzzad már akkorára, mint a gyógyszerszedéskor (bár ennek van pozitív oldala is, mert volt, hogy már nem bírtam tőle oldalt sem feküdni, úgy fájt).


: ))

110. Manon (válaszként erre: 107. - 337ac1489c)
2009. okt. 13. 07:51

nem csodálom, hogy nem tudod hogy menj-e "dilidokihoz"


valahogy, én se vagyok a híve...

Bár igaz, ha gond lenne, biztos bevállalnám.

De valahogy nem az én műfajom, hogy minden apró ügyemet kibeszéljem.


Beszélj a nőgyogyóval mindenképpen, hátha tud valami jó ötletet :)

109. 337ac1489c (válaszként erre: 108. - 021a029148)
2009. okt. 13. 07:50

3 hónapja váltottam másikra, nem tudom...úgy érzem, ez a kísérletezgetés a hormonokkal sem tesz olyan jót...:S


Milyen pozitív hatások?:) Mondj párat biztatásképpen!:)

108. 021a029148 (válaszként erre: 103. - 337ac1489c)
2009. okt. 13. 07:41

Hát ez abszolút laikus diagnózisnak tűnik a háziorvos részéről, de hát ezen én már nem is csodálkozom...


A vitaminok, a MagneB6, meg pl. a Béres csepp nekem is nagyon jók voltak, de csak ideig-óráig. És mindig is tudtam, hogy a tünetek gyökere nem ez.


Én most már 2 hónapja abbahagytam a fogigátlót, és komolyan érzem a pozitív hatását e téren. És ami még jobb, hogy a családtagjaim is érzik. :)

Miért nem próbálsz ki másikat, vagy tényleg egy időre függeszd fel, és majd meglátod. Ha nálad ez nem válna be, akkor elkezdheted újra, mondjuk fél év múlva.

107. 337ac1489c (válaszként erre: 106. - Manon)
2009. okt. 13. 07:28

Szia Manon!:)


Akkor lehet, h. tényleg az lesz...azt tudom, h. ezek a fogamzásgátlós hormonok nincsenek rám nyugtató hatással:)


A dilidokit még nem tudom...

106. Manon
2009. okt. 13. 07:15

Tehát akkor a pajzsmirigy jó!

Szerintem, hagyd abba egy picit a bogyót. Hátha az is közrejátszik.


Ha úgyérzed, hogy hatásos lenne egy szakemberrel megbeszélni, hogy depresszió gyanus vagy-e, vagy sem, próbáld meg.

Mindenképpen jó ha utánnajársz a dolognak.

105. Manon (válaszként erre: 101. - 337ac1489c)
2009. okt. 13. 07:14
Szia!
2009. okt. 13. 07:08
Ja, az étrendem a naplómban van részletesen, minden nap leírom, miket eszek.
103. 337ac1489c (válaszként erre: 102. - Biobodylife)
2009. okt. 13. 07:07

Szia!


Igen, már többen tippeltek erre, de pl. tegnap, amikor vtam a háziorvosnál, kérdezgetett egy nagyon picit és aztán azt mondta, h. ha szoktam nevetni és nem állandóan vok rossz kedvű, akkor ez nem depresszió... Mondjuk sztem ez abszolút nem volt szakszerű diagnózis:)


Most szedek vitaminokat, így tán kicsit jobb a helyzet.


Szóval te azt mondod, h. érdemes lenne abbahgyni a fogigátlót? Most a héten kell eldöntenem, mert most kell iratnom újabb adagot, csak most nem tudom, h. várjak-e még pl. egy hónapot és meglátom, mi lesz a vitaminok hatása vagy most hagyjam abba pár hónapra és majd kiderül... Szerinted?

2009. okt. 13. 06:37

Drenaa84!Amiket leirsz az része lehet egy fajta depressziónak.Okként bizonyos anyagok egyensúlyának eltolódása feltételezhető, némely kutatások alapján.Ebbe a körbe beletartozik az is, hogy antibébi szedéssel, illetve a ciklus egyes szakaszaiban tünetek erősödhetnek.Ezt lehet, hogy mérsékelni , vagy akár eltüntetni is lehet, tabletta váltással.De az alap "alkat" hátterében, ha továbbra is fenn áll a hiány, akkor az marad.A hiány feltehetően nem C vitamin és kalcium, és vas.

Háziorvosi szinten hormonok körében a pajzsmirigyet szokásos vizsgálni.Érdemes volna átbeszélni részletesen a táplálkozási szokásaid.

Mi az előírt étrended, ha részleteznéd.....talán igy meg lehet fogni a dolgot.

101. 337ac1489c (válaszként erre: 100. - Manon)
2009. okt. 12. 19:33

Sziasztok!


Pont ma vtam a háziorvosnál...megjött a pajzsmirigy is, makkegészséges vok! Innentől kezdve a doki meg leszarja.


Nem tudom, kezdtem örülni, mert pár napja aktívan szedek vitamintabit plusz Ca-t külön és mintha most 7végén javult volna a fáradtság is kicsit, meg ingerült sem vtam, ez tartott ma du-ig, amikor is megint volt egy kirohanásom, most meg azóta rosszkedvű vok...:( De ez betudható a menstruációnak is, ma jött meg...:S


Ismerőseim szerint pszichés eredetű lehet a gond, menjek pszichológushoz vagy természetgyógyászhoz vagy ilyesmi.


Nőgyógyászhoz is megyek a héten, de még mindig nem tudtam eldönteni, h. abbahagyjam-e a tabit vagy ne...pedig sürget az idő...:S:S:S

100. Manon
2009. okt. 12. 14:03

Drenaa84 mikor lesz eredménye a vizsgálatnak? Mostanában jobb a helyzet?


És végülis a bogyóval mi lett???



M.

2009. okt. 9. 19:06
Erre a kérdésre a legnehezebb válaszolni, mivel minden van benne, amit egy nap enni kell (csak jól összeválogatva)! Kivétel nálam a kazein (tejfehérje) tartalmú kaják, mivel enyhe érzékenységet találtak, a felszívódási zavar mellett. Figyelnem kell a folyadékbevitelre (többet), mert már a vesém is érintett, illetve e miatt dagad a lábam. Minimális pajzsmirigy alulműködést is találtak, erre jód kiegészítést ajánlottak.
98. 337ac1489c (válaszként erre: 97. - Tina0512)
2009. okt. 8. 17:22

No ez az! Nekem is negatív! Illetve még várok a pajzsmirigy eredményére, de sztem az is negatív lesz.:S Én mondjuk egészségesebben táplálkozom, rendszeresen sportolok és mégsem lett jobb, sőt, az utóbbi kb. 2 hétben inkább csak rosszabb...:S


Milyen étrendet írtak elő neked?

97. Tina0512 (válaszként erre: 79. - 337ac1489c)
2009. okt. 8. 16:58
Én is ettől az állandó fáradtságtól, aluszékonyságtól szenvedek. Már ott tartok, hogy egy teljes egészségi állapotfelmérést csináltattam, mivel a háziorvosom csak több alvást írt fel (minden laborom negatív lett). Nevetséges!!! Most egy előírt étrenddel próbálok javítani az állapotomon, remélem be jön.
2009. okt. 8. 15:20
csak az már nem korszerű azt mondta.....a Mirenát nagyon dícsérte, majd meglátjuk...
95. a5e706b395 (válaszként erre: 86. - 337ac1489c)
2009. okt. 8. 15:19
én kb. fél évig szedtem, amúgy is csak átmenetileg akartam a két hurok között pihentetésképpen. szedtem rendesen a gyogyómat és egyszer csak azt vettem észre, hogy a férjem mindig veszekedik velem, hogy nem akarok....mindig húzom este az idő....reggel rohanok stb. aztán kezdtem el gondolkodni, hogy igaza van, és tényleg nem is kívánom a sexet.....aztán van egy olyan oldal, hogy Mercilon olvass bele, más is panaszkodott és én is rájöttem, hogy ez az oka. amióta abbahagytam nincs gond. felrakta dokibácsi a Mirenát és nincs baj. Régebben én is Tri Regolt szedtem az nekem nem okozott semmi problémát....
94. alyce
2009. okt. 8. 11:00
Én is ettől szenvedek mostanság...10 órákat alszok, és alig bírok felkelni. A munkahelyen élő-halott vagyok, katasztrófa! Szerintem ez betudható a nem megfelelő táplálkozásnak, folyadékbevitelnek, vagy csupán a telihold:D Bár az már inkább fogyóban van... Nálam az is a gond, hogy nagyon nyugtalanul alszok éjjel, sokszor megébredek. Este nem tudok időben elaludni, mert amikorra hazaérek, akkor már nem vagyok álmos...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook