Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vékony, vagy átlagos testalkatú lányok! Zavar titeket, hogy állandóan anorexiásnak neveznek? fórum

Vékony, vagy átlagos testalkatú lányok! Zavar titeket, hogy állandóan anorexiásnak neveznek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. jan. 2. 18:51
engem pont nem érdekel :D
748. simple
2020. jan. 2. 15:44
Ma divat lett mindenkit anorexiásnak mondani, aki vékony. Az anorexia egy betegség, nem mindenki anorexiás, aki vékony. De valahol nagyon el vannak csúszva a dolgok, mikor például egy 165 cm-es 55 kg-os nőt már túl vékonynak, meg anorexiásnak mondanak, és állítják hogy 70 kg-nak kellene lennie, annak ellenére hogy teljesen jól néz ki, és a magasságához is ideális a súlya.
2017. okt. 17. 23:36
162 cm-es magasságomhoz 57-58 kg között volt mindig is a súlyom. Mostanság (egy elég stresszes év után) 50-51 körül vagyok. Mindenkitől azt hallgatom, hogy mennyire sovány vagyok... pedig ehhez a magassághoz ez a súly nem az a nagyon sovány kategória, csakhát nem így szoktak meg. Mindenesetre már idegesítő a dolog. :)
2016. júl. 9. 10:09
mindigis sovany voltam,de soha senki nem mondta,hogy anorexias vagyok.
745. ina87
2016. júl. 3. 15:27
ez olyan dolog h a teltkarcsu hölgyeket meg le kövèrezik.azt mondom h nem kell meghalani ès fel venni.mindenki a sajàt hàza tàjàn söprögesen.
744. Magdalénia (válaszként erre: 742. - Mutáns Jane)
2016. júl. 3. 00:13

Nem tudom, hogy a képeknél melyik készült fotóshoppal, így nehéz eldönteni, hogy mi az igazi benne. Ma már szinte mindent retusálnak, nem lehet hinni a képeknek. A sovány modelleken erősen látszik a mellimplantátum is.


Szerintem a nyaki "sótartók", a bordák, a medencecsont kiállása, a felkar váll alatti beesése, elvékonyodása utal alultápláltságra. Na és persze a két comb közötti hatalmas hézag.


Az anorexia nagyon súlyos pszichés betegség, testképzavar. Pl.egy 45 kg-os 165-170 cm magas fiatal kövérnek, túlsúlyosnak érzi és látja magát a tükörben és állandóan a kalóriákat számolja. Alig vesz magához normális ételt. Sajnos már nem csak lányokat, hanem fiúkat is érinti. A lányokat pedig jobban zavarja a "kövérségük", minthogy a hormonháztartás felborulása miatti rendszertelen menzesz.


Ezért jó, ha a szülő odafigyel már a kisebb gyerekére is, mert ha túlsúlyos és csúfolják, áteshet a gyerek a koplalásba. Akkor pedig nincs megállás.

743. Érdekes73 (válaszként erre: 742. - Mutáns Jane)
2016. júl. 2. 23:20
Nem feltétlenül kekeckedés ez... Minden eset más és más...
2016. júl. 2. 23:17
Én pont itt a Hoxán szembesültem először ezzel az anorexiásozással. Én kb. a túlsúly és a normál súly határán táncolok, ami a testtömegindexemet illeti, és én csodálom és szépnek tartom a vékony lányokat, amennyiben van izomtónusuk is. Pl. amilyen Karlie Kloss. Próbálok egyébként fogyni, csak nem akarom elsietni, hogy tartós legyen a végeredmény. De ez az anorexiásozás, vagy ahogyan itt hívták "anós"-ozás (először azt hittem, hogy valami anóddal kapcsolatos dolog, rá kellett kérdezzek) engem megdöbbentett, és abszolút nem értettem, hogy ez mire jó.
2016. júl. 2. 20:16

Én magam sovány vagyok, mert nem szeretem az édességet és a lisztes ételeket, mégsem tetszik a fiatalok két combja közötti "O" úgy, hogy még fogyóznak is hozzá és kihangsúlyozzák a viseletükkel. Nem tartom ízlésesnek, szépnek és formásnak, de lehet, hogy bennem van a hiba. ;)


Persze ezt látják a divatlapokban és minden tele van fogyókúrás írásokkal.

Az még hátra van, hogyan fogják bírni később a strapát pszichésen és fizikailag, esetleg fogaik korai elvesztését, és egyéb eü problémákat.


Az, hogy ő úgy érzi jól magát, teljesen befolyásolt a kor, a divat által. Amikor a divat változik, már neki sem fog tetszeni.


Az Átlagos testalkat a legkevesebb. Vagy túlsúlyosak, vagy soványak vagyunk. Szerintem. :)


Azért az anorexiázás durva dolog és elég komoly betegség ahhoz, hogy ezzel dobálózzon bárki, - sértve ezzel a soványabb alkatúakat.

2016. júl. 2. 19:23
A kövérek irigységből kritizálják a vékony lányokat, ennyi. Nem kell velük foglalkozni, pukkadjanak meg, és magatokban mosolyogjatok egyet :-)
2015. ápr. 20. 04:22
sovany vagyok,de soha senkisem mondta,hogy anorexias lennek,azok azert az atlag sovany csajoknal meg vekonyabbak.
738. Miss Angel (válaszként erre: 737. - D41005143d)
2015. ápr. 19. 12:27
ilyen is van :)
2015. márc. 13. 05:05
en egesz eletemben sovany voltam es soha senkisem nevezett anorexiasnak!
2015. jan. 15. 14:30

vékony vagyok,161 cm és 44-45 kiló.

érdekes módon mindig a nálam teltebb,vagy túlsúlyos emberek/főleg nők/aggatják rám ezt a "jelzőt",meg főleg azok akik nincsenek kibékülve önmagukkal.Aztán ilyen ember,aki nincs kibékülve magával,lehet akár normál testalkatú is,a lényeg hogy békételen....

az ilyenek engem abszolut hidegen hagynak,sőt,még a röhej is elfog mert annyira átlátszó:)))))hizzál már mert gebe vagy,meg régen,mikor több voltál 8-10 v mittudomén hány kilóval,sokkal jobban néztél ki:D

mások meg agyondícsérnek,hogy milyen csinos vagy és milyen jó neked,hogy bármit felvehetsz,minden jól álll......aztán ezt a rövid kis sztorit nem azért irtam ide mert olyan nagyra vagyok magammal,hanem azért mert így van,ez a valóság,és sajnálattal olvasom azokat a hozzászólásokat,akik irják, h ezeket a gonoszkodó megjegyzéseket mennyire magukra veszik.....NEM KELL!Sokmindenki szeretne vékony lenni és ahelyett hogy agyaltok azon,hogy úristen engem bántanak a vékonyságom miatt,ahelyett inkább legyetek büszke magatokra és merjétek jól érezni magatokat a bőrötökben,a hülye megjegyzéseket meg bátran engedjétek el a fületek mellett!!!

2014. okt. 19. 05:29
sovany vagyok es sosem hivott senkisem anorexiasnak./nalam ez orokolt tenyezo/.
734. Érdekes73 (válaszként erre: 721. - Eb85e22a13)
2014. aug. 8. 22:41
A fejlődő szervezetnek szüksége van a húsra így igaz.
733. Inezróka (válaszként erre: 557. - Grizus)
2014. aug. 8. 19:43
Igen a formás nem jelent egyértelműen vékonyt, de kövért sem! Egy egybe derekű kövér nő nem formás (szerintem), hanem a homokóra alkat. Amúgy nem értem, amit leírtam, az beszólás, de amivel a vékony nőket szólják le, az nem? Ez kettős mérce. Az eredeti kérdésre válaszolva, nem nem zavar, ha anorexiásnak neveznek, mert tudom, hogy nem vagyok az.
732. eb85e22a13 (válaszként erre: 731. - Derya)
2014. aug. 8. 16:41

Akkor lehet megsem ram gondoltal regrol.,mert ilyen teren nem valtoztam. Sosem birtam azt, ha normalis embernek ilyen stilusban irtak itt./nem magamra gondolok, mert en ugatós vagyok, nem kell felteni./

Persze tudom,itt az a normalis, ha az emberek beszologatnak egymasnak, es utana ha a masik ugat, meg ok vannak felhaborodva. Es meg az a duma megy, hogy ő okozott csalodast. Ritka a normalis beszelgetes. Egyszeruen nem ertem ezt az itt altalanos hozzaallast.. Annyi félék vagyunk..,annyi fele sorssal, gondolattal, eletformaval..

Miert nem lehet csak ugy siman beszelgetni, miert kell igy?

"Eszik hust, egyen. En nem eszek, o eszik. Es akkor mi van? Szul gyereket, en nem..,es akkor mi van? Eszik cukrot, en nem..,es? Festi magat,nem festi magat..,stb.."

.. En fel percenkent lefojthatnek ilyen alapon itt embereket, mert kb. 70% ban nem ugy elek, nem ugy eszem, nem ugy oltozom, stb,mint a nagy atlag. De a masik mashonnan jott, mas nevelest kapott, mas szituban el,mas anyagi helyzetben,mas egeszsegugyi allapotban, mas tipusu kapcsolatban,,as lélekkel es meg folytathatnam..

Engem inkabb erdekel az emberek sokszinusege..

731. Derya (válaszként erre: 730. - Eb85e22a13)
2014. aug. 8. 12:34

óóóó, na ez aztan a valami.... :-)

akkor lehet, hogy en ismertelek felre teged. :-D

ez a valoszinubb. :-(

az, hogy ti miket gondoltok a mondataim moge, az a ti dolgotok.

730. eb85e22a13 (válaszként erre: 729. - Derya)
2014. aug. 8. 11:15

Ez aztan logikus kovetkeztetes. hogy akinek nincs gyereke, az nem tudja, hogy milyen tapanyagokra, es mennyire van szuksege egy gyereknek. Es az osszes szulo pedig tisztaban van ezzel.., ugyan!: D

Nemelyik szulo olyan sotet,mint a kut.. Volt aki racsodalkozott, hogy nem egeszseges a 8 eves gyereknek az energiaital/szolt neki az ismerosom,hogy miert itatja vele/.

De egyebkent nyugodtan cinkelhetsz azzal,hogy nincs gyerekem. Te dolgod, lepereg.

Viszont remelem nem jossz azzal,hogy nem cink volt mert barki olvassa a mondatodat, annak egyertelmu.

Leforditva, " azt gondoltam olyan hulye grizus,hogy nem tudja mi kell egy gyereknek,mert még nincs neki, es neked sincs ha jol tudom, tehat te is sotet vagy a temahoz ezert magyaraztam.". Es meg az en stilusom nem a megszokott.: D Pedig bizony mindig is ilyen voltam,hogyha valaki cinkelodott, visszavagtam. De egyebkent igy is finomabban mint a masik.:)

Ugyan,ne aggodj az en jo kozerzetem miatt, nem befolyasolja a hoxa.:)

Szep napot!:)

729. Derya (válaszként erre: 728. - Eb85e22a13)
2014. aug. 8. 10:39

nem szamonkeres volt, egy egyszeru kerdes volt.

lehet, hogy o nem tudja, hogy a kisgyermekenek mennyi a feherjeszukseglete, hiszen meg nincs gyerek. neked sincs. ha jol tudom. :-)

egy kerdes miert lenne raeroltetes?

eddig te nem ezt a beszelgetesi stilust hasznaltad...

oke, akkor nem szolok hozzatok. :-)

hatha igy jol erzitek majd magatokat. :-)

728. eb85e22a13 (válaszként erre: 726. - Derya)
2014. aug. 8. 10:20

Pont errol beszelek, az elmeletekrol.:)

Igaz, hogy a fitin savak foleg a gabonakban, huvelyesekben vannak, de nem eszem nagy reszuket, csak barna rizst. Glutent sem. Nincs pl.cink hianyom sem, ami jellemzo a sok fitint fogyasztókra.

Ha barna rizst sem ennek, nem sok mindenbol tudnek olyan lassu ch-t nyerni,amitol jol is laknek. Van akinek kevesebb kaja eleg, es az emesztese is lassabb/pl.a paromnak/. Nem vagyunk egyformak. Nekem sokszor kell ennem naponta, kis mennyisegeket, es az atlagnal gyorsabb az emesztesem/meg alulmukodokent is./

En egyebkent nem szoktam raeroltetni a kajalasi szokasaimat masokra, es nem is feszegetem,hogy ki,miert eszik ezt ,vagy azt. Ha erdeklodik az illeto, elmondom hogy latom en , vagy mit hogy csinalok, ha tanacsot ker adok. Magambol indulok ki, hogy nem szeretem, ha keretlenul tanacsokat osztogatnak.

Nem ertem,hogy miert veszed igy, ha valaki mashogy csinalja, vagy szeretne csinalni. Pl.,mint tegnap, Grizus, aki nem akar a gyerekenek kicsikent hust adni. Ő igy gondolja. En sem ertek vele egyet, de ha o ugy gondolja, minek" szamonkerni",hogy miert dontene ugy? Eleve az embereknek nem lehet segiteni ilyen temaban,csak ha vevok ra, vagy ha ok maguk kernek tanacsot. Az ilyen tipusu rakciot tamadasnak veszik, de legalabbis nem jol veszik.

Pont most hivott egy ismerosom, hogy nagyon orul,hogy vegre elkezdett fogyni, es tele van energiaval. Hiaba evett egeszsegesen, es eddig is sportolt, nem fogyott, sot hizott. Kerte a tanacsomat.Neki a beltisztitast ajanlottam, es a vercsoport dietat.

727. Derya (válaszként erre: 723. - Eb85e22a13)
2014. aug. 8. 09:04

ez ettol fuggetlen. minden olyan etel ami sok fitinsavat tartalmaz, nem tul jo, mert gatolja atapanyagok, vitaminok, asvanyi anzagok felszivodasat.

fuggetelnulattol, hogy hogyan tudod vagy nem tudod megemeszteni.- :-)

726. Derya (válaszként erre: 722. - Eb85e22a13)
2014. aug. 8. 09:02

pedig ez az.... :-)

es mi van a fitinsavakkal?

725. Derya (válaszként erre: 724. - Grizus)
2014. aug. 8. 09:01

nem foglalkozom a vegetarianizmussal.

igaz, hogy elvileg lehet csinalni ugy, hogy fogyasszon valaki minden szukseges tapanyagbol, aminosavakbol, de ketlem, hogy sok olyan ember lenne, aki ezt ennek tudataban csinalja.

pl kivanci lennek ra, hany vega tudja, hogy melyik zolsgeben gyumolcsben milyen aminosav talalhato... :-)

gyanitom nem sok....

a husokban pedig benne van az ossyes fajta, ami szukseges a fejlodeshez.

tolem termeszetesen azt adsz majd a gyerekednek, amit akarsz, Magyarorszagon ugyis rad fognak sziolni, ha a gyerek nem fejlodik rendesen a rossz taplalkozas miatt.

724. grizus (válaszként erre: 717. - Derya)
2014. aug. 8. 01:56
Jézusom, ugye nem akarod, hogy erről most kiselőadást tartsak, a történelemben először?! Nem is tudnék, hisz mint mondtam, nem vagyok vega. Én eszem húst, de valamiért az az érzésem, hogy a gyerekemnek az első pár évben nem szeretnék adni. Mondom ezt most, akkor nem tudom, mi lesz, lehet, hogy nem is lesz gyerekem. Ha a vegetáriánizmus hátrányairól akarsz vitatkozni, nem én vagyok az embered.
723. eb85e22a13 (válaszként erre: 720. - Derya)
2014. aug. 8. 01:18

A masik meg az, hogy nem minden etel jo mindenkinek.

Van ami az egyik emberre jol hat, nekem viszont káros./altalaban faj is tole a hasam/.

722. eb85e22a13 (válaszként erre: 720. - Derya)
2014. aug. 8. 01:12

Nem az a fajta vagyok aki a regi dogmakbol " él", allandoan ilyen temaju /foleg uj/dolgokat olvasok, de nem minden új elmelet jó.

En jonak tartom a barnarizst. Mikor gyomorfekelyem volt, meggyogyitotta rovid ido alatt.

Nem nagyon lehetne a vilag osszes taplalekabol 10 et osszeszedni, amit ne ert volna negativ kritika meg.

Ilyen alapon soha semmit nem lehetne enni, vagy naponta tobbszor valtoztatni az etrenden. Nyilvanvaloan az egyen eldonti, hogy melyik elmelettel tud egyet erteni, melyik pl. kutatasi eredmenynek hisz. Megjobb, ha tapasztalati uton szuletett az egyes kajakrol alkotott velemeny.

721. eb85e22a13 (válaszként erre: 716. - Grizus)
2014. aug. 8. 01:04
En az vagyok,de a gyerekemnek adnek hust. Kesobb, felnott koraban dontse el majd, hogy akar-e hust enni.
720. Derya (válaszként erre: 718. - Eb85e22a13)
2014. aug. 8. 01:03

ezek ilyen regi dogmak...

reszben igaz csak es vannak meg dolgok, ami miatt a barna rizs egyaltalan nem jo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook