Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőkkel együttélni fórum

Szülőkkel együttélni (beszélgetős fórum)

40. unom (válaszként erre: 35. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:20

Ez kamaszkorban elég, és jó is.

De ha 30 éves korig elhúzódik a kamaszkor, ott gond van.

39. plavalaguna (válaszként erre: 25. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:20

egy normális családban ehhez nem kell elmenekülni albérletbe ;)


mert amiket írsz, azok bárhol kialakíthatók. Sőt már egy kisiskolás elkezdi kialakítani maga körül, nemhogy egy 30 éves... nyilván ha nem lehet önálló életvitelt kialakítani valahol, akkor szerintem egyértelmű, költözni kell, nem a pénzen vacakolni. az munkával megoldható.

38. túrógombócka (válaszként erre: 36. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 22. 21:19

akkor maradj otthon.

nem értem, akkor minek tetted fel ezt a kérdést?

37. MZsanett (válaszként erre: 34. - Unom)
2016. nov. 22. 21:19
Lehet véleménye, de nekem is lehet véleményem az ő véleményéről.
36. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 28. - Ritu91)
2016. nov. 22. 21:19
Nincs rossz munkám, nem keresek rosszul de nem is azért dolgozom annyit hogy valakit gazdagabbá tegyek havi jó kis összeggel:(
35. MZsanett (válaszként erre: 31. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:19
És ha azért él otthon, mert megvan a saját tere, és jól érzi magát a családjával? Szerintem ez egyáltalán nem ciki.
34. unom (válaszként erre: 30. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:18
Szerinte ciki, ennyi az egész. Nem várhatod, hogy mindenki mindenre helyeseljen, és ne legyen véleménye semmiről, mert valaki megsértődhet.
33. MZsanett (válaszként erre: 23. - Ritu91)
2016. nov. 22. 21:17
Te se fogalmaztál finoman, ezek után mit vársz.
2016. nov. 22. 21:17
Amugy én úgy számolom, hogy 3 év elég lenne hogy némi önerőt osszegyujtsek, onnantól a hitelem részleteit fizetnem. Kicsit sajnálom kiadni valakinek a havi 70 ezer forintot, mert bár nem keresek rosszul de dolgozom is sokat. Ez egy másik szempont. Amúgy nem vitát akartam generálni, megosztó a téma, ne vegyétek véresen komolyan:)
31. massalhangzo (válaszként erre: 26. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 22. 21:17

es teged nem zavar, mikor ismerkedesz, hogy peldaul megtudod, egy 35 eves pasi a szuleivel el meg?


annak ellenere, hogy en cikinek tartom, ha egy felnott ember nem akar onallosodni, es nem is arrol van szo, hogy egy tobbgeneracios hazban akar majd tovabbra is elni szulokkel, mert ilyen is van, azt mondom, ha te nem erzel kesztetest, es fontosabb az, hogy sajat lakast tudjal majd egyszer venni, akkor ne koltozz meg el


az ilyesminek alapbol kene jonnie, szerintem mar tizeneves korban ott van az onallosodasra vagyas. az teved, aki azt mondja, hogy attol meg onallo vagy, mert nyilvan egeszen mas a szuloi hatterrel elni gyerekkortol kezdve, mint egyedul vagy parban kozosen kialakitani eletet


ne erdekeljen az, hogy ciki vagy sem, ha te nem akarsz elkoltozni es rosszul erezned magad egyedul

30. MZsanett (válaszként erre: 25. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:17
Nem osztott mindenkinek ugyanolyan lapokat az élet, van, aki később érik, így később jelentkezik a vágy, hogy kiszabaduljon otthonról. Attól még lehet értékes ember. Nem hiszem, hogy ez alapján kéne leírni valakit. Most attól "ciki" valaki, mert későn érő? Ez alapján akkor le lehet írni?
29. Ritu91 (válaszként erre: 25. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:14
köszönöm!
28. Ritu91 (válaszként erre: 20. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 22. 21:13
arra nem gondoltál hogy teszel egy próbát pl fél évre? lehet hogy más helyen jobban fizető munkát is tudsz találni, meglátod milyen is lesz úgy élni, aztán ha nem jön be még mindig visszatérhetsz a 3 év otthoni spórolásra.
27. plavalaguna (válaszként erre: 1. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 22. 21:12

ezt hogy érted, hogy nem vagy önálló? az önállóság nem azon múlik, hogy albérletben vagy otthon laksz ;) 30 évesen pláne :)


Én ha ok a családom, nem költöznék. De ez feltételezi, hogy kb lakótársak vagytok, nem vagy gyerek szerepben otthon.

26. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:12
A társkeresés útvesztőibe most nem megyek bele... Pedig nincsenek eget rengető elvárásaim, de nem az a típus vagyok aki két perc után lamurban lesz;) arról nem beszélve hogy az emberek fele válik úgy általánosságban. Nem szeretnék ott állni 40 évesen egyedül, és akkor elölről kezdeni, ez is egy szempont. Nem egy férfitől akarok függővé tenni semmit, főleg hogy életre szóló kapcsolatit egyre kevesebbet látok. De ez egy másik téma;)
25. massalhangzo (válaszként erre: 21. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:11

nincs igazad, teljesen normalis hozzaszolas volt, es kihangsulyozva sajat velemenyt, tapasztalatot, nem altalanossagban, mindenkire rahuzva


en mindenkire rahuzva mondom, hogy ultra ciki 30 evesen anyucieknal lakni, se normal maganelet, se onallo sajat eletvitel. ciki csak 35 vagy 40 evesen felnotte valni


ugy is lehet nezni, hogy kiadasokban ugyanott lesz valaki, ha fizeti az alberletet vagy veszi a lakast, es fizeti a hiteltorlesztest. lesz 20 ev mulva egy sajat lakasa, igaz, az elso 15 vagy 20 evet a felnottsegebol a szuleivel eli le


szamomra peldaul furcsa, hogy valakiben nem ebred koran az, hogy kialakitsa a sajat izlesenek, igenyeinek megfelelo lakoteret, eletet, eletvitelt, hogy meghivja a barait, hogy egyutt legyen egy ferfival ugy, hogy ne kelljen szolni anyucinak, csak reggel jovok stb.

2016. nov. 22. 21:10
olyan szépen ki lehet venni, h ki az, aki még mindig a szüleivel él :)
23. Ritu91 (válaszként erre: 21. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:08
nálam is kiverhette volna hogy "te is az a fajta vagy" mégsem estem neked :) lehet ezt normálisan is.
22. massalhangzo (válaszként erre: 17. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 22. 21:07

es az fontosabb, hogy felretegyel annyi penzt, minthogy a felnott eletedbol 15 evet a szuleiddel elj?


oke, hogy draga az alberlet, es nehez sajat lakast venni. gondolom, nem egymagadban tervezed leelni az eletedet. lehet, ha mar 5 eve alberletbe mentel volna, mar reg sajat lakasban elnel egy pasival lamurban :D

21. MZsanett (válaszként erre: 19. - Ritu91)
2016. nov. 22. 21:07
Értem, de azért kő keményen ott van az is, hogy "igen, ciki ilyen idősen a szülőkkel együtt élni", nálam ez verte ki.
2016. nov. 22. 21:06
Félreértés ne essék, nekem semmi bajom a leválással, költöznek már de úgy mire saját lakás önerőre összegyűjtök, 20 év:(
19. Ritu91 (válaszként erre: 16. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:05
látod, épp erre írtam a hszem végén hogy nem akarok vitát gerjeszteni, illetve mindenkinek más a fontos :) szerintem olvasd el még egyszer :)
18. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 15. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:04
Én pl nem vagyok sehogy maganyos:)
17. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 11. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:03
Félre tudnék annyit tenni igen. Egy normális albérlet 60e forint minmzm, jól utána néztem,de inkább 70. Ha kiszamolom, higy 3 évre ezt félre teszem, nagyjából igen megvan az önerő, kicsit kéne még tenni hozzá.
16. MZsanett (válaszként erre: 6. - Ritu91)
2016. nov. 22. 21:02
Te is az a fajta vagy, aki nem veszi tudomásul, hogy nem mindenki egyforma. Van, aki erre nem képes, meg van, aki nehezen tud leválni, vagy jól érzi magát otthon. Inkább ez a hozzászólás ciki.
15. massalhangzo (válaszként erre: 3. - Channa*)
2016. nov. 22. 21:01

azert, mert valaki egyedul el, az szerinted maganyos? en szeretem a szuleimet, jo a kapcsolatunk, de mar huszevesen elkoltoztem alberletbe, mert egyszeruen igenyem volt arra, hogy a sajat eletemet eljem, ne kelljen igazodnom senkihez, nagyon is szerettem, elveztem


ha valaki 30 evesen a szuleivel el, hogy ne legyen maganyos, na az az ultraciki. nyilvan egy normal pasi is nagyot nez, hogy 30 vagy, es a szuleiddel elsz?

14. MZsanett (válaszként erre: 8. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 22. 21:01
A Kálvin téren volt egy garzonlakás, tök pici volt, mégis olyan áron volt meghirdetve, hogy ahhoz nem is tudom, milyen fizetés kell, hogy ki tudd fizetni, és még nem ettél.
13. 0ccc6928d1 (válaszként erre: 6. - Ritu91)
2016. nov. 22. 21:00
Teljesen értelek, ezen filozom én is....
2016. nov. 22. 20:59

Ha nem lakhattam volna a szuleim hazaban, aligha lett volna tehermentes lakasom.

De lenyegeben csak aludni jartam haza.

11. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 0ccc6928d1)
2016. nov. 22. 20:59

nem arrol van szo, hogy ciki vagy sem (igen, ciki :D)

de en nem hiszem el, hogy valaki normalis, onallo felnott eletet tud elni a szuleivel egy fedel alatt. vagy mindig maszkalsz az aktualis pasidhoz? a baratnoiddel a szobaban csevereszel, mint tizeneves korodban?


ha nincs igenyed onallo, sajat eletre, akkor ne koltozzel el, csak mert masok cikinek tartjak. akkor sporolj es menj par ev mulva, vagy esetleg ha osszejossz valakivel, egyutt.


ha igenyed lenne onallo eletre, akkor kereshetsz valakivel egyutt alberletet. peldaul baratnovel. de en egyedul is mennek.


egyebkent megis mennyit szamoltal par evre? :D mert 35 vagy 40 evesen elkoltozni otthonrol, hat... vagy egy-ket ev alatt annyit felretennel, hogy onerot fizess?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook