Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elköltözni vagy maradni a szülőkkel? fórum

Elköltözni vagy maradni a szülőkkel? (beszélgetős fórum)

1 2 3
83. 31bc25d879 (válaszként erre: 76. - Sasha.)
2018. jún. 16. 18:37

Helyes!:)

Jó lesz az:)

82. Lady Blakeney (válaszként erre: 76. - Sasha.)
2018. jún. 16. 18:26
Örömmel olvasom. Szerintem jól döntöttél. Sok sikert kívánok a továbbiakhoz.
81. Sasha. (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2018. jún. 14. 18:50

Sajnos sok mindenemet a volt "anyósom" kidobott állítólag a bútoraim közül is...

Viszont ami megmaradt haza hozom. Hisz erre se kell költenem majd.

80. Guruljka (válaszként erre: 76. - Sasha.)
2018. jún. 14. 17:18
A saját bútorok máris megfejelik a biztonságérzést, amit a családod közelsége ad. Drukkolok szeretettel!
79. 12d083b51b (válaszként erre: 76. - Sasha.)
2018. jún. 14. 17:07
Örülök neki! Nagyszerű családod van! Nem lesz könnyű, de aki ilyen segítőkkel van körbevéve, sikerülni fog!!!! :))
78. Piroska52 (válaszként erre: 76. - Sasha.)
2018. jún. 14. 16:44

hajrá kislány ,sok sikert,

ügyes legyél,

77. Guruljka (válaszként erre: 76. - Sasha.)
2018. jún. 14. 16:44
Szia! Szuper!!!
76. Sasha.
2018. jún. 14. 16:43

Hahó mindenki :)

Úgy néz ki belevágok/belevágunk felújításba kár ezen tovább gondolkodni. A ház nem a legjobb álappotban van de annyira nem is rossz mint gondoltam.

Lesz amit mi is megtudunk csinálni így ezzel is pénzt tudok spórolni.

Valamint sok bútoromat haza hozhatom a babák apukájától amit eddig az ő édesanyja nem engedett így lesz pár bútorom is. :)

Bár a babák születéséig nem igen lesz kész szerintem addigra már sokat fogunk haladni. :)

2018. jún. 11. 07:32

[link]


Ezt olvasd végig, okos ember más kárán tanul.

Másrészt amikor mesterrel tárgyalsz, jó lenne ha egy férfi ember is ott lenne veled (öcséd-bátyád, vagy akár a szomszéd!!), teljesen másként viszonyulnak, beszélnek, számolnak!!! a mesterek, mintha "csak egy butuska szőke!" a tárgyaló partner! (Saját tapasztalat!)


Anyósomtól tanultam, de nagyon igaz:

- előre csak az anyagvásárlásra adunk pénz, megmondjuk neki, hogy kérjük a számlát és a visszajárót!

- majd ha már a meló 3/4 része készen van, max. akkor fizetjük ki az elvégzett munka kisebbik felét.

- ha messze laktak, inkább adtunk nekik délben egy tányér ételt, mint elengedjük őket ebédelni! Nem biztos, hogy délután már visszajöttek volna!

74. 12d083b51b (válaszként erre: 70. - Lady Blakeney)
2018. jún. 11. 07:20

Szakember így is, úgy is kell, a renováláshoz is, egyúttal lehet hozzávetőleges árajánlatot kérni tőle, és utána lehet a saját keret számolását pontosítani, hogy mire is futja.

És ha sokallod a vállalási összeget, hívj mást is!!! meglehet, hogy más módszerrel valamit esetleg gyorsabban és olcsóbban is meg tud csinálni a másik... nem kell, nem szabad leragadni az első mester mellett.


Van itt egy fórum, valaki nagyon-nagyon beszaladt a csőbe azzal, hogy az első, legolcsóbban vállaló kontárral kötött üzletet. Majd mindjárt visszakeresem, érdemes átolvasni!!

73. Smirnoff (válaszként erre: 51. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 22:38
Ez a mérhetetlen bölcsesség hol van, mikor a saját kanof nemtud mit kezdeni a saját ivadekaval?
72. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 67. - 12d083b51b)
2018. jún. 10. 22:04
A családja mellette áll,ez a legfontosabb.
71. vizöntőlány (válaszként erre: 68. - Sasha.)
2018. jún. 10. 18:57
Legfőképp nagyon vigyázz magadra és a babákra!
2018. jún. 10. 17:29

Szia Sasha!


Végigböngésztem a fórumot és én is a többséggel értek egyet. Szerintem vágj bele. Nagy segítség, hogy a szomszédban ott az egész család. Ha mégsem végeznél lesz hol laknod, és később is befejezheted apránkét a ház felújítását. Úgy gondolom, hogy így most még könnyebb, mint a két picúr mellett.

Az épületet megnézetném szakemberrel. Mondja meg mi a véleménye, mi a fontos, mi mennyibe kerülhet. Lassacskán be fogod fejezni, de minél tovább vársz, annál többet romlik a ház.

69. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 16:33

"En nem itelkezem"


De igen, pontosan ezt teszed. Szomorú, hogy meg vagy róla győződve, hogy nem.


"Ez nem egy tárgy"


Előszöris nem "ez", hanem ő. Másodszoris pontosan, nem egy tárgy, amit csak úgy el lehet dobni, ha apuka lelép.

68. Sasha.
2018. jún. 10. 16:30
Köszönöm mindenkinek, mint már írtam le fogok ülni és átgondolni mi áll mellette és mi ellene a házfelújításnak. Szétnézek mik a lehetőségeim és jól átgondolva döntök. :)
67. 12d083b51b (válaszként erre: 51. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 15:12

Tudod Kedves Anyuci! A fóruminditó nem azt kérdezte, hogy bent maradjon-e a kapcsolatban, ha már így alakult, hanem azt, hogy a szülőkhöz költözzön, ahol már most is elég sokan élnek együtt, de: Szeretetben!!! vagy költözzön teljesen külön???


Ezek szerint az már eldöntött tény, hogy a kapcsolatból kilép, az sem kérdés, mert esze ágában sincs a babákról lemondani, de mindenképpen kiszáll ebből a párkapcsolatból, valahova költözni fog!


És teljesen felesleges itt és most erkölcsi prédikációt tartani arról, hogy hogyan kell egy családot felépíteni, amikor nem tudjuk, hogy:

- mi történt

- a baba tervezett volt-e, vagy véletlen

- hogy milyen a párja, egyáltalán miért látják helyesnek, hogy ezt a kapcsolatát nem folytatják... és még lehetne sorolni, mi mindent nem tudunk, de nem is tartozik ránk!


Van most a kismamának éppen elég más komoly gondja, minthogy a saját érték-ítéletünk alapján pálcát törjünk felette.

Ha nem tudsz őt támogató, erősítő, előrevivő tanácsokkal szolgálni, a fejmosást itt most, légyszi hanyagolni!

66. 403c839538 (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. jún. 10. 15:07

Én a helyedben elkezdeném a felújítást, ahogy az anyagi keret és az erőd engedi. Először a legfontosabb dolgokat. Minden lépéssel előrébb leszel, még ha nem is lesz kész mire jönnek a babák.


Remek dolog, hogy ott a családod, és számíthatsz rájuk.


Boldog babavárást kívánok!

65. 31bc25d879 (válaszként erre: 54. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:59

Sasha!


Ignoráld kérlek az ilyen és ehhez hasonló rosszindulatú, epés hozzászólásokat. Te most magadra, és a két babára gondolj. Mindent zárj ki ami bosszant vagy negatív esetleg lehúz. Nagyon sok örömöd lesz a kis csöppségekbe.

Én személy szerint gratulálni tudok a bátor és felelősségteljes döntésedhez. Bízom benne és remélem, hogy még mindig több a jóindulatú segíteni akaró ember.

És igen...apuka majd fizet, olyan nincs, hogy ő kivonul az életetekből. Illetve lehet, hogy jobb ha kivonul de anyagilag a bíróság meghatározza majd, hogy mennyi az annyi. Azt viszont járd ki, mert szükségetek lesz minden forintra.

Sok erőt és boldogságot kívánok:)

64. Piroska52 (válaszként erre: 49. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 14:52

az egyik kolleganőm az ovodában,boldogan várta a babát,

7-ik hónapban volt,

jött egy telefon,a férje infartust kapott ,és meghalt,

még nem volt 30-éves,


a másik,

volt ovodásom,férjhez ment ,született 3-lány,

az apuka öngyilkos lett,

akkor??????????????

2018. jún. 10. 14:51

Szerintem vágj bele. Hogy anyukád és a tesók segíteni tudnak nagy dolog. A másik nagy dolog pedig, hogy közel vannak.


Kívánok neked sok erőt, egészséget és, hogy majd találj egy arra érdemes társat magadnak:)

62. Sasha. (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. jún. 10. 14:51
Tényleg nagyon szépen köszönöm! :)
61. Guruljka (válaszként erre: 58. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:49

[link]


Még jó, hogy ellenőriztem! Ez váltotta fel a nemsitt-et.

Lehet máshol is találni kimaradt, nem felhasznált építőanyagot, vagy jó állapotú bontottat.


Itt amit most hoztam, kivitelezőt is lehet keresni.

60. Piroska52 (válaszként erre: 46. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:47

azért az nem úgy műkődik,kettő kell ahhoz hogy gyerek legyen,és bizony kötelessége hogy támogasson,

van erre jogi út is ha magától nem akar,

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:47
Ez nagyon nagy szó. Én sokat kínlódom azzal, hogy a fuvar néha többe van, mint a rendelt áru.
58. Sasha. (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2018. jún. 10. 14:46

Fuvar lehetőség van, bátyám tud benne segíteni.

Mindenképp szétnézek ott köszönöm :)

57. levarosbukta (válaszként erre: 54. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:45
Ne törődj vele, ilyen butaságokat csak velejéig rosszindulatú ember ír.
56. Guruljka (válaszként erre: 54. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:44

Nem hát.

Sasha, annyi tanácsot tudok adni a drukkolás mellett, hogy érdemes szétnézni pl. a nemsitt.hu oldalon. Sokféle anyagot lehet olcsón beszerezni.

Fuvarlehetőségetek van esetleg? Kocsi, netán utánfutó...

55. levarosbukta (válaszként erre: 51. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 14:42
Hogy mi lesz később? Az lesz később hogy így is úgy is szétmennek lélekölő évek után. Az szerinted miért jobb? Miért lenne jobb ha összeházasodnak aztán idegenként élnek egymás mellett? Miért lenne jó valakivel összeházasodni akit már se lelke, se teste nem kíván csak azért mert gyereke lesz tőle? Az anyagiak miatt? Szállj már le a földre, nem a középkorban élünk.
54. Sasha.
2018. jún. 10. 14:41

Én nem akarok vitatkozni egy olyan emberrel aki semmit sem tud rólam/rólunk!

Eldöntötted én vagyok a kapcsolatban a hibás úgy, hogy butaságokat találgatsz ki! Hol olvastad, hogy én szakítottam hagytam ott?

"Rúgtam" fel a családot?

Nem kell itt hibást keresni sőt olyan dolgokat sem kell felhozni amiről fogalmad sincs, de nem is ide tartozik!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook